Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 538
  • 732
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 21 455
Виждам, че сте на вълна НВО. За тези, които все още не са го чели:
Инструктаж за ученика за национално външно оценяване (НВО) в края на IV клас

# 301
  • Мнения: 2 880
И дъщеря ми е писала диктовката за Дъба. Аз само я видях написана. Не съм я чувала. От текста само една дума не ми беше ясна. Тя каза, че така я е чула. Не съм сигурна дали няма и пропуснати изречения.
И на мен ще ми е любопитно да чуя записа.

# 302
  • софия
  • Мнения: 4 985
Здравейте, въпреки, че 4 клас е отдавна зад гърба ми, ви навестявам,  защото ми попадна петиция от начални учители, разбира се придружена с отворено писмо
до министъра на МОН.
Реших, че може да ви се строи интересно
https://www.peticiq.com/iskaniq_mon_nvo_4klas?utm_source=fb_share

# 303
  • Мнения: 11 818
Амели, благодаря, подписах, макар че едва ли ще има успех!

# 304
  • софия
  • Мнения: 4 985
Амели, благодаря, подписах, макар че едва ли ще има успех!
Аз ви я показах, не толкова за да я подпишете, колкото заради писмото и акцията, която учителите са започнали. Струва ми се добър начин да се види и тяхната нагласа. Предполагач, че не е започнала просто така от нищоправене на един учител. А и в крайна сметка те би трябвало най-добре да знаят потребностите  на учениците и техните изпити. Разсъждавам си просто!

# 305
  • Мнения: 11 818
О, аз знам прекрасно мнението на нашата класна, а и на други учители в начален етап!! Вкл. и тук в темата се споделиха такива мнения! Затова, а и заради моето лично, подкрепих.

# 306
  • Мнения: 912
Амели, благодаря, подписах, макар че едва ли ще има успех!
Аз ви я показах, не толкова за да я подпишете, колкото заради писмото и акцията, която учителите са започнали. Струва ми се добър начин да се види и тяхната нагласа. Предполагач, че не е започнала просто така от нищоправене на един учител. А и в крайна сметка те би трябвало най-добре да знаят потребностите  на учениците и техните изпити. Разсъждавам си просто!
Аз мисля, че трябва да се подпише. Най-малкото, защото ни поставят пред свършен факт с начина на провеждане на изпита. Към настоящия момент, в продължение на 4 години, нашите деца са обучавани по един начин и сега за 4 месеца всичко е ново, различно, хаотично... На мен лично ми е писнало да ни правят на маймуни. Но виждам, че много от хората са на принципа, че преклонената глава.... Дано да има успех! А и не виждам нищо лошо е този случай да подкрепим учителите.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 11:31 от Pulitash

# 307
  • Мнения: 1 291

Много благодаря! Правилно ли прочетох, че ще проверяват само листа с отговори?! По мое време в седми клас ни проверяваха и черновата и при разминаване приемаха верния отговор, независимо дали е на белова или на чернова... На мен ми е жал и за учителите. Поредният шамар и за тях...

# 308
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
Подписах петицията, дано има резултат!

# 309
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Подписах.

# 310
  • София
  • Мнения: 1 537
Как се прикачва мр3 файл тук?
Не мисля, че е възможно - май само за снимка и видео има вариант.

Амели, благодаря за споделеното. Подписах и аз. За нашия набор едва ли нещо много ще се промени, но за следващите дано има някакъв ефект.
Тези, чиито деца са правили диктовка от аудио файл, може ли да кажете само веднъж ли им се чете текста? Направо безумно ми се вижда. Поне това могат да променят според изискванията на учителите.
Дидева, с полезна информация както винаги. Hug

# 311
  • Мнения: 2 880
Първо се прочита текста. След това се диктува бавно изречение по изречение. Накрая се прочита още веднъж, за да си го проверят.
Темпото е бавно според мен. Аз лично диктувам по-бързо.

# 312
  • Мнения: X
Направих диктовката, като видео, за да я споделя.
Заповядайте:

# 313
  • Кърджали
  • Мнения: 10 279
Това звучи добре.
Не знам този, подобен или някакъв друг текст са пробвали класът на щерката, та се оплакваше, че е много бърз. Това ми звучи напълно нормално темпо.
Въпреки всичко все си мисля, че е по-добре за децата текста да им е диктува от "човек", а не от "Машина". Тъй де имам предвид самият факт, че е аудио файл може би ще е една идея стресиращо за децата.

# 314
  • Мнения: 3 453
posh_ ,
благодаря! 😊
Звучи добре, ще видим. Очаквах доста по-бързо темпо.

Общи условия

Активация на акаунт