Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 643
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 890
И мен недомислиците ме изнервят. Самият изпит ще мине и замине. По никакъв начин не влияе на дъщеря ми.
Чудя се дали може нещо още по-тъпо да измислят? Rolling Eyes

# 286
  • София
  • Мнения: 5 247
Влязох в темата да споделя възмущението си от нововъведението за матурата по БЕЛ. Поне ми подейства успокоително, че не съм сама в усещанията си и мнението си.

# 287
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Аудио диктовка, съвмсем откачиха... Стрес, стрес, стрес...Поне да пуснат в модела си една примерна, та да се  упражняват децата, та и родителите...

# 288
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Извинявайте, чисто егоистично реагирах, това касае единствено и само моето дете. Ние нямаме амбиции за МГ или класическа, така че ... Ако зависеше от НВО бъдещето на детето ми, и аз щях да изровя света, но да го науча да решава подобни ситуации.

# 289
  • София
  • Мнения: 5 293
Много бърз бил записът, се оплака моят човек. И е вече уморен от постоянна подготовка в училище, мрази диктовките, а дори не сме свършили първия срок...

# 290
  • Мнения: 8 297
При нас този чудноват файл все още не се е появил. Иначе децата са наясно,  че от МОН са безумници. Явно усилено се коментира в училище.

# 291
  • Мнения: X
Синът ми също се оплака, че е бърз записът, а учителката им казала, че ще си скъса дипломата, като го чула.
На маймуни ни направиха...

# 292
  • София
  • Мнения: 9 558
И при щерката не се е появявал въпросният аудиозапис. Поразпитах я как протичат диктовките при тях и тя каза - госпожата диктува бързо, чете цялото изречение, а ако е дълго го разделя на две.
Не продавам никакво значение на това НВО, а като гледам и учителите в училището не са се притеснили - работят си по програмата, упражняват се. Мисля, че това трябва да е достатъчно за прилично представяне на децата, не защото нещо ще зависи от изкараните точките, а по-скоро за тяхното самочувствие.

# 293
  • Мнения: 21 282
Здравейте ,моля да ми помогнете в избора на помагало по Човек и природа.

# 294
  • Мнения: 4 266
Моят син пък разправя, че бил много монотонен записа, не му било бързо ама може и да не е същият запис.На нас ни трябва оценката от матурата по БЕЛ за вариант Б (ако  въобще се стигне до там) за кандидатстването след 4 клас, ноо мисля, че учителката в училище достатъчно добре ги подготвя.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 09:31 от malinkap

# 295
  • София
  • Мнения: 2 780
Здравейте, а какво мислите по въпроса, че и при четвъртокласниците ще я има сагата с телбоТирането? Миналата година седмокласните майки се бяха видели в чудо, дали децата ще се справят с прехвърлянето на отговори на прикачени бланки, а сега са решили и за четвъртокласниците да е така. Аз, лично, нямам разумно обяснение...

# 296
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Днес госпожата е пуснала аудио диктовка на  класа на сина ми. Справили са се, по скоро са имали грешки от притеснение и затова, че за първи път правят такъв тип диктовка. "Дъбът" ...Слушах я, темпото на диктуване е нормално, не е бързо.

# 297
  • София
  • Мнения: 1 543
Днес госпожата е пуснала аудио диктовка на  класа на сина ми. Справили са се, по скоро са имали грешки от притеснение и затова, че за първи път правят такъв тип диктовка. "Дъбът" ...Слушах я, темпото на диктуване е нормално, не е бързо.
Къде може да се чуе?

sadlady, миналата година бях със седмокласник. Не ми се коментира! МОН са трагични!
Трябват им много обяснения и най-вече да им обясним, че нищо от това не  е толкова фатално, дори и на кандидатстващите.  В крайна сметка здравето на децата ни е по-важно!

# 298
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Как се прикачва мр3 файл тук?

# 299
  • Мнения: 1 495
Трябват им много обяснения и най-вече да им обясним, че нищо от това не  е толкова фатално, дори и на кандидатстващите.  В крайна сметка здравето на децата ни е по-важно!
Спрях да стресирам себе си, за да не стресирам и детето си.
Виждам напредък в него като учим заедно по английски. Ще изпозлвам кандидатстването за да го стимулирам да дава повече от себе си. И да си поставя достижими цели и да ги гони. Пък каквото стане.
Каква ми е гаранцията, че класът с по-висок успех ще е по-добрия или пък ще случи на по-добри учители.

Общи условия

Активация на акаунт