Нухална транслуценция

  • 7 532
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
За съжаление, хронио-биопсията потвърди опасенията за Даун, и ще се наложи да го махнем.

# 16
  • Мнения: 13 809
За съжаление, хронио-биопсията потвърди опасенията за Даун, и ще се наложи да го махнем.
Изключително много съжалявам!

# 17
  • Мнения: 5
За съжаление, хронио-биопсията потвърди опасенията за Даун, и ще се наложи да го махнем.
Изключително много съжалявам!
Благодаря за подкрепата.

# 18
  • Мнения: 13 809
Прегърнете жена си от мен! Пожелавам си от сърце да  намерите нужните сили и да преминете заедно през тази тежка ситуация.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте, виждам че темата не е активна от няколко години и искрено се надявам резултатите ви да са били положителни и вече да се радвате на дечицата си.
Исках да попитам вече хората, които са преминали през това за съвет.
Бяхме на Ранна Фетална Морфология с първо детенце съм бременна, като измериха 2.8мм  Нухална Транслуценция и ме посъветваха да правим днк тест като относителността за синдром на даун е 1 към 109. В интернет пише че нормите са до 3мм даже някъде и до 3.5мм .
Целия ни преглед мина ужасно и аз и партньора ми сме млади и ни таксува частен кабинет в София доц. Петър Игнатов. Таксува ни пакет 280 лв за Биохимичен Скрининг, Ранна фетална морфология и оценка на риска от прееклампсия като направи феталната морфология измери 2.8 и ни каза че няма да правим другите неща а да му дадем камо ли не още 1400 лв за днк тест. И така платихме пакет от който получихме фетална морфология само която по цена му е 170 лв а той ни взе 110 лв допълнително за изследвания които не пусна. Това ме довежда на мисълта че е измамник и търси пари. Дори и на детето ни да му има нещо, аз просто не съм склонна да вярвам. Моля посъветвайте ме. Ще се консултираме и с второ мнение задължително.
Пиша това ако някой иска да прави там консултации да се откаже, човека е мошенник.

# 20
  • Мнения: 13 809
Това е просто измерване с апаратура. За отхвърляне или потвърждение при обезпокоителен размер се правят едни съвременни изследвания в които от кръвта на майката се филтрират клетките на плода и им с е прави анализ за генетични аномалии...

# 21
  • Мнения: 18 530
Jivv, кофти е, че сте отишли при лекар, на когото нямате доверие. Идете на второ мнение. А пренатален генетичен тест - неинвазивен - не сте длъжни да правите този, който той ви е посъветвал. Има много други на съвсем същия принцип. Сигурно и по-евтини, има и тема, питайте момичетата там.

Общи условия

Активация на акаунт