Акушер - гинеколози Варна - 10

  • 85 396
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 914
Не бих искала да споделя, имам съображрния. На акушерките ако им пукаше поне малко, всичко щеше да е различно. Реално лекарят не стои до родилката, идва на определени интервали от време да следи напредъка. Акушерките, които ми се паднаха гледаха сериал и си лафиха, кой на какво гости бил и какво ял.😲

Бихте ли споделили с избор на екип ли раждахте? Аз също съм пред голяма дилема на кой аг да се доверя. Трябва ми специалист, на който мога да се доверя за следене на рискова бременност. Оказа се много трудна задача. Бих се радвала на всякакви препоръки от ваша страна.


Д-р Красимира Желязкова, препоръчвам с две ръце за следене на рискова бременност.
Лично аз родих близнаци в АГ при д-р Танев (също препоръчвам). Условията в АГ са по-добри, отколкото в Окръжна...Във всяка стая има ел. кантар за бебчетата и повивалник. Топла вода имаше постоянно в ремонтирани санитарни помещения към всяка стая и ти къпят бебчето всяка сутрин. В моята стая имаше дори страхотен стол за кърмене, но май не във всяка стая имаше такъв (това не съм сигурна). Не бях във вип отделение. Не срещнах лошо отношение, напротив..
Разбира се тежки случаи има във всяка една болница, както и екстремни ситуации. Съчувствам за тежката загуба на дамата. Подобни случки обаче има във всяка болница и не бива да плашим бъдещите родилки. Моя съвет е да изберете лекар с когото се чувствате спокойна.

# 706
  • Мнения: 1 010
Скрит текст:
Форум бг мама не е място за доказване истинността на разгласените обстоятелства, а място за споделяне на опит и изразяване на мнение. Нито лекарите, нито акушерките са виновни, а това, че подобен вид поведение и отношение се допуска на всички нива от регулаторните в тази област режими и длъжностни лица. За да спазваш буквата и духа на закона и на клетвата, в която си се клел с дясната ръка на сърцето, трябва да имаш самосъзнание, отговорност и почтеност, и преди всичко, повтарям на първо място да си човек. Хората, ангажирани с АГ са тези, които дават живот, при тях се поема първа глътка въздух, и простете, но в 21 век, при това ниво на медицината, знания, технологии, иновации и пр., да умират родилки и бебета е недопустимо !

# 707
  • Мнения: 2 596
Аз също останах доволна, бях с избор на лекар. До мен на съседното легло, момичето беше без избор на екип, с очите си видях какво се случва. Никой не се е държал лошо с нея, просто при нея лекар дойде чак в родилна зала. Докторът ме проверяваше на всеки час за разкритие, акушерките се държаха нормално. Имаше и студентки на практика, което изобщо не ме притесни, бяха мили и старателни.
Чудя се как си спомняте какво са си говорили, при този прилив на адреналин се стараех да слушам и изпълнявам каквото ми кажат.  Може аз да съм дебелокожа или непукист (понеже и аз съм мед.лице), но мен лично трудно биха ме засегнали коментари от персонала. Когато се държите добре, с усмивка, възпитано, така ще ви отговарят. Поставете се и на тяхно място, напоследък доста станаха пациентите, които се дразнят на лични разговори, много станаха претенциите за всяко нещо, всеки си търси правата, но малко си знаят задълженията.
Надявам се не съм обидила никой. И за да не си мислите, че съм пристрастна, ще кажа, че аз също получих усложнение, което налага оперативна корекция с доста дълъг възстановителен период. Никой нищо не ми каза тогава, но никой не упреквам в небрежност.

# 708
  • Мнения: 9
Нито съм била с претенции. Нито с лошо отношение към някого. Не се и опитвам да клеветя.  Аз урока съм си взела, с доста скъпа цена. И колкото и да се оплаквам, това няма да ми върне бебчето или здравето. Няма и да получа облекчение като споделям мнението си. Исках да кажа някъде две думи.Все още не знам къде се намирам. Не ме нападайте, за това че не съм конкретна. Мисля, че всеки има право на избор в това да запази ли обстоятелствата и хората свързани с тях за себе си!

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 13:38 от Irinad93

# 709
  • Мнения: 2 596
Нито съм била с претенции. Нито с лошо отношение към някого. Не се и опитвам да клеветя.  Аз урока съм си взела, с доста скъпа цена. И колкото и да се оплаквам, това няма да ми върне бебчето или здравето. Няма и да получа облекчение като споделям мнението си. Правя го за да имат едно на ум други бременни жени. А, пък си е тяхна работа колко от тях, или пък как ще възприемат прочетеното. Не искам да поставям цялата болница под знаменател. Персоналът там е многоброен. Просто аз изтеглих късата клечка.
Знаете, че като майки сме истински съпричастни с вас. Но с този призив "тръгнете си, ако усетите нещо нередно"....не е толкова лесно изпълнимо. Най-малкото не всеки може да си позволи да си плати лечението, ако си тръгне по свое желание. Не е ли редно специалистите да преценят с какво могат да се справят или имате нужда от преместване в друга болница? Разбирам, че под влияние на афект раздавате епитети за персонала, но това е лично ваше мнение. Може би други хора не ги възприемат така, за много пациенти е трудно да разберат отношението на някои лекари (дори и чувството им за хумор). Но персоналът с повече стаж изгражда свой начин да се самосъхрани, тези хора имат и друг живот като свърши смяната им. От друга страна всеки има различни разбирания за съпричастност и може би вашите очаквания са били различни. Но вярвайте, че не е нищо лично (освен ако не сте ги предизвикали сериозно).

# 710
  • Мнения: 9
О, със сигурност не съм си предизвикала отношението. Дори съжалявам, че не бях настоятелна или нахална. Може и това да е било част от грешките, които допуснах. Може би там са свикнали на изискванията и нахалството на ромките и затова да се държат еднотипно към всички. Не знам всъщност какво отношение получават други пациентки там. Изказвам моите впечатления.

# 711
  • Мнения: 2 596
О, със сигурност не съм си предизвикала отношението. Дори съжалявам, че не бях настоятелна или нахална. Може и това да е било част от грешките, които допуснах. Може би там са свикнали на изискванията и нахалството на ромките и затова да се държат еднотипно към всички. Не знам всъщност какво отношение получават други пациентки там. Изказвам моите впечатления.
А потърсихте ли отговорност за случилото се, подадохте ли оплакване?

# 712
  • Мнения: 9
Какъв ще е смисъла? Няма да промени случилото се! Лекарската гилдия ще се подкрепи. А, аз освен да смачкам още нерви, не виждам нищо друго.

# 713
  • Мнения: 439
Нито съм била с претенции. Нито с лошо отношение към някого. Не се и опитвам да клеветя.  Аз урока съм си взела, с доста скъпа цена. И колкото и да се оплаквам, това няма да ми върне бебчето или здравето. Няма и да получа облекчение като споделям мнението си. Правя го за да имат едно на ум други бременни жени. А, пък си е тяхна работа колко от тях, или пък как ще възприемат прочетеното. Не искам да поставям цялата болница под знаменател. Персоналът там е многоброен. Просто аз изтеглих късата клечка.
Разбрах, че сте раждала преди 8 год. Само да спомена, че първото ми раждане беше преди 8 год също. Има голяма разлика отношение на лекари и акушерките. Сменен е директорът и ги държи доста откъсо. Лекарите са други. По онова време не се ли паднеш на Танев или Георгиев - лошо. И на моето раждане акушерките си говориха за манджи, но сега не е така. Акушерките в родилно гледат да помогнат с насоки, и т. Н. Наистина откакто са с нов директор нещата са значително по - добре. Съжалявам за загубата, тогава наистина бяха така времената.

# 714
  • Мнения: 9
Не съм раждала преди 8 години. Объркахте ме. Няма значение. Не казвам, че няма нито един читав специалист в болницата. Просто аз не попаднах на такъв.

# 715
  • Мнения: 582
Не го препоръчвам. Нелюбезен и припрян

Здравейте,
Може ли някой да ми даде актуално мнение за др Румен Шопов в Първа градска болница?

# 716
  • Мнения: 465
Когато не се назовават имена, не мисля че се оказва помощ на някого-няпротив, всява се смут и безпределно притеснение,  защото влизайки всяка една би си мислила, "ами ако е този въпросния екип" и всичко това би създало излишно напрежение, нерви и лошо отношение към целия процес и персонал по време на раждане, а това е излишно в този момент!

Ноември месец бебето ми почина в края на 36 г с без никакви индикации, спря да се движи  и това беше. Аз бях в Майчин дом, разказвала съм подробно всичко в друга тема, назовах имена, но в случая това го пиша, за да стане ясно, че е абсолютно без значение дали плащаш като поп в частна болница или си в държавна-напротив, човекът, който успокои моите близки в онзи момент и обясни адекватно целия процес, който следва и какво е редно или не, беше д-р Георгиев от АГ!
И НЕ, ТОЙ ДОРИ НЕ ЗНАЕШЕ ЗА МЕН И МОЕТО СЪЩЕСТВУВАНЕ, НО БЕШЕ ЧОВЕК В ОНЗИ МОМЕНТ, В КОЙТО следящата ме 9 месеца Юдова не беше!
Важно е да се назовават имена-това е начина да предпазите някой, ако искате!

# 717
  • Мнения: 2 596
Какъв ще е смисъла? Няма да промени случилото се! Лекарската гилдия ще се подкрепи. А, аз освен да смачкам още нерви, не виждам нищо друго.
Разбирам, че в началото е пълен шок и никой не може да мисли нормално и да вземе адекватно решение. Но с недомлъвки и размисли тип "няма смисъл" няма да предпазите нито една жена. Уведомявате контролните органи за ситуацията и ако установят нещо нередно, ще санкционират персонала. Това вече ще има ефект и няма да се държат грубо и безотговорно с другите жени.

# 718
  • Мнения: 9
Тъй като все още съм в шок от случилото се, няма да влизам в подробности!Тълкувайте го както искате, това е моят избор. Съжалявам, че отворих темата. Не искам да категоризирам болницата, тъй като има много кадърни лекари там. Впоследствие чух положителни отзиви за д-р Георгиев, д-р Германов и др. Навсякъде съществуват и двете страни.
Няма нужда да ме нападате, че не съм конкретна. Не се опитвам да всявам паника или да отказвам хората или да тревожа такива , които са се доверили на болницата. Просто споделих мнението си! Това, че го тълкувате като недомлъвки и жалък опит да предпазя други хора си е ваша работа!

# 719
  • Варна
  • Мнения: 1 616
Irinad93, съжалявам много за случилото се! Нека не я нападаме повече, явно раната още е голяма и случилото се тепърва трябва да се осмисли и преживее. Дано времето излекува раните, най-доброто лечение е ново щастливо събитие, желая го от сърце! А когато мине време, ако се почувстваш готова, разкажи с имена, за да бъдеш наистина най-полезна. Аз също имах задръжки дали да разказвам мои разочарования от лекари, но в крайна сметка реших, че може така да предпазя други жени и се реших. Ти ще си решиш за себе си, а дотогава се грижи за себе си, след ужасните събития щастливите се изживяват с още по-голяма радост!

Общи условия

Активация на акаунт