Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 612
  • 913
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 9 558
можеш да напръскаш отстрани с нещо шарено, винаги замазва нещата Wink дори и с шарени пръчици. хубава ти е тортата, не се притеснявай! весел празник!

# 856
  • Мнения: 6 824
Нали знаеш, че най-важното е, че детето ще се радва. А то едва ли ще гледа колко е гладка тортата Wink. Фигурките веднага ще му грабнат окото. Добре ти се е получило. Ако ти е останал от крокана можеш да облепиш отстрани или поне по долния ръб на тортата. Така ще има по-завършен вид.

# 857
  • Мнения: 1 011
Емиии, някои от мненията ги прочетох малко късно... Мацах със сметана. Разбира се, имах други очаквания, да е гладка като стъкло, но с тези умения и инструменти, това е Grinning

Може би трябва да разбия още една сметана? Thinking



Е, според мен повече сметана никога не е излишна, но и така се е получило много добре. Детенцето първо ще се зарадва на фигурките, а после ще му е вкусна самата торта, няма да забележи, че сметаната не е съвсем гладка.

# 858
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Dark_chocolate тортата е много симпатична.Детенцето ще е много радостно при тези нежки хубави фигурки .

Момичета ,ще правя поръчка тези дни и се загледах на тези бои .Дали стават за оцветяване на швейцарски маслен крем ?До сега не съм купувала на тази фирма ,уж били натурални .Според вас заслужават ли си или да вземам на wilton  .Много ме съблазняват да ги взема ,какво мислите ?

http://www.sugarflair.com/content/natradi-paste-concentrate

# 859
  • Мнения: 3 096
Благодаря за мненията и съветите, момичета! ММ каза, че това е най-вкусната торта, която е ял някога. На мен с неядков блат може би, би ми допаднала повече.



За рожденичката имаше по-подходяща "торта"  и й хареса много Simple Smile

# 860
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
От опит знам, че радостта в детските очи е най-важна! Разреза обаче е за завиждане Simple Smile Браво за всички усилия и ентусиазъм!

# 861
  • Мнения: 9 558
супер ти е тортата, браво!
да ти е жива малечка и дълги години да ѝ правиш торти! а детската радост е най-важното за една перфектна торта Wink

# 862
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Вземи си Roxy and Rich, жестоки оцветители.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 14:43 от janaa777

# 863
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле, Flowers Hibiscus точно тези бои са ми непознати, но аз за Sugarflair имам само добро за казване.
С „натурални“ бои съм работила само веднъж, в смисъл, на една фирма и нямаше проблеми с оцветяването - на всичко, с изключение на шоколад.
Дори човекът, разпространяващ ги, твърдеше, че еърбръш формулата им не боядисва и половината къща, както това става с останалите марки. Последното така и ми е трудно да схвана, но доколкото не сме ползвали точно тях тогава, не мога да твърдя нито едното, нито другото.

# 864
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Нелка janaa777 благодаря ви Hug.Искам нещо по-натурално до колкото е възможно .Мисля да взема от тях ,ще пиша дали съм доволна .

Момичета с piping gel  на PME мога ли да лепя фондан ?

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 13:07 от swetla99

# 865
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле, и за ще чакам да се похвалиш. Innocent
За фондана, в какъв смисъл да лепиш?

# 866
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Нелкаизвинявай ,не съм се изказала правилно .Става въпрос за лепене на фигурки от фондан .

# 867
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Светле, ако имаш предвид това, да залепяш отделните елементи помежду им (пр. ръце към тялото), аз не бих използвала гел. Или поне не съм пробвала. В повечето случаи и малко обикновена вода е напълно достатъчна. Обикновено се ползва СМС/тайлоза, разтворена във вода - ако отсъства закупено, готово лепило. За някои неща белтъкът също върши чудна работа.
При по-сложни фигурки, на места най-доброто си остава размекнато парченце фондан/моделираща маса.

# 868
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз ползвам тайлоза разтворена във вода (1:30) и се получава идеално. Рядко лепя само с вода.

# 869
  • Мнения: 7
Здравейте,дами тук има доста опитни искам да ви попитам, тази меденка(на снимката) ,която играе роля на палитра с цветове ,как се прави за да се оцвети другата меденка картинка. Благодаря ви предварително. 😊

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт