Ketotarian – растително високомазнинно хранене

  • 10 596
  • 162
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Това е тема за кетогенният режим на хранене, но за разлика от всичко писано за него, тук ще си говорим за по-различен вид т.нар keto-tarian – растително високо-мазнинно хранене. Подходяща е за вегетарианци или ако сте решили да пробвате прословутото кето, но изпитвате съпротиви да ядете твърде много млечни и месо.
Темата е вдъхновена от статия в блога на Надя Петрова и по-голямата част е взаимствана оттам. С огромна благодарност за труда и!

Режимът е създаден от Д-р Will Cole и е споделен от него в книгата му Keto-tarian.
Като за начало, идеята на кето храненето в книгата е храната ни да е разпределена по следния начин:

60-75% от калориите да идват от мазнини – като добра отправна точка са 20 до 60 г мазнини на хранене.

15-30% от протеини, като тук количеството протеин се съобразява с LBM (lean body mass) и златната среда е между 0.5 г и 1 г протеин на килограм LBM - това е теглото на всеки един от нас без мазнините.

И 5-15% от калориите за деня трябва да идват от нетни въглехидрати, което са около 25 до 55 грама нетни въглехидрати на ден.

Другият ключов момент тук е, че се говори за калории, а не за обем на храната. Това е много важно разграничение, което реално обърква повечето хора, защото когато говорим за храна, повечето от нас мислят в обем, а не в калории.

Ето как изглеждат изчисленията в резюме:
20 до 60 г мазнини на хранене
0.5 до 1 г протеини на килограм LBM на ден
25 до 50 г нетни въглехидрати на ден


Като примери:
20 г мазнини на хранене са 6 бр бразилски орехи, 30 бадема, 7 ореха, 1 авокадо или 1 супена лъжица гхи с връхче
25 г протеини на ден са 80 бадема, 5 яйца или 100 г сьомга
и 25 г нетни въглехидрати на ден са 500 г броколи, около 1 кг зеле или тонове зеленолистни (за пример в спанака има 1 грам нетни въглехидрати на 100 г спанак)

А сега, ето и списъците с храни, които препоръчва Д-р Will Cole.
Скрит текст:
Мазнини
За готвене:
Кокосово масло (14 г мазнини на 1 с.л.)
Пасищно гхи (15 г мазнини на 1 с.л.)
Масло от авокадо
Студено пресован зехтин (14 г мазнини на 1 с.л.)
Лешниково олио, от макадамия, палмово и сусамово (10-15 г мазнини на 1 с.л.)

В храни и за директна консумация:
Студено пресован зехтин (14 г мазнини на 1 с.л.)
Кокос и всичко с него – кокосово мляко, сметана, студено пресовано кокосово масло
Авокадо (30 г мазнини на брой) и всичко с него – гуакамоле, авокадово олио и т.н.
Олио от орехи, ленено семе, лешник, бадем, макадамия и коноп
MCT oil
Какаово масло
Пасищно гхи (15 г мазнини на 1 с.л.)
Неподсладено кисело мляко/сметана от кокос и/или бадем (5 г мазнини на 1 с.л.)

Като препоръката е да се намалят наситените мазнини до 30 г дневно и да се набляга основно да останалите. Наситените в случая са кокос и всичко с него, както и гхи.

Ядки и семена
Ядките са комбинация от мазнини, протеини и фибри, и в случая са позволени всички ядки и семена – на самостоятелен прием, на ядково масло, тахан, олио, сирене и т.н., като Д-р Will Cole дава следните параметри за тях (не съм ги сверявала, само ги споделям както са описани в книгата):

Бадеми – 23 ядки – 14 г мазнини, 6 г протеин
Бразилски орехи – 6 ядки – 19 г мазнини, 4 г протеин
Кашу – 18 ядки – 13 г мазнини, 4 г протеин
Лешник – 21 ядки – 17 г мазнини, 4 г протеин
Макадамия – 11 ядки – 22 г мазнини, 2 г протеин
Кедрови ядки – 165 ядки – 20 г мазнини, 4 г протеин
Шам-фъстък – 49 ядки – 18 г мазнини, 4 г протеин
Орехи – 14 половинки – 18 г мазнини, 4 г протеин
Чиа семена – 2 с.л. – 9 г мазнини, 4 г протеин
Ленено семе – 2 с.л. – 8 г мазнини, 4 г протеин
Конопено семе – 3 с.л. – 13.5 г мазнини, 11 г протеин

Тук има препоръка ядките да са сурови (без изненади по темата) и да се накисват (това също си го знаем), но има и нововъведение за хората, които искат да хапват солени и хрупкави ядки. За тях Д-р Will Cole дава идеята ядките да се накисват в солена вода (1-2 с.л.) и след това да се сушат в дехидратор.

Пасищни яйца
Като съдържание, яйцата са истинска бомба от протеини, мазнини, омега 3 и ценни вещества, затова Д-р Will Cole им е голям фен, и това е напълно нормално.

Отделно, в едно яйце се съдържат 5 г мазнина и 6 г протеин, като 4 яйца на ден ни дават цели 20 г мазнина!

Протеин
Тук, Д-р Will Cole набляга на ядките и семената (отново в чист вид, на тахани и сирена), като добавя към тях яйца и риба за желаещите.

Дава идеи и за някои храни, които не са много популярни у нас, като темпе от конопено семе, натто от соя, класическо темпе, както и много коноп, корен от мака, грах, хранителна мая и спирулина. От зеленчуците – спанак, авокадо, броколи, брюкселско зеле, артишок и аспержи.

Зеленчуци
Препоръката на Д-р Will Cole е за 4 до 9 чаши зеленчуци на ден! Казах ли аз, че са много ниско калорични и онези 5-15% от дневните калории, реално са много зеленчук, особено ако вземем предвид разделението им на нетни и общи.

Д-р Will Cole препоръчва да се започне с 1 чаша зеленчук към всяко хранене и постепенно да се увеличава, като се стремим да наблягаме на зеленчуците с ниско съдържание на нишесте, като зеленолистни, кълнове, целина, краставици, лук, праз лук, маслини, водорасли, гъби, кръстоцветни (броколи, карфиол, брюкселско зеле, зеле и т.н.) и някои кореноплодни, като цвекло, морков, джинджифил, ряпа, репички и др.

Всички билки и подправки са позволени, пресни и сушени.

Напитки
Вода
Кафе, био
Чай
Неподсладено кокосово и бадемово мляко
Комбуча
Сода
Зелени сокове и смутитата
Костен бульон, пасищен или био

Брашна
Бадемово брашно – 1/4 чаша – 14 г мазнина, 6 г протеин, 3 г въглехидрат
Кокосово брашно – 2 с.л. – 3 г мазнина, 2 г протеин, 2 г въглехидрат
От чиа семена – 60 г – 17 г мазнина, 8 г протеин, 3 г въглехидрат
От ленено семе – 2 с.л. – 18 г мазнина, 3 г протеин, 1 г въглехидрат
Кокосови стърготини – 3 с.л. – 10 г мазнина, 1 г протеин, 2 г въглехидрат
Tigernut – 1/4 чаша – 7 г мазнина, 2 г протеин, 9 г въглехидрат

Ниско фруктозни плодове
До 2 шепи на ден от следните: лайм, лимон, грейпрфут, берита (боровинки, малини, къпини, ягоди и т.н.), клементини, киви, портокал, папая, ананас, ревен.

Подсладители
Еритиол, инулин, monk fruit, стевия, tagatose, ксилитол.
Какво НЕ се яде
На първо място – захари, както и изкуствени подсладители, като аспартам, захарин и др. Освен тях, докторът изключва още агавето, високо фруктозният царевичен сироп, тръстиковата захар и сиропът от кафяв ориз. С повишено внимание и надпис “може би” и “рядко” са кленовият сироп, меда, меласата, фурмите и кокосовата захар.

Тук той отново акцентира на “кето одобрените” подсладители, като ксилитол от бреза (не царевица) и стевия.

На второ, “лоши мазнини” – рафинирани и транс мазнини.

Следват ги всички зърнени и всички млечни. Към зърнените д-р Will Cole добавя киноа и елда, които както знаем са семена, а не зърнени, но той изключва и тях, без да обясни защо.

Високо-фруктозните плодове, алкохолът, нишестяните въглехидрати, като картофи и всички бобови. Въпреки забраната за тях, той все пак пише, че след 60 дни на кето режим, може да започнем постепенно да ги връщаме в менюто.

И за всички с автоимунно заболяване, д-р Will Cole препоръчва да се избягват също nightshade зеленчуците, като картофи, патладжан, чушки, домати и годжи бери.

Всички са добре дошли в темата, с коментари, рецепти и резултати!

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 10:28 от Анонимен

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Еййй от кога чакам някой да го измисли това, то било измислено. На НВВМХ съм от 10 мес, с много добър ефект. Проблемът е, че изобщо не обичам месо и риба. Яйца мога да ям, но чак да ги обичам - не. Единственото животинско, което наистина обичам е кисело мляко. Та тези месеци беше голяма мъка и насилие над вкуса ми. Та това хранене много ми харесва. Доста е трудоемко и откъм пазаруване и откъм готвене, но нищо идеално няма на този свят. Смятам да го пробвам, като може би ще си позволявам понякога по малко бобови. Останаха ми още няколко кг за сваляне, но не бързам.

# 2
  • Мнения: 310
Записвам се в темата, като цяло се придържам към този режим. Но от време на време ми се дояжда хляб и сладки изкушения.

# 3
  • Мнения: X
Smiley и аз супер много време търсих ВМ - НВД за вегетарианци и затова с голяма удоволствие споделям настоящата тема!
Масово класическото ВМ-НВХ НЕ се прилага както трябва и  се прекалява с някои храни, които не са подходящи за всеки. Като твърде много млечни (сирена, млека и т.н.), твърде много животински наситени мазнини и твърде много месо.
Другият проблем с кето храненето е липсата на зеленчуци и фибри в менюто, отново поради криво разбрано спазване на режима, което често води до тежки форми на запек и стомашно-чревни проблеми в бъдеще, както виждаш от горният слайд при 50% от хората рискът е налице.

ТОЗИ кето режим неутрализира всички възможни рискове и проблеми, защото в него има много зеленчуци, много фибри и рисковите храни са сведени до минимум – млечните и наситените мазнини.

# 4
  • Мнения: 725
Оле, тъкмо за мен.
Благодаря за подробната информация.
Аз ще включвам яйца и риъ, заради щитовидната жлеза.
Млечни продукти се налага да огранича.
Последно ще оставя за кратко време домашно кисело мляко.
От много зеленчуци се подувам и задържам вода, така че и тях ограничено.

# 5
  • Мнения: 35 964
Цитат
Другият ключов момент тук е, че се говори за калории, а не за обем на храната.

за обем? какво се разбира под "обем"?
в поста виждам само грамове и никъде калории

режимът ще ми бъде интересен - бих намалила месото
от една седмица изобщо съм спряла млечните, а много ги обичам

# 6
  • Мнения: X
Цитирам от резюмето към книгата "Когато говорим за храна, повечето от нас мислят в обем, а не в калории. И на пръв поглед може да изглежда, че 60% мазнини означава чинията ни да е пълна с мазнини, а зеленчуците да покриват едва ръба й.

Но базирайки се на калории, нещата изглеждат коренно различно, защото мазнините са силно концентрирани, а зеленчуците – много ниско калорични. Затова и една купа пълна със зеленчуци може да е едва 50 калории и само 5 грама нетни въглехидрати (или 1-3% от калориите за деня), докато една шепа ядки да е 500 калории (или 30% от калориите за деня)."
Мислех си, за да не се забивам в някакви изчисления, да ползвам калкулатор, който освен калории, показва колко грама нетни В, П и М има в приетата храна.

# 7
  • Мнения: 2 570
Добре де, мазнини и зеленолистни. Какво представлява едно хранене ? Примерно меню ?

# 8
  • Мнения: 725
Е, аз пък точно прекалено големите салати искам да огранича, защото вече не ми понасят- подува ми се корема и задържам вода от тях. Не искам ястието ми да е с обем, а по-скоро хранително и засищащо.
Моето ястие вече ще е- шепа салата от зелении и останалото ще е мазнини+протеин (от зехтин, маслини + ядки, семена или яйца).

# 9
  • Мнения: X
Започвам днес, ще отчитам как ми се отразява и резултати, а дано Grinning
Започвам с "бронирано кафе", вм-нвх момичетата го знаят - експресо с 1 лъжичка кокосово или пречистено краве масло. Не съм измислила О и В, но примерно омлет+зелена салата, гъби в масло и пресен лук - леко се запържва, но обичам, миш-маш (отдавна не съм си правила Yum), шопска салата с много маслинки или тиквички по гръцки със сосче от домашна майонеза, малко кис. мляко и чесън (има варианти с печене на тиквичките) и мн. др.
А, да кажа за един десерт - Кисело мляко, може ядково кисело + малко разтопено какаово масло. Млякото студено, маслото топло и течно се налива на тънка струйка и замръзва на парченца. Може да се подслади със стевия... Ммммм страчитела!

# 10
  • Мнения: 35 964
гледала съм съдържанието на ядковите млека - те имат много повече в. от обикновеното прясно краве мляко
не съм обръщала внимание на киселите и дали изобщо има ядково кисело
млякото - прясно и кисело ми липсва, но за сега се отказах от него

закуската ми: 2 чаши чисто кафе и 3-4 лъжички лешников тахан
от бронираното кафе ми се гади отдавна и вече не си правя
кокосът ме побърква и го мразя, но ми се отразяваше много добре сутрин

# 11
  • София
  • Мнения: 4 307
Благодаря за интересната тема!
Аз нямам намерение да спазвам режима, поради една или друга причина, но не ми пречи да ви следя и да се поддържам информирана.

# 12
  • Мнения: 804
Здравейте, аз пробвах от любопитство приди месец ( нямам мн.килограми за сваляне ). Дори и след 10 дни имаше резултат Simple Smile.  Но аз го правих с месо, въпреки, че не съм любител на месото. Поне за мен беше лесно и бих продължила и повече, но идните месеци ми предстоят процедури и не искам да си правя експерименти с рязко сваляне на килограми.
  

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 14:44 от Kari_Di

# 13
  • Мнения: 1 305
ейй, че радост се эадава!

Много благодаря эа темичката.
Сега эапочеам вдъхновено да събирам още информация.
Нямам много килограми эа сваляне, около 5 са, но си эная ,че прекалявам с въглехидратите. Напоследък эабеляэвам ,че в горната част на ръцете , както и на бедрата и по лицето имам много на брой ситни пъпчици...което ме навежда на мисълтта,че и
глутенът ми идва в повече.
  
Така че и аэ съм тука .

Ако искате да споделяме какво сме хапвали:
Э: кафе (не бронирано , гади ми се от маэнината в кафето), ориэовки със эехтин поляти и с домати
 
О: прясно иэцеден сок от три ябълки , целина ,джинджифил ( май ябълките не са добра опция) и отделно около 300 гр ягоди

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Интересна тема!
От няколко години напълно съм изключила млякото и млечните продукти. Също и всичко пържено.
От два месеца съм спряла напълно и глутена.
Още от дете не съм много месоядна, не съм изхвърлила напълно месото от менюто, но рядко консумирам такова.
Яйцата участват в менюто ми непрекъснато, както и зеленчуци, ядки, плодове, черен шоколад.
Ще следя с интерес темата, но оризът и картофите у дома са на почит...

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Здравейте и благодаря за интересната тема!
От около година се опитвам да се храня НВХВМ, основно за да се разделя с 2-3 кг и да поддържам тегло и форма.
Чувствам се добре. От време, на време си позволявам повече вгх.
Точно днес си мислех, че искам да премахна месото и драстично да огранича млечните.
Мисля, че темата ще ми бъде много полезна.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Хайде и аз да ви следя. От 3 месеца съм на диета и свалих успешно 9кг. Искам да елиминирам още 4-6 кг, но и да задържа след това. Не ям месо, гади ми се от него,  особено от тлъстини, сланини и запръжки, а все на въглехидрати налитам. Та ще видим този режим как ще ми дойде като някаква алтернатива - хем да намаля въглехидратите, хем да не ям месо. Не знам с липсата на млечни как ще се справя, защото ги обичам, а соеви не искам да ям.
При всички случаи ще започна седмицата след 6 май, защото ако откажа козунака или тортата на роднините, ще са много сърдити. Но до тогава ще ви следя за идеи на конкретни менюта.

# 17
  • Мнения: X
На мен също ми е много интересно и отдавна чакам да намеря някаква подобна тема Simple Smile
Аз на този етап не искам да следвам нещо подобно, защото имам нужда от почивка от много мислене, смятане, ограничаване и следене. За момента само следя калориите. Но искам да се информирам и да съм подготвена, ако реша. Иначе имам около 10 излишни кг, не съм фен на месото, обичам сирене и яйца, ядки, авокадо, опитвам се да изчистя за известно време глутена и всякаква пшеница - чета книгата "Пшеницата маскираният убиец" и я намирам за правдоподобна. Иска ми се да видя дали за 60 дни с елиминиране на пшеницата ще успея да постигна нещо. Мислех си, че никак няма да ми е трудно и че не ям много пшеница, но всъщност се оказва, че тя е почти навсякъде - включително в печените ядки. Направих си хляб от лимец и елда, но от него получих киселини - не зная дали е от маста или от комбинацията от брашна. Много съм мотивирана, заради болки в коленете, които получих наскоро, а в тази книга се казва, че пшеницата нанася трайна вреда на кости, стави и сухожилия. Надявам се, че ако свикна да се храня без пшеница и тестени продукти постепенно, после по-лесно ще премина, ако преценя на това хранене. Защото сега се опасявам, че обичта ми към боб, киноа и варени картофи, ще направят "манджа с грозде" и ще постигна обратният ефект Simple Smile За това плавно ще чистя въглехидрати, а после може и да вдигна мазнините.
успех на всички.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 182
Дух, аз съм същата. Толкова обичам въглехидрати, че единствения начин да огранича калориите беше да намаля драстично мазнините. Ограничих глутена до мин. Да, но въпреки голямото количество вода и целулоза, обмяната и перисталтиката пострадаха и виждам, че са ми необходими минимум 60г. ядки на ден. Мазнинка си е нужна Wink

# 19
  • Мнения: 8 883
Започвам днес, ще отчитам как ми се отразява и резултати, а дано Grinning
Започвам с "бронирано кафе", вм-нвх момичетата го знаят - експресо с 1 лъжичка кокосово или пречистено краве масло. Не съм измислила О и В, но примерно омлет+зелена салата, гъби в масло и пресен лук - леко се запържва, но обичам, миш-маш (отдавна не съм си правила Yum), шопска салата с много маслинки или тиквички по гръцки със сосче от домашна майонеза, малко кис. мляко и чесън (има варианти с печене на тиквичките) и мн. др.
А, да кажа за един десерт - Кисело мляко, може ядково кисело + малко разтопено какаово масло. Млякото студено, маслото топло и течно се налива на тънка струйка и замръзва на парченца. Може да се подслади със стевия... Ммммм страчитела!

Всичко супер, но аз останах с впечатление, че храненето е растително, а омлет, майонеза, масло не ми се вписва в това определение. Последно растително ли е това ВМНВ или не?

# 20
  • Мнения: 785
Този режим подходящ ли е при хипофункция на щитовидната жлеза?

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
nev78sk, аз не бих приемала соеви продукти при хипофункция на ЩЖ, но други ядкови млека не виждам проблем. Ще минеш без тофуто. Зеленолистни, зеле, броколи и ягоди някои ги дават, че не са подходящи, но не мисля, че е чак такава драма като със соевите. Аналогичен зарзават има и при класическата ВМНВ, пък съм чувала доста хора да казват, че добре им е повлияла на ЩЖ.

# 22
  • Мнения: X
Яйцата не са изключени от режима, те са балансирани като съотношение на В, П и М, според режима, затова омлет и домашна майонеза Yum За млечните сте прави, още се боря със себе си да ги изключа, но се затруднявам наистина. Още повече, че соевите продукти се оказват също рискови... ще трябва да се науча как се правят ядкови млека, ама не знам защо не се наканвам. Ако някой вече се е усъвършенствал, може да сподели Hug

# 23
  • Мнения: 725
Ядковите млека не се правят трудно , но си е голяма играчка и доста скъпо излизат. Най-добре лесно е сусамовото мляко.
Преди време и ядково сирене съм си правила.
Сега обаче нямам такова намерение.
Уловка в този режим е, че лесно се прекалява с ядките, а именно те засищат, но пък са й доста калорични. Поне аз много се подхлъзвам с ядки и семена.

Аз съм с хипофункция на щитовидната жлеза. Затова ще ям яйца, при това без да се ограничавам.

# 24
  • Мнения: 1 746
Този режим подходящ ли е при хипофункция на щитовидната жлеза?

Да, стига да не се храните дълго време с прекалено малко въглехидрати.

# 25
  • Мнения: 3 491
Много готина тема.
Според мен е постижимо такъв тип високомазнинно хранене, ако не се изключват риба, яйца и млечни. Би могло и с ядки, зехтин и авокадо да се докара подобен ефект, но не знам за колко време и доколко пълноценно би било. Иначе аз през последните пет седмици следвам нещо такова, защото реших за времето на постите да спра месото. От риба и яйца обаче не се отказах.  И тъй като бях повлияна години наред от високомазнинното хранене, несъзнателно държах мазнините високи. Мисля, че ми се отрази добре. Даже и свалих два килограма.
Вярвам, че жените не трябва да изключват от менюто мазнините, ако искат да са свежи и да нямат хормонални проблеми. В същото време смятам, че прекаляването с месо вреди. Та този режим в голяма степен го подкрепям без да смятам  да изключвам съвсем месото.
Единственото,  с което не мога да се преборя са бобовите. Просто вярвам, че те са полезни, установявам, че и на мен ми влияят добре. Не се подувам, държат ме сита, добре ми се отразяват и на теглото.  А когато ядеш бобови, доста вдигаш въглехидратите. В крайна сметка май просто се стремя да имам протеин, полезни мазнини, фибри и малко бавни въглехидрати на всяко хранене:smile: Което сякаш идва балансирано хранене....

Последна редакция: нд, 21 апр 2019, 08:22 от Amanda.D

# 26
  • Мнения: X
MIA а колко ниски мазнини държиш?
И аз като Аманда харесвам бобовите и смятам, че и те ме харесват.
Но темата нещо много се разводнява, и аз мислех, че идеята й е да е алтернатива на стандартното ВМ НВХ. Растително високо мазнинно ли ще е или не?

# 27
  • Мнения: 250
Здравейте,
Някой може ли да даде примерни менюта?

# 28
  • Мнения: X
ейй, че радост се эадава!

Много благодаря эа темичката.
Сега эапочеам вдъхновено да събирам още информация.
Нямам много килограми эа сваляне, около 5 са, но си эная ,че прекалявам с въглехидратите. Напоследък эабеляэвам ,че в горната част на ръцете , както и на бедрата и по лицето имам много на брой ситни пъпчици...което ме навежда на мисълтта,че и
глутенът ми идва в повече.
  
Така че и аэ съм тука .

Ако искате да споделяме какво сме хапвали:
Э: кафе (не бронирано , гади ми се от маэнината в кафето), ориэовки със эехтин поляти и с домати
 
О: прясно иэцеден сок от три ябълки , целина ,джинджифил ( май ябълките не са добра опция) и отделно около 300 гр ягоди
До тук, нищо общо с ВМ хранене. След като няма месо, то трябва да има яйца, зехтин, маслини, авокадо, масло, риба, поне един източник на мазнини на Всяко хранене.

# 29
  • Мнения: 725
Моето меню:
Закуска- кафе с кокосова сметана; кокосова палачинка от едно яйце, лъжица кокосови стърготини, малко кокосово брашно и лъжица смлено ленено семе, след това намазана със сусамов тахан.
Обяд- омлет от 2 яйца със салата от рукола и няколко чери домати, 5-6 маслини, зехтин.
След обяд- кафе със сметана, ако съм гладна ще хапна малко ядки
Вечеря- рибена супа

За вчера менюто ми почти беше същото. Само, че на обяд нямах много време и хапнах една чаша домашно кисело мляко със смляно ленено семе и орехи, а за вечеря ядох омлет+🥗.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 182
MIA а колко ниски мазнини държиш?
Днешната "сводка" с калкулатора на калории показва 22гр., а днес менюто е богато и включва риба, която е обмазана със зехтин. Има дни, в които цял ден тичам насам - натам и яденето е 150гр. печена леблебия + 3-4 ябълки. Ако беше кашу, можех и да го докарам високо мазнинно, ама с леблебия ЦЪ!

# 31
  • Мнения: X
То това ми се струват много малко мазнини, дори за стандартно хранене. В периодите, в които ям основно бобови храни, ориз, ядки, салати и тн, мазнините ми са 25-30 гр, а сега са около 50-60 гр, а това надъхвърля заложеното във фитнес пал. Но когато са ми високи мазнините, вх са ми ниски и обратното, ако съм решила да ям въглехидрати - ориз, боб, леща, нещо друго, дъжа мазнините по-ниски.

# 32
  • Мнения: 1 305
ейй, че радост се эадава!

Много благодаря эа темичката.
Сега эапочеам вдъхновено да събирам още информация.
Нямам много килограми эа сваляне, около 5 са, но си эная ,че прекалявам с въглехидратите. Напоследък эабеляэвам ,че в горната част на ръцете , както и на бедрата и по лицето имам много на брой ситни пъпчици...което ме навежда на мисълтта,че и
глутенът ми идва в повече.
  
Така че и аэ съм тука .

Ако искате да споделяме какво сме хапвали:
Э: кафе (не бронирано , гади ми се от маэнината в кафето), ориэовки със эехтин поляти и с домати
 
О: прясно иэцеден сок от три ябълки , целина ,джинджифил ( май ябълките не са добра опция) и отделно около 300 гр ягоди
До тук, нищо общо с ВМ хранене. След като няма месо, то трябва да има яйца, зехтин, маслини, авокадо, масло, риба, поне един източник на мазнини на Всяко хранене.

вечерях и риба ,и маслини ..

и тук ми иэниква един въпрос : удачно ли  е да се смесват няколко иэточника на маэнини на едно хранене?
яйца и авокадо
яйца и эехтин
эехтин и ядки ( в салата например)

# 33
  • Мнения: 725
Удачно е, защо да не е, ако ти е вкусно...

# 34
  • Мнения: 804
Да попитам момичетата ,които са били за по -дълго на този режим на хранене имали ли са промяна в дъха ? Дали е възможно от кетозато да се получава ? Аз след няколко дни имах отвратителен дъх ! И като спрях диета то до към седмица ми се оправи, та се чудех, дали е съвпадение?

# 35
  • Мнения: 7 738
Минава след време, даже ще забравиш за лошия въглехидратен дъх, защото лошия дъх одва предимно от стомаха, Вх се разграждат първо в устата от слюнката.
Засега повече вода и дъвки
И аз се записвам в темата, риба и яйца ще ям

# 36
  • Мнения: 35 964
не е съвпадение

# 37
  • Мнения: 3 491
Здравейте,
Някой може ли да даде примерни менюта?

Аз за чисто растително меню трудно мога да се сетя за примери, но ще пробвам
закуска някакво песто с орехи, магданоз, малко зехтин на филия пълнзърнест хляб /хлябът не е особено препоръчителен, но филия на ден надали ще е проблем / Може да се направи таханов , с ленено семе Смути с боровинки, ягоди и ленено семе също е вариант, мисля
обяд - зелена салата с авокадо, някакви семена, чушка /зеленчуци според вкуса/, маслини
вечеря тофу със зехтин, чесън, черен пипер, салата от домати и краставици със зехтин
Между храненията ядки


С включване на яйца и риба, млечни менютата са много повече и мисля, че всеки може да си измисли В този сезон миш маш, яйца с лапад, със спанак, с всякакви зелении Риба  във всякакви варианти Разни разядки със заквасена сметана, чушки и т.н

# 38
  • Мнения: 804
Благодаря момичета, аз сега експериментирах за по - кратък период и след време ще се заема по - сериозно Simple Smile. Но да лошия дъх, дори мъжът неможеше да стои около мен 🤣🤣🤣.  Ще се запася следващият път, като стартирам с дъфки.

# 39
  • Мнения: 1 305
 Много благодаря эа идеите эа меню..
И аэ днес хапнах миш маш с чушки и спанак. Добаваих и масълце.

А эа эакуска банан , микс горски плодове ( эамраэени)  с протеин и сурово яйце. Ще трябва да эапочна да се лишавам от банана.
А какво мислите эа протеина на прах. Не е овкусен.

Обаче еййй колко ми е трудно да не ям хлебец....
силно прегладнях и намаэах две филийчета с масло

Честит праэник, мили дами!

# 40
  • Мнения: 725
Аз обикновено ползвам протеин на прах за смутита, че иначе без него въобще не ме засищат, особено зелените.
Добре, че ми напомни да си купя нов.
Относно 🍞, и има разни режимни- таханови, със сусам, лен.

# 41
  • София
  • Мнения: 8 348
Позаписвам се малко и аз, защото не ми се яде все месо. Риба, за съжаление, не обичам, карам на сьомга и консерви с риба тон.
Яйца ям, но и от тях ми писва.

Днешния обяд няма дя го коментирам, включваше пържола на скара, но имаше и домати с босилк, зехтин, сурови слънчогледови семки и сирене.

За вечеря броколи със сметана на фурна.

Същото и за обяд утре, плюс зелена салата, спанак, рукола с лимонов дресинг и настърган пармезан.

Вечерята ще е с нещо месно, че след фитнес си трябва протеин.

Не закусвам, не правя междинни хранения, но определено съм хвърлила око идеята за протеиново смути с ягоди и тн.

# 42
  • Мнения: X
На първо място се опитах да заредя хладилника с правилните продукти, а какво ще забърквам от тях, го мисля на момента. Та, наличното: домати, каково и кокосово масло, пъдпъдъчи яйца (не знам какво точно ще ги правя Joy), краве масло за готвене, микс зелени салати, замразен микс зеленчуци за супа, авокадо, маслини. И още орехи, сурово кашу, суров шам фъстък, бразилски орех, суров слънчоглед - уж за веган таратор, ама така си го ям Expressionless Всичко в малки пакетчета, да не се изтърва с ядките. Имам чия и годжи бери (остатъци от една друга диета Stuck Out Tongue Winking Eye) ама ще ги включа и тук. Днес ми се иска да опитам ядково кисело мляко с боровинки, че видях една снимка и тооолкова красиво ми се видя Yum

# 43
  • Мнения: X
Искам да ви препоръчвам сайта и фейсбук страницата на Веси от No Sugar. тя яде ВМ НВХ и има много идеи, включително и растителни. Вчера правих торта за рожден ден по нейна рецепта

# 44
  • Мнения: 725
Сайтовете на Дени и Габриела Цулин също предлагат доста вкусни и изкушаващи режимни рецепти.

# 45
  • Мнения: 268
Здравейте ,момичета
интересна ми е темата и ще я следя Simple Smile
Имам и едно питане за  соята.Всички знаем ,че е ГМО и не е препоръчително да се яде ,но  има ли  и  други
аргументи поради които не се препоръчва?Според вас трябва ли да се избягва и  био соята и ако тя покълва означава ли че не е ГМО?

# 46
  • Мнения: X
Подходящите продукти в картинки Simple Smile
Скрит текст:


и това, направо ми завъртя главата:
Скрит текст:

Ingredients
Vegan
∙ Makes 10
Condiments
3 tbsp Almond butter
1/3 cup Sukrin gold fiber syrup
Baking & Spices
1/4 tsp Salt
1 tsp Vanilla essence
Oils & Vinegars
2 tbsp Coconut oil
Nuts & Seeds
1 tbsp Chia seeds
1/2 cup Coconut, dessicated
2 cups Nuts and seeds (i use almonds, walnuts, pumpkin seeds and sunflower seeds), Mixed

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имам и едно питане за  соята.Всички знаем ,че е ГМО и не е препоръчително да се яде ,но  има ли  и  други
аргументи поради които не се препоръчва?Според вас трябва ли да се избягва и  био соята и ако тя покълва означава ли че не е ГМО?
До колкото аз знам основният аргумент срещу соята е, че е ГМО. Иначе (ако не е) всъщност е един много полезен продукт. Особено за жените след 30-35 год. Виж мъжете не трябва да я ядат. Съдържа много фитоесрогени, които са полезни за жените. И други полезни неща. Био соята, ако наистина е био, би трябвало да е ок. За покълването не съм убедена, че ако е ГМО пречи да покълне.  newsm78

Аз имам друг подобен въпрос - оризът Баланс какъв ориз е - бял или кафяв? Защото според претенциите на опаковката бил пълнозърнест, но се сварява подозрително лесно.  newsm78

# 48
  • Мнения: 35 964
статията на инес беше първата, която ми излезе при търсене с гугъл

Скрит текст:
Соя… храната,която жените асоциират със здравословно хранене и спасяването на света, не ядейки месо.

Слава Богу, че нямам телевизор. Но за съжаление не мога да се отърва от рекламите на различни „здравословни” соеви продукти. Когато отида в магазина, непрекъснато се натъквам на промоции на „най-новите, здравословни” соеви млека, соеви бургери и т.н.

Колкото и странно да е за мен, има много хора, които са убедени, че соята е най-добрия диетичен продукт. Но дали това наистина е така?

За ваше съжаление Wink, както винаги ще ви объркам малко и се надявам да ви покажа една различна гледна точка.

Ако сте жена, вероятно знаете колко е важен хормоналния баланс. Когато бива нарушен по някакъв начин, се появяват доста здравословни проблеми, които рефлектират и върху външния вид и настроението ви. Затова никой не иска хормонален дисбаланс, нали?

Защо соята вреди на здравето ви?

За да разберете, трябва да сте наясно какво е естрогенът, какво е фитоестроген и какво общо има със соята.

Както предполагам вече знаете етрогенът е хормон. А каква е основната функцияна хормоните? Те са химикали в организма, които сигнализират на останалите органи какво да правят.

За да разберете по-добре, трябва да знаете, че има естрогенни рецептори, които играя ролята на „ключалки” и естрогенни молекули, които играят ролята на „ключ”. Това което естрогенните рецептори правят е да „казват” на хипоталамуса и хипофизата, колко естроген е наличен в тялото ви. За да ключалката(рецепторът) да бъде отключен, има нужда от ключ( молекула естроген). Когато ключалката и ключът си взаимодействат, бива изпратен сигнал до хипоталамуса и хипофизата и колкото повече рецептори, бъдат запълнени от молекули естроген, толкова повече сигнали ще бъдат изпратени. Което в един момент ще доведе до червената лампичка, която ще сигнализира, че има достатъчно наличен естроген в организма ви, което пък ще доведе до изпращането на друг сигнал до яйчниците, да спрат производството на естроген!

Така, това е достатъчно информация за естрогена. Нека да минем на фитоестрогените.

Какво представляват фитоестрогените?
Соята заедно с някои ядки и бобови растения, са мощни фитоестрогени. Фитоестрогените са химикали, които по структура наподобяват естрогена, но по функции доста се различават. С други думи фитоестрогените имитират естрогените, но не могат да изпълняват техните функции. Получава се нещо, като двойка близначки- приличат си, но са коренно различни хора, с различен характер и само защото изглеждат еднакво, не означава, че действат по един и същи начин. Вероятно не е най-доброто сравнение, но само това ми дойде на ум! 😉

Фитоестрогените спадат към категорията на ксеноестрогените, което буквално означава ФАЛШИВ естроген. Ето още едно потвърждение, че фитоестрогените не са естрогени!

Как соята може да навреди на здравето ви?
Следователно какво общо имат соята, фитоестрогените и естрогените с вашето здраве?

Когато ядете соеви продукти и други фитоестрогени, налични в растителните мазнини, вие всячески се „опитвате” да нарушите хормоналния си баланс. Защо?

Помните ли естрогенните рецептори, за които ви говорех и молекулите естроген? И фактът, че дори и да не функционират, като естрогена, фитоестрогените много приличат на него?

Също както вероятно ще объркате двете близначки, когато ги срещнете, естрогенните рецептори, объркват истинския естроген с фитоестрогените. Това означава, че фитоестрогените се свързват с естрогенните рецептори. Това от своя страна ще сигнализира на хипофизата и хипоталамуса, че имате достатъчно естроген, а това ще изпрати сигнал до яйчниците ви да намалят производството на естроген!

И къде все пак е проблемът? Че фитоестрогените не могат да изпълняват функциите на естрогена. Следователно тялото ви ще бъде заблудено, че има достатъчно наличен естроген за нормалното му функциониране, но на практика това не е истина!

Така се стига до момента, в който нивата на естрогена ви са ниски, което пък от своя страна води до нарушаване в баланса и на други хормони, което пък влошава здравето ви и допринася за проблеми с настроението и теглото ви!

# 49
  • Мнения: X
Имах моментно увлечение по соевите продукти, непосредствено след като спрях да консумирам месо, дори се научих да приготвям нелоши ястия с тофу. За съжаление, всичко, което изчетох впоследствие, ме отказа - масово генно-модифицирана суровина, недобри производствени практики - нищо общо с оригиналния продукт, консерванти Е-та, М-ета, трагедия. В националната кухня дори не присъства, може да греша, но баба ми не е готвила никога със соя, което предполага, че има много други подходящи за нашия генотип и географски ширини продукти.
Разбира се не заклеймявам, соята е богата на белтъчини, мазнини, скорбяла и витамини, но стига да намерите чист продукт /понякога ми се припива соево мляко с ванилия, на закуска Rolling Eyes/ А, да, накъде прочетох, че ферментиралите соеви продукти са по-полезни - темпе, мисо и соев сос - първите не ги знам Smile, но със соевия сос по мъничко си овкусявам.

# 50
  • Мнения: 268
Благодаря ви,момичета Simple Smile
Преди години бях на лечение при д-р Гайдурков за хормонален дисбаланс.Той горещо ми препоръча да ям
био соя.Дълги години не бях яла,но от около 2 месеца започнах да си взимам био соя,но имам резерви и към нея.
Все пак  е по добре да се избягва макар да се води и био.

# 51
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ако идеята на темата е не да е просто високомазнинно, но и нисковъглехидратно (което би било от изискванията за кетоза), то нямам идея защо се обсъждат соя, ориз, плодове, че и овесени трици... Close

Изобщо нищо общо с нисковъглехидратното, камо ли пък с "кетонното" хранене...

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Не мога дам линк  но от всичко  което съм чела знам,  че соята има естрогенподобно действие. При жените след определена възраст прогестеронът намалява и продукти с естрогенподобно действие не са желателни. И без тях хормоналният баланс е нарушен и естрогенът преобладава.

Темата е интересна, но заглавието е подвеждащо и не отговаря на съдържанието,  щом говорим за мазнини от яйца и мляко, а не само от растения...

# 53
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

Темата е интересна, но заглавието е подвеждащо и не отговаря на съдържанието,  щом говорим за мазнини от яйца и мляко, а не само от растения...
Абсолютно. А явно ketotarian идва от vegetarian + keto, т.е. само растително не е.

Ето тук как някаква авторка дефинира:

Enter Ketotarian - Dr Will Cole's revolutionary programme that offers a fresh, modern twist on keto by harnessing the same fat-burning power, but with the nutritious, delicious benefits of a mostly plant-based plate. It includes 75 recipes that are veggie, vegan and pescatarian...

https://books.google.de/books/about/Ketotarian.html?id=yxfHvQEAC … n&redir_esc=y

Т.е. следва да се уточни какво се има предвид в тази тема - само растително, вегетарианско или и риба и морски дарове може....

# 54
  • Мнения: 725
Ами, така е, когато се включат яйца, риба, морски дарове и по- малко млечни; това хранене по-скоро клони към стандартното ВМ.
Това е моето хранене и все едно как се наименува и към коя група спада. Добре ми е с нисковъглехидратно вегетарианско хранене.

# 55
  • Мнения: 8 883
Ако идеята на темата е не да е просто високомазнинно, но и нисковъглехидратно (което би било от изискванията за кетоза), то нямам идея защо се обсъждат соя, ориз, плодове, че и овесени трици... Close

Изобщо нищо общо с нисковъглехидратното, камо ли пък с "кетонното" хранене...

То коментираните продукти и растителни не са, ама карай ....да върви мохабетът

# 56
  • Мнения: X
Има един доктор, който много клипчета изнася в ю туб. Ще го потърся. Той говори за което храненето и си спомням, че имаше един клип и за растително кето. И аз мисля, че е един голям миш маш и трябва да си определите дали ще е ниско въглехидратно, високо мазнинно, кето ли ще е, веган ли ще е, вегетарианско ли ще е. Според мен за веган най-подходящи мазнини са онези, които не повишават инсулина, такъв например е пекана от ядките и май чията. Ще потърся линковете.

# 57
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз и чията съм спряла. Изобщо всичко приличащо на зърнено.

Зелени листни зеленчучки - салата, бейби спанак, едни дето не им знам името, рукола.
В зелената салата слагам и сурова тиквичка, не обичам краставици.
Обичам домати, но ги намалявам, като добвям чушка и авокадо в салатата. Всичко със зехтин, но не много и лимонов сок. Не ползвам оцет от години.
В зелената салата добавям понякога и броколи, сурово, а броколи и калфиол ям и задушени, с пармезан или даже с обикновенно сирене отгоре настъргано.
Понеже ям месо, го оставям да се пече в собствена мазнина, не добавям мазнотии.
Ако е сухо слагам кокосово масло.
Като пека пържоли ползвам и кокосово мляко, стават вкусни.
От млечните ям сирене задължително, кашкавал понякога, мляко никога, сметана рядко. А и масло.
Месните няма да коментирам, но ям доста яйца, понеже ме мързи за омлет, карам на варени.

И с това се изчерпва скучното ми меню. Имам още идеи, но нещо не ми остава време за готвене от работа и спорт.

А да, купила съм си някакъв телешки протеин, та понякога замествам ядене с него.
И като ми се дояде плод, режа ягодки в салатата.

# 58
  • Мнения: X
Не успях да намеря книгата или препратки към нея, но, да - същността е keto+vegetarian. И тъй като има толкова много видове вегетарианство, темата се движи неусетно между всички. Но ако някой намери най-доброто за себе си, значи е била полезна. Аз съм ово-лакто вегетарианец от години, това което режима ме накара да променя, е повече мазнини, съвсем малко млечни и минимум въглехидрати. Сита съм, калориите от въглехидрати са в пъти по-малко отпреди, възпитавам у себе си съвсем друг режим на хранене. Харесва ми, не огладнявам след 2 часа, имам енергия, засега е моят и ако сваля някое кило ще се кълна в него Sweat Smile

# 59
  • Мнения: X
Тука лима списък с продуктите подходящи за вегетарианско кето и за веган кето + рецепти. На английски е, но мога да помогна. Включват и хранителната мая към мазнините.
https://8fit.com/nutrition/vegetarian-keto-diet-meal-plan-and-food-list/

# 60
  • Мнения: 268
Ако идеята на темата е не да е просто високомазнинно, но и нисковъглехидратно (което би било от изискванията за кетоза), то нямам идея защо се обсъждат соя, ориз, плодове, че и овесени трици... Close

Изобщо нищо общо с нисковъглехидратното, камо ли пък с "кетонното" хранене...
То изобщо може ли да има нисковъглехидратно вегетарианско хранене с намалени млечни?
Всички ядки съдържат колкото протеини, толкова и въглехидрати. При някои въглехидратите са дори повече от протеините.
Остава да се ядат само яйца, гъби и зеленчуци.

За соята съм чела, че няма достатъчно проучвания и как се отразява зависи от възрастта, флората в червата и др.фактори.
Между другото лененото семе съдържа също много фитоестрогени, а виждам, че доста го ползват в някакви кето хлябове. То има и цианиди.

# 61
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Лененото семе като мине топлинна обработка губи ценните си качества. Освен това целите семена не могат да се усвоят пълноценно. Когато се смели се окислява. С две думи, полезно е само ако е прясно смляно и сурово.

# 62
  • Мнения: 11 314
Лененото семе
С две думи, полезно е само ако е прясно смляно и сурово.
Най-добре е да се накисва смляно.

# 63
  • Мнения: X
Днес си направих мус от авокадо, с такъв ентусиазъм, а някак ми е безвкусно - в блендера авокадото, сол, черен пипер, малко лимонов сок, какво пропускам? Хапнах малко от него върху крекер от семена - всякакви каквито имах + хуск+зехтин и вода, колкото да стане каша, после тънко върху хартия за печене и на 150 градуса. Целта беше да става за носене в офиса и си го представях така Simple Smile


# 64
  • Мнения: 1 305
Дами, вижте на какво попаднах.  . Надявам се да вдъхновение за някой тази рецепта.

Аз нямам какво да споделя за храненето си към момента, защото бях с ужасна кашлица и консумирах доста мед.
Време си трябва , за да се заменят старите навици.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 348
може да сложиш нюню чесън и малко зехтин на авокадото


днес пак ядох зелена салата с разни други зелении, маслини, зехтин, лимон и пармезан
обаче изядох и цяла кесия шамфъстък

не ме изкушава хляба
по-скоро се отплесвам с количествата и ми се прияждат плодове
от сега чакам да излязат черешите и хич няма да им се чудя

# 66
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
С авокадо правя чеснов сос, но за офиса....

Преди малко си извадих безглутеновото хлебче от машината, слагам 1 яйце на 520 г брашно и после го хапвам 7-10 дена. Ако не го съхранявам в хладилника, хваща мухъл за това време. Обаче 7 яйца в горната рецепта, ми се виждат доста. Предполагам, става подобно на суфле.

# 67
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ъп на темичката, много хубава идея. Simple Smile

# 68
  • Мнения: X
Хайде ъп-че и от мен Stuck Out Tongue Winking Eye
За 2 седмици - 1.5 кг плавно и не варират (засега Sunglasses) ! Много доволно, като се има предвид, че съм в едно дълбоко, пх... бездънно плато, от 2 години, свал и кач 3 долу - 3 горе, нон стоп. Тъкмо мислех да поровя за рецептички, че ми се събраха повечко яйца тези дни. Признавам, че през уикенда се подхлъзнах с едни сладки неща, оффф, а дори не ми се ядаха толкова много, ама почна ли, няма спирка прасето в мен... но "влизам в час" днес.

# 69
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ех, че тъжно... Хич не е активна темичката. Confused
Някой използва ли ксилитол за подслаждане? Принципно използвам кокосова захар, поне замених тръстиковата, но искам и нея да изключа. В магазина ми казаха, че не променя вкуса на кафето, за разлика от стевията. Мислих си да взема еритритол, но бил извлечен от царевица, а ксилитолът от бреза, та предпочетох него.

# 70
  • Мнения: 667
Аз съм ползвала, но всички подсладители ми променят вкуса на това, в което ги слагам. Свикнала съм отдавна без да подслаждам кафето и чая, ако изпитвам необходимост да си сложа в кис.мляко с горски плодове, например, ползвам мъничко мед или кленов сироп. Да въглехидратно е, но е натурално и не вярвам да навреди чак толкова.

# 71
  • Мнения: 1 937
Ще следя темата, въпреки че съдържанието малко не отговаря.
А какво представляват споменатите в първа страница "nightshade vegetables"?

# 72
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Това са зеленчуците, които съдържат соланин - токсин, който в големи количества може да е отровен.
Зеленчуци, които съдържат соланин са белите картофи, доматите, патладжанът и различни видове чушки (камби, червени).

# 73
  • Мнения: 1 937
Благодаря! Ще чета по темата за соланина - има повече информация в чуждестранните сайтове.

# 74
  • Мнения: 1 305
Това са зеленчуците, които съдържат соланин - токсин, който в големи количества може да е отровен.
Зеленчуци, които съдържат соланин са белите картофи, доматите, патладжанът и различни видове чушки (камби, червени).

Това е много интересна информация.
Имам близка приятелка, която е с диагноза фибромиалгия и точно тези зеленчуци са й ограничили. 
Ако намерите  повече информация , моля да я качите и тук

# 75
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Това, което намерих е свързано по-скоро с яденето на тези зеленчуци в суров вид, което при картофите и патладжанът е немислимо. За доматите малко съм учудена, но аз рядко ги консумирам в готвен вид. На практитка отравянето със соланин е нвъзможно, тъй като човек трябва да изяде над килограм-два сурови, та и покълнали картофи, което пак казвам е абсурд.
Вероятно при различни здравословни проблеми има непоносимост към този токсин, т.е. трябва да се избягва, за да не поддържа и стимулира симптомите. Наистина интересна тема. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 7 738
Въглехидрати не ям от години, но килограмите ги свалих, след като спрях доматите, чушките и млечните

# 77
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Интересно, аз също в момента наблягам на краставиците. При мен най-вече заради ИР, недоказана. Само предполагам.
Млечните май са по-коварни, отколкото съм предполагала.

# 78
  • Мнения: 667
Подкрепям за млечните. С болка в сърцето ги обявявам за възпрепятстващи отслабването, поне при мен. Изпробвано е, не веднъж, просто ми е наистина трудно да ги изолирам от менюто.

# 79
  • Мнения: 725
Млечните определено са спънка. На мен лично единствено домашно или качествено кисело мляко, а също и зряло твърдо сирене  ( не повече от 20-30 гр ) ми действат добре и не ми пречат.

# 80
  • Мнения: 1 937
Аз от два месеца силно съм ограничила и се опитвам да избягвам изцяло млечните, като резултата е - 3кг. без други разклики в начина на хранене. Подуването също изчезна. За разлика преди бях като пристрастена към млечни и почти нямах хранене без тях.

# 81
  • Мнения: 725
Аз от два месеца силно съм ограничила и се опитвам да избягвам изцяло млечните, като резултата е - 3кг. без други разклики в начина на хранене. Подуването също изчезна. За разлика преди бях като пристрастена към млечни и почти нямах хранене без тях.
Би ли споделила какво е менюто и храненето ти като цяло...
Аз се боря  с тези 3кг вече почти година. Но трудно ми се получава, ту нагоре, ту надолу. Голяма борба и мъка.

# 82
  • Мнения: 667
О, точно прострастяване е и моето, с всичко ми вървят пустите му сирена и кашкавали... А, за борбата с 3-те кг, незнам какво да кажа Smile мъка не, ами нЕма такъв зор Sob

# 83
  • Мнения: 1 305
Лелеее, момичета благодаря, че споделихте!
Аз не ям месо отмного години. За сметка на това си похапвам доста млечни.
Напоследък качих малко килограми , а и заради други проблеми реших да спирам глутена...ами не свалих колкото очаквах като килограми.
 Замислих се за млечните..... мисля, че точно тях трябва да спра.
И доматите. Не си го обяснявам, ала не пречи да пробвам.
Simple Smile

# 84
  • Мнения: 9 152
Всички ли видове млечни?
Сирене, извара, йогурт?
А има ли значение количеството?
Имам една колежка, която почти само с извара ( добавя й плодове)  и йогурти се изхранва... и е слаба. Познавам и случай на хранене 90% от което е само чай ( различни видове ) и йогурт; жената е много слаба.

# 85
  • Мнения: 1 305
Всички ли видове млечни?
Сирене, извара, йогурт?
А има ли значение количеството?
Имам една колежка, която почти само с извара ( добавя й плодове)  и йогурти се изхранва... и е слаба. Познавам и случай на хранене 90% от което е само чай ( различни видове ) и йогурт; жената е много слаба.

Аз си мисля, че на всеки различно би повлияло спирането наопределена група храни.
Има хора, които леко преработват млечните, но има и такива, при които консумацията им значително затруднява метаболизма.
И , ако се спират, може би целия арсенал от млечни трябва да се ограничи.

Мен лично ме смущава финансовата страна на този въпрос...

# 86
  • Мнения: 667
За себе си знам, че изварата е най-безобидна, включвала съм я в диета и не съм забелязвала задържане на теглото, всичко останало ме блокира яко. Знам и пак продължавам, мисля, че тази необходимост е психологическа, насаждана от детството и от рекламите ако щете. Колкото и смешно да звучи, ми е втълпено, че имам нужда от тези продукти и посягам към тях в магазина.

# 87
  • Мнения: 1 305
За себе си знам, че изварата е най-безобидна, включвала съм я в диета и не съм забелязвала задържане на теглото, всичко останало ме блокира яко. Знам и пак продължавам, мисля, че тази необходимост е психологическа, насаждана от детството и от рекламите ако щете. Колкото и смешно да звучи, ми е втълпено, че имам нужда от тези продукти и посягам към тях в магазина.

Тука подкрепям с две ръце:и за изварата, и за втълпяването на тема млечни продукти.
Аз за себе си съм установила, че наистина не ми влияят добре : дори от кисело мляко ми се образува еди бял филтър върху езика и усещане за топка в гърлото....
Обаче напоследък от всякъд излизат някакви статии на тема вредността от млечните, че в един момент реших, че си внушавам, че ми действат зле.....

Но ето: от днес смятам да коригирам и ще докладвам и аз за резултати

# 88
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз от миналата седмица не ям млечни и също ще споделя след време какви са резултатите. Но пък и комбинирам с други методи. На мен млечните, тъй като се слузообразуващи, ми образуват газове и ме боли корем от тях. По-скоро това са различните видове кашкавали, от кисело мляко и сирене не ми се получава така.
Серендипити, имаш предвид, че идва скъпо да се храним само растително ли?

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
Дренките към горските плодове ли спадат?

# 90
  • Мнения: 667
Не знам, но знам, че са нискокалорични и много полезни за метаболизма и имунната система, с много високо съдържание на вит.С. Спокойно си ги причислявам към горските и те точно там си се намират - в широколистните гори Smiley

# 91
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Според мен по-важен при храненето е здравословният ефект, а не отслабването. Повече от 5 години не кусвам млечни продукти, абсолютно нищо. Стриктно чета състава на храните, които купувам. Не съм отслабнала през това време, но консумирам въглехидрати. Преди 7 месеца спрях и глутена, напълно. Отново не съм отслабнала, но редовно приемам въглехидрати /плодове, зеленчуци, зърнени храни/. Мазнините и белтъчините ми са основно от растителен произход, изключително рядко месо и по-често яйца. От скоро си правя и хляб от фъстъчено масло и яйца, без никакво брашно. От здравословна гледна точка спирането на млечните продукти и глутена при мен е оправдано. Мисля, че е въпрос на желание, защото много обичам млечни продукти и тестяни храни.
Относно парите е относително, но прекарвам повече време  в кухнята. Примерно вместо да си купя сирене и мляко си правя ядкови.... Бих казала, че отново е въпрос на желание и организация.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 14:07 от Вела

# 92
  • Мнения: 667
Вела, браво за усилията, старанието да подобриш храненето си и волята за успех! Сигурна съм, че ще можеш да споделиш много опит за продукти и рецепти. Интересен ми е хлябът с фъстъчено масло и яйца Blush

# 93
  • Мнения: 1 305
Серендипити, имаш предвид, че идва скъпо да се храним само растително ли?

Да. Точно  това си мисля.
 
Вероятно  в дългосрочен план  излиза по-евтино, ала  засега ми се струва наистина скъпо.
Явно самата аз не съм достатъчно гъвкава  в избора си.  Ще трябва някак да се адаптирам, защото не са ми чак толкова важни натрупаните килограми, ами знам, че храненето оказва съществено влияние на здравето ми

# 94
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Хляб с фъстъчено масло

340 гр натурално фъстъчено масло на Балчо
4 яйца XL
1/2 к. л. сода бикарбонат,
1 ч.л. оцет
1 м.л. /от хлебопекарната/ хималайска сол /5 мл./
150 мл. вода, за да стане кексово тесто.

Разбива се с миксер и се пече в казанчето на хлебопекарната за 45 мин.
Съхранявам го в хладилника, защото го изяждам за около седмица.



Може да се направи със сусамов тахан или друг тахан/масло.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 14:49 от Вела

# 95
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
В момента хапвам и месо и яйца, но преди време се храних само растително и пак ми излизаше същото като стойност за седмица. И да, много зависи какви избори правиш, какво обичаш да хапваш и по колко.

# 96
  • Мнения: X
Темата нещо замря Simple Smile Включвам се с един два линка с рецепти и идеи.

https://www.youtube.com/watch?v=OJhujino9B4

https://www.youtube.com/watch?v=Zxvlhc7ythA

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 08:24 от Анонимен

# 97
  • Мнения: 667
Духче, радвам се, че събуждаш темичката Hug Отдавна изпуснах контрола върху В и не мога да се вкарам в ритъм. Крайно време е!
В тази връзка - откъде хубави зеленолистни и замръзени берита, които все пак имат вкус на нещо? Какво готвите с кокосово мляко и соевото кисело мляко, приложимо ли е в режима?

# 98
  • Мнения: 1 305
аз берита си купувам доста от Фантастико. Доволна съм много.
Кауфландските също с хубави и с вкус.

Искам да ви се похваля с откритие : авокадото може да се замразява!
Може и да е било известен факт, но за мен е новина, която ме прави много щастлива

# 99
  • Мнения: X
Аз от скоро започнах традиционното ВМ НВХ и за момента ползвам животински храни, но започнах и да се информирам за този тип хранене. Много интересен ми стана разказът на една веган жена, която от високо въглехидрано ниско мазнинни хранене минава на високо мазнинно, пак веган и описанието на болките и проблемите, които е решила. Ще дам линк.
Братовчедка ми много страстно ми препоръча филма the game changers и довечера ще го гледам.
 Берита от Фантастико си взимам, но са ми много скъпи.
За днес съм приготвила една камара кайма, за кето лазаня, хич не ми се яде такова нешо, но като съм дала пари ще го направя пък от понеделник ще експериментирам с по веган неща.
Има доста идеи в ю туб, като напишеш vegan keto.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
В Лидл също са много хубави замразените малини,сладки,ароматни,не мога да се спра като ги почна Blush

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Браво, Духче, че събуждаш темата. Е, аз се включих в темата за инсулиновата резистентност и от там така да се каже ме изхвърлиха Simple Smile Всяка идея различна от това да се ядат мас, пръжки, кебапчета и т.н. се оказа табу. Както и да е, изчетох и от онази тема и от други, стигнах и до тази и се радвам, че я събуждате. Аз имам малък проблем с ИР, смятам да намаля въглехидратите или поне тези с висок гликемичен индекс за по-дълъг период и ще видим какво ще направим. Освен това съм много добра в суровоядството, правя такъв разтоварителен режим два пъти в годината и той ми се отразява изключително добре, можете да го пробвате като вариант. Правех и само на плодове, но него го спирам, както се разбра не е много удачен. ЗА съжаление не мога да си представя, а и не искам, че ще се храня с месо. Никога през живота си не съм го яла с желание, а когато станах на съзнателна възраст, се отказах завинаги. Много мазното също не ми понася, особено животинските мазнини, не знам, но аз съм с чувството, че се задръствам, гадно ми става, тежко и т.н. Хляб ядях ама много рядко. Донякъде имам проблем със сладкото - обичам кока кола, обичам кекса, който моят приятел прави с лимец, кафява захар и много орехи, обичам да хапвам шоколад, но с всичко това приключвам. От суровоядството най-любимото ми е веган таратора, който лятото правя постоянно, стои и се оглажда в хладилника и който мине сипва и яде. Честно казано, няма някой, който да не го е харесал и смело мога да твърдя, че става по-добър от истинския. Напълно подходящ е за кето диетата, защото е само с ядки, таратор и зехтин - разбира се още копър, чесън и лимон. Момичета, нека помогнем и на тази тема, за да видим как се случват нещата и в този вариант. Авторката на темата се надявам, че също се се включи, за да каже как се справя.

# 102
  • Мнения: 1 305
скъпи са и за мен, признавам.
Аз дебна като има намаления, купувам колкото мога.

Напоследък закусвам около 80 гр берита с лъчица чиа семена, коуто заливамн с топла вода. Разбърквам и оставям цяла вечер.
На сутринта е пичти желирана сместа, а ако е мбого рядка добавям лъжица протеин.
Супер вкусно се получава.
Ако ми е наистина кисело слагам и малко банан, който размачквам

# 103
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
И на мен ми идват скъпи, но тъй като ги предпочитам пресни беритата, предпочитам сякаш да си ги ям в сезона, в останалото време нямам проблем да не ги консумирам.

Елсефи, дай една рецепта за тоя таратор.

Аз бих препоръчала YouTube канала на Ирина, която заедно със семейството си се храни изцяло суровоядно, като въглехиратните зеленчуци представляват много малка част от менюто, именно защото трябва да се сготвят.

# 104
  • Мнения: 667
Филма Промяна на играта си струва, препоръчвам и аз! Авокадо не съм замразявала, на кубчета и в кутийка или как? Радвам се, че темата се развива в посока веган и суровоядство, не съм достигнала толкова "висок левъл" Grinning, но ми допадат идеи. Трудно ми се получава високо-мазнинното хранене и все още са ми високи въглехидратите, но ще търся баланс.

# 105
  • Мнения: X
Аз веган и суровоядец няма да стана скоро та дано не ме анатемосате. Просто ще си споделям по скоро вегетариански опит, понякога веган. Днес обяда ми е веган.

252 калории (малко са) от зеленчуци, семена, авокадо, 13 гр лека майонеза смесена с км. Вчера прекалих с кето лазаня и съм в ПМС та или няма да ми се яде хич днес, или много ще ми се яде и ще добавя кокос към салатата на обяда

# 106
  • Мнения: X
Скрит текст:
Браво, Духче, че събуждаш темата. Е,
аз се включих в темата за инсулиновата резистентност и от там така да се каже ме изхвърлиха Simple Smile Всяка идея различна от това да се ядат мас, пръжки, кебапчета
Скрит текст:
и т.н. се оказа табу. Както и да е, изчетох и от онази тема и от други, стигнах и до тази и се радвам, че я събуждате. Аз имам малък проблем с ИР, смятам да намаля въглехидратите или поне тези с висок гликемичен индекс за по-дълъг период и ще видим какво ще направим. Освен това съм много добра в суровоядството, правя такъв разтоварителен режим два пъти в годината и той ми се отразява изключително добре, можете да го пробвате като вариант. Правех и само на плодове, но него го спирам, както се разбра не е много удачен. ЗА съжаление не мога да си представя, а и не искам, че ще се храня с месо. Никога през живота си не съм го яла с желание, а когато станах на съзнателна възраст, се отказах завинаги. Много мазното също не ми понася, особено животинските мазнини, не знам, но аз съм с чувството, че се задръствам, гадно ми става, тежко и т.н. Хляб ядях ама много рядко. Донякъде имам проблем със сладкото - обичам кока кола, обичам кекса, който моят приятел прави с лимец, кафява захар и много орехи, обичам да хапвам шоколад, но с всичко това приключвам. От суровоядството най-любимото ми е веган таратора, който лятото правя постоянно, стои и се оглажда в хладилника и който мине сипва и яде. Честно казано, няма някой, който да не го е харесал и смело мога да твърдя, че става по-добър от истинския. Напълно подходящ е за кето диетата, защото е само с ядки, таратор и зехтин - разбира се още копър, чесън и лимон. Момичета, нека помогнем и на тази тема, за да видим как се случват нещата и в този вариант. Авторката на темата се надявам, че също се се включи, за да каже как се справя.
Това изобщо не е вярно....   Smiley
Ама щом самозаблудата ви успокоява съвестта, не е проблем.
Или пък изобщо не сте разбрали същността на ВМ НВХ...което пак не е нещо ново.
И пак не е проблем.
Всеки отговаря за себе си....   Smiley

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Скрит текст:
Браво, Духче, че събуждаш темата. Е,
аз се включих в темата за инсулиновата резистентност и от там така да се каже ме изхвърлиха Simple Smile Всяка идея различна от това да се ядат мас, пръжки, кебапчета
Скрит текст:
и т.н. се оказа табу. Както и да е, изчетох и от онази тема и от други, стигнах и до тази и се радвам, че я събуждате. Аз имам малък проблем с ИР, смятам да намаля въглехидратите или поне тези с висок гликемичен индекс за по-дълъг период и ще видим какво ще направим. Освен това съм много добра в суровоядството, правя такъв разтоварителен режим два пъти в годината и той ми се отразява изключително добре, можете да го пробвате като вариант. Правех и само на плодове, но него го спирам, както се разбра не е много удачен. ЗА съжаление не мога да си представя, а и не искам, че ще се храня с месо. Никога през живота си не съм го яла с желание, а когато станах на съзнателна възраст, се отказах завинаги. Много мазното също не ми понася, особено животинските мазнини, не знам, но аз съм с чувството, че се задръствам, гадно ми става, тежко и т.н. Хляб ядях ама много рядко. Донякъде имам проблем със сладкото - обичам кока кола, обичам кекса, който моят приятел прави с лимец, кафява захар и много орехи, обичам да хапвам шоколад, но с всичко това приключвам. От суровоядството най-любимото ми е веган таратора, който лятото правя постоянно, стои и се оглажда в хладилника и който мине сипва и яде. Честно казано, няма някой, който да не го е харесал и смело мога да твърдя, че става по-добър от истинския. Напълно подходящ е за кето диетата, защото е само с ядки, таратор и зехтин - разбира се още копър, чесън и лимон. Момичета, нека помогнем и на тази тема, за да видим как се случват нещата и в този вариант. Авторката на темата се надявам, че също се се включи, за да каже как се справя.
Това изобщо не е вярно....   Smiley
Ама щом самозаблудата ви успокоява съвестта, не е проблем.
Или пък изобщо не сте разбрали същността на ВМ НВХ...което пак не е нещо ново.
И пак не е проблем.
Всеки отговаря за себе си....   Smiley

Кое от всичко, което съм написала, не е вярно?

# 108
  • Мнения: 667
Хайде, да си посподеляме менюта, в името на добрия тон на темата!
Днес имам приготвени: крем супа карфиол, броколи, морков и тиквичка с масло и салата зеле. Мисля си за зелена салата с авокадо и повечко маслини за довечера + едно красиво омлетче Blush

# 109
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Браво, Духче, че събуждаш темата. Е,
аз се включих в темата за инсулиновата резистентност и от там така да се каже ме изхвърлиха Simple Smile Всяка идея различна от това да се ядат мас, пръжки, кебапчета
Скрит текст:
и т.н. се оказа табу. Както и да е, изчетох и от онази тема и от други, стигнах и до тази и се радвам, че я събуждате. Аз имам малък проблем с ИР, смятам да намаля въглехидратите или поне тези с висок гликемичен индекс за по-дълъг период и ще видим какво ще направим. Освен това съм много добра в суровоядството, правя такъв разтоварителен режим два пъти в годината и той ми се отразява изключително добре, можете да го пробвате като вариант. Правех и само на плодове, но него го спирам, както се разбра не е много удачен. ЗА съжаление не мога да си представя, а и не искам, че ще се храня с месо. Никога през живота си не съм го яла с желание, а когато станах на съзнателна възраст, се отказах завинаги. Много мазното също не ми понася, особено животинските мазнини, не знам, но аз съм с чувството, че се задръствам, гадно ми става, тежко и т.н. Хляб ядях ама много рядко. Донякъде имам проблем със сладкото - обичам кока кола, обичам кекса, който моят приятел прави с лимец, кафява захар и много орехи, обичам да хапвам шоколад, но с всичко това приключвам. От суровоядството най-любимото ми е веган таратора, който лятото правя постоянно, стои и се оглажда в хладилника и който мине сипва и яде. Честно казано, няма някой, който да не го е харесал и смело мога да твърдя, че става по-добър от истинския. Напълно подходящ е за кето диетата, защото е само с ядки, таратор и зехтин - разбира се още копър, чесън и лимон. Момичета, нека помогнем и на тази тема, за да видим как се случват нещата и в този вариант. Авторката на темата се надявам, че също се се включи, за да каже как се справя.
Това изобщо не е вярно....   Smiley
Ама щом самозаблудата ви успокоява съвестта, не е проблем.
Или пък изобщо не сте разбрали същността на ВМ НВХ...което пак не е нещо ново.
И пак не е проблем.
Всеки отговаря за себе си....   Smiley

Кое от всичко, което съм написала, не е вярно?
Болднатото, че при ВМ НВХ се ядат основно мас и пръжки.И че всяка друга храна е забранена...
Мисля, че ясно съм те цитирала и почертала.

Пп:аз в момента обядвам ягоди с кисело мляко и сладкарска извара и пак съм ВМ НВ.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Скрит текст:
Скрит текст:
Браво, Духче, че събуждаш темата. Е,
аз се включих в темата за инсулиновата резистентност и от там така да се каже ме изхвърлиха Simple Smile Всяка идея различна от това да се ядат мас, пръжки, кебапчета
Скрит текст:
и т.н. се оказа табу. Както и да е, изчетох и от онази тема и от други, стигнах и до тази и се радвам, че я събуждате. Аз имам малък проблем с ИР, смятам да намаля въглехидратите или поне тези с висок гликемичен индекс за по-дълъг период и ще видим какво ще направим. Освен това съм много добра в суровоядството, правя такъв разтоварителен режим два пъти в годината и той ми се отразява изключително добре, можете да го пробвате като вариант. Правех и само на плодове, но него го спирам, както се разбра не е много удачен. ЗА съжаление не мога да си представя, а и не искам, че ще се храня с месо. Никога през живота си не съм го яла с желание, а когато станах на съзнателна възраст, се отказах завинаги. Много мазното също не ми понася, особено животинските мазнини, не знам, но аз съм с чувството, че се задръствам, гадно ми става, тежко и т.н. Хляб ядях ама много рядко. Донякъде имам проблем със сладкото - обичам кока кола, обичам кекса, който моят приятел прави с лимец, кафява захар и много орехи, обичам да хапвам шоколад, но с всичко това приключвам. От суровоядството най-любимото ми е веган таратора, който лятото правя постоянно, стои и се оглажда в хладилника и който мине сипва и яде. Честно казано, няма някой, който да не го е харесал и смело мога да твърдя, че става по-добър от истинския. Напълно подходящ е за кето диетата, защото е само с ядки, таратор и зехтин - разбира се още копър, чесън и лимон. Момичета, нека помогнем и на тази тема, за да видим как се случват нещата и в този вариант. Авторката на темата се надявам, че също се се включи, за да каже как се справя.
Това изобщо не е вярно....   Smiley
Ама щом самозаблудата ви успокоява съвестта, не е проблем.
Или пък изобщо не сте разбрали същността на ВМ НВХ...което пак не е нещо ново.
И пак не е проблем.
Всеки отговаря за себе си....   Smiley

Кое от всичко, което съм написала, не е вярно?
Болднатото, че при ВМ НВХ се ядат основно мас и пръжки.И че всяка друга храна е забранена...
Мисля, че ясно съм те цитирала и почертала.

Пп:аз в момента обядвам ягоди с кисело мляко и сладкарска извара и пак съм ВМ НВ.

НЕ съм писала за диетата, а за реакцията на членуващите в групата за ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ и мисля, че това се вижда в контекста на всичко написано, а не само това, което е болтнато.

Довечера ще напиша за веган таратора, защото трябва да видя колко е вместимостта на каната на блендера, истината е, че правя всичко на око и нямам точни пропорции.

# 111
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
За ИР групата нямам подобни впчеталения, но и не съм чела какво е писано в нея от много време. Виж, в групата за ВМХ ми беше заявено, че зеленчуците трябвало да бъдат само украса в чинията на един човек и веднага приключих с членуването си в нея. Просто смешно.

Предложение от мен - с доста полезни мазнини (авокадо, сусам, масло от гроздови семки).

# 112
  • Мнения: 667
Купих си чипс от кейл, още не мога да реша дали ми харесва Joy Но червените чушки, тип камби в Хит са уникални. Искам да си приготвя чия с кокосово мляко в бурканче за работа, но не знам кога да ги забъркам, от вечерта или малко преди ядене (което предполага да ги нося в 2 бурканчета Grinning).

# 113
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Няма проблем да ги забъркаш още вечерта, само ги завий в свежо фолио.

# 114
  • Мнения: 2 570
От вечерта, в хладилник. Стават супер.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Купих си чипс от кейл, още не мога да реша дали ми харесва Joy Но червените чушки, тип камби в Хит са уникални. Искам да си приготвя чия с кокосово мляко в бурканче за работа, но не знам кога да ги забъркам, от вечерта или малко преди ядене (което предполага да ги нося в 2 бурканчета Grinning).

Сутринта, когато станеш, ги забъркай. Чията набъбва и ще е готова до два-три часа. Аз понякога я хапвам и 30 минути, след като съм я накиснала, но е хубаво да остане поне 2 часа за оптимален резултат Simple Smile Можеш да сложиш и малини вътре Simple Smile

# 116
  • Мнения: 667
Ммм малини, ако успея да грабна от някъде сутринта, ще си добавя с удоволствие. Някъде има ли от малките кутийки с пресни плодчета или само замразени сега?

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Ммм малини, ако успея да грабна от някъде сутринта, ще си добавя с удоволствие. Някъде има ли от малките кутийки с пресни плодчета или само замразени сега?

За съжаление, само замразени. Има сини боровинки и касис (но той е много скъп), чудех се за тях дали може да се хапват. Между другото не ми беше дошло на ум за кокосово мляко, така че и аз ще пробвам. Иначе съм си взела заквасена сметана и замразени малини, мисля на закуска да ги хапна, като добавя канела и предварително накисната чия във вода.

# 118
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Темата не е ли само за растителна храна?

Относно плодовете - в Лидл има сини боровинки, компромисен вариант - личи.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Момичета, ето и рецептата за веган таратора.
200 гр. - кашу
100 - 150 гр. белен слънчоглед
вода около1.000 л. -1.200л., може и повече по ваша преценка, за гъстотата.
1 1/2 лимон
хималайска сол
4,5 краставици - средни
орехи по преценка
връзка копър
чесън 3-4 скипилди или връзка пресен.

Накисвате кашуто и слънчогледа. Аз ги накисвам от сутринта и когато се прибера от работа към 18 часа приготвям таратора. Накиснатите ядки ги измивам хубаво и ги слагам блендер. Моят блендер  има 2 л. вместимост, след като сложа ядките доливам вода, заедно с ядките да стане 1.700 л. Блендирам хубаво, докато стане ядково мляко. Изсипвам го в тенджера и от тук нататък както всеки таратор: слагам нарязани на кубчета краставици, изцедения лимон (може и два лимона, зависи колко сок пускат, важното е да стане кисело, за да наподобява киселия вкус на кис.мляко), сол хималая на вкус, чесъна, копъра и смлените орехи (аз лично ги троша с ръка). Много е важно тараторът да престои няколко часа в хладилника. Ако го правите вечер като мен, да престои цяла нощ и на сутринта е готов за консумация. Лично аз до сега не слагах зехтин, защото мазнините са си повечко, но нали търсим ВМ диета, та може да добавите и зехтин. Да ви е сладко!

# 120
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Носех си чията с мини кутийка или пликче (2-3с.л.) и смесвах с киселото мляко. Хапвах след примерно 15 минути, иначе ми се разкашкваше твърде много и не ми допадаше толкова.

Всякакви берита са възможни, аз лично не слагах, предпочитах така.

# 121
  • Мнения: 1 305
Чиата , колкото повече се кисне, толкова поврче желира сместта.
Може и два дни да си стои. Не е проблем
Но , ако е накисната за по-кратко от 40 мин , дразни твърде много стомаха.

Питам:сушено манго, ябълки и круши (всички без добавена захар) голям грях ли са?
Разбира се , говоря за количества по около 20-30гр

Споделете как се държите с плодовете?
Изключвам беритата, те са ми ясни...

# 122
  • Мнения: X
Сушените плодове са концентрирана захар. Дори без добавена такава...

# 123
  • Мнения: 667
Сушени съм си позволявала по няколко фурми с четвъртинка орех вътре, единственото нещо, което може да ми задовили глада за сладко и всякакъв неконтролируем глад. Не казвам, че е режимно, но дори шоколад не ме удовлетворява така.
За пресни плодове - позволявам си парченце ябълка или друг, като добавка към кашичките Grinning (такива от чия, ленено семе, гранола, овесени трици или лимецови ядки). Всъщност, тези неща ги приемам за част от здравословното хранене, никога не съм покачва тегло от тях, даже напротив, регулират ми чудесно стомаха. Ако усещате подуване или задържане на тегло, разбира се, може да не бъдете толкова либерални, но пак казвам, дори в калкулатора за калории въвеждам и не ми скачат чак толкова В, че да пренебрегна ползите. Лично мнение Hug

# 124
  • Мнения: X
Според мен въпросът с плодовете и особено сушените е, до колко % вх сте определили да приемате. За кетоза не мисля, че са подходящи, но ако дневното меню е с по-висок процент вх може и да стават, не съм го консумирала и не зная с какви макроси са.

Колкото дали темата е за растително хранене, си мисля, че докато е активна и обслужва интересите на онези, които пишат, няма никакво значение дали по принцип си веган или в определени дни просто правиш веган което или дори ако слагаш малко животински продукти тук там. Стига да не става същата като ортодоксалнатата тема за палео и кето.

Франсоа, наистина на първа страница на темата пише, че може да се ядат млечни и яйца и да не се залага толкова на месо, но в самата тема обикновено съветите са да се намалят млечните и да се увеличи месото и мазнината към него, ако човек иска да сваля. Но и аз не съм останала с впечатление да се дава акъл само за сланина и пръжки Simple Smile

Хубав ден!

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Духче, в тази тема, на първа страница в описанието какво да се яде и какво не, млечните се отричат. Яйца не видях да не може, но може би няма проблем, риба е позволено. Аз мисля, че всеки трябва индивидуално да подходи спрямо организма си и постоянни забележки в стил - защо това го ядеш, не е по темата и режима, затова напусни или замълчи, не са ок. Всеки би трябвало да е свободен да изкаже мнението си, както и всеки е свободен да не се съгласи с него и да даде своите аргументи, разбира се в добрия тон. В края на краищата ние самите сме най-добрите коректори на режима и всеки наблюдава собственото си тяло как реагира.
Лично на мен високо-мазнинната диета не ми действа много добре. Ако трябва да бъда откровена, насилвам се в момента. Снощи съм изяла една салата със спанак, рукола, айсберг, много маслини, авокадо, орехи и доволно зехтин и лимон. Еми стана ми тежко, това е. Тази сутрин, когато се събудих, имах чувството, че салатата ми е още в стомаха. Чията с малините ми е готова, донесох си я на работа и не знам кога ще я ям, защото няма изгледи да огладнея, а грешката да ям, защото трябва да ям, няма повече да я правя. И аз знам, че проблемът е голямото количество зехтин, който сложих. Организмът ми не е свикнал на толкова мазнина, макар и растителна и ми се струва, че няма да се справя със задачата за високо-мазнинния режим. Въглехидратите със сигурност ще ги огранича за един дълъг период, пък ще видим

# 126
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз пък съм с точно такова впечатление, особено след като ми беше казано в прав текст. Но няма какво да се обсъжда точно това в тема за растително хранене. Затова зададох този въпрос, тъй като вече има такава за високомазнинно хранене с животински храни. Предположих, че тук се обсъжда само хранене с растителен източник.

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Аз пък съм с точно такова впечатление, особено след като ми беше казано в прав текст. Но няма какво да се обсъжда точно това в тема за растително хранене. Затова зададох този въпрос, тъй като вече има такава за високомазнинно хранене с животински храни. Предположих, че тук се обсъжда само хранене с растителен източник.

Прочети добре първа страница - риба, яйца, гхи са разрешени, млечни - не. Така че, не е хранене само с растителен източник, но няма лошо ти да го правиш само с растителен.

# 128
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Мхм, сега виждам, че се прави по препоръка на специалист. Аз си мислих, че става въпрос за веган версията на ВМХ. Моя грешка.
Аз също не спазвам изцяло суровояден или просто веган режим, но по-скоро съм ориентирана към изнамиране на нови веган рецепти, които да инкорпорирам в менюто си, защото се оказва, че е значително по-трудно този вид хранене, ако липсва предварителна подготовка, т.е. не е все едно да си вземеш парче пица и да си решиш проблема.

Напоследък забелязвам, че навлизат и повече подобни заведения, което е радващ факт.

Да сменя темата тогава - от време на време консумирам и фурми, под формата на сурови барчета, когато не съм подготовена, а съм навън и съм гладна. Фурмата сушен плод ли е или такъв е плодът на дървото? И ако не е сушен, как изглежда пресният плод?

# 129
  • Мнения: 1 684
Елсефи, с високомазнинно хранене не можеш лесно да огладнееш. То и затова се препоръчва едно или две хранения на ден. Ако ядеш често,   високомазнинното не е препоръчително

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 432
elitsa_b, аз това го знам, но все пак говорим за растителна мазнина. По - принцип с нея е по-трудно да се наситиш и да не чувстваш глад дълго време. Иначе, така или иначе ям два пъти на ден.

Rochellka, фурмите не са ок, ако целиш да не ти скачат нивата на КЗ. Аз два пъти в годината правя строг суровоядски режим, който включва плодове, зеленчуци, сурови ядки и никакви обработени мазнини (олио, зехтин и други), както и никаква сол. Фурмите при него са разрешени, правя бонбони от тях и кремчета. Но за този режим не стават - на 100 гр. - 75 гр. въглехидрат, с много висок гликемичен индекс.


Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 18:13 от bubanka

# 131
  • Мнения: X
Отговорът ми беше по повод другата тема за вм НВХ и че в нея не се препоръчва на хората, които искат да свалят да наблягат на млечени.

А в описанието на тази тема пише:
 Подходяща е за вегетарианци или ако сте решили да пробвате прословутото кето, но изпитвате съпротиви да ядете твърде много млечни и месо.

Никъде не виждам, че трябва да си веган, за да пишеш Simple Smile

# 132
  • Мнения: 1 684
Да, растителните мазнини не са като животинските. Пробвах няколко години да си нагаждам проблема с ИР без месо и млечни, не ми се получи. Много бих искала да си споделяме тук рецепти без животински продукти, ако някой има идеи как да  влезем в кето без животински

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 432
elitsa_b, какво значи не се получи? И като яде месо - получи ли се нещо? В този ред на мисли, момичета, гледах The Game Changers. Много ми хареса. Не че не съм гледала една камара подобни филми, ако проявявате интерес, ще ви напиша кои са. Аз и в друга група съм споменавала и сега ще кажа - виждала съм диабетици след 20 дни на плодове да махнат хапчетата и да са с нормални нива на кръвната захар. Въпросът е, че след това трябва да продължат на природосъобразно хранене, но разбира се, много от тях не го правят. В другата група възроптаха, че имало разлика дали си диабетик или с ИР - в единия случай имаш нужда от инсулин, в другия - инсулинът ти е вповече. Има резон в това, но и никой не може да ме съгласи, че не  можеш да си помогнеш само с растителен режим. ВМХ и НВХ са за хора, които искат да слабеят, без да си дават особен зор. Спортът също е много важен. Ще трябва да препотим и дупетата, това е.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 22:23 от elsefi

# 134
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз пък съм на обратното мнение - аз имах невероятни резултати по отношение на мои здравословни проблеми, само след месец и половина на почти изцяло суровояден режим. Но съм съгласна с това, че трябва да се поддържа режим, който да се нарушава рядко или никога. Просто е много трудно, от една страна заради изкушенията, от друга заради социалния живот, който постоянно включва някакъв тип хранене.

# 135
  • Мнения: 1 684
Да, от 6 месеца ям и мазно месо и ми падна КЗ сутрин. Инсулина не го меря често , но след 3 месеца и той беше тръгнал на долу. За това как се чувствам ,по - бавно огладнявам , когато хапвам и животински продукти. Най- много ми липсват бобеца и лещата. Много рядко си ги позволявам вече и то в много малко количество.
В този филм говорят за растителен протеин. Аз съм била и на оризов и соев, но и те си имат повечко въглехидрати от месото.
Ако движението е много може да станат нещата с лечението на ИР, защото въглехидратите ще се изразходват веднага след като са поети и няма да правят поразии. Но аз не съм спортист, за да спортувам по цял ден

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 22:35 от elitsa_b

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Rochellka, аз също правя суровоядски режими и ми се отразяват супер добре. Но при суровоядството няма опасност да се храниш с високо въглехидратни храни.

# 137
  • Мнения: 1 684
Дайте пример с дневно меню на суровоядство

# 138
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Набляга се на плодовете и салатите, естествено и семена и ядки.
Някои дни бях на плодове за закуска, после две много богати, огромни салати за обяд и вечеря.
Други дни закусвах и обядвах със смутита, по-калорични, за да ме наядат, и пак салата за вечеря.
Както споменах, не бях на изцяло суровояден режим, някои дни слагах тиквички/патладжан/картофи на скарата.

Първите 1-2 седмици гледах малко по-постепенно да премина към изцяло суровите храни, хапвах на няколко пъти кисело мляко. Имах доста изявени детокс симптоми, но в крайна сметка получих уникални резултати, както казах. Освен това ми се нормализира ходенето до тоалетна, супер редовно. Отново искам да го направя, проблемът за мен е във връзка със споменатите детокс симптоми, понякога ми ставаше лошо и не ми се иска по време на работа да минавам през това. Докато правих режима миналата година, не бях на работа.

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Rochellka, в какво се изразяват детокс симптомите? Много е важно дали правиш суровядство за детокс или не? При първото не трябва да използваш никакви обработени мазнини (олио, зехтин и др), както и сол. От ядките фъстъците са забранени. НЕ трябва да се смесват плодове със зеленчуци, ядки и зеленчуци - може. Аз лично си правя сос - кашу, слънчоглед, авокадо, лимон, и много зелении - пресен крумиз, пресен чесън, копър, магданоз, босилек и малко вода. Всичко това го блендирам, съхранявам го в буркан и си слагам на салатите. Ако не е с цел детокс - може да се ползва зехтин, сол, маслини.

# 140
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Със сигурност не за детокс, но впоследстие отдадох някои от симптомите именно на това. Ползвах си концентрирани мазнини, вкусът значително се подобрява.

# 141
  • Мнения: 10
Здравейте на всички,предварително се извинявам ако темата се повтаря. Гледам да спазвам кето диета и в началото коремчето доста бързо ми се прибра,но от няколко дни съм в застой и имам чувството, че не мърдам ( да вметна,че не се меря на кантара,за да не се демотивирам ). Това,което ме притеснява и не знам дали е правилно е,че след като обядвам към 14часа,в 16,17ч вече умирам от глад и хапвам нещо дребно,за да издържа до вечерята. Грешно ли е това? Иначе съм спряла тотално въглехидратите и сладкото.

# 142
  • Мнения: 1 676
Прочети малко повече за различните видове режими. Брой си основните хранения и помеждутъците. Тренирай, само с "глад" и ограничения не става. 

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 432
ninaas27, а какво ядеш до 14 часа. И странно, че толкова бързо огладняваш, щом си на кето. По принцип е нормално да има периоди на задържане във всеки един режим, нека това не те демотивира. И, какво значи си махнала изцяло въглехидратите, изобщо ли никакъв зеленчук не приемаш? Преслава е права, иска се и движение, някакъв спорт, ти трябва да избереш какъв.

# 144
  • Мнения: 10
Ами до 14ч пия само кафе без подсладители и захар,към 14ч хапна една салата или броколи или кисело мляко и после в 16ч вече съм гладна и хапвам пак нещо режимно,но малко или 20гр ядки сурови и към 20ч вечерям. Движа се много,просто се притеснявам,че между обяда и вечерта хапвам нещо и да не развалям по този начин режима...

# 145
  • Мнения: X
Ами до 14ч пия само кафе без подсладители и захар,към 14ч хапна една салата или броколи или кисело мляко и после в 16ч вече съм гладна и хапвам пак нещо режимно,но малко или 20гр ядки сурови и към 20ч вечерям.
Не знам какво вечеряш, но дневната ти храна няма нищо общо с кето храненето.

# 146
  • Мнения: 10
Защо,къде бъркам? Бих била благодарна ако ми обясните Blush

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Режимът ти не е високомазнинен. Ти си си направо на глад. Освен това, допускам, че се храниш и еднообразно, поне по това, което си писала.

# 148
  • Мнения: 1 676
Това какъв режим е изобщо???? Аз съм в потрес..

# 149
  • Мнения: 1 684
Нормално е да огладняваш. Та ти нищо не ядеш на обяд. Слагай сметана, масло и кашкавал на броколите

# 150
  • Мнения: 667
На мен също ми прилича на глад, салата или кис.мляко, после 20гр.ядки е изключително малко. Да не ядеш до 14ч., го приемам като фаст, няма лошо, аз също се храня 2 пъти дневно, но с харана Grinning Разнообразявай с авокадо, маслини, яйца, ако хапваш.

# 151
  • Мнения: 10
Ех,не се изказах правилно... влезнала съм в една кето група и оттам си взимам и разнообразни рецепти и си приготвям вкъщи. Ям сметана,масло,яйца, месо,много зеленчуци, сирене,кашкавал,маслини,ядки от време на време,млека и общо взето всичко позволено в режима. През деня обядвам или салата с риба тон,или салата с пилешко,или яйца или броколи или в краен случай много маслено кисело мляко 10%. Е,разбира се ако ми е останало някоя вкусотийка от вечеря си хапвам нея.

# 152
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Салата с риба тон и салата с пилешко (може би филе) е диета, може би, но не е кето, освен ако не е с много зехтин, яйца като добавка... Така, както си го представям, е по-скоро обикновена салатка с протеин и липсват мазнините, като това, разбира се, е само предположение.

Свали си апп, с който известно време да следиш количествата мазнини и % им. За мен лично, по-лесно беше без апп, но казвам какво ползвта повечето хора.

Ако изчислиш вечрашното си меню, разбито във В, белтъчини, мазнини, какво излиза? Какви течности пи вчера и колко?

Извинявай за назидателния тон, така звучи написано, но изобщо нямам това предвид.

# 153
  • Мнения: 5 080
Заглавието на темата е подвеждащо и невярно,  какво се очаква да се пише в тази тема? Диета на авокадо, маслини и макадамия ли?

# 154
  • Мнения: 667
Това, че темата се измества в различни посоки, не означава, че заглавието е подвеждащо. Това е кето режим за вегетарианци, нищо повече или по-малко. Все още ми е трудно да сведа В до 55гр, за сметка на М, но постепенно променям хранителните си навици. Не вярвам да съм била в кетоза някога, по-скоро съм на доста либерален вариант на режима, но съм подбрала "добрите" за моето тяло храни и успешно поддържам нормално тегло.

# 155
  • Мнения: 5 080
Кето режим за лакто-ово вегетарианци и рибоядящи  Simple Smile

# 156
  • София
  • Мнения: 8 348
Растителна алтернатива на месноядящи

# 157
  • Мнения: 795
Здравейте, попрегледах темата. Искам да ви попитам защо прясното краве мляко се изключва. Аз прегледах доста чужде източници, където пишеше, че може да се консумира. Захар никаква ли не е позволена, дори в кафето или чая?

Аз прибегнах до този режим не толкога заради свалянето на килограми,  колкото заради полезността му при проблеми с акне. Боря се с него от 3 години и повече. Дерматолози, гинеколози, ендокринолози, много изследвания, витамини, антибиотик дори - нищо не помага. За мазилата за външна употреба да не говорим. А лицето ми е в страшни белези, които вече са хиперпигментация, пъпките са и болезнени. Вече се видях в чудо и писах във форума в тема за здравословни въпроси. Препоръчаха ми тази диета, защото наистина решавала проблема с акнето. Някой правил ли я е с цел да пребори акнето? Имате ли наблюдения как се отразява върху кожата? Иска ми се наистина да се окаже решение, защото не знам вече какво да пробвам и към кого да се обърна.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Здравейте, попрегледах темата. Искам да ви попитам защо прясното краве мляко се изключва. Аз прегледах доста чужде източници, където пишеше, че може да се консумира. Захар никаква ли не е позволена, дори в кафето или чая?

Аз прибегнах до този режим не толкога заради свалянето на килограми,  колкото заради полезността му при проблеми с акне. Боря се с него от 3 години и повече. Дерматолози, гинеколози, ендокринолози, много изследвания, витамини, антибиотик дори - нищо не помага. За мазилата за външна употреба да не говорим. А лицето ми е в страшни белези, които вече са хиперпигментация, пъпките са и болезнени. Вече се видях в чудо и писах във форума в тема за здравословни въпроси. Препоръчаха ми тази диета, защото наистина решавала проблема с акнето. Някой правил ли я е с цел да пребори акнето? Имате ли наблюдения как се отразява върху кожата? Иска ми се наистина да се окаже решение, защото не знам вече какво да пробвам и към кого да се обърна.

Рали, захарта я забрави, тотално и завинаги. Познавах едно момиче - Мер, нейната история е подобна на твоята. Бори се години наред с акне и се принуждава да започне да се храни суровоядски. Така се храни една година, а след това започва да се храни природосъобразно, за съжаление това не включва млечни и месо. https://www.zemianazaem.com/. Това е блога й, разгледай го, роди две дечица и отдавна май не е писала там. Ако искаш й пиши за проблема ти, може да ти помогне много. Що се отнася до прясното мляко, него също го забрави завинаги. Първо в него има млечна захар - лактоза, която след 3 годишна възраст започваме трудно да обработваме, защото ензима лактаза значително намаля в организма ни с възрастта. При киселото мляко и сиренето (зрялото) нещата са малко по-различни, защото млечните бактерии изяждат млечната захар. Честно казано, млечните също трябва да ги изключиш като цяло, ако искаш да се справиш с акнето. На следващо място са слузообразуващи и задръстват организма ни. Акнето показва, че организма ти не понася нещо и се опитва да чисти, така че, не е лошо да минеш да един такъв режим пък да видим какво ще стане. Между другото и статията на  Мер за млякото https://www.zemianazaem.com/archives/65

# 159
  • Мнения: 795
Здравейте, попрегледах темата. Искам да ви попитам защо прясното краве мляко се изключва. Аз прегледах доста чужде източници, където пишеше, че може да се консумира. Захар никаква ли не е позволена, дори в кафето или чая?

Аз прибегнах до този режим не толкога заради свалянето на килограми,  колкото заради полезността му при проблеми с акне. Боря се с него от 3 години и повече. Дерматолози, гинеколози, ендокринолози, много изследвания, витамини, антибиотик дори - нищо не помага. За мазилата за външна употреба да не говорим. А лицето ми е в страшни белези, които вече са хиперпигментация, пъпките са и болезнени. Вече се видях в чудо и писах във форума в тема за здравословни въпроси. Препоръчаха ми тази диета, защото наистина решавала проблема с акнето. Някой правил ли я е с цел да пребори акнето? Имате ли наблюдения как се отразява върху кожата? Иска ми се наистина да се окаже решение, защото не знам вече какво да пробвам и към кого да се обърна.

Рали, захарта я забрави, тотално и завинаги. Познавах едно момиче - Мер, нейната история е подобна на твоята. Бори се години наред с акне и се принуждава да започне да се храни суровоядски. Така се храни една година, а след това започва да се храни природосъобразно, за съжаление това не включва млечни и месо. https://www.zemianazaem.com/. Това е блога й, разгледай го, роди две дечица и отдавна май не е писала там. Ако искаш й пиши за проблема ти, може да ти помогне много. Що се отнася до прясното мляко, него също го забрави завинаги. Първо в него има млечна захар - лактоза, която след 3 годишна възраст започваме трудно да обработваме, защото ензима лактаза значително намаля в организма ни с възрастта. При киселото мляко и сиренето (зрялото) нещата са малко по-различни, защото млечните бактерии изяждат млечната захар. Честно казано, млечните също трябва да ги изключиш като цяло, ако искаш да се справиш с акнето. На следващо място са слузообразуващи и задръстват организма ни. Акнето показва, че организма ти не понася нещо и се опитва да чисти, така че, не е лошо да минеш да един такъв режим пък да видим какво ще стане. Между другото и статията на  Мер за млякото https://www.zemianazaem.com/archives/65

Благодаря много, а как мога да й пиша, не виждам контакти в блога.

# 160
  • София
  • Мнения: 71
Ralliee, Flowers Hibiscus
https://www.dietdoctor.com/category/health-problems/acne

Акнето е от висок инсулин, инсулинът - от висока захар. На 43 съм - отдавна съм минала възрастта за това явление, но ако не внимавам какво ям (тоест ако си позволявам само 2 дни подред високо въглехидратно или тестени или захар, мед и т.н.) веднага се появява болезнено акне.

А, забравих и допълвам имам дисхидроза по дланите на ръцете и стъпалата (вид екзема/дерматит - влудяващо сърбящи мехурчета, пълни с течност, които после изсъхват и после пак мехурчета...) Когато съм на под 50гр въглехидрати на ден, кожата все едно никога не е била с дерматит. Като изляза от релси, ме е страх да се ръкувам с хората и да си показвам ръцете.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 16:53 от mamanaYana

# 161
  • Варна
  • Мнения: 3 251
За акнето определено ще помогне режим без захар и млечни. Аз лично 15 години страдах от акне, пробвах всякакви дерматолози, процедури, козметики - резултат 0. Преди 7г спрях да ям захар, млечни и теста и всичко изчезна. Най-много ми влияят млечните.

# 162
  • Мнения: 667
Момичета, някой прочел книгата или събрал впечатления от режима? Ово-лакто вегетарианец съм от 5 години, в добро здраве Blush (дай боже още дълги години). Поддържах едни и същи кг 61-63, но по незнайни (захарни?!) причини, качих няколко (3-4) излишни. Иска ми се да опитам ВМ-НВХ и тъй като ще се различава доста от стандартното ми хранене, се надявам да има ефект дори за малко кг.
Та, би било хубаво да се раздвижи темичката и да си посподеляме менюта или клюки Joy

Общи условия

Активация на акаунт