ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 3

  • 20 631
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
Момичета,да ви кажа снощи за първи път ставах да ровя в хладилника в 3 през ноща,такъв глад ме подгони,не ми се ядеше нищо конкретно просто стомаха ми виеше жестоко..хапнах половин кекс и кисело мляко легнах си и заспах като къпана.Иначе закусвам домашна гранола с кисело мляко и плодове,страдам от запек и гледам да се прокарвам по някакъв начин..

Боже, вчера в 3 бях будна и ужасно гладна и аз! Само че не се престраших да ям и корема ми виеше сигурно до 5, когато най-после заспах 🤣 Май е било по-разумно и аз да хапна и да си поспя на спокойствие 🤣

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Имайте предвид или питайте доктора си, от витамините Б комплекс се пълнее и расте плода повечко. Ако това не е проблем , си ги взимайте. Аз имам недостиг, заради таласемията ми ги пия и въпреки това не ми ги изписват сега. А преди това доста умерено два месеца май ги пих. Бебето се роди 3150 кг и то заради увита много връв и 1 месец не беше яло. А уж таласемиците раждали 2кг-мови бебета хаха. На мен хемоглобина и всичко яко ми беше засмукан, едно че го нямам и ми преляха 2 банки крэв, за да го вдигнат. Сестрата идваше да гледа дали съм жива, толкова жълт човек не била видяла. Аз сэл.си жълта и без загуба на кръв и не се плаша. Сега като си мисля и раждането ме тревожи повече от 9те месеца.

# 32
  • Мнения: 1 472
Витамините (В12,Д, В6) не се спират преди изследване, защото се пият през цялата бременност и идеята е да се види какви нива поддържаш с дозата, която приемаш и ако трябва да се коригира...
Тъй като имах един мисед и док.ми каза , че докато не вдигна нивата на тези витамини не е хубаво да се забременява, така че мисля, че е особено важно още от самото начало на бременността да са в оптимални стойности.

# 33
  • Мнения: 4 070
Сега ходих до магазина и уж нищо не купих (хляб, две кисели млека, три домата и газирана вода) а ме заболя малко корема и легнах. Само аз ли съм толкова кекава?

Недей, от гаэираната вода боли много корема...

# 34
  • Мнения: 315
Витамини и аз не съм изследвала и за сега не смятам да го правя.
Сега ходих до магазина и уж нищо не купих (хляб, две кисели млека, три домата и газирана вода) а ме заболя малко корема и легнах. Само аз ли съм толкова кекава?
Моля кажете ми какво закусвате, че вече в чудо се виждам да си измисля закуска...основно карам на закуска от баничарницата...

Проблем ми е вече и на мен закуската,чудя се каква да ям, понякога от вечерта си намисля или ми се преяжда нещо хаха. Иначе и аз доста често си взимам от закусвалня, но когато съм вкъщи и ми се занимава си правя палачинки, мекици, яйца, сандвичи с кашкавал запечени на парти грилчето или със сирене и яйце, мюсли, плодове, кисело мляко, пържени филийки. Това се сещам сега, дано да съм ти помогнала. Не мога да ям всяка сутрин едно и също има хора, които дето се вика цял живот си ядат една и съща закуска. Аз нвмога така.

# 35
  • Мнения: 90
С първото дете, постоянно казвах на лекарката, че искам да родя нормално. Така и се случи, но не проточе по план, имаше усложнения. Сега да ви кажа много ме е страх. След това което преживях, незнам дали тайничко не ми се искада е секцио. Въпреки, ме след нормално раждане възтановяването е много по бързо. Ох, незнам много съм объркана. Живот и здраве да стигнем до там, тогава ще го мислим😊

# 36
  • Мнения: 3 229
С първото дете, постоянно казвах на лекарката, че искам да родя нормално. Така и се случи, но не проточе по план, имаше усложнения. Сега да ви кажа много ме е страх. След това което преживях, незнам дали тайничко не ми се искада е секцио. Въпреки, ме след нормално раждане възтановяването е много по бързо. Ох, незнам много съм объркана. Живот и здраве да стигнем до там, тогава ще го мислим😊

Моя приятелка след проблемно първо раждане (някрая с форцепс) и много усложнения, имаше прекрасно леко и бързо раждане без никакви проблеми втория път.

# 37
  • Мнения: 32
Запис в новата тема Blush
Аз вече дишам по-спокойно.Изследванията са добре засега, спрях дуфастона и прилошаването почти изчезна - 15 г.с. по календар,по ехограф върви седмица назад ... За раждане малко рано да го мислим отсега,ама все си мисля- на кой каквото му е писано.Както нормалното,така и секциото мога да минат и леко,и със усложнения... та пожелавам на всички да мине леко като му дойде времето Hug
Момичета,някоя отрицателен резус фактор?Пускахте ли вече изследвания за антитела?

# 38
  • Мнения: 1 521
И аз аъм ЗА естественото раждане, но още не смея да мисля за това. Факт е, че възстановяването е по-бързо и е от значение, за да сме от полза и в услуга на малкия човек Grinning


Оххх да ви кажа, сестра ми ще ражда до месец, в момента яко купувам дрешки, подаръци. Тоооолкова е интересно и вълнуващо, че искам утре като се събудя и вече да е поне септември, че да започвам с покупките Grinning
Какво взимаш за тромбофилията? Инжекции слагаш ли?

# 39
  • Мнения: 95
Момичетата с таласемия-минор или бета Ви е?
Майка ми е с минор, засега уж казват, че нямало никакъв проблем. Не взимам никакви добавки.

Благодаря ви!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Друг не е писал, че има таласемия освен мен, моята е Минор.
Кой какво ти казва? Ако нямаш таласемията от майка си вс е точно. Ако не знаеш имаш ли - личи си в кръвните лесно по хемоглобина под нормата. Спокойно оцеляваме хихи

# 41
  • Мнения: 309
С първото дете, постоянно казвах на лекарката, че искам да родя нормално. Така и се случи, но не проточе по план, имаше усложнения. Сега да ви кажа много ме е страх. След това което преживях, незнам дали тайничко не ми се искада е секцио. Въпреки, ме след нормално раждане възтановяването е много по бързо. Ох, незнам много съм объркана. Живот и здраве да стигнем до там, тогава ще го мислим😊

По-бързо, ама не и за мен 😔. Месеци се възстановявах...

# 42
  • Мнения: 90
С първото дете, постоянно казвах на лекарката, че искам да родя нормално. Така и се случи, но не проточе по план, имаше усложнения. Сега да ви кажа много ме е страх. След това което преживях, незнам дали тайничко не ми се искада е секцио. Въпреки, ме след нормално раждане възтановяването е много по бързо. Ох, незнам много съм объркана. Живот и здраве да стигнем до там, тогава ще го мислим😊

По-бързо, ама не и за мен 😔. Месеци се възстановявах...
То и аз не се възтанових бързо, защото имах много шевове, които се и възпалиха, беше много неприятно, 20 дни не можех да си седна на дупето. Но Все си мисля, че болката не е толкова голяма, като след секцио, то все пак си е операция.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз след секциото се възстанових много бързо. Първите няколка дена не можех да се смея дори, а сутрин едва ставах от леглото като съм спала цяла нощ. Обаче много се измъчих с опитите за нормално и ме е страх честно казано. Замислям се за нормално обаче ме хваща паниката и се отказвам.

Аз закусвам кекс с кисело мляко, днес брауни правих за утре, палачинки, сандвичи, ядково мляко с мюсли, чиа и плодове. Слава Богу, че нямам баничарница пред блока. 😂

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Сигурно много зависи..аз въпреки проблемите си, бях свежа със секцио, без обезболяващи. Бяха чули, че не искам, аз исках, но както и да е изкарах без тях един ден с усещане за тежест и придърпване. Имаше значение, че ми преляха кръв също. Втория ден ме обзе такава енергия, а на изписването бабата на мъжа ми вика , че се чудила родила.ли съм хах. Но..искам въпреки това естествено, операция, приспиване, интубиране..по-зле ми звучи от естествено разпорване дори.

Общи условия

Активация на акаунт