Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 439
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 425
Не знам ,и аз това се чудя.
Тези от вас които сте с момчета забелвате ли пишлето?

# 31
  • Мнения: 6 622
Най-вероятно си внушавате. На моята постоянно и текат лигите без да ям пред нея.

# 32
  • Мнения: 621
Мисля, че е рано да иска друга храна. Но да знаят, че има друга храна и дори това е показател, че е готово за захранване детето. Само почва да гледа и проявява интерес към храната.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 111
И според мен е рано за интерес към храната.
За забелването - правим го от дъжд на вятър като се сетим. Хич не държа педиатърката да се включва, че е малко джаста-праста.
За лекцията - ще пиша малко по- късно от компа, че от телефона много бавно става Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 34
  • Мнения: 4 966
Ние се опитваме да забелваме, ама това мъничкото и деликатно нещо...хич не знам дали се справяме

# 35
  • София
  • Мнения: 1 635
На мен педиатърката ми каза да забелвам съвсем мъничко. Колкото леко да се покаже само част от кожата. Не ми се струва, че го обясних добре, но е съвсем леко. Не му причинявам никакъв дискомфорт, така че си действам всяка вечер след банята. Почиствам с тампонче с вода, ако се е натрупало беличко.

Неви, според мен може да проявява интерес към храната или по-скоро към устите ви. Моят младеж така ме гледа като му говоря и примлясква, опитва се да наподоби това, което аз правя. Но е рано за захранване. Аз мисля да започнем края на юли.

# 36
  • Мнения: 6 622
И аз мисля да захранвам при 6 навършени месеца. И каката така я захраних.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 111
Та за лекцията - на мен лично ми се стори малко хаотична.
Иначе познатите неща в общи линии - производството на мляко работи на принципа на изпразване на гърдата. Колкото по-често се изпразва, толкова повече поризвежда. Добре е да има поне 8 кърмения и изпразвания общо, а най-добре и повече. Колкото по-често успявате да цедите след кърмене, толкова по-добре. Цеди се до-капка и поне 5-10 минути след това от гърда. Иначе предлагане на двете гърди - след като изсуче едната, се предлага другата, после пак първата и така.
Прием на повече течности, почивка. Ако усещате, че изнемогвате, е много по-добре да си поспите/починете, пред това да цедите. Важно е и да хапвате. Лактогонните средства не е ясно колко помагат, но не вредят - ядки (най-вече сурови орехи), жито, овесени ядки, лактогонен чай, лук, повече чайове (без да се прекалява с ментата).
Това, което беше ново за мен е споменаването на две лекарства (вече като останах да разпитам за нашия случай), които са против гадене, но като страничен ефект имат увеличаване на кърмата. Но е добре да са изписани от лекар, защото особено едното не може да се приема повече от 3-4 седмици, защото при жени склонни към депресия, може да предизвика такава. Това разбира се е вече крайна мярка и е ако някой си прецени, че иска да опита и така, като претегли ползите и минусите.
Иначе аз малко се издразних, защото като имах конкретни въпроси, не се отговаряше на тях , а трябваше да изчакам до края. Повечето жени бяха бременни, които предполагам не бързат особено, а лекцията беше специално за недостатъчното кърма. Лекцията трябваше да е час и половина, но се удължи на два и познайте след два часа бебето дали вече имаше търпение да изчака да ни дойде реда за въпроси...

# 38
  • Мнения: 3 271
И аз мисля да захранвам след 6 месеца, но ще видя педиатърката какво ще каже, защото много й се доверявам. Аз мисля, че имам достатъчно кърма. Но според мен става повече като ям мюсли. Тези дни ми се появи цистит и пия Урибаланс с червена боровинка и тиквено семе. Това е хранителна добавка. Още първия ден на прием, гърдите ми се напълниха много и започнаха да текат. И то половин час след като тя беше сукала. Мисля, че е от тази хранителна добавка. Никъде не открих да е противопоказно при кърмене.

# 39
  • Мнения: 4 966
Благодаря, Zazu! Права си, нищо ново под слънцето :/

# 40
  • Мнения: 1 410
zazu благодаря.
Като кърмите на поискване през какъв интервал се случва ориентировъчно. Как приспиватете бебоците? ОФ и аз - дъжд на вятър забелвам и даже не знам дали правя като хората.

# 41
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте! ММ забелва почти всяка вечер. Майка ми каза, че също го е правила на брат ми и не е имало кръв или болка. Кърмя на около 3 часа, но когато сме навън и той си спи дълбоко се случва да е на повече време. Той си спи и имам чувството, че ако аз не го събудя , няма да яде с часове, когато сме навън. Приспивам го с биба и бял шум от телефона.

# 42
  • Мнения: 307
Много ми се иска и на мен да захраня малката след навършени 6 месеца, но ако продължава с този отказ да ака може да се наложи при навършване на 4 месеца да вкарам някой зеленчук за разхлабване... А как не ми се иска.

# 43
  • Мнения: 1 410
Запек ли има и моето ака на 4-5 дена веднъж, но нормално меко

# 44
  • Мнения: 3 271
Aya и Nash, а на кърма ли са? Нашата лекарка ни пита има ли поне 2 изхождания дневно, ние казахме, че да. Тогава тя отговори, че всичко е наред. С каката обикалях мола, а сега ме е страх. Защото с климатика вирусите циркулират. Тук е много лошо времето и ми се иска разходка в мола, но се страхувам.

Общи условия

Активация на акаунт