Пролетта дойде с пъстри цветове--още мъничко остана, мое МАЙско дете!

  • 28 143
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 574
Autumn magic , много бързо ги израстват дрешккте. Не си сгрешила според мен. Първият месец синчето ми дръпна с 4 см. Той се роди 51 см и тия дрешки първи размер или 50 см даже не успяхме да ги сложим. Не гледай кантара, гледай да е износено.

# 691
  • София
  • Мнения: 856
Зизу, моята лекарка каза да махна лепенката след като се прибера и да не мажа с нищо. Каза: хигиена и памучно бельо над шева, мазане за белег след 2 седмици като зарасте. Снощи махнат лепенката и така Си стоя. Проблем с раната(пу-пу) нямам.
Autumn magic, мен ме плашиха с голямо бебе и накупих 2 памперс и 56 см дрехи. Той се роди 3280(изписаха го 3 кг). Набързо купихме памперси 1-чка и те са му до под мишницата.
На Дани майка му може Да е права, че бързо ще ги израсте, но първоначално дрехи 56 см на бебе 2500 ще е като чувал. Сега да не се втурнеш да купуваш 😋

# 692
  • Мнения: 8
Зизу - Благодаря ти! Blush Не са ми искали пари за секциото и го водеха по спешност заради трите дни, в които разкритието така и не се увеличи.

MARY90 - Благодаря! Успех ти желая утре! Аз лично бях много притеснена тъй като четох какво ли не в този чичо Google.. но майка ми беше при мен и доста ми помогна. С теб някой ще бъде ли? Наистина много помага. На мен ми казаха, че престоя след секцио е 2-3 дни. На мен ми е 2 ден в болницата. На 5 ден акушерката ще дойде на посещение вкъщи, за да види как е бебето и дали се възстановявам добре.

# 693
  • Мнения: 354
Мамчета, не мога да не се похваля Simple Smile Камък ми падна от сърцето днес предпразнично Hands Pray
Бях на доплер по препоръка на следящата ме аг. Кръвотоците винаги са си били добре, но в края на март на последния такъв преглед бебка беше с много ниско тегло за периода... опитвах се да се примиря, че явно ще е дребна и няма да достигне до 3кг. За раждането, но вече надеждите ми стават все по-реални 🍀
Оказа се, че е качила повече от 1кг. За по-малко от месец (26 дена ако трябва да съм по-точна)! Беше 1685 гр. В 31+6 г.с., сега е 2790гр. В 35+5 г.с. ☺ Моля се само до 37-38 г.с. Да устискам!

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Привет,
Коко, как така ще мажем гърдите, ами ако кърмим? Как ще ги съчетаваме?
на Данито майка му, как си? По-добре ли си? Хубаво е, че си под наблюдение, всичко ще е наред.
An G - E, беше ли на лекар, казаха ли нещо?
netcley, честито бебче Blue Heart Да е жив и здрав и много да ви радва! Мога ли да попитам плати ли секцио по желание и колко е?

Ние сложихме креватчето и сега си търся повивалник за скрина от горе? Препоръчайте ми нещо с линкове, защото от моето търсене нищо не открих. Все пак искам да е хубаво и не много скъпо. Размерите на скрина са 53 и 68 см? Simple Smile
Днес пускам перални. Разделих дрехите по цветове и крайния резултат е бяло, розово, жълто и зелено Laughing Тук там имам сив, кафяв и оранжев цвят Laughing Малко ми е рано, но ако подрани ще съм готова, ако ли не - пак ще пера и така.

Относно контракциите. На тоновете излиза, че нямам контракции, а и не усещам както преди. В 6-ти месец имах и съм на магнезий. Мисля, че той ми помага за тях, а и за съня. Почивка му е майката!

Зизу, аз си взех тази подложка за преповиване, само със зелена хавлия и ми харесва - https://detence.bg/подложки-за-преповиване/19420-buba-fluffy-подложка-за-преповиване-бежова.html
Oще не съм родила и не съм я ползвала де, но изглежда стабилна Grinning

# 695
  • Мнения: 2 836
Момичета, днес бях на преглед( 37 с.) и реши да провери за разкритие... Е,нямах такова
Е така ме натисна, че като се прибрах видях, че имам кръв
Сигнал ли е за наближаването на раждането и за разкритие вече?

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Момичета, днес бях на преглед( 37 с.) и реши да провери за разкритие... Е,нямах такова
Е така ме натисна, че като се прибрах видях, че имам кръв
Сигнал ли е за наближаването на раждането и за разкритие вече?

Bella, за разкритие вероятно е някакъв сигнал, но за наближаване на раждането едва ли. Писах наскоро в някоя от темите, че ми правиха 2 пъти такъв преглед в последните 10 дена и още сме 2 в 1 Simple Smile След всеки от прегледите имаше кръв, доки ме предупреди. Не алено-червена, а по-скоро като зацапване. Първия път бяха само няколко капки в розово, втория (вече имах разкритие от около 2-2,5 см) си беше кафеникаво зацапване, което продължи повече от ден.
Най-добре звънни на твоя АГ да си питаш за всеки случай, но ако кръвта не е алена и не тече повече от ден, според мен е нормално за след преглед.

# 697
  • Мнения: 423
Monamour, netcley, честити бебчета и от мен. Simple Smile Да са здрави и щастливи, вие бързо да се възстановявате! Heart
The doors, аз няма какво много да кажа. Ходих миналия вторник при феталната на биометрия. Коремчето беше пораснало с 1 см, 1900 гр, върви си малка. Водите бяха се вдигнали малко, после пак на долна граница, но поне не падат под нея. Следващият ми преглед е следващия вторник. Оня ден бях при моя доктор. Тоновете и кръвотокът са добре. Общо взето я карам седмица за седмица.
На Данито майка му, стискам палци всичко да е наред. На нас с теб ни е малко раничко 34+4, още трябва да си стоят вътре.

# 698
  • Мнения: 164
Момичета, да се разпиша и аз- днес в 17:41 се роди Мирея Александра - 3,880 кг, 53 см и с много коса Heart Eyes
Родих естествено и мога да кажа, че мина толкова леко, че още 5 бих родила Grinning
В 8:30 ми се обадиха, че имат свободна зала за предизвикване - ама да си заведа първо детето на детска градина,  да се изкъпя и закуся и тогава чак да идвам. Дойдохме в 10:00, в 10:50 вече бях в родилна зала (въпреки всички чайове  все още само с 2см разкритие). Към 11ч ми пуснаха системата с окситоцин, към 14:30 си поисках епидурална, че болките започваха да стават силнички. После ми спукаха водите, в 17ч имах пълно разкритие (до епидуралната беше само 2 см) и после с 5-7 напъвания излезе нашата малка принцеса. Даже дадоха на таткото да я извади (той по професия е адвокат т.е няма нищо общо с медицина) - естествено след като първо екипа извади главата и рамената. Гушках си я от първата минута и на мм дадоха "кожа в кожа" т.е. съблече се гушна я и ги завиха (докато аз омитах огромна порция салата , шунка и сирена. Stuck Out Tongue Winking Eye
Даже главният акушер (мъж беше) на който му бях обяснила, че най-тежко ми е било въздържанието 9 месеца от френски сирена, ми донесе екстра една чиния с 5 вида сирена (от неговите лични , французин е Heart Eyes) само червеното вино липсваше. Joy
Кърмихме се, и сега спинка до мен -, вече настанени в стаята.
Пожелавам на всички ви едно  подобно - леко и безболезнено раждане. На момичетата,  които все  пак минат през естествено раждане - силно препоръчвам епидурална!
Целувки и прекрасна вечер на всички Hug

# 699
  • Мнения: 2 461
Koreander, Честита дъщеричка, да расте здрава и силна. Благодаря ти за подробния разказ, звучи прекрасно Hands Plus1

Happy_life, излиза ми само сайта. Разгледах ги, ще му мисля още малко. Благодаря ти.

Layla_D, радвам се за добрите новини, само така.



# 700
  • Мнения: 423
Koreander, честито! Много хубаво, че всичко е минало леко! Heart Eyes

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Честито, Koreander, геройски си се справила! Simple Smile Можеш ли да кажеш със системата окситоцин можеш ли да се разхождаш или трябва да лежиш?

# 702
  • Мнения: 529
Честита дъщеричка Koreander ,да ти е жива и здрава,на теб бързо възстановяване .
Като ви чета ми се иска и моето вече да идва 😊

# 703
  • София
  • Мнения: 5 750
Еха Koreander, браво за лекото раждане. Честита дъщеричка, много щастлива, здрава и много да ви радва.

За гърдите ползвах и пак ще ползвам Лансинох, не се нуждае от измиване.

# 704
  • Мнения: 17
Еха Koreander, браво за лекото раждане. Честита дъщеричка, много щастлива, здрава и много да ви радва.

За гърдите ползвах и пак ще ползвам Лансинох, не се нуждае от измиване.

Има и едно кремче на Авент за омекотяване на зърната. То също е без отмиване. Мажа се от началото на 9ти месец, но е нов продукт и ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт