eBay – 99

  • 38 941
  • 676
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 241
Да, то е нещо като ОЛХ

# 301
  • Мнения: X
Много ви благодаря!

# 302
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
Имам пратка изпратена от Германия на 16.12...зациклила е на 21.12 и от тогава не мърда.Къде мога да проверя до къде е и с коя фирма тук ще ми я доставят.DHL Германия е пратена RM428551239DE

# 303
  • Мнения: 1 460
Имам пратка изпратена от Германия на 16.12...зациклила е на 21.12 и от тогава не мърда.Къде мога да проверя до къде е и с коя фирма тук ще ми я доставят.DHL Германия е пратена RM428551239DE

Ще дойде с Български пощи, на техния сайт може да се проследи докъде е стигнала. Пратката е напуснала Германия и чак като стигне в БГ ще се отрази в сайта на пощите къде се намира.

# 304
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 771
Как стои въпросът с връщане на пари от еВау? Продавачът ми предложи допълнителни неща, към които добавих и вече платените и ми каза, че е отменил поръчката, понеже всичко е събрал в една нова поръчка. Къде да търся възстановените ми пари?

# 305
  • Мнения: 3 729
Откъдето е платено, там се връщат парите.

# 306
  • Мнения: 6 442
Честита Нова 2020 година!

Имате ли проблем с gixen? Цял ден изобщо не мога да отворя страницата..
Опитвам се да се регистрирам и тук https://biddingscheduler.com/cgi-bin/ebay_reg.pl
но без успех. Някакви идеи?

# 307
  • София
  • Мнения: 9 926
От няколко дни следя за определен гейминг аксесоар, минаха 1-2 оферти-днес виждам нова, със статус: Opened – never used
Обаче няма реални снимки (писах му - като се прибере в събота ще снима...), до събота може и да го купят, цената е реалистична спрямо другите които гледах.
Но след като разгледах профила се разколебах, има ли опасност от прецакване, ако поръчам от него, през PP (и то без снимките)? Има още две свързани обяви (от типа) - което се пасва откъм достоверност.
За ~90 Лири става дума. На тази цена вървят използвани.
 Ако получа нещо различно от "never used" - мога ли да претендирам (досега от ибей не съм купувал нещо повече от 10лири)?
За Англия.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 20:06 от Starrydream

# 308
  • Мнения: 3 729
По принцип имаш право да претендираш, ако артикулът не отговаря на описанието, дори и продавачът да е посочил, че не приема връщания и той е длъжен да ти предложи решение.
На практика най-вероятно продавачът ще поиска да му върнеш артикула, което може би ще е за твоя сметка. Или може да ти предложи да ти върне някакъв процент от сумата и да задържиш стоката, вместо да я изпращаш обратно.

Аз лично не бих рискувала, но също съм с настройка да не пазарувам скъпи неща от чужбина, именно за да избегна хамалогията по връщане и т.н. в случай на проблем.

Има ли шанс този аксесоар да се появи и от други продавачи? Януари месец обикновено се разчистват нежеланите подаръци.

# 309
  • Мнения: 6 442
Starrydream, аз не бих рискувала за такава сума от продавач без никакъв рейтинг.

# 310
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
Момичета,искам да преведа пари директно през пейпал за стока от ибей.Какво точно да отбележа за да са защитени парите ми а не все едно са изпратени на приятел

# 311
  • Мнения: 3 729
Ако прескочиш ибей, парите ти не са защитени. Продавачът ти иска да си спести таксите, които плаща, а ти си "спестяваш" защитата като купувач.

# 312
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
Ако прескочиш ибей, парите ти не са защитени. Продавачът ти иска да си спести таксите, които плаща, а ти си "спестяваш" защитата като купувач.
Намерих го,има опция че купувам нещо а не изпращам на приятел.Купих  от този.продавач нещо на търг,но ми направи оферта за още едно и комбинирана доставка и не знае как да пусне оферта през ибей Simple Smile Едното си го платих през ибей.Аз вярвам на немците,толкова години не съм имала проблем с тях.Имах случай ми изпратиха машина за 100евро и платих след като пристигна Simple Smile
Да кажа и друго,днес направих превод в Германия 40евро и таксата беше 2.05евро за превода.Ако някой го интересува колко са таксите вече на банките (ПИБ).

# 313
  • Мнения: 3 729
Решението е твое. Аз лично не бих рискувала.

Да, на банките им бръкнаха в касичките и ги задължиха да въведат приемливи такси за преводи в Европа. ПИБ си имат и допълнителна такса за превалутиране /0.25%/ и за нея няма ограничение, така че очаквам в близко бъдеще да расте.
От февруари ще имат нова тарифа, таксите за подръжка на сметка и теглене на банкомат се увеличават.

# 314
  • Мнения: 416
И аз не мога да ползвам снайпер, излиза ми надпис, че е блокиран от ибей.Някой да е ползвал читав снайпер след Нова година?

Общи условия

Активация на акаунт