Пазаруване от Aliexpress.com 56

  • 41 572
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 270
С Белгийски пощи няма проблем. Доста батерии съм получил и все с тях.

на кои викаш "Белгийски пощи "
https://track.bpost.be/
R*123456789BE

# 31
  • Мнения: 182
Здравейте, имам въпрос към по-запознатите, наскоро си изкарах карта към Експресбанк и до сега с нея не бях си поръчвала от Али, сега гледам са ми взимали “такса ПОС чужбина” по около 0.60ст на плащане, а аз не сложих всичко в количката тогава, а всяко нещо отделно си плащах. Та въпросът ми е, някой имал ли е подобен казус и дали, ако сложа всичко в количката и платя наведнъж няма да ми изтеглят съответно и веднъж пари за тази такса. Съжалявам, че ви занимавам, но не ми се беше случвало подобно нещо.

# 32
  • Мнения: 254
Здравейте, имам въпрос към по-запознатите, наскоро си изкарах карта към Експресбанк и до сега с нея не бях си поръчвала от Али, сега гледам са ми взимали “такса ПОС чужбина” по около 0.60ст на плащане, а аз не сложих всичко в количката тогава, а всяко нещо отделно си плащах. Та въпросът ми е, някой имал ли е подобен казус и дали, ако сложа всичко в количката и платя наведнъж няма да ми изтеглят съответно и веднъж пари за тази такса. Съжалявам, че ви занимавам, но не ми се беше случвало подобно нещо.

Картата ми е на f bank и на всяко плащане ми взима по 1 ст. Плащам винаги едно по едно, ако е на куп не зная колко ще вземе.

# 33
  • Мнения: 2 165
Доволни ли сте от фитнес гривните на Xiaomi?

# 34
  • Мнения: 182
Здравейте, имам въпрос към по-запознатите, наскоро си изкарах карта към Експресбанк и до сега с нея не бях си поръчвала от Али, сега гледам са ми взимали “такса ПОС чужбина” по около 0.60ст на плащане, а аз не сложих всичко в количката тогава, а всяко нещо отделно си плащах. Та въпросът ми е, някой имал ли е подобен казус и дали, ако сложа всичко в количката и платя наведнъж няма да ми изтеглят съответно и веднъж пари за тази такса. Съжалявам, че ви занимавам, но не ми се беше случвало подобно нещо.

Картата ми е на f bank и на всяко плащане ми взима по 1 ст. Плащам винаги едно по едно, ако е на куп не зная колко ще вземе.

И при мен или не е имало или е била минимална таксата, а си я оставих тази карта уж за пазарене специално оттам, ама вече съжалих. Ще пробвам и с количката, ама според мен пак ще си теглят на всеки продавач поотделно, но ще се пробва и това. Благодаря все пак Hug Ако има някой на Експресбанк да подскаже как процедира, че аз толкова чаках тия намаления утре, ама сега така може и да не взема кой знае какво за жалост.

# 35
  • Мнения: 2 381
Здравейте, имам въпрос към по-запознатите, наскоро си изкарах карта към Експресбанк и до сега с нея не бях си поръчвала от Али, сега гледам са ми взимали “такса ПОС чужбина” по около 0.60ст на плащане, а аз не сложих всичко в количката тогава, а всяко нещо отделно си плащах. Та въпросът ми е, някой имал ли е подобен казус и дали, ако сложа всичко в количката и платя наведнъж няма да ми изтеглят съответно и веднъж пари за тази такса. Съжалявам, че ви занимавам, но не ми се беше случвало подобно нещо.
Не ползвам картата на конкретната банка, но според мен правилното сте предположили. Когато платите повече неща на веднъж общата сума отива в али с едно теглене, а али ги разпределя на търговците т.е. ще спестите тези по60 стотики. В общото плащане има една опасност - когато стока отиде на митница и искат извлечение не можете да докажете колко от кюпа са за конкретната стока. За да не изпаднете в такава ситуация отделяйте на самостоятелна поръчка всяка стока над 30 лева. Отделно е добре да плащате и когато поръчките от един търговец надхвърлят 30 лева. Често търговците като видят няколко стоки с един адрес на поучател и ги слагат в една пратка за да спестят от пощенски разходи, но как да се борим с този проблем е отделна тема. При желание ще разясня на лични.

# 36
  • Мнения: 783
Здравейте, имам въпрос към по-запознатите, наскоро си изкарах карта към Експресбанк и до сега с нея не бях си поръчвала от Али, сега гледам са ми взимали “такса ПОС чужбина” по около 0.60ст на плащане, а аз не сложих всичко в количката тогава, а всяко нещо отделно си плащах. Та въпросът ми е, някой имал ли е подобен казус и дали, ако сложа всичко в количката и платя наведнъж няма да ми изтеглят съответно и веднъж пари за тази такса. Съжалявам, че ви занимавам, но не ми се беше случвало подобно нещо.
Не ползвам картата на конкретната банка, но според мен правилното сте предположили. Когато платите повече неща на веднъж общата сума отива в али с едно теглене, а али ги разпределя на търговците т.е. ще спестите тези по60 стотики. В общото плащане има една опасност - когато стока отиде на митница и искат извлечение не можете да докажете колко от кюпа са за конкретната стока. За да не изпаднете в такава ситуация отделяйте на самостоятелна поръчка всяка стока над 30 лева. Отделно е добре да плащате и когато поръчките от един търговец надхвърлят 30 лева. Често търговците като видят няколко стоки с един адрес на поучател и ги слагат в една пратка за да спестят от пощенски разходи, но как да се борим с този проблем е отделна тема. При желание ще разясня на лични.
Да, ако е едно общо плащане се взима 0,50лв. такса за пос в чужбина плюс 1% от сумата. Т.е. при общо плащане спестявате 0,50 лв. за всеки артикул. Винаги плащам всичко заедно от количката, но стойността е под 30 лв.

# 37
  • Мнения: 182
Мноооого ви благодаря, в момента лошото е, че все са ми някакви малки неща, но от различни продавачи, но нищо ще се прежаля за таксата явно. Аз така и бях доволна от тази банка, сега пък съвсем Grinning Дано поне всичко е наред с поръчките. Усмихнат ден на всички Relieved

# 38
  • Асеновград
  • Мнения: 514
Мноооого ви благодаря, в момента лошото е, че все са ми някакви малки неща, но от различни продавачи, но нищо
Няма лошо . Пак може да платите наведнъж . Най отдолу има и бутон за общо плащане .

# 39
  • София
  • Мнения: 4 051
Хорааа, много съм щастлива!  Heart Eyes
Току-що в пощата си получих първия пакет. Честно казано съм изненадана, защото мислех, че ще трябва да го взема от пощенския клон. Явно още доста ще трябва да прочета по въпроса и доста неща да науча.
Сега ще прочета още веднъж, как да поставя оценка и да приключа с търговеца в сайта.
Още веднъж искам да благодаря на всички които се включиха със съвети, когато имах нужда Hug
Официално - първата поръчка 100% успешна.
Скрит текст:

# 40
  • Мнения: 36 604
И на мен ми ги набутват в пощата - онзи ден намерих две пакетчета. Направо се чудя как успява, така че нещата вътре да останат цели))

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 687
на предната банка и аз бях с такси за всяка покупка и го заобикалях като купувах купон алипокет - купувам например 50 долара и си ги харча малко по малко, а и като се връщат пари ставаше за по малко от час след съгласие на продавача

# 42
  • Мнения: 44
Здравейте! Оказа се, че една от пратките ми е на митницата! Ако трябва да платя ддс, мито и нз какво друго... Няма да ми излезе изгодно... Мисълта ми е, мога ли да се откажа от пратката и да ми върнат паричките 🙄

# 43
  • София
  • Мнения: 4 192
За колко пари е пратката. Ако е под 150 дължите сами ДДС и такса петнадесетина лева ако искате пощите да ви я освобождават. Винаги трябва да имате едно на ум като поръчвате техника  Wink

# 44
  • Мнения: 182
на предната банка и аз бях с такси за всяка покупка и го заобикалях като купувах купон алипокет - купувам например 50 долара и си ги харча малко по малко, а и като се връщат пари ставаше за по малко от час след съгласие на продавача

А за това пък даже не знаех, благодаря 😊
От вчера имам поръчани вече доста неща и учудващо половината са изпратени вече 🥳

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт