Селска къща – поглед към малките детайли (продължение)

  • 53 532
  • 758
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 828
Пепърминт, на баба ми и дядо ми къщата беше с товарни влакове отпред и кацащи самолети отгоре. Сутрин и вечер се чуват самолетите на летището как загряват двигателите. Тя им беше свикнала и на влаковете, и на самолетите, но аз, като ходех като дете там, се стрясках. Точно в най-тихите часове на денонощието - сутрин, вечер и нощем, най-се чува. Та въпрос на навик си е, но това при положение, че си заварено положение, т.е. имаш го вече имота.
Ако ще даваш пари сега - не купувай близо до влак, междуградски път и т.н. Все пак идеята на селската къща е да си на спокойствие, а не обратното.

# 736
  • Мнения: 729
Хубавото на този парцел е,че откъм съседи е много чист, представете си една уличка,от ляво са две къщи с огромни дворове,отдясно една,после парцела,после полянка и  в дъното още една,тип виличка,до нея,в перпендикуляр рекичка...тихо,спокойно.....и тези вЛаЦииии

# 737
  • Мнения: 4 210
Инъче срещу шума има някакви шумоизолиращи платна, които могат да се монтират по оградата, както по магистралите.

# 738
  • Мнения: 6 308
Да не те плаша, ама само като си помисля Хитрино и настръхвам. Бягай далеч от този имот. Шум, миризми, прашоляци, вибрации и риско от инциденти.

# 739
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Къща до жп релси, никога. Че то по-добре да си остана в града с апартамент на булеварда. Идвайки на село съм търсила спокойствие и тишина, влакове не влизат в плановете.

# 740
  • Мнения: 729
Така ми казва и на мен здравия разум, но пък забелязах,че село с влак,означава,че общо взето,цялото село си чува влака.

# 741
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Село с влак  е удобство, но не и да си на първа линия. При нас влака е много редовен и много бърз. За 50 мин. сме на Централна гара София.

# 742
  • Мнения: 4 210
Събота и неделя бяхме на село. Насяхме/насадихме каквото трябва. Направихме резитбите. Поръчахме порти за новия ни имот. Горе-долу посвършихме важното за това време, че не се знае кога ще имаме възможност да излезем от града пак.
Имаме доста начупени керемиди - от стандартните и от вида цигански/турски. Тъкмо реших, че трябва да ги натоварим и изхвърляме като строителни отпадъци и ми мина през ума, че може да се употребят по някакъв начин. Начукани на дребно за постилка на пътеки, декорации в цветната градина,.......???
Давайте идеи, моля!

# 743
  • Мнения: 318
Събота и неделя бяхме на село. Насяхме/насадихме каквото трябва. Направихме резитбите. Поръчахме порти за новия ни имот. Горе-долу посвършихме важното за това време, че не се знае кога ще имаме възможност да излезем от града пак.
Имаме доста начупени керемиди - от стандартните и от вида цигански/турски. Тъкмо реших, че трябва да ги натоварим и изхвърляме като строителни отпадъци и ми мина през ума, че може да се употребят по някакъв начин. Начукани на дребно за постилка на пътеки, декорации в цветната градина,.......???
Давайте идеи, моля!

Баба ми използваше натрошени тухли и керемиди за запълване на дупките по пътя пред къщата. Но трябва да е доста ситно за да не е проблем за гумите на колите.
П.С. Става дума за черен път без асфалт.

# 744
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 100
за оградка около цветни лехи.
ще покажа моя снимка, ако намеря.

Simple Smile от нета.

# 745
  • Пеликания
  • Мнения: 2 491
Има доста неща, за които могат да послужат.


# 746
  • Мнения: 7 930
Няма връзка с въпроса за керемидите, но  да разкажа Grinning едно време като бяхме деца, правехме капани за врабчета от две такива керемиди, сложени една върху друга, като тунелче да станат. Задната страна измазвахме с кал да не бяга врабецът. Слагахме една тънка пръчка да подпира горната керемида, самата пръчка - вързана с дълга връв. В долната керемида слагахме зърно и трохи. Като дойде врабецът да яде и влезе в капана, дърпаш връвта и капанът се затваря. Ако знаете колко часове сме изкарали в лежане и дебнене на врабчета, за да ги погалим и пуснем на свобода, и нито един успешен лов Joy
Предполагам, че бабите ни са ни пращал на лов за врабци, за да им се махнем от главата и да спрем да вилнеем из двора.

# 747
  • Мнения: 9 828
Едва ли някой ще си причини това в 21 век, но моята баба търкаше влажното необработено с нищо дюшеме с парче керемида. Така "циклеше" и почистваше дъските поне 2 пъти в годината.  Дюшемето си е с естествен състарен светлосивкав цвят,  не е мръднало вече 100 години, а къщата е стара, върху бетонови основи, на 3 стъпала над земята.

# 748
  • Мнения: 4 210
Благодаря, момичета!
И аз си мислех за някакви такива неща от по-едрите част. А за по-дребните ще мисля още...

# 749
  • София
  • Мнения: 32
Благодаря, момичета!
И аз си мислех за някакви такива неща от по-едрите част. А за по-дребните ще мисля още...
Делиа, моля те ако измислиш нещо да споделиш. Имаме един двор натрошени и аз искам някак да ги използвам, защото не ми се мисли за товаренето и изхвърлянето им.

Общи условия

Активация на акаунт