Селска къща – поглед към малките детайли (продължение)

  • 53 407
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хедра, много ми хареса оградката. Може ли да споделиш от къде е?

Оградката е от Джъмбо Simple Smile Хубава е на вид, макар че реално е пластмасова и евтина, всичките тези части са 15 лв.

# 61
  • Къде ли не
  • Мнения: 687
Фри, направо ти завидях - мъжкото население далече, дамското си гледа кефа, така и трябва да бъде  Mr. Green
Аз си харесах къщичка в Своге, но ММ се е запънал като магаре на мост - ние ще работим 3 пъти седмично почасово и след пенсиониране /има още време до тогава/, не можел той да шофира по час в едната посока. Да попитам - дали има някой тук с къща в тази посока и как са пътищата, особено през зимата?
Основният път зимата се чисти идеално до гара Лакатник. До там мога да кажа от шест годишен личен опит. Пътя от две три години е идеален, но само, ако не ви пречат завоите. Сутрин към София и вечер в обратната посока, в работни дни, е натоварено, но не е кошмарно. Понякога отбиват камионите от Ботевград и тогава е много неприятно за каране. Има обаче алтернатива - пътуване с влак. Не е за пренебрегване. Този маршрут е завидно редовен, бърз и безпроблемен. За мен на Своге най - големият проблем е мръсния въздух зимата. Може и да е само в ниската част, но е ужасно задимено и смрадливо от отоплението с каквото им падне.

# 62
  • Мнения: 1 561
След ваканцията се заемаме с търсенето на подходяща, та исках да питам, pipilota6, лятото как е с водата във ваше село,  режими има ли, задължително ли е да се прави кладенец, гледам повечето къщи по селата в района са с кладенци...
Проблема ми е, че и тези, които гледам са без тоалетни в къщата, та явно ще е мъка в намирането на подходящата къща.

# 63
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 018
Alexova, в нашето село нямаме проблем с водата. Чувала съм, че къщите, които са над шосето в посока съседното село Кондофрей през лятото имат понякога такъв проблем. Съветвам те когато харесате нещо да питате комшиите как е положението в района.
При нас е ок. По принцип повечето къщи имат кладенци, защото хората си поливат градините от тях.
Относно тоалетните- в повечето стари къщи тоалетните са на вън. Предполагам ако търсите нещо готово, а няма да строите ще се наложи да достроявате баня и тоалетна.
От моите наблюдения много трудно се намира готова къща, която да ви удовлетвори напълно. Ние преди да купим УПИ доста обикаляхме - и сами и с брокери и нищо не ни допадна. Затова се хвърлихме в тази авантюра и не съжалявам, защото направихме точно това от което имаме нужда и го направихме както ни харесва.

# 64
  • Мнения: 7 922
Изглед от нашата селска къща. Смазах се от чистене днес, утре продължавам. Бяхме я занемарили престъпно. Предстои обзавеждане с още цветя и смяна на дамаската на люлката, която кучето изгриза. Глицинията е напъпила, а лигуструмът вече иска подстригване. Тук си почивам наистина.

# 65
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ама все едни гледки показвате
.. при нас на 150 км наоколо са все равнини. Не обичам планината, ама за снимката ми харесва.

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Фри, направо ти завидях - мъжкото население далече, дамското си гледа кефа, така и трябва да бъде  Mr. Green
Аз си харесах къщичка в Своге, но ММ се е запънал като магаре на мост - ние ще работим 3 пъти седмично почасово и след пенсиониране /има още време до тогава/, не можел той да шофира по час в едната посока. Да попитам - дали има някой тук с къща в тази посока и как са пътищата, особено през зимата?
Основният път зимата се чисти идеално до гара Лакатник. До там мога да кажа от шест годишен личен опит. Пътя от две три години е идеален, но само, ако не ви пречат завоите. Сутрин към София и вечер в обратната посока, в работни дни, е натоварено, но не е кошмарно. Понякога отбиват камионите от Ботевград и тогава е много неприятно за каране. Има обаче алтернатива - пътуване с влак. Не е за пренебрегване. Този маршрут е завидно редовен, бърз и безпроблемен. За мен на Своге най - големият проблем е мръсния въздух зимата. Може и да е само в ниската част, но е ужасно задимено и смрадливо от отоплението с каквото им падне.
Много благодаря!

# 67
  • Мнения: 3 137
Я кажете има ли при вас змии и как се оправяте с тези влечуги? Миналата година в къщата на мои близки беше влязла такава гадина. Съседите до нас пък един ден ги чух да пищят и врещят и се оказа, че са намерили змия на плочника .... Оттогава непрекъснато затварям вратите на къщата и не давам на никой да спи навън по шезлонгите, направо съм се побъркала. Има ли ефективен начин за борба с гадините?

# 68
  • Мнения: 7 922
Котките плашат змиите. Нашият котарак  лови малки и големи слепоци и малки смокове и ги носи на парчета пред прага на къщата да се похвали, бррр. Освен тях и мишки, жаби, къртици, птички и разни други неразличими неща. Всички много внимаваме сутрин при първата крачка навън да не настъпим плячката, която е оставил пред вратата.

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Има ли ефективен начин за борба с гадините?
Семейство таралежи Simple Smile
Аз преди време съм гледала таралежи. Лесни са, в двор сами ще се гледат, ядат всичко. Може да им оставяте ябълки от време на време.

# 70
  • Мнения: 3 137
Опитвали сме да си заселим таралежи, обаче бягат - при нас оградата не е много плътно по земята.

# 71
  • Мнения: 1 918
Я кажете има ли при вас змии и как се оправяте с тези влечуги? Миналата година в къщата на мои близки беше влязла такава гадина. Съседите до нас пък един ден ги чух да пищят и врещят и се оказа, че са намерили змия на плочника .... Оттогава непрекъснато затварям вратите на къщата и не давам на никой да спи навън по шезлонгите, направо съм се побъркала. Има ли ефективен начин за борба с гадините?
Миналото лято чистейки купчини трева и листа настъпих леговище на смокове. Буквално се хванах за терасата, добре че е ниска, и се набрах на нея и висях докато ММ ме спаси Grinning не знаех смокове ли са или опасни змийчета. Поразпитах тогава и ми казаха да полея около къщата с белина. Купих си един стек и тази пролет ще го направя.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, ние от години  баща ми и ММ поръсват със сяра на прах покрай оградата. И препарат сме взимали който е на гранулки
Скрит текст:

# 73
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двамата с мъжа ми не ни е страх от влечуги. Иначе при съседката видяхме смок в храстите, ама избяга, преди да го разгледаме Simple Smile Предполагам обаче, че при нас покрай кучето съвсем няма да искат да се завъртят.

Ние пък си имаме сънливци на покрива - приличат на малки лемури, симпатични едни такива като хамстери с пухкави опашки и облещени очички. Не ги закачаме до момента, в който не почнат да търкалят орехи по тавана и да гризат някакви неща посред нощ - като почнат да ми досаждат по този начин и да ми пречат да спя, включваме един ултразвуков уред (мега евтин, за 7 лв от Джъмбо, вилните баби ни светнаха за него - според тях скъпите варианти нямали ефект, но този бил безотказен и според опита ни досега излиза да е вярно, наистина ги гони). Има УЗ уреди и срещу гризачи, доколкото знам.

Само за сляпото куче май нищо не помага... и срещу осите и комарите. Миналата година заради влагата имаше много оси, беше мега досадно, накрая викахме да напръскат и значително намаляха.

# 74
  • Мнения: 7 922
Препоръчайте уред срещу къртици. Не искаме да ги тровим, само да идат на друго място, че изровиха двора и прилича на Бейрут. Котаракът, за който писах по-нагоре, не живее в засегнатия от къртиците двор, иначе щеше да ги изгони или изяде.

Общи условия

Активация на акаунт