OКТОМВРИйски мами 2019 - Tема 2

  • 26 315
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 069
И аз предната бременност нямах никакви предпочитания за храна, нищо не ми се е прияждало, и винаги се чудих какво се лигавят, че им се хапвало еди какво си. И както винаги става като се смееш на нещо, то ти идва на главата. Този път се смлях да ям шопска салата, и пържени картофи със сирене. Нито едно от двете не обичам по принцип, но сега карам основно на това. Ужас. Тесто също ми се яде нон-стоп. В началото си мислих, че точно затова, че ми е коренно различна бременността ще е различен пол, но не. Две различни - две момиченца.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз пък вече си имам коремче. Влизам в четвърти месец края на седмицата. Чувала съм, че след първата бременност корема по бързо проличавал. С първата такъв корем имах в 5-6 месец.

# 707
  • Мнения: 1 069
Аз още нямам, вече съм в 15та, в началото ми беше по-подут, и се успокоявах, че защото е за втори път, после спадна и сега никакъв го няма, много странно.

# 708
  • Мнения: 309
Flowers CherriesFlowers CherriesFlowers CherriesFlowers Peach Оххх и на мен с тези черешки,любим плод са ми и си ги чакам с нетърпение всяка година,особено сега - когато друг плод изобщо не ми се прияжда и почти не ям.
Sad За яденето - и аз ужасно продължавам да се храня,сега съм на вълна пърж. карт и хапки с конфлейкс.😂 Налазих и киселите краставички.Аз влизам в 4ти в края на седмицата - корем никакъв.Смеят ми се дали съм сигурна,че са близнаци - започва да ми умръзва шегата.😂 Иначе като количества-от много малко се наяждам и много бързо ми става тежко.Ям една втора от това,което си хапвах преди.
А - и козунаците чакам с нетърпение!😍

...аз съм в четвъртия и съм, като балон в корема, а съм 51 кг. С предната бременност нямах такъв голям, а сега все едно съм в шестия месец...много странно.

# 709
  • Мнения: 84
И на мен ми беше супер подут корема и сега се пооправи. Не мисля, че ми личи, но аз съм още в края на 10та седмица. Според приложението на Майко мила уж в десета започвало да личи, но то пак си е индивидуално.

Вчера правих козунак 🤣 Всяка година правя по 2-3 не особено успешни опита и на самия Великден обикновено си купуваме 🤣 Та вчера пак ядох много тестени... Днес слава Богу не ми е лошо и ще карам на плодове и зеленчуци малко да компенсирам. Също мисля да направя тренировката за бременни на Руми.

# 710
  • Мнения: 783
Момичета,излезе ми резултатът от Пренатест току що-отрицателен е.И поне едно от двете бебета със сигурност е момченце.😍 Другото остава загадка за сега.
    Trudy
,и аз съм колкото теб 49-50 кг. Simple Smile И аз съм чувала,че при 2ра бременност по-бързо проличава,но имам позната,която сега чака 2ро и е в 6ти месец-едва й личи,а през първата беше огромееен. Simple Smile Наистина всичко си е индивидуално,всяка бременност е различна. Иначе при теб може да има и подуване на корема,задържане на вода и т.н. Simple Smile

# 711
  • Мнения: 354
И аз съм в 15с. И имам малко коремче ама май само аз си го виждам😂 има време ще растът коремите със сигурност. При мен си остава проблема с яденето, абсолютно нищо не ми се яде и е голяма мъка. Отвреме на време ми се дояжда примерно чипс, не че е много полезен, но поне нещо ми се дояжа. Месо немога да гледам, а вече и ориз и картофи😂. Очаквах, че след 3м. Ще започне да ми се яде повече, но уви. Не съм мръднала и на килограми все съм си 48. Явно всичко дето хапвам отива при бебчо😇. Някоя да е била с поликистоза и сега да продължават да я болят яйчниците?  Мен левия и преди постоянно ме болеше и сега си ме боли и то доста. Доктора ми казва всеки път да си пия но-шпа, но по никакъв начин не ми помага.

# 712
  • Мнения: 315
Аз съм 14 седмица вече. Имам си коремче и дори тези дни няколко човека, които незнаеха ме питаха дали съм бременна, а съм висока и слаба, мислих че до 5-6 месец няма да имам корем, но увии... Имам си 😁🙈

# 713
  • Мнения: 161
Здравейте!
В Събота бях на 1-вият си БХС при Д-р Петя Чавеева.
В 12с и5 дни съм. Всичко мина чудесно!
Бебчо е добре, видяхме ръчичките,краченца,чухме сърцето. Изживяването не може да се опише с думи.
Много емоционален момент.
Д-р Петя Чавеева е изключителен професионалист.
Препоръчвам я на всяка от вас, която не е решила все още къде да направи въпросният преглед. Simple Smile Нямам търпение да дойде другият месец за да видим бебчо отново Heart

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin,моят лекар ме извика първо на фетална,там огледа бебето на 4д и в един лист попълни замерванията които направи,наличност на ностна костица,нухална и т.н както и моите години и кг,с този лист още същия ден ме прсти да дам кръв в лабораторията като от там ми взеха листа,резултата които ми върнаха имаше прикрепен документ на английски където присъстваха данните които беше писал лекаря така че мисля че първо е фм ...

Благодаря. Няма да давам кръв предварително и без това имам таласемия и кръвта ми е кът...
И аз като вас имам странности с храната. Диня отдавна има и ям. Плодова вълна ме е избила. Любимото ми сладко вече не ме привлича, даже ми се повръща като го гледам. Тесто също обичам, но не и сега. Да видим след толкова плодове какво ще се окаже. Първата бременност само вредни храни ми се ядяха. Припадах 7 пъти от ниско кръвно и ударих 85 хемоглобин. Сега внимавам, иска ми се да раждам втория път естествено, да не ми приливат и кръв, но ...Поне тук баничка с боза не намирам така или иначе , хаха.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз втората ФМ точно при Чавеева ще правя. Чувала съм, че е изключителен професионалист.

# 716
  • Мнения: 354
Каква е цената на ФМ при Чавеева?

# 717
  • Мнения: 1 472
Днес минах ФМ най-после, всичко до тук е добре, пуснахме наново кръвни изследвания за БХС и чакаме и тях....
Каза, че плацентата ми е ниска и задна....някой може ли да ми го разтълкува...?
Попитах, каза , че било нормално в начална бременност да е ниска плацентата и че с напредване на бременността се вдигала, да не се притеснявам....дали е опасно обаче не разбрах.....

# 718
  • Мнения: 161
Аз платих 68лв за кръвните изследвания за БХС
И 90 лв след прегледа при Д-р Чавеева.

# 719
  • Мнения: 706
Изпитвате ли някаква тежест в корема имам усещане все едно е подут.Не съм яла чак толкова Нямам болки или спазми. Дали е нормално, може би корема почва да расте ? Изпих един папаверин за всеки случай. В 12 седмица съм

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт