Счетоводител в нужда се познава 15

  • 28 154
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 500
да знам какво представлява, интересува ме каква декларация трябва да се попълни, за да съм подготвена като отида в общината

# 706
  • Русе
  • Мнения: 242
В сайта на общината към която сте има страница с документи за изтегляна.Ето това е на Софийска община https://www.sofia.bg/sample-documents

# 707
  • Мнения: 500
благодаря Simple Smile

# 708
  • Мнения: 6 302
Бихте ли обяснили каква декларация и въобще документи са нужни за плащането на патентен данък? /за спортен клуб без каса става въпрос/

Патентен данък плащат само ЕТ или физ лице, вие вероятно не сте.

# 709
  • Мнения: 500
Добре де , а какъв данък трябва да платя тогава?

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 240
А защо мислите,  че трябва да плащате данък?  Имате ли стопанска дейност,  ЮЛНЦ в обществена полза ли е?

# 711
  • Мнения: 500
Фитнес клуб е с печалба само членски внос.

# 712
  • Мнения: 679
Привет
След като работодателите ще подават справка по чл.73 ал.6 за доходи от трудови взаимоотношения когато си подавам дан. декларация с ГД само приложение 3 ли да подавам?
Поисках от счетоводния отдел служебна бележка за доходи, отказаха ми, защото шефа така казал да не издават. Ще подавам на хартия по пощата и ми се искаше да приключа тази седмица с това, но явно ще чакам да мине 28.02. Бременна съм и исках да си свърша всичко, да не остава за последния момент. Много ме хвана яд. Дали ще мога да подам на хартия само приложение 3.
Благодаря

# 713
  • Варна
  • Мнения: 3 240
Фитнес клуб е с печалба само членски внос.
Имате предвид приходи от членски внос? Ако е членски внос от членовете на ЮЛНЦ, тогава не е стопанска дейност. Всякакъв друг приход от посещаващи фитнес клуба, които не са вписани като членове, е стопанска дейност и следва да се облага по реда на ЗКПО /10% данък/.

Можете да погледнете този сайт относно въпроси за ЮЛНЦ - https://www.ngobg.info/bg/legislation/law/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1% … %D1%86%D0%B8.html

# 714
  • Мнения: 500
Може ли да ми кажете какъв данък трябва да платя. Залата няма други приходи освен членския внос.
Всички ме препращат към сайтове, които съм разглеждала многократно и само повече се обърквам. Искам някой точно и ясно да ми каже какъв данък трябва да платя.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 3 240
Може ли да ми кажете какъв данък трябва да платя. Залата няма други приходи освен членския внос.
Всички ме препращат към сайтове, които съм разглеждала многократно и само повече се обърквам. Искам някой точно и ясно да ми каже какъв данък трябва да платя.
Нямате ли счетоводител? Няма как някой да каже какъв данък да платите, без да има поглед върху дейността и документите, какви точно приходи и разходи имате и тн. Вие казвате членски внос, но дали е точно такъв и как е документирано, какъв е устава на клуба и други неща, които се взимат в предвид. 10% е данъка върху печалбата от стопанската дейност. Всичко останало от разстояние би било некоректно да се коментира.

# 716
  • Мнения: 500
ако имах счетоводител щях ли да питам тук?

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Привет
След като работодателите ще подават справка по чл.73 ал.6 за доходи от трудови взаимоотношения когато си подавам дан. декларация с ГД само приложение 3 ли да подавам?
Поисках от счетоводния отдел служебна бележка за доходи, отказаха ми, защото шефа така казал да не издават. Ще подавам на хартия по пощата и ми се искаше да приключа тази седмица с това, но явно ще чакам да мине 28.02. Бременна съм и исках да си свърша всичко, да не остава за последния момент. Много ме хвана яд. Дали ще мога да подам на хартия само приложение 3.
Благодаря
Подава се цялата ГДД, но вие попълвате само частта, в която декларирате доходи. Извадете си ПИК сега и подаването става от домашния компютър.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
По принцип работодателят няма право да откаже, ако изрично поискате бележка по чл.45 Simple Smile

# 719
  • Мнения: 679
Да, знам. Изрично поисках, но шефа уж не разрешавал. Което изобщо няма нищо общо.

Общи условия

Активация на акаунт