Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 12

  • 72 526
  • 639
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 035
"Проектът" Аве Мария"за 15 г. момиче и втора част на Пърси Джаксън за 11 г. момче.

# 616
  • Мнения: 1 489
Моят по- голям син/10 години/ рядко чете и иска художествена литература, предпочита енциклопедии. Последно си избра тази

# 617
  • Мнения: 221
На моя почти 10 годишен младеж - книга за Роналдо. Чете я с голям интерес, доста страници е.

На щерката - Матилда, преди това Ванилка. Не са нейните явно, зорно й вървят.

# 618
  • Мнения: 6 914
Поредната книжка Заек и мечка. Поне са им хубави картинките.
Поне? Те са прекрасни Heart Eyes Въпреки че действително у нас са на малкото дете. Но аз обожавам да й ги чета, смятам че и за възрастни са подходящи, така че предполагам и за по-големи деца са супер.

Иначе у нас четяща е малката, която е почти на 6. След като гледахме филма за Уонка взехме от библиотеката "Чарли и шоколадовата фабрика", която толкова й хареса, че после я купихме. Мисля да продължим с Роалд Дал, гледах "Матилда", стори ми се малко дебела, но сигурно ще е някоя от следващите, които ще прочетем. Наскоро започна да проявява истински интерес към романите и заради това избирам и малко по обем.
Другата книга, която купихме е втората част на Семейство Болд, първата беше супер и тази също не ни разочарова засега. Мисля, че са страхотна за начинаещи читатели.

# 619
  • Мнения: 1 705
Бухтичка, да, и аз много ги харесвам. По-скоро исках да кажа, че четенето е за малко, прочита книжката бързо и така... Иска ми се да чете по-дълги текстове, а нея ужасно я мързи. Ако може аз да й прочета цялата библиотека на глас Smile

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 1 439
Не знам на колко години е детето Ви , но наскоро моят син на 11г ми каза ,че му липсва времето,когато съм му чела вечер приказки.Така, че за децата може би четенето от родител е вид емоционална връзка и съпреживяване.

# 621
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Моята малка дъщеря е на 11 години и все още иска “приказка”преди сън.
Сигурно вече е И навик, и стереотип, ама… Иначе да я оставя без,  ѝ е трудно заспиването.
Да не съм само off topic, ще споделя няколко скорошни заглавия, че мнооого отдавна не съм.
Фроде и всичките други калпазани - Оле Лун Киркегор 5/5
Сладък вкус на манго - Давиде Кали и Марко Сома 5/5
Приказка за Малчо и майка му, която се побираше в джобчето му - Лиляна Дворянова 5/5
Търсене на магичните птици (картинна книга)- Нора Брех 4/5
Приказки за кукумявката - Ерих Еманюел Шмит 4/5
Червеношийката и еленчето - Роза Бейли и Кармен Салданя 5/5
Зимна приказка - Дарина Кръстева и Ирина Македонска 5/5
Тайната на Милтън - Екхарт Толе  4/5
Дълбини - Стивън Хогтън 4.5/5
Пасъчният замък ( картинна книга) - Ейнат Царфати 5/5
Меча република - Юрис Звиргздинш 5/5
Англоезични:
Duck, Death and the Tulip - Wolf Erlbruch 10/5
Cat tales - Linda Newbery 5/5
A shelter for Sadness - Anne Booth and David Litchfield 5/5

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 21:47 от Butterfly.Lovehunter

# 622
  • Мнения: 4 035
Последната книга за дете на 11 години "Децата от улица Тряскаджийска" на Астрид Линдгрен

# 623
  • Мнения: 15 356
Страотна тема, попаднах на скоро!
Детето ни е на 3,5г без никакво екранно време, много обича книжки. последните 40 бяха от серията Какво защо как на Фют и аудио книгите прочути на Деагостини. Сама си разказва по картинки много време

# 624
  • Мнения: 2 496
И аз влязох с голям мерак, писах, писах и два дни по-късно видях, че е в раздел за деца 7-18 години. Дали да не направим една тема за книгите на по-малките?

# 625
  • UK
  • Мнения: 2 846
Хубава тема!
Последната книга, която в неделя купих на дъщеря ми е One of us is lying, ако и хареса ще взема следваща ат от поредицата. А забравих че купихме и поредната книга от серията My hero academy.

# 626
  • Мнения: 209
Ние сме първи клас и се учим да четем и пишем. Всеки петък имат кратка диктовка (десет думички) и всеки път има 10/10 правилно написани думички. За стимул й давам по една книжка за четене. Поръчах й “Изадора” - първите 3 книжки. Ако ги чете бързо, ще й купя всичките 17 и ще й давам по две книжки на седмица. Несравнимо е удоволствието от блесналите й очички.

# 627
  • Мнения: 11 939
Нечетящ тинейджър, който беше четящо дете.
Последната книга, която подарих е от антикварна книжарница, чела съм я на възраст, по-ниска от неговата сега. "Птици долитат при нас" от П. Славински. Знаех, че ще я прочете, защото е природолюбител, а в нея има почти енциклопедични факти за птичия свят. Но освен това, се поставя един многопластов проблем за отношенията между хората, за сблъсъка родители-деца, за предразсъдъците към етносите, за търсения и решения в (почти) детска възраст. Не чете детето ми много, но стойностите четива го провокират към въпроси и дискусии, което всъщност е ценно,  по мое мнение.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 07:25 от Светкавица

# 628
  • Мнения: 221
Бързам да споделя най-новото чудо у дома  - книгите на Роалд Дал. Вече вземам втора и се радва на голям успех. Първата беше за "Жирафът, пеликанът и аз", сега се чете "Матилда".

# 629
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 759
Бързам да споделя най-новото чудо у дома  - книгите на Роалд Дал. Вече вземам втора и се радва на голям успех. Първата беше за "Жирафът, пеликанът и аз", сега се чете "Матилда".
И вкъщи доста се харесват.

Общи условия

Активация на акаунт