Фигурно пързаляне - 9

  • 50 732
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Изгледах спортните дуети . Останах доволна от общата гледка, стараха се. Но този/такъв празник все пак не очаквам на волната . Да видим.
Скрит текст:
Несторова-Даренский в дъното на таблицата е все пак логичен резултат на целия стартов маратон на който бяха подложени такива като тях. Швейцарския и втория испански дует въпреки че също няма да видим на волната трябва а и ми се сториха доволни от себе си в K&C  зоната. На Zoe JONES -  Christopher BOYADJI за разлика от съдиите бих им дала за това изпълнение sb, поне на моя екран този сезон е така. В унгарския и словенския дует как си личи намесата на Климов в тройния туист. Coline KERIVEN - Noel-Antoine PIERRE приятно първо впечатление, любопитно ми е как ще се получи волната им. Rebecca GHILARDI -Filippo AMBROSINI съвсем прилично за себе си. Кункел по-уверен на леда след толкова стартове до тук в този сезон, Хьоке продължава добре да го крепи, нещо припряно-нервна в повече ми бе този път тя. Мириям-Северин нейсе със сносно изпълнение по тяхната скала, че и пред родна публика, хайде да устискат и на волната так. Минерва-Нолан слушат и си вързаха кратката като хората, все повтарям че това те го могат и трябва да го правят. Да му мислят на волната. Никол-Матео като изключа изхвърлянето на два крака много добро изпълнение, някак си квалитетен вид имаха на кратката, браво, хайде палци и на волната да устискат така. Радвам се че се връщат добре в сезона.
Тарасова-Морозов направо естетическа наслада по елементите и точно взех, че се успокоих че остана само поддръжка и воала, то толкоз бързо че нямаше и време да се  newsm43 . Слава богу цялата ситуация се размина добре, мигновенни реакции.  Палци на волната. Мърморех 5 минути след като изгледах записа какво бе това чистене на леда в началото на състезанието след 3 дуета а после ...... AngryRolling Eyes
Даря -Денис много добре технически, чиста програма. Напълно доволна на този етап от тях. Това което могат и им е задено към момента направиха.
Бойкова-Козловски чудесно изпълнение. Нямам какво да добавя.
Пресконф. на спортните и интервюта с Бойкова-Козловский , Бржина и Мириам-Северин има на ISU-канала в тубата.

Zemfir@, отговора на твоя въпрос е 1 квота. Не трябва да имаме 2.

# 301
  • Мнения: 1 485
Не трябва ли да имаме две квоти при жените на ЕП?
Класиране до 10-то място дава 2 квоти. Миналото ЕП Фейгин се класира на 11-то.

# 302
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Готини видеоинтервюта са получават, продължават да качват https://www.youtube.com/user/SkatingISU/videos
Любопитно ми е кой ги взима , кой трябва да похваля за тях.
Танци не съм гледала и имам някаква идея да ги пропусна въобще и да ги гледам в паузата до СП Mr. Green  . След американското първенство. Така мисля че ще мога да ги преглътна. Ей на , дотам ме докара ISU с простотиите си.

E eмоции не липсваха при волните мъже и крайното класиране Simple Smile
Волните мъже
Скрит текст:
Светлите моменти за мен бяха:
В самото начало  BRITSCHGI започна добре като за себе си. Лебедев как се бори за да си събере елементите все пак. Фа с такова изпълнение като контент и качество май въобще не го помня на моя екран, реабилитира се за кратката. Но в крайното класиране си остана с една квота за ЕП 2021, нека му е на Дидие и горко на състезателите.
Литвинцев днес също надскочи себе си и вълнително събра волната, че и в топ 10 завърши. Николай Майоров ми хареса и на волната , има хляб в него, напразно ме подсети за батко му с туй кръвотечение   ooooh!  .
Браво и на Франжипани , който също днес с PB. Въобще в третата група имаше едновременно първенството на Италия и Израел. Грасл герой , получи му се много добре волната, да, имаше за рязане по скоковете но като цяло голям герой и не случайно втори на волната. Голямо браво на Даниел и жалко че кратката не му се полуми по-добре, аз бях заложила на негово място на подиума. Алексей борец до последната третина/бонус зоната, ясно че горивото просто му свърши. Льоша с Городницки =29 - 1 квота за 2021.
Фенц ме весели извън скоковете на волната, Паул може да си запише в актива тази част с пърните 2 скокови елемента  и разбира се чудесната му кратка от вчера. Не е малко за Фенц това и като цяло браво има за този старт. Германия с 2 квоти за 2021.  Копие пропускам като повече коментар, добре че не съм съдия. Морис напълно себе си и на волната и като стечение на обстоятелствата на европодиума. Голяма радост за него , да му е честито. И как да се радва от сърце човек като той може повече а не ще. Хем всичко това при този му ръст и параметри  ooooh! . Бржина да забрави волната и да се грее с малкото злато и това е нещо.
А как се радвам на Артур и Дмитрий, все едно аз съм спечелила  Party . Направиха по 2 изпълнения който относно себе си бяха силни, победиха себе си като цяло. Преодоляваха се и гледката бе заразителна. Чудесни двама медалисти.  В олисезона Дмитрий остана втори до Хави а днес си спечели първа евро-титла, хайде има потенциал и да повтори. Стига да иска, при него туй е ключов момент Wink . Артур така да проведе 2 старта на състезание с такъв контент не помня на моя екран. След двата четворни  в началото следващите два скока бяха криво ляво, но следващата порция вече се върна като хората в програмата. Да запомни този старт като добър урок и да помни че добра кратка не печели състезание но помага да не го загубиш.
Честито на медалистите.

Виждам че на ISU-туб канала са блокирали волните мъже и кратките танци, по-назад не погледнах. Как пък не им омръзна на тези прависти. Има записи по други канали в тубата. Напълно тъпи акции както винаги. Ако не е в тубата ще е другаде и пак ще го има и ще се гледа.

Започна сеньорската част на американското национално. За сега само резултатите погледнах, чакам архив картина.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 09:39 от Шошулчо

# 303
  • Мнения: 50
Има потенциал Александра

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 18:09 от tzotzi

# 304
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Видях кратките дами и момичета. След малко почват спортните.

За начало като коментар към дамите аз бих поставила Анна и Александра след Паганини и Пелтонен и то без окото ми да мигне, ама въобще. И то по различни причини. Альона днес не идеална но напълно достатъчно за първото място. На моя екран виждам че Альона и Алескандра растат във всеки смисъл на думата. Става интересно тепърва. Повече коментар по кратките дами тепърва.

Даниел Самохин Без него на ЕП но брат му е тук. Значи все пак 2 квоти има Израел за 2021. Ех този Бъйченко Simple Smile
Готините интервюта на ISU канала продължават.

# 305
  • Мнения: 71
Откакто гледам ФП, а това са доста години, жените винаги са ми били най-безинтерестата категория, но сега заради тези три тийнейджърки е точно обратното. Интересно ми е не толкова какво ще стане но това състезание или на средващото, а дали изобщо ще видим някоя от тях на ОИ. Тогава Александра и Анна ще бъдат на 17 год., а любимката ми Альона на цели 18. Едва ли.

# 306
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Аз съм на сменящи се през годините фази кое гледам по-лесно. Сега най-трудно гледам танци, хем и двата. Туй ми се получи от този сезон , да видим до кога ще ме държи така Laughing . Кратки сингли гледам много лесно, волни с настрой, особено след реформата с времето и необходимостта да броя/следя/внимавам за елементите, волни програми в тесния смисъл на думата има рядко, волната е един поток от скокове разреден с пируети, излишни като брой за мен, без почти никаква хореочаст. Та така и гледам волните сингли- с брояч. В това отношение ми липсва Боричев, защото човека често съобщаваше "край на скоковете".
Спортни дуети гледам с кеф към момента, но с голямата уговорка когато масово не вземат да се пребиват. При тях има такива стартове , че като почне един и ....всички се престараят да се пребиват и "творят".

И така 2 финала и 2-та руски. Морис условно го броя за грузинец, да не ми се обижда за това и той и сънародните му , които и да са те. Нейсе логиката победи както се казва. Само в руските танци понеже е пълен батак и шуробаджанащина , та скоро такова нещо надявам се да не се случва. Ей на, задават се и щерките на Морозов и Тутберидзе. Тежко им на руските танци.

И така, коментара ми по кратките дами:
Скрит текст:
Ще започна с нашата Александра. Тоз пусти ритбергер ме подсети че и Лари имаше проблем с него, хем той по име трябва да му е в кръвта Wink. По втората оценка ми хареса една идея повече от миналия сезон, ноооо трябва повече. Палци на волната.
Момичетата от миналата седмица в Лозана много приятно ме изненадаха днес. Колко време Торнаги водеше в класирането ?! Мазара, Урашадзе и Киибус в нейната група. Ева Лоте ме Smile с началото на програмата. Грм се представи днес добре относно себе си. Искаше ми се и трите финки да се представят добре като видях състава за ЕП, жалко за Джени Сааринен. На двете французойки бих обърнала оценките ако съм съдия, според мен не додадоха на дебютанката а насипаха излишно на Серна, не обичам такива очевидни номера. Анита Остлунд много добре за себе си днес, приятно ме изненада. Беранис днес бе пълен карнавал , устиска на скоковете криво ляво , останалото Рио на квадрат. Рябова заслужено на мястото в класирането. На първите 5 бих разместила местата, както писах в предишния си пост. Трите А напрегнати, взели вече да мислят, без шанс да не пораснат при цялата тази преса около тях. Тъжно ми е да гледам цялата тази работа , защото ми прилича на фарс, но с потърпевши още малолетни тийнове.
Паганини и Пелтонен имат пълно 6 от мен днес, голямо браво.  От Паганини имах очакване и надежда за нещо такова като днешното изпълнение но Пелтонен напълно ме изнада. Радвам се за което. Хайде да устискат и на волната така, ако не двете , поне едната.

Diavolo, губиш ми се в новата година а те хванах че спортуваш все пак, но в други теми Wink . Виж каква краткта направи Паганини!

Волните спортни и крайния резултат.
Първите 2 групи няма да коментирам. Картината е следната: трите руски дуета; Никол-Матео отделна група;  немските, австрийския , драпащия втори италиански, мама Зои - трета група ; унгарския и френските да дерзаят. Всички останали да му мислят.
Най-съм доволна че на волната се мина без изненади за мен, ама без грам даже, сладури пълни Simple Smile.
Доволна съм , че Никол-Матео се пребориха за четвъртото си място, да запомнят краткото си изпълнение тук и да работят над волната до СП.
Немците и австрийците ако не поработят със спортен психолог и не потърсят помощ от външни спецове ..... Къде е Бруно въобще?! То туисти, то изхвърляния , то поддръжки. Да , кратка могат да вържат. Но от там нататък ......Губят си времето така. А Минерва и Нолан най-мното от трите дуета, хем Нолан виждам че е поработил над себе си малко. Но нито той може да порасне на висомина нито Минерва да се смали. Суй-Хан са уникати а не ширпотреба.
И така на подиума трите ми любимци. Но то на мен всички руски спортни дуети са ми такива , като се почне от юньорите и до ...Тарасова -Морозов. Честита първа евротитла на Бойкова -Козловский, безапелационни на този старт. Радвам се и за треньорите им. Тарасова-Морозов с 6-ти пореден европодиум. На правилен път са, вярно че мноооого време загубиха- цял цикъл направо бих казала, но по -добре късно отколокото никога. И  моите скици Даря-Денис  с първи медал от ЕП. От както на ГП Денис обясни сюжета на таз тяхна волна, взех да я гледам ухилена и разбируща Laughing Wink
Тепърва от интервютата очаквам обяснение от Морозов какво им се случи днес, имаше някакъв проблем.

И как щях да забравя Зои -Кристофър! И днес изпълнението им гледах образно казано с невярваща физиономия. Свалям им шапка като са в такава форма и показват това което показаха. Евала!

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 00:31 от Шошулчо

# 307
  • SF
  • Мнения: 21 187
Има ли къде да видим изпълненията на нашите фигуристи след изиграването им? Нямам възможност да ги гледам онлайн.
Какво е направила Фейгин на кратката?

# 308
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Има ли къде да видим изпълненията на нашите фигуристи след изиграването им? Нямам възможност да ги гледам онлайн.
Какво е направила Фейгин на кратката?

В youtube има записи, не знам къде другаде може да се гледат. Фейгин направи комбинация 3-3 тулуп, 3 ритбергер и 2 аксел.

И на мен жените са ми по-интересни, заради трите рускини. Мъжете няма с какво толкова да изненадат.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 10:15 от Zemfir@

# 309
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Esmee, все пак ще трябва да направите възможно да е онлайн защото иначе няма да стане Wink.
Както и Zemfir@ писа  записи онлайн има.

Фейгин кратка
Лари  кратка и видоеинтервюто . Волната на Лари е една от причините за блокажите на записите в тубата от ISU канала. То за това като се избира музика първо се проверява минава ли през ситото на тубата, ако "да " действаш ако "не" размисляш. Ето сега за да се види негово изпълнение трябват фокуси. Wink
Здравкова -Дейвис ритмичен танц от италинаска и испанска тв запис за сега не виждам качени в тубата.
На руския първи канал има видеоархив но трябва добро прокси за там.
След време може и да се появят липсващите записи.
Артур Даниелян
Анна Щербакова
Алена Косторная
Умишлено не ровя много в пресата защото имам навика да прочета цитати след като приключи ажиотажа, на спокойствие така да се каже и постфактум.
В тубата се появиха първи записи от американското първенство. Но още чакам за да седна да гледам. Не бързам.
Дамите се определиха първи https://ijs.usfigureskating.org/leaderboard/results/2020/27988/CAT005SEG010.html

Както винаги добре че са руските фигфенове. Без тях сме за никъде с картина.
Американските дами и танци.
https://vk.com/video-187758785_456239018
https://ok.ru/live/1908102078132
Видях как Рафаел и Адам гледат изпълнението на Бел  hahaha
Ритмичния американски танц https://ok.ru/video/1908541229748
Но ще го оставя след евроволния , иначе последния няма да има никакъв шанс за гледане след американския Wink
Оглеждам се за спортните но за сега нищо.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 14:04 от Шошулчо

# 310
  • София
  • Мнения: 27 181

Diavolo, губиш ми се в новата година а те хванах че спортуваш все пак, но в други теми Wink . Виж каква краткта направи Паганини!

А, чета те, тук е дяволчето, ама си е далко малко почивка, че още не мога да се възстановя от шока след погрома на Нейтън над наш Юзу. :/
Радвам се за Алиев, малко повече ми се искаше от италианците Дани и Матео. Учуден съм, че съдиите сложиха на равни нога Габи/Гийм с Виктория и Никита. Явно съдиите искат да създадат някакъв изкуствен интерес в дисциплината, защото тя отдавна е мъртва според мен, още след отказа на канадците. Правилата и съдийския произвол са причината в кризата в танците, да си сърбат попарата. Сега е волната, не очаквам изненади.
Спортните бяха ясни, радвам се много за Бойкова/Козловски.
Жените са ми най-интересни и то основно заради руското трио, трите 'А' Simple Smile Стискам силно палци на Альона, дано да удържи аванса ама ще е сложно, особено с факта, че е кофти номер. Последен. Най-гадния. Но нейните скокове са ми най-стабилните и чистите и най-малко греши така да се каже.
Възхитен съм от Паганини, Пелтинен тоже и споделям твоето мнение, че в един идеален свят щяха да са втора и трета, но за съдиите има две класирания. Едното е истинското първенство межди трите 'А' и след това е втората битка и класиране, от 4 до последно място. Wink

# 311
  • Мнения: 71
Аз също не съм се съвзела от споменатия погром и последва нов шок. Класирането на танцовите на европейското.

# 312
  • SF
  • Мнения: 21 187
Шошулчо, ходя на работа, а в офиса не може да се гледа. Гледах Фейгин на запис. Добра е технически, но в представянето не е много силна. Малко безизразно играе "Списъкът". Сякаш се притеснява.
Лари доста повече го бива в представянето, но без троен аксел стартираш от 15-о място, а всяка грешка в останалите скокове те праща 2 места назад.

# 313
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Eee  Diavolo, радвам се да те видя тук. За много години friendship . Мъча се да пиша в новата версия но категорично отказвам новите емотикони.
От Даниел и Матео и аз исках повече.

Еее много лесно се шокирате Wink . Туй си бе пародия днес от страна на ISU, изиграна обичайно зле. Поне тока да бяха изгасили или да бяха казали че имат технически проблем, нещо такова  а те....Mr. Green . Пълен цирк.
Чакам да мине Пекин и се надявам редица ветерани в танците да спрат, сега ми се явяват просто тапи. От друга страна веднага се подписвам да махнат танците от ОИ. На там тръгнаха на висока скорост в момента в  който почнаха да бягат от патерна и да докарат състезателните танци до днешния им вид. Туй този сезон е вече пародия на танцово пързаляне.
На такива розови акции като днешната не се хващам въобще. "Стадото" в Канада на мен ми втръсна още миналия сезон, те там въобще с техника занимават ли се или само прически, психология, фасон и туй онуи?! Искам да се върнат на позиции Шпилбанд и Зуева в танците. Искам да се цени изрядна техника на пързаляне, искам патерн. Искам си танците а не ....това сега   Naughty .

Еsmee, напълно съгласна с коментара ти и за Фейгин и за Лари. Избягвам да критикувам Александра защото си ни е една такава. Но не е да не виждам всичкия недостиг. Ето днес например поне 3 пъти  пуфтях защо си забива погледа в леда в скоковете и как ще получи въобще goe така, образно и най-кратко казано Peace . Тоз момент не считам за много труден да се коригира ама ей на . И т.н.
Лари ме развесели на кратката. Факт е че няма троен аксел. Тактиката му ва банк с луца е Simple Smile
Тази година на ЕП и в четирите дисциплини бала за минаване във волната е по-висок от миналата.
Гледам волните момичета но се уморих и правя пауза преди последните 6 та затова за разсейване да попиша.

Ако/като се появят записи на това което сутрина липсваше като проверих ще пусна линкове за всеки случай тук.

Diavolo , Чок-Бейтс водят на кратата на американския фронт. Днес /Утре е волната но предварително усещам накъде духа вятъра там.

# 314
  • София
  • Мнения: 27 181
за много години, Шоши. Simple Smile

ааа, lenida, шок пореден. цирк. хаха, доживяхме загуба на непобедимите французи. някой може ли да ми обясни как така стана, че допреди месец и нещо, два, мачкаха с по 20 точки разлика, а сега са втори.
цииииииркккк!

браво на Альонка, удържа, но и бе улеснена от грешките на посестримите си преди нея. Трусова нещо в някаква временна криза като че ли изпадна, но губи трето важно състезание по идентичен начин. Но тук на този етап няма голяма изненада или някаква несправедливост, защото е видимо и с невъоръжено око, че Косторная е по-завършената фигуристка от трите и е нормално да ги бие редовно. Просто за да победи Трусова трябва да е безгрешна и в двете програми и да разчита и на плюсчетата, иначе губи предимството си от техниката.

Общи условия

Активация на акаунт