Мъжко име подобно на Валери

  • 7 419
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 027
Това е едно от любимите ми имена. Силно име, което тежи. Бих използвала него.

# 31
  • Мнения: 1 115
Валери е супер име според мен. Ако държите да не е съвсем същото - Велизар също много ми допада.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 19:22 от Alyssa

# 32
  • София
  • Мнения: 2 438
Въпреки, че писах, че го харесвам, и то е така, името все пак има един недостатък - на френски е женско!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 123
Въпреки, че писах, че го харесвам, и то е така, името все пак има един недостатък - на френски е женско!

Напомняш ми, че преди да забременя планирах да кръстя детето си на свекър ми - Валери, както вече разбрахте. Бяхме решили ако имаме син да се казва Валери, а ако имаме дъщеря - Валерѝ.

Благодаря ви момичета, че споделяте мненията си. Аз безкрайно много харесвам Валери за име, но ме притеснява свекър ми как ще приеме ако кръстим на него детето дословно. Засега съм се спряла или на Валери, или на Велизар. Има още доста време да решим 😅

# 34
  • София
  • Мнения: 3 027
Ти си познаваш свекъра, но аз не познавам такъв, дето да не се е разтопил от радост, когато детето е дословно кръстено на него. Моят, никога не е казвал, че иска, даже дума се е отварял за това. Но когато се роди първият ми син и му го представихме с неговото име, загуби ума и дума. Уважавам тази традиция, но само ако младите сами са го решили, а не да им е  наложено от възрастните.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 123
Gurgulina, аз съм кръстена на дядо ми(на баща ми-баща). Също уважавам тази традиция и то по желание на младите, а не когато им се налага, както ти каза. Освен това ужасно много харесвам Валери за име, а свекър ми е и страхотен човек. Може би наистина в крайна сметка ще се спрем изцяло на неговото име, а не само на неговата буква Simple Smile)

# 36
  • Мнения: 9 487
Щом така искате, няма лошо да го кръстите дословно.

Това с “кръщаването” на букви само не го разбирам.
Единствено го приемам ако трябва дадено име да се преобразува от мъжко в женско и обратното или името е много архаично.
В останалите случаи ми е за отбиване на номера пред старите.

# 37
  • Мнения: 3 922
Велимир

# 38
  • Мнения: 2 050
Въпреки, че писах, че го харесвам, и то е така, името все пак има един недостатък - на френски е женско!
Може би затова не ми харесва за момче това име. По-добре  в женски вариант с друго ударение.

# 39
  • Мнения: 18 568
Gurgulina, аз съм кръстена на дядо ми(на баща ми-баща). Също уважавам тази традиция и то по желание на младите, а не когато им се налага, както ти каза. Освен това ужасно много харесвам Валери за име, а свекър ми е и страхотен човек. Може би наистина в крайна сметка ще се спрем изцяло на неговото име, а не само на неговата буква Simple Smile)
Ами щом ти харесва,човека заслужава още по-добре. Кръсти си го Валери. Но и Велизар е много хубаво.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 438
Продължавам да съм поддръжник на Валери!

# 41
  • Мнения: X
Виктор в момента е актуалното име с В, което го прави банално за мен.

Валери е много хубаво име, аз бих избрала него.

# 42
  • Мнения: 3 041
Може би Валентин. Аз харесвам Виктор макар да е банално.
А защо не Валери?

# 43
  • Мнения: 82
От всички възможни мъжки имена с буквата "В" само Валери харесвам.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 016
Всички имена сте изброили
Може би само Велян липсва.

Общи условия

Активация на акаунт