OКТОМВРИйски мами 2019

  • 34 306
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 732
Фитоназл за хрема.

# 31
  • Мнения: 3
Здравей Деница, първо честито за хубавата новина! Всички тук сме нови бъдещи мами, на мен лично ми е първа бременност и незнам до колко ще ти бъда полезна. Когато беше в болницата знаеше ли вече, че си бременна и беше ли ги предупредила? А що се отнася до родителите, ако искаш изчакай гинеколог да потвърди бременността и след това им кажи. Може в началото да са малки стреснати и объркани, но със сигурност ще се зарадват.
Последния ден в който ми вливаха банки разбрах и им казах и спряха да ми вливат и на следващия ден ме изписаха и ми казаха че вече съм здрава но нищо не ми казаха за лекарствата който съм приемала

Момичета да питам кой какви симптоми има вече?На мен гърдите са ми толкова болезнени че на моменти ми се реве направо.Ни сутиен ни тениска,нищо не мога да сложа.Иначе никакви други оплаквания нямам,бодра и енергична и нито ми се гади нито нещо каквото и да е.При вас как е?
Моите симптоми са: тежест и болка в гърдите и съм забелязала, че са станали двойни, а сутрин като стана и имам много леко сълзене което вероятно е заради подготвянето на гърдите за хранене на бебчо
Малко по капризна съм станала за миризми и храни и понякога се издразвам на неща на които преди не съм обръщала внимание
Имам болки между яйчниците и ми казаха да не се притеснявам, защото организмът ми се потготвял за бебчо
Пия много повече вода от колкото съм си мислила че мога да пия и ходя по малка нужда през 40/60 минити
Поне това съм забелязала до сега, все още нямам гадене, но има време за всичко 😃😃😃

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 23:47 от Не се сърди, човече

# 32
  • Мнения: 32
Аз ще се следя на частно, но мисля, че няма да раждам при същия който ме следи, понеже не харесвам болницата, има още време ще реша.
Все си мисля,че е по-важно лекаря / акушерката ,ако ще раждаш нормално, а не болницата.
А ти защо не харесваш болницата?
Мамчета, коя от къде е?

# 33
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
Аз от София и за сега съм се насочила за раждане в Шейново.ЖК ще ми е в кварталната поликлиника,а тия по специфичните изследвания които не ги покрива здравната каса и не са задължителни ще ги правя на частно.

# 34
  • Мнения: 315
Аз ще се следя на частно, но мисля, че няма да раждам при същия който ме следи, понеже не харесвам болницата, има още време ще реша.
Все си мисля,че е по-важно лекаря / акушерката ,ако ще раждаш нормално, а не болницата.
А ти защо не харесваш болницата?
Мамчета, коя от къде е?


Мисля, че няма да ми позволят да раждам нормално, заради предишна операция на корема. Колкото и да харесвам лекаря просто няма да родя в болница в която хигиената е под всякаква критика и си обикалят свободно хлебарки. Аз съм от Бургас

# 35
  • Мнения: 32
Аз съм от Стара Загора.Раждах в държавното АГ заради лекаря-условията бяха,а вероятно и сега са лоши, но специалистите са им добри.Е, хлебарки и да е имало - не съм видяла.
Пък аз си бях тежък случай Thinking
 и предполагам,че пак ще се наложи секцио (колкото и да не ми се иска)...  Важен е крайният резултат - живо,здраво бебче със жива и здрава мама Simple Smile

# 36
  • Мнения: 924
Момичета днес бях на преглед, всичко е наред, видя се плодния сак и жълтъчното мехурче. Извика ме отново след 2 седмици за да видим сърдечна дейност. Като го измери, определи термин за 9 октомври, а по последна М е 4 октомври.

# 37
  • Мнения: 309
doniolx, да не тръгнеш да си самолекуваш хремата сама. Ако ще слагаш капки, питай лекаря си. Аз два пъти пръсках ксилометазолин, но лекарката ми каза, че е по-добре морска сол.., та сега се ядосвам, че слагах ксилото, но не можех въобще да дишам...

# 38
  • Мнения: 315
doniolx, да не тръгнеш да си самолекуваш хремата сама. Ако ще слагаш капки, питай лекаря си. Аз два пъти пръсках ксилометазолин, но лекарката ми каза, че е по-добре морска сол.., та сега се ядосвам, че слагах ксилото, но не можех въобще да дишам...



Малее аз вече 1 седмица по няколко пъти на ден слагам и аз ксилометазалин. През деня не ми пречи толкова, но вечер без да си сложа не мога да заспя...

# 39
  • Мнения: 309
Спокойно, просто се обади на лекуващия те гинеколог и попитай какви капки за нос може да ползваш. И аз пръсках , но на мен казаха, че трябва капки с морска сол.., аз нямам такива, но като, че ли ми минава...

# 40
  • Мнения: 315
В четвъртък ще ми е първия преглед при гинеколог, ще го попитам, а до тогава ще се опитам да ги огранича.

# 41
  • Германия
  • Мнения: 3 439
Аз съм на преглед чак на 5.3., преди това нямало смисъл да ходя.
Аз съм в Германия, ще си се следя при АГ от първата ми бременност и ще раждам в същата болница.

Симптоми нямам никакви все още

# 42
  • Мнения: 241
Здравейте, записвам се в темата с положителен шуър чек и кръвен тест. Според калкулаторите термина ми е 02.10.2019 и съм 6г.с.
Бях на преглед седмица след закъснението и сакчето се видя. Симптомите са ми -адскиии болезнени гърди, доста висок пулс особено рано сутрин, доста енергия и нищо повече. Даже се притеснясам, че не ми се гадиии 😄 Успешна бременност на всички!

# 43
  • Мнения: 315
Здравей, честито! Аз след 2 дни съм на преглед и вече нямам търпение. Супер, че се е видяло сакчето, аз имам някакви малки притеснения да не би да не отида прекалено рано и да не се види нищо, но пък ще имам 10 дни закъснение, би трябвало да се види.

# 44
  • Мнения: 241
Здравей, честито! Аз след 2 дни съм на преглед и вече нямам търпение. Супер, че се е видяло сакчето, аз имам някакви малки притеснения да не би да не отида прекалено рано и да не се види нищо, но пък ще имам 10 дни закъснение, би трябвало да се види.

Споко, ще се види! Всичко ще е наред! 😊

Общи условия

Активация на акаунт