Смеят се, гукат и плачат - НОЕМВРИЙЧЕТАТА сладки с мама се закачат!

  • 55 123
  • 414
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 025
Sunnyhobi. на мен ли го казваш, че е лудница. Хихихи.

Само дето учудващо не ѝ пипа играчките.

despicable, много са сладки. И каква е слънчева Моника, страхотни са.

# 391
  • Мнения: 220
и ние сме с първо зъбче..... долен десен резец...като гледам може и левия да избие скоро.... според мен леко изби-две нощи мрънка за гуш гуш...без температура-в неделя нямеше зъбче, в сряда сутринта се набодох на него

# 392
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Привет!
Включвам се с въпрос към майките на момченца. Какво е мнението ви за така нареченото забелване? Докторът ни иска да го прави скоро, синът ни е на 6 м., ще го боли и при пишкане няколко дена. Щяло да трябва след това да го можем с преварено олио, за да не се затвори раната.
Знам, че в Интернет има море от информация и противоречиви мнения за нуждата от тази манипулация, но ако се задълбоча там, може да се удавя. Смятам, че може да е полезно да натрупаме непосредствени мнения на мамите в тази група, за да помогне всеки да си създаде малко по-основателно мнение.
Честно казано, страх ме е от причиняване на ненужна травма...

Имам момиченце, но имам опит с момченце. В много страни на запад се отрича това забелване в бебешката възраст. Аз съм гледала момченце и за него си беше голяма травма да се забелва сам под душа, за да си мие пипито. Кой би си причинил болка?!? Изтървана работа дето се казва. За мен най- добрият вариант е в коритото, под вода да се забелва малко по малко, още от първия месец може да се прави.

# 393
  • Мнения: 2 173
И аз съм с момиченце, но имам и батко. На 6м по съвет на педиатъра му и направена от нея първа процедура започнахме са забелваме. Първите месеци бях аз, леко, но с постоянство започна да се позабелва. По някое време таткото пое тази задача, но според мен от мъжка солидарност действаше доста нежно и започна да му се събира смегма под кожата. С по-упорито придърпване и почистване успявахме са ги махаме, но нови се образуваха и времето минаваше. Случвало се е по мъничко да се възпалява, бързо се оправяше с нужните грижи и така до към 2г. Когато беба се роди и педиатърката но дойде у дома си поговорихме и я помолих да го погледне. Тя го видя и ни прати в Пирогов при др. Момчилов мисля беше. Записахме час, като предварително се подготвяхме психически, че няма да е лесно, защото детето е плашливо, с нисък праг на болка и доста буен като трябва да му се правят манипулации. Междувременно събрахме мнения от всички мъжки майки, които познавахме, включително от бабата и майката на ММ, колежки, роднини, познати и т.н. С изненада установихме, че едно 90% са стигали до хирург заради недобро или никакво забелване. Не малка част от родителите бяха избрали да не забелват, но в крайна сметка след възпаление се наложило да се обърнат към лекар. Включително имам бивш приятел частично обрязан на 14 години поради същата причина, доста неприятен момент за него. След като го заведохме при хирург, той го забели както трябва и последваха 10 кошмарни дни, в които трябваше двамата с баща му да скачаме върху него за да го мажем с лидокаин и гентамицин. За тези няколко дни той отказа да пишка и ака в памперс. Научи се да пишка в гърнето или в банята. Вече 7 месеца минаха. Той сам си го забелва и мие, а ние само ревизираме за пропуски. Имаше 2-3 месеца, в които акаше с писъци, заради първите дни, в които се беше стискал от страх, беше се запекъл и от там уплашил от акото. Сега всичко е минало...  Съжалявам, че не започнах да го забелвам по-рано и то аз, защото съм по-стриктна и нежалостива. Но, от друг страна махнахме памперса и за деня и за нощта в рамките на два дни.

# 394
  • Мнения: 426
ММ като дете (4-5г) са го водили на хирург да го цепят и изрично заяви, че вкъщи трябва да се справим, защото не иска да причиним това на малкия. Затова започнахме полека да го забелваме по време на баня като беше на няколко седмици. Не е имало рев и т.н. Не съм мазала с нищо(педиатърката каза, че може с бебешко олио, за да не залепва кожичката). Сега като го къпем издърпвам кожичката и измивам хубаво само с вода.
Не е страшно, просто трябва да се пипа внимателно и да не се дърпа рязко. Лично аз не бих се доверила на лекар да го направи, понеже "старата школа" често практикуват рязко насилствено забелване, а според мен не трябва да се прави така изведнъж.

# 395
  • Мнения: 142
Здравейте, мамчета! Не съм писала от мнооого време, но ви следя чат-пат, ако имам време...
Искам да разбера на някой дали му се е случвало това, което днес отново преобърна света ми...
Ами бременна съм...пак. 6 месеца след секциото...Все още сме в чуденка, но като цяло ако има мами със сходен опит - ще се радвам да разкажат.

# 396
  • София
  • Мнения: 6 010
magpar, мога да кажа само честито! Консултирай се с АГ, надявам се да износиш здраво бебе до термин! Планирахте ли бебето?

За забелването - ние сме готови от около месец. Сега само мием по време на баня в коритото. И моето проучване сред близки и приятели показа, че около 1/3 от мъжете около нас са имали проблеми и е трябвало да ходят на хирург като по-големи. Братовчед ми даже ми сподели, че на 16 е трябвало да ходи на лекар, а си мислех, че тогава вече всичко трябва да е наред, но явно не.

Честити зъбчета на малчовците!

Деспикъбъл, мнооого е сладка Мони! Пу-пу, страхотна бузанка!

# 397
  • София
  • Мнения: 3 715
Честито magpar, дано износиш бебенцето и да няма проблеми! Аз не виждам проблем иначе, в Шейново лежах с едно момиче дето е забременяло два месеца след като е родила ииии роди здраво момченце. За секциото, консултирай се с аг, но не виждам проблеми. Simple Smile Успех!

# 398
  • Мнения: 380
Честито, magpar, лека бременност ти желая, без проблеми!
 Heart

# 399
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честито и от мен! ❤️

# 400
  • Мнения: X
Ехаа честито! Пожелавам лека бременност! ☺️☺️

# 401
  • Мнения: 63
Честито!!! Лека бременност, здраво и пухкаво бебе. И аз съм “за” мнение от АГ, но не би трябвало да има проблем Simple Smile

# 402
  • Мнения: 220
честита бременност Simple Smile

# 403
  • Мнения: 142
Благодаря ви, момичета, но АГ не се зарадва особено, защото бременността ми беше адскии проблемна и няма да казвам коя поред, но най-после успешна.
За мое добро ще се наложи да я прекъсна медикаментозно (което е най-добрия вариант). Не искам да ви натоварвам, гледам философски на нещата. Надявам се, че Господ ще ни дари с друго по-нататък, когато организмът ми е готов, а и бебка като поотрасне.
Има и вариант да е биохимична, така че ще изчакаме 2-3 дни и ако не ми дойде ще действаме.
Та така...Това зачатие мога да го нарека почти непорочното, защото секса е изключителна рядкост напоследък, затова се пазете, ако не желаете все още да забременявате или би било предпоставка за проблем.
Нека да сменим темата и да попитам на какви столчета се спряхте за кола след бебешките кошове?

# 404
  • София
  • Мнения: 689
magpar,  съжалявам за неприятните емоции. Надявам се наистина, когато си готова, чудото да стане пак и всичко да мине леко.

За столчетата си позволявам да обобщя донякъде, понеже много го обсъждахме във фейсбук. Много от нас се спряха на Britax Roemer Dualfix и Cybex Sirona. Те се водят от 0 до 4 години (18 кг или 105 см) и позволяват возене с гръб към движението до по-късна възраст. Дават го уж, че докрая могат да са назад, но аз наскоро го пробвах с баткото и въпреки че се събира, не ми се струва твърде удобно. Та, ще видим в последствие дали си заслужава инвсетицията.

Има, естествено, и други модели и ще се радвам да се включат и момичетата, които са избрали тях.

Общи условия

Активация на акаунт