Тичане (5)

  • 37 176
  • 771
  •   1
Отговори
# 60
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ох брутални дъждове с ветрове се изливат при нас. Преди това леко сняг и много заледено, цяла седмица не съм бягала, а тази нощ сънувах, че бягам вкъщи.
Така ще е до края на другата седмица и леко се отчайвам :/

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Ох,аз успях вчера да потичам.Цели 7 км направих  PeaceОт 10 дена не тичам,че няма как.Времето е горе-долу,в Плевен няма сняг отдавна,обаче училищата са затворени заради грипна ваканция,и сина си е в къщи.Мъжа ми много рядко си е в нас,и няма как да оставя детето та да тичам.Обаче вчера се измъкнах сутринта,като ги оставих двамата по мъжки да се гледат и аз потичах.Обаче се изморих,понеже ме е страх да ползвам градски транспорт,та се придвижих пеш до парка.Обратно пак пеш и само за два часа навъртях 10 км ,от които 7 тичах.Преди седмица потичах много малко,само 4 км.Бяхме на разходка в парка тримата и аз ги оставих за 30 минути да потичам.Лошото в случая е че се изпотявам,а дрехи не нося за смяна,та си постоях с леко мократа тениска.Не успях да настина обаче.Мен само тичането ме спасява от депресията,която ме е налегнала заради отвратителното време в комбинация с грипа,който върлува навсякъде.Детето пощуря в къщи,гледам да излизаме поне за 2 часа,че и аз изперках вече  TiredАма пусти студ,не позволява повече от 2 часа  #2gunfire.Добре,че успявам да потичам от време на време,че иначе не знам как ще издържа.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 307
На мен ми е вече предпролетно - денят порастна, температурите са над 0. Идеално е за тичане. Но започва да ме боли доста кръста и мажа преди тичане с магнезиево олио. Други съвети имате ли?

# 63
  • Мнения: 8 229
И вкъщи мажем предимно с магнезиево олио, но вечер, преди лягане. Аз също имам проблеми с кръста, но ме боли предимно сутрин като стана и докато се раздвижа. При бягане и докато тренирам изобщо не усещам да ме боли, малко да полегна и се сковавам. Никаква почивка значи Simple Smile. Аз не мога да кажа дали ми действат каквито и да е мазила, имам чувството, че по-скоро не. Моят мъж обаче е страшно доволен от магнезиевото олио и твърди, че му гони всички гръбни болежки.

# 64
  • Мнения: 5 776
Да се намърдам и аз сред вас за малко мотивация. Сега бягам 2-3 пъти седмично по десетина км, по-често вътре на пътеката заради ентусиазма на местните да разчиствт парцелите си с горене и лютивия пушек от това. Времето също не е особено благосклонно с постоянни бури, но се надявам занапред да се пооправи, че определено навън е по-приятно. Бягам бавно, около 6 мин/км, но чисто за удоволствие. Липсва ми лекотата на тези, които са създадени за бягане, но не се боря с гена си, а и ще е напразно Simple Smile Тренирам доста по принцип и това си ми е точно за разпускане.

Не съм ползвала магнезиево олио, ако ме хване кръста мажа с крем от сорта на волтарен за загряване и слагам ортопедичен колан, обикновено бързо помага.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 307
Мария, бягането е наистина за всички.
Да, когато гледам маратонците със скакалецоподобна фигура с каква лекота тичат и когато в парка всеки може да ме задмине, осъзнавам колко съм жалка, но само аз си го знам Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6 962
На мен ми е вече предпролетно - денят порастна, температурите са над 0. Идеално е за тичане. Но започва да ме боли доста кръста и мажа преди тичане с магнезиево олио. Други съвети имате ли?
Заздравявай кръста и коремната стена. Вечер си отделяй 20 мин за упражнения - планк, клекове, напади, напиши core strengthening exercise в youtube и давай. Ефект ще видиш след примерно 3 седмици, но ще е траен, мазилата не помагат за дълго (а магнезиевото не знам дали изобщо помага). Успех! Simple Smile

# 67
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Привет на всички! Бих искала да се обърна с въпрос към тези от вас, които тичат рано сутрин. Пиете ли кафе преди да излезете за тренкровката? Някаква лека закуска? Или всичко това идва след като се приберете и вземете душ?
Как се чувствате най-добре?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Аз тичам винаги сутрин.Към 8 съм в парка,а пия кафе към 6,после закусвам и то не лека закуска.Пия кафе в 6,после вдигам детето за училище и мъжа ми за работа,и заедно закусваме по 2 принцеси с кайма и кашкавал,после пием фреш.Винаги закусвам сутрин,няма значение дали ще тичам или не.Проблем нямам,не ми тежи стомаха.Никога не съм тичала на гладно,така че не мога да дам мнение как е на гладно.Знам,че преди тренировка трябва да има поне 2 часа за да се смели храната.

# 69
  • Мнения: 5 776
Кафе да, ядене не. Ако бягам или тренирам сутрин и два часа не ми стигат за да не усещам топка в корема от хранене. Но аз и по принцип не закусвам и не ми пречи по никакъв начин.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 307
Задължително пия кафе. Това е първото нещо, което правя като се събудя. Понякога пия и по две, но по-рядко. Къси еспресо.
Не винаги закусвам. Мога да хапна нещо, но може и да не. От днес закуската е разбити пъдпъдъчи яйца с лимон и мед и ще се постарая дълго да я задържа такава. Тя ми се струва напълно задоволителна за преди бягане.

# 71
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Аз си се записвам официално от днес при вас! Hug
Днес ми беше първото бягане (пълен начинаещ в областа), винаги съм се възхищавала на бегачите, но никога на мен не ми се е отдавало. Сега съм се решила колкото мога - толкова. Бях волейболистка преди години, занимавах се сериозно, но... така се стекоха нещата, че не можах да продължа.
Попаднах на вашата тема и се мотивирах! Grinning
Ще бягам когато имам възможност (мм е втора смяна), за да правя тренировката сутрин, за по натам ще видим, дали ще става и за след обяд.
Изтеглих си приложението Runtastic, като за начало него ще ползвам.
Та отчетно - имам навъртяни днес 1,5км за 9мин. Средна скорост ми е 6,5км/ч, максимална 12,5км/ч. Като за пръв път съм доволна! Simple Smile
Успехна бягаща седмица на всички желя! Hug

# 72
  • Мнения: 11 004
Кафе задължително. Храна не. При мен трябва да минат поне 2-3 часа между хранене и тичане, за да се чувствам комфортно.

# 73
  • Мнения: 8 229
Кафе преди бягане не пия, защото ми действа много диуретично. Трябва да има поне час между него и разни по-интензивни физически активности.
Аз се отчитам с едно планинско бягане, десетина километра, и едно излизане с колелото за последните дни.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 307
Миналата седмица и аз съм само с едно 11 км тичане Sad

Общи условия

Активация на акаунт