Априлски бебета - тема 4

  • 60 015
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
А има ли други признаци като кашлица или червено гърло. Да не би да вдига т. от зъбче?.
При нас същите симптоми ги имаме но е заради кътник който проби вчера най после. Иначе хемоглобина и беше 130
Няма кашлица. Само сополки. И аз мисля, че има възможност да е от зъби, но ако са зъби колко време би могло да я поддържа. Защото и сега продължава да има лека Т - 37.1-2-3 ?

# 661
  • Мнения: 4 660
Днес сложихме обици, голям рев падна. Не си го представях така, едното малко кривна нагоре.Надявам се като сложим златните да не се личи.Ама тя не стои едвам я държахме с баба й. Жената която ги слага беше доста любезна изчака, но моето диване се тръшкаше Expressionless

П.С.Трябваше да и ги сложим като беше по малка и не разбираща от случващото се.

# 662
  • Монтана
  • Мнения: 273
kikair и аз сложих на малката обици миналата седмица. При нас нямаше драма обаче сега като ѝ се спи започва да си дърпа ушите и обиците.
Относно прохождането, имам позната с дете което също навърши годинка през април и още не иска да се изправя, какво остава за ходене. При всеки е различно. Бабите правеха драма кога щяла да проходи, един вид закъснявала, а сега е драма кога ще проговори и да съм махала залъгалка и памперс.. 🙄☺️

# 663
  • Мнения: X
На детската площадка една майка се оплаква,че нейното не ходело.
Позагледах ги - ами, тя постоянно ходи да му се кара да не се цапало, че пролази по земята.
Е, как тогава да ходи.Нали, като е несигурно ще лази по земята.
Моето много се цапа, ама какво да го правя, само забележки му правя да не лапа от земята боклуците, защото те са му много интересни.

# 664
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Нали затова са пералните. Аз давам да се цапа, сяда си по земята, рови в пръсТа, обожава камъчета и тревички. И при мен условието е само да не се слага в устата. И като се храни цапа и рони доста, но това е положението.

# 665
  • Мнения: 4 660
На моето любимото и занимание в двора е да играе в пръстта, даже съм и купила комплет за пясък кофичка лопатка и гребло с формички и камионче. Заваля една градушка онзи ден сега чакаме почвата да изсъхне та да изкараме играчките навън. Веднъж два опита пръстта каква е на вкус и дотам дега само играе. Помислих за пясъчник ,но имаме много котки ще го ползват за тоалетна. Та се отказах нека рови в пръстта и без това всяка вечер я къпем.

# 666
  • Мнения: 69
Моето дете обича да рови в боклуджийските кофи по центъра и площадките и съответно като го дръпна от там и почват истериите, иначе и аз го пускам да лаЗи по земята

# 667
  • Мнения: 4 660
Кикаирче, до 2 седмици малката ще припка.
Ако обувчетата и чорапите не са удобни това затруднявало.
Беше права днес проходи Blush
Не съм и купувала специални за прохождане, а маратонки от Алиекспрес. Меки са отвътре и стабилно върви с тях.
https://s.click.aliexpress.com/e/bqf20jTwтр
Утре баба и ще и направи питките и ще ги раздадем. Ще снимам и ще ви покажа.

# 668
  • Мнения: 648
Мами дайте съвет ! Малкия ми проявява агресия към децата включително и към нас! Удря ни и казва “ на , на” ! Само да вметна , че никой не го учи нито го бием ! От извести време около месец живеем в при свеки (ако има значение)! Имам чувството , че тук като прави бели и му се карам или разреве все има кой да го защити, ама едва ли е от това ! Сега не мога да го отуча и удря всичко със ярост ! Какво става не знам помогнете

# 669
# 670
  • Варна
  • Мнения: 769
Аз също забелязвам,че малкият удря с агресия (стиска зъбки) независимо дали удря два предмета един вдруг или мен/баба си/баща си. От време на време се притеснявам,после си казвам,че е етап и ще го израсте.

# 671
  • Мнения: X
Моето хапеше понякога само! баща си.Но слава богу ,успяхме да го отдалечим от това.
Би ми било много неприятно, ако друго дете нахапе моето. И по същия повод много се притеснявам и наблюдавам отблизо и внимателно общуването на моето дете с други деца, но слава богу не проявява агресия.

# 672
  • Мнения: X
Малкото не яде кисело мляко.
Открих в Лидъл 150 гр. био кисело мляко , което малката го яде.
Препоръчвам.

http://purvite7.bg/kak-da-se-drzhim-s-deteto-koeto-udrya-i-hape/

Последна редакция: пн, 06 май 2019, 21:46 от Анонимен

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Момичета, дайте идеи вие какво правите на малките за сутрешна и следобедна закуска?! Аз вече се изчерпах с идеи...

# 674
  • Мнения: 1 050
Момичета, дайте идеи вие какво правите на малките за сутрешна и следобедна закуска?! Аз вече се изчерпах с идеи...
Юфка/булгур/грис/киноа/просо с извара и масло. Филийки, фъфини, бисквитки и кисело мляко - тях давам отделно, защото обича да хрупа и дъвче.
Овесени ядки, плод - заедно или отделно.
Кисел, кремчета, нишестета, каши, попари не давам и не предлагам.

Общи условия

Активация на акаунт