Декемврийски бебета 2018

  • 59 976
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 244
За столчето за кола ние купихме една възглавничка специално за столче, която малко да изравнява извивката на гръбчето.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 390
Да, и аз забелих едно време на баткото, но сега май световните препоръки са други. Иначе тези на нашите педиатри ги знам, ама те и повечето неща си ги говорят отпреди 50 години. Малко са тези, които следят новостите.
Та, искаше ми се да прочета малко повече. Ако някай се натъкне на нещо по въпроса, да сподели. Simple Smile
Gallia, можеш ли да дадеш примерен линк?

# 77
  • Мнения: 17
За столчето за кола ние купихме една възглавничка специално за столче, която малко да изравнява извивката на гръбчето.
Здравей,

От къде сте купили подложката за столчето в колата?

# 78
  • Мнения: 316
Забравих да дам вит.К на 30-ия ден, сега късно ли е или мога и сега да дам? И въобще да давам ли? На вас изписали ли са ви? Дадохте ли?

# 79
  • Мнения: 2 883
На нас ни сложиха на единия преглед в болницата, в която раждах. Сложиха го на ~20 ден, не помня точно. Май 17 беше
Вашите бебчовци хълцат ли и ако да какво правите? Адриана хълца, чак подскача . Не ме очудва, тя и в корема ми хълцаше честичко, но ако мога да направя нещо, с което да и помогна?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 680
На нас ни сложиха на единия преглед в болницата, в която раждах. Сложиха го на ~20 ден, не помня точно. Май 17 беше
Вашите бебчовци хълцат ли и ако да какво правите? Адриана хълца, чак подскача . Не ме очудва, тя и в корема ми хълцаше честичко, но ако мога да направя нещо, с което да и помогна?



И моята Божидара хълцаше много в корема ми и сега много хълца.До 3 месец ще си хълцат,защото диафрагмата е все още недоразвита.Когато хълца я дръж изправена,че има възможност да върне мляко,ако преди това е яла.

# 81
  • Мнения: 2 883
Това не го знаех, благодаря Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 148
За столчето за кола ние купихме една възглавничка специално за столче, която малко да изравнява извивката на гръбчето.
Здравей,

От къде сте купили подложката за столчето в колата?
Нашата е на Лорели, двайсетина лева, има ги във веригите детски магазини, предполагам и на други места.
И да се оплача, като съм взела да пиша така и така. От вчера Камен има секрети в нослето и подкашля. Баткото е с отшумяваща хрема и предполагам, че го е лепнал от него в крайна сметка. Чистя носа с физиологичен разтвор и адпирирам. Тази сутрин звъннах на педиатърката да питам дали като е толкова малко бебе трябва да го водим някъде да го прегледат или може да почака до понеделник. Тя предложи Института по детско здраве или детска белодробна (до Майчин дом), ако положението се влоши или вдигне Т. Ако се подобри, нямало смисъл да го водим и в понеделник при нея. То и аз не държа да висим два часа на опашка сред целия коктейл от вируси пред кабинета, ама знам ли като е толкова малък.
Помрънках си, не очаквам нещо повече от форум, но ще ми е интересно ако някой с по-големи деца има опит с прегледи през почивни дни и празници. Ние миналата Нова година опряхме до ИСУЛ заради ухо на баткото и беше такъв кошмар, дано не ми се налага никога повече.

# 83
  • Мнения: 79
Вашите бебчовци хълцат ли и ако да какво правите? Адриана хълца, чак подскача . Не ме очудва, тя и в корема ми хълцаше честичко, но ако мога да направя нещо, с което да и помогна?
Когато Ради хълца го вдигам и правим "самолетче" като притискам леко коремчето и му давам да суче или мъничко вода/чай. Сравнително бързо минава, иначе може и 30 мин да хълца.

# 84
  • Мнения: 294
И аз го слагам на гърда ако хълца повечко време.Той хълца най-често след като е повърнал.
Пепина ,Успех, дано всичко е наред с бебока!

На нас първият прием на витамин К. е бил в болницата.Втория беше вчера на детската консултация на 14-ия ден.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 268
На Рая дадоха вит К при изписването и вчера на прегледа на 30 тия ден.

И Рая много хълца, мисля че е когато е превала.

Последна редакция: сб, 05 яну 2019, 17:17 от Еуфория16

# 86
  • Мнения: 42
Здравейте, декемврийски мами и бебчета! Аз се казвам Милена от София и съм мама на цели три броя дечица. Голямата кака е на 15г. , баткото - 12г. и най-малката сладурка се появи на 21.12. Ще се радвам ако ни присъедините към вашият декемврийски отбор.

# 87
  • Мнения: 244
Подложката за столчето за кола я взехме от магазин Мое Бебе Слънчице. Като купувахме столчето те сами ни предложиха ако искаме да вземем и тази възглавничка. Тя изглежда така:

# 88
  • София
  • Мнения: 3 390
Пепина, аз за спешни случаи в почивните дни и нощес питах педиатърката и тя каза, че има сключен договор с някакъв медицински център в поликлиниката в Младост. Мисля, че всички ЛЛ имат такъв договор.
Медовик, добре си дошла, разбира се!!!

# 89
  • Мнения: 190
Да, и аз забелих едно време на баткото, но сега май световните препоръки са други. Иначе тези на нашите педиатри ги знам, ама те и повечето неща си ги говорят отпреди 50 години. Малко са тези, които следят новостите.
Та, искаше ми се да прочета малко повече. Ако някай се натъкне на нещо по въпроса, да сподели. Simple Smile
Gallia, можеш ли да дадеш примерен линк?

Аз също съм в голяма чуденка за забелването. По принцип през бременността бях категорична, че няма да го пипам, защото много четох по въпроса. Сега обаче почва леко да се прокрадва мисълта, дали няма да му навредя по този начин... Та взех решение да посетим уролог - Д-р Оги - той е хирург, привърженик на НЕзабелването, има и интервюта по темата. Има и тема във форума, където отговаря на въпроси. Та за сега не го пипам и като отидем при него след някой и друг месец, ще вземем по-адекватно и информирано решение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт