АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. - ТЕМА 4

  • 46 088
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 093
Ами аз също съм с къс цикъл, да не говорим че знам и кога е станало бебето, на 9тия.ден от началото. Това беше първатаа причина да ми изместят термина. Отделно и че бебето върви напред по размери, защото аз съм 176см, а мъжа ми 198см. Така че нормално да е по-голямо от другите. Голямото.ни дете също беше все напред с 2седмици, на Феталната морфология също ми показваше напред и то се роди по-рано. Сега да видим какво ще стане, защото в петък на Фм ми ехиграфа изместваше термина 3 седмици 😄. В крайна сметка ще говоря.тия дни и с лекаря при който мисля да раждам, ще обясня всичко. По принцип се надявам отново на нормално раждане, така че бебето само ще си избере деня в който да се появи.

# 706
  • Мнения: 60
Joy - има различни варианти за протичане на раждането и това какво трябва да се прави.
Ако изтекат водите, трябва веднага да се отиде в болницата. Без да сенчакат контракции, интервали и тн.

Ако има каквото и да е кървене - веднагаа в болница.

Ако започнат контракции, но няма изтичане на води, тогава казват, особено при първо раждане да се засичат интервалите на контракциите и да се отиде в болница чак когато станат на 5 мин, регулярни и с продължителност 1-2 мин. В болницата ще проверят за разкритие и ако има такова, считат раждането за започнало и ви приемат и тн.
Може да се случи, както при мен, след много пасоваи контракции, които станаха все почести, но може би не съвсем регулярни, като отидох в болницата мимказаха, че все още нямам никакво разкритие Sad и раждането все още не е започнало. Та ме пратиха вкъщи до сутринта ( около 4 4аса общо). Доста тежко беше. Като отидох сутринта вече имах 3 см разкритие и ме приеха и тн.

Но при други жени всичко протича и съвсем бързо.
Ако няма други фактори, като изтичане на води, кървене и тн, контракциите се следят и се счита че като станат на всеки 5 мин и са по  - 2 мин има голяма вероятност и разкритието да е започнало.
Чела съм, че има жени , които получават разкритие при раждането, без дори да разберат. Така че имай предвид всички възможности!
 Дано всичко мине много леко! Simple Smile

# 707
  • Мнения: 63
Така или иначе съм проучила и болниците в Стара Загора, разбира се ще говоря и със следящото АГ, ако тя каже,че не е хубаво да тръгвам към Пловдив, просто няма да тръгна.. Иначе имам вариант да остана в Пловдив известно време преди термина и просто да звънна на таткото да тръгне Grinning че той ще е на работа милия.. Не знам само ако няма кой да ме закара до болницата дали такси би ме качило или линейка дали би дошла .. Като цяло всичко така или иначе ще се прецени на момента, но все пак се надявам да успея да стигна до Пловдив...

# 708
  • Мнения: 1 093
Защо да не те качи такси? Мен ме вози на връщане от болницата. Е, верно че баш като слезнах ми изтекоха водите. 😆

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 340
Мами аз ще раждам в бившата Тина Киркова. Там ми е АГто. Имам впечатления от патологичното отделение и са много положителни. Надявам се и с останалата част да е така. При мен раждане се очаква във всеки един момент, което е много изнервящо предвид термина ми 05.04. А и баткото смо пита, кога ще е... Надявам се да вляза в 9ти месец.
Относно първото раждане цяла нощ контракции, без изтекла вода или паднала тапа. Два часа изкарах под душа сутринта, защото беше тотално облекчение и в 8ч. в болницата влязох с 6см. разкритие. Сега ми казаха да не си правя експерименти и да тръгна с първите контракции. А аз имам такива от четири месец Wink
Има ли някоя от вас, която ходи на училище за бременни във вторник в Мола на Стамболийски?

# 710
  • Мнения: 1 093
В какъв смисъл очакваш във всеки един момент?

# 711
  • София
  • Мнения: 281
Bib4o81, защо очакваш да родиш всеки момент?
И какво е това училище за бременни в мола на Стамболийски?

# 712
  • София
  • Мнения: 387
Не са ми променяли термина досега.
Ще раждам в Шейново, живи и здрави. При лекаря, който изроди баткото.
Кой ви е лекаря?

# 713
  • София
  • Мнения: 1 455
Не са ми променяли термина досега.
Ще раждам в Шейново, живи и здрави. При лекаря, който изроди баткото.
Кой ви е лекаря?
Д-р Василев.

# 714
  • Мнения: 19 144
Момичета, как мислите, дали ако започне раждането бих могла да стигна от Стара Загора до Пловдив на време? Първо раждане ми е.. Налага се да се преместим, но вече познавам лекарите, знам отделенията, и като цяло искам да си родя тук в Хирургиите, но пък от друга страна ме е страх, да не да не стигна на време до Пловдив.. А в Стара Загора не познавам нито един доктор..

A аз доста мислих дали да не раждам в Стара Загора, хубави неща съм чувала за там, но именно заради пътуването се отказах. В СЗ бях на ФМ при Иван Тодоров по препоръка на следящата ме лекарка, доволна съм - много внимателен, спокоен и оптимистичен се оказа.

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 340
Dessi, ktara заради близначето, доста неща притесниха докторите. Няма да влизам в подробности, гледам да мисля позитивно и да не се връщам назад.
Относно училищата за бременни има много в момента. Освен различните теми идват и представители на бебешки марки, които подаряват и мостри Wink
Ще пусна линк за това на което ходя, ако админа прецени да изтрие.
http://www.bebeto.org

# 716
  • София
  • Мнения: 1 455
Здравейте, от снощи съм с ужасни болки в кръста. Следобед ще се обадя на лекарката, но да ви попитам дали вие използвате крем или някакви упражнения за облекчаване?

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Здравейте! И аз отдавна не съм писала. Сигурно отпреди празниците, покрай празниците и гостуването при бабите не ми остана време, после правихме и една почивка на Пампорово, след което всички освен малкия се разболяхме и така до сега. Аз вече втори вирус карам, а дъщеричката ми беше с 40.5 градуса температура, та имахме много притеснения и изобщо нямах настроение, нито време да пиша с двете деца в къщи. Надявах се да мога да се включа във Фейсбук групата, че там ми е по-лесно да пиша, но още съм в процес на присъединяване. И от друго да се оплача, вече втори месец не мога да отида на преглед. Направо съм се шашнала. Първо реших декември прегледа да го направя след нова година, защото по празниците бяхме в София, а не в Пловдив, където ми е лекаря. Но в началото на Януари, когато даже бях вече в таксито от работа към лекаря, ми се обадиха от кабинета да ми кажат, че докторът ми  бил болен и нямало да идва... После бяхме в Пампорово, и след това се разболя каката и нямаше кой да гледа освен мен децата. Та с две деца, едното от които болно нямаше как да ходя на преглед. А миналата седмица направо ми отказаха преглед като се обаждах на регистратурата да запазя час, казаха ми, че било забранено да се преглеждат бременни по време на грипна епидемия. Е днес вече се обадихме на лекаря да ни види извън правилата, защото ще се наложи да излизам пак отпуск, защото мъжът ми ще е командировка и ще ходя при нашите малко за да не се мъча сама две седмици. Е оплаках се!

За 40-те дни и аз няма да чакам. Даже мисля, че си е прекалено да се затвори човек 40 дни в къщи. Най-много до 10-тия и сме навън на разходка.

За раждането и аз бих изчакала, ако не са ми изтекли водите. С първото раждане имах много болезнени нерегулярни контракции и отидох 1 час след първата болезнена, но съжалих, защото ми беше много по-добре да си търпя контракциите в къщи отколкото в болницата, а можех поне още един, два часа да изчакам. Вече при второто нямах никакви болезнени пък дори и регулярни, та на 8-ия ден предизвикахме раждането.
На мен с второто ми беше термина 1-ви април и много си харесвах датата и си мислех, че ще падне голям майтап, ако го родя на датата, но не стана.

# 718
  • Мнения: 275
Глупав въпрос ще задам, но не ми е ясно наистина.
Бебе не се извежда 40дни заради поверия или защото няма изграден имунитет, или заради нещо съвсем друго?🙄😊

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Глупав въпрос ще задам, но не ми е ясно наистина.
Бебе не се извежда 40дни заради поверия или защото няма изграден имунитет, или заради нещо съвсем друго?🙄😊
Аз го знам като поверие. Те си имат слаб имунитет почти до училищна възраст според нашия личен лекар. Въпреки, че има нещо в тези 40 дни. Определено бебчето около 40-тия ден започва по-добре да осъзнава какво се случва наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт