Говорим си за Свръхестественото 2

  • 26 562
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 36 652
И аз разменям букви, защото набирам по-бързо с лявата ръка)) После си ги редактирам.

Аз пък така и не харесах Енки, понеже обичам фантастика. И все си представям как (като във фантастичен сюжет) високоразвита цивилизация изпраща група учени на планета с примитивен живот, и докато учените си гледат работата, изпълняват плана на мисията и спазват дистанция, един от тях решава да се набърка грубо, като прави генетични експерименти с местната фауна, а от един момент, насърчава колегите си да започнат да се размножават с местните (вече модифицирани от него) полудиви обитатели...

# 691
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Филип К Дик:

ВАЛИС:

"God is either powerless, stupid or he doesn't give a shit."

Превод:

"Бог е или безсилен, глупав, или изобщо не му пука."





Аз пък така и не харесах Енки, понеже обичам фантастика.

Някой има ли идея, каква ще е концепцията на новия филм Aquaman?

И точно преди Коледа ще пуснат, естествено - коледен подарък за простосмъртните.



Или пък : преди доста време четох една книга (май от Спиралата) - Анураг сагар (от мъдреца Кабир, който изглежда е бил много интересна личност), където пишеше много странни неща (не съм ги срещала другаде в този вид). Странен мит за сътворението.

Петя, как се казва тази книжка?

Океанът от любов ли?

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 11:32 от Eleonora_27

# 692
  • Мнения: 7 006
Дописах си предния пост..
Егати наглите хора,не стига,че съм отишла на работа,ми и ме карат да работя и ми пречат да си пиша тук..Гадове. Joy

# 693
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ето я статията, за която говори Какво?:

https://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/474-2013-09-27-01-54-01.html

След малко ще е чета, но предполагам, че става въпрос за Black Goo.

# 694
  • Мнения: 7 006
И аз разменям букви, защото набирам по-бързо с лявата ръка)) После си ги редактирам.

Аз пък така и не харесах Енки, понеже обичам фантастика. И все си представям как (като във фантастичен сюжет) високоразвита цивилизация изпраща група учени на планета с примитивен живот, и докато учените си гледат работата, изпълняват плана на мисията и спазват дистанция, един от тях решава да се набърка грубо, като прави генетични експерименти с местната фауна, а от един момент, насърчава колегите си да започнат да се размножават с местните (вече модифицирани от него) полудиви обитатели...

Ми горе-долу е тъй,ама Енки идва малко по-късно на сцената,инак негова е отговорността за съществуването на пегаси,минотаври и тем подобни.
Но,аз имам слабост към него,точно както и към бай Тошо и Людмила.
Трудно е вървиш срещу ръжена,камо ли да си двоен играч..
Факт,е че,именно Енки проявява обич и грижа към съществото,докато Енлил безжалостно ни тероризира и избива..
Енки е описания Прометей...

# 695
  • Мнения: 18 651
Какво , нагли викаш ,ама явно други няма.
Та по същество- аз винаги съм мислила, че оставаш гол по сътворение ,то е и същността ти.Другото се написва после в тяло.Ходиш си нагоре   без надстойката.И то е условно ,щото тя те променя ,усъвършенства ,влияе.Или проваля.Пак са условни термини и мои.Нямам подготовка.
Така мисля , и дори нещо сто пъти да е казано ,докато не го усвоя е ново.Чуждо. Като стане мое  е друго.
Глей как си намерих къде да си чеша  квото си чеша там.Най-важното необезспокоявано.
И друго, сещам се че на парчета   епо-лесно ,но да ги събера и направя книга да речем , дето се връзват нещата в последователност  е трудно и  още далеч съм...
Ама си ръпам по малко тук   нагласи да ги избистрям  исе подхранвам.

# 696
  • Мнения: 7 006



Всяко е чуждо,докато не мине през личната цедка

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 15:45 от Какво?

# 697
  • Мнения: 7 006
В момента съм в едно кафене,среден клас,да не кажа и надолу..
На съседната маса,седят двама чичковци на по 60+..Обсъждат вибрациите и единия обяснява на другия,че всичко е вибрация и плътността е илюзия,ма вика,ние нали сме свикнали всичко да го пипнем за да го усетим..И за книги,за Египет и сега за някъв компютър във Франция..Големи сладури са,много ме кефят..
Изобщо,събужда се народа,радвам се много..

# 698
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В момента съм в едно кафене,среден клас,да не кажа и надолу..
На съседната маса,седят двама чичковци на по 60+..Обсъждат вибрациите и единия обяснява на другия,че всичко е вибрация и плътността е илюзия,ма вика,ние нали сме свикнали всичко да го пипнем за да го усетим..И за книги,за Египет и сега за някъв компютър във Франция..Големи сладури са,много ме кефят..
Изобщо,събужда се народа,радвам се много..

Много ме радва тоя коментар.

Ще вземе да дойде време, в което онези, на които едно време им викаха, че са луди, ще станат нормални, т.е. нормата Grinning

Кой е луд сега?

# 699
  • Мнения: 36 652
Това е книгата, да: http://www.darslovo.com/e-kniga.aspx?id=437
Странна е, но ми хареса. Или по-скоро ми въздейства.
Обаче не съм я купувала, изтеглих я от някъде и заглавието беше Анураг сагар.
 

# 700
  • Мнения: 7 006
Интересното при тези теории, според които истинският Бог е друг, е това, че те всъщност отричат религиите - всички божества и ангели, независимо колко са могъщи, са проявление на измамата, а истинският е дълбоко скрит.
Да,Петя,точно така е
Ангелите които познаваме и тем подобни,са същности обитаващи 4та и 5 та плътност,това са нашите астрални пъдари,които са слуги на същия дето уж е"принуден да яде децата си",яденето всъщност се отнася за това,че фермерът отговорен за нас е натоварен и с отговорноатта за реинкарнационните станции и събирането на енергията ни

Разбира се,можем да го тълкуваме и през призмата на метафорите ьа Кронос(времето)което изяжда децата си(съществата които все още са подвластни на темпоралния фактор
И докато ни хвърлят прах в очите,с ангели,мангели и т.н.успешно ни въвждат в цикъл на търсене на Бога,някъде извън нас самите и успешно ни се внушава,че за общението с Бога,видиш ли,непременно за нужни посредници..
Изобщо,насърчават ни да дирим филанкишията,докато истинския Бог,търпелив като вол,дреме в нас и чака,кога ще бъде забелязан и припознат..
Еуфорията в тоя момент,може да ни даде заряд който да ни изстреля направо във висините и вибрациите да се променят перманентно

# 701
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Слагам линк към VALIS на Филип К Дик:

Скрит текст:

Книгата е на английски и е много трудна за четене, защото описва, как един изпаднал в депресия мъж (защото приятелката му се самоубива) търси Бог.

Филип К Дик е главният герой в книгата.

Пак обръщам внимание на това, че книгата е много трудна за четене и възприемане.


I did not think I should tell Fat that I thought his encounter with God was in fact an
encounter with himself from the far future. Himself so evolved, so changed, that he had
become no longer a human being. Fat had remembered back to the stars, and had
encountered a being ready to return to the stars, and several selves along the way,
several points along the line. All of them are the same person.

Превод:
Не мислех, че трябва да кажа на Фат, че мисля, че срещата му с Бога всъщност е среща със самия него от далечното бъдеще. Самият той така еволюирал, така променен, че вече не е приличал на човешко същество. Фат се бе натъкнал на същество, готово да се върне при звездите, и още няколко Аз-а във времевата линия. Но те всички бяха една и съща личност.

Скрит текст:
On some level Fat guessed the truth; he had encountered his past selves and his future
selves—two future selves: an early-on one, the three-eyed people, and then Zebra, who
is discorporate.

По едно време Фат подозираше истината; той се бе сблъскал с минали аз-ове и бъдещи аз-ове - един в близко бъдеще, един с три очи, а след това и Зебра, която бе безтелесна.

Скрит текст:
Out of the lamination of selves, Zebra, which is supra- or trans-temporal, came into
existence: pure energy, pure living information. Immortal, benign, intelligent and
helpful. The essence of the rational human being. In the center of an irrational universe
governed by an irrational Mind stands rational man, Horselover Fat being just one
example. The in-breaking deity that Fat encountered in 1974 was himself. However, Fat
seemed happy to believe that he had met God. After some thought I decided not to tell
him my views. After all, I might be wrong.

Зебра бе над- или транс-времева, чиста енергия, чиста жива информация. Безсмъртна, добра, интелигентна и помагаща. Това бе същността на рационалното човешко същество. В центъра на една ирационална вселена, управлявана от един нерационален ум, стои разумен човек, Фат бе само един пример за това. Божеството, което срещна през 1974 г., беше самият той. Но на него му харесваше да вярва, че е срещнал Бога. След като помислих, реших да не му казвам, какво мисля. В края на краищата можеше и да греша.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 15:13 от Eleonora_27

# 702
  • Мнения: 7 006
Казвам ви да погледнете отново графиката с цикъла на Монадата,ма не реагирате:)
В аа имам едно много нескопосно изображение с едни тригълъници.
Еднакви са,но с няколко варианта на заряд в трите си ъгъла.
Основния модел сочи 12 варианта,от които тръгват други вариации.
Но именно тези 12 основни типа, служат за модел на изкуствените инканрационни станции(какъвто е Луната ни)


Онова което казвам,е че бъркате в прочита на текстове като ги приемате едностранно,а те почти винаги касаят някое човешко/хуманоидно дело.Но в това дело,винаги ще прозират архетипите на Първоизточника,щото дори ходенето по голяма нужда е манифест на архетипите..

Знайте,че боговете ни не могат да излязат извън матрицата заложена от Истинския Бог сътворил Вселената ни,и всяко тяхно дело е имитация на нещо естествено

# 703
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Знайте,че боговете ни не могат да излязат извън матрицата заложена от Истинския Бог сътворил Вселената ни,и всяко тяхно дело е имитация на нещо естествено

Това го разбирам, защото нашият "технически" напредък е имитация на всичко, което Истинският Бог е сътворил.

Вчера писах за DeepMind на гугъл. Това е локално бог-че, което един ден ще ни казва, какво да правим, щото в момента се учи от нас и става все по-интелигентно и по-интелигентно, т.е. саморазвива се.
Но това ще бъде изкуствен бог - създаден от нас.

И интернетът е имитация на съществуващото във вселената.

# 704
  • Мнения: 36 652
Според мен, Интернетът е имитация на Акашовите записи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт