Много мина, мъничко остана, ДEКЕМВРИйче скоро ще се гушка в мама (2018)

  • 30 671
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Здравейте, момичета Simple Smile Маги, благодаря за новата темичка Simple Smile
Отдавна не съм писала и е време да споделя и нашият напредък. В петък бях на преглед бебка тежи вече цели 2 килограма Sparkling Heart Всичко е наред, обърната е главично и се надяваме да не се обърне в последният момент Smile Много се въртеше на прегледа и не даваше да я видят, но доки е упорит Smile По въпроса с покупките - имаме легло с матрак, възглавничка, завивка, обиколник и няколко комплекта чаршавчета , количка, одеалца, корито, шишенца... ох много неща, останаха дрешки и козметика. Май май сме почти готови Smile За мен с купих две нощнички с халат за болницата Grinning Още малко и излизам в 45 дневния преди термин Scream Но като че ли повече ме е страх от вирусите, които започват. Аз също съм на Биозин мама от както разбрахме, че съм бременна доки ми каза да го почвам и до сега не съм го спирала. Като чета мненията ви за биозина се надявам  наистина да е добър. Simple Smile

# 31
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Привет Simple Smile

Малко глупаво включване, но как разбирате, че кръвното ви се е покачило?

Вкъщи имаме апарат със слушалка, мъжа ми го мери от време на време и не минава 110/65. Онзи ден отивам на ЖК - 128/80, бях в шок, мериха ми го с тези апарати за кръвното тип гривна. И сега не знам - вкъщи ли апарата не е добре или?
Аз на конслултация винаги съм с по-вискоко кръвно.Затова всеки път доки ми казва да го меря в нас когато съм в покой.Явно като отида в кабинета се вълнувам🙂

# 32
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз си купих електронен апарат за кръвно още в началото на бременността и добре, че му прочетох инструкциите за успотреба за да разбера колко грешно го мерят на ЖК. В общи линии трябва да седиш на стол от поне 5 минути, да не говориш, краката да не са кръстосани и да са с цяло стъпало опряни в земята, гърбът да е облегнат назад, самия маншон да е сложен на определено място на ръката, която да е под ъгъл 45 градуса с масата, на която е и апарата, маркуча да е сравнително изправен... Повече вярвам на показанията вкъщи, че на ЖК започват да ми мерят кръвното със сядането на стола и успоредно ме обстрелват с въпроси.

Да ви похваля нашия бебок - нарекла съм го да е късметлия и слуша детето. Днес бяхме на училище за родители с таткото и както и предния път днес също спечелихме от томболата. Аз цял живот никога нищо не съм печелила, но се радвам, че беб си е с неговия късмет Simple Smile

Иначе аз тези дни съм с доста контракции - и да лежа и да седя все си ги получавам и доста ме държат. Снощи даже се будих 4 пъти от страшно стягане на корема, но поне не беше болезнено. Багажът ми за болницата вече е стегнат, днес добавих и копие на акта за граждански брак, че да ми е мирна главата.

# 33
  • Мнения: 294
И аз днес имах доста контракции, и все едно не ми достига въздух тогава... аз още не съм си приготвила багажа за болницата, но ще трябва да го направя по скоро.
И аз бях болна миналата седмица,още покашлям.Пръсках с капки пих доста чай с лимон и джинджифил.Слава Богу децата са здрави.
Станала съм доста тромава, много внимавам когато се изправям от седнало или легнало положение, ако стана по рязко и ме прерязва корема.Вечер с обръщането от едната на другата страна също е забавно, мм се шегува че ше ми трябва допълнителна помощ за ставане, обуване и обличане.Задъхвам се много бързо, дори обличането ме изморява 🤭😂 и вече съм + 10 кг 🙄🙄🙄 от какво ги качих не знам

# 34
  • Мнения: 1 269
Здравейте! Благодаря за новата тема, само хубави новини да има в нея!
Два дни и мен сякаш се опитваше да ме хване настинка. Запуши ми се носа, имах болки в мускулите. Пия Биозин мама, пих чай, хапвах кивита, но пак не минах без един Парацетамол.

# 35
  • Мнения: 577
Запис и от мен.
Маги, благодаря за хубавата тема, само с хубави новини да се пълни.

И аз съм на Биозин Мама още от 4-я месец някъде. Не съм боледувала, освен една настинка, която мина леко за един -два дни и чревния вирус, който ме тръшна в петък и ми разказа играта.

По една чаша бира или вино може да се пийва, когато много ви се пие. Нищо няма да им стане на бебоците. Е, моят син на 10 г. за това си поръчва бира, когато децата си поръчват сокчета, защото на  майка му много й се пиеше биричка и го черпеше редовно докато беше бременна 😂 Бира пия само бременна, иначе не я обичам.

Всички болни да оздравяват бързо, а здравите да си стоят здравички!

# 36
  • бургас
  • Мнения: 624
Бирата върши работа, но аз не пия бира, нито вино. Всъщност не пия друго, освен от време на време уийски, та затова ще си чакам лятото.

Това бебе ме изкърти тези дни. Малко било, но такива шутове ми вкарва...  започвам да се съмнявам в измерването на ФМ, ще видим на края на месеца моят АГ колко ще го измери.

Бургазлийки, къде ще раждате? Ще слагате ли епидурална?
Още не съм успяла да отида на отворени врати в МБАЛ Бургас, но разпитах в Девата. Хич не ми се дават пари за нещо, което ми се полага безплатно, но ако няма да ми сложат епидурална в държавната, по-добре да родя в Девата.
В държавната ми показаха един ценоразпис, но не пише нищо за епидурална, не ми позволиха да задам въпрос, трябвало на отворени врати да ида.

# 37
  • Мнения: 2 883
До колкото знам епидурална в Държавната може, но след предварителна среща с анестезиолог. Дали обаче няма да те накарат да платиш за избор на екип заради това - не знам. Иначе би трябвало да е безплатна упойката. 
Аз ходих на отворените врати, родилното отвътре изглежда съвсем прилично, стаите също, родилните легла са нови. И лежах в девата, там също е направено удобно. Нещото, което ме тегли към Девата е 1. Моята лекарка, 2. Отношението на целия персонал.
Ако се наложи да родя секцио знам, че ще мога да си видя детето веднага и ще ми я дадат когато аз се чувствам готова, а не след 3-тия ден, както е в Окръжна.

# 38
  • бургас
  • Мнения: 624
И мен точно отношението ме притегли към Девата. Скъпичко е, но си струва. Въпреки че много искам да родя при моя док не ми се дават толкова пари. Ще платя само престоя и епидуралната, пък може и да се падна в неговата смяна Grinning
На ММ лошо му става като гледа цените, но не ми пука. Все пак аз ще се мъча, той да плаща Joy 

# 39
  • Мнения: 2 883
Покажи на твоя мъж цените на която и да е произволна АГ клиника в София, после в Девата ще му се вижда евтинко Stuck Out Tongue Closed Eyes
Знам, че съм те питала, но забравих, извинявай. При кой АГ се следиш?
И още въпроси Grinning почна ли да записваш тонове? Ако да - къде и плащаш ли си допълнително?

# 40
  • бургас
  • Мнения: 624
Цитат на: RainDanceMaggie link=topic=1070115.msg37560770#msg37560770 date=154019612ъ4
Покажи на твоя мъж цените на която и да е произволна АГ клиника в София, после в Девата ще му се вижда евтинко Stuck Out Tongue Closed Eyes
Знам, че съм те питала, но забравих, извинявай. При кой АГ се следиш?
И още въпроси Grinning почна ли да записваш тонове? Ако да - къде и плащаш ли си допълнително?

Казвала съм му за цените в София, но той май не ми вярва Joy
Според него и семейството му това са пари на вятъра, но все пак последната дума е моята. Ей сега го обсъдихме набързо докато той си играе на лаптопа и отговаря само ”е, да/ добре”   и някак ми олекна, явно се страхувам повече отколкото съм си мислела.
Следя се при д-р Ирмов.
Тонове още не съм почнала, но знам, че в държавната са безплатни, само трябва да се запази час.

# 41
  • Мнения: 2 883
Пиши моля те като започнеш да следиш и тоновете как е в МБАЛ-а.
Ние нямаме ли право на следене на тонове и по ЖК?

Иначе до колко са пари на вятъра за избора на екип не знам. Ако е нормално раждане без усложнения където и да си, при който и да е лекар все ще се случи Grinning И на мен не ми се плащат 500лв., но това е цената на спокойствието Grinning Ти поне имаш реален шанс да родиш докато лекаря ти е на смяна, а аз за моята трябва да платя, за да дойде да ме изражда в болницата. Няма как иначе.
Избра ли си педиатър?

Днес ме мързи извънредно много Grinning Обикновено понеделник винаги ми действа някак мотивиращо, но този път изобщо не е така. В 2ч съм на преглед и тонове, дано всичко да е наред. Нямам много апетит напоследък, да видим дали госпожицата качва грамчета.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте ,мами!
  Аххх , това уискиииии- още от първите месеци ми се пие уиски с лед , ама не можееее.
  За вирусите 🤭🤭🤭 Ограничила съм максимално досега ми до места с много хора. Страх си ме гони и това е. За сега да чукам на дърво , организма ми се държи и не се поддава на тези гадини.
  Чакам да мине прегледа ми на 31.10. и след това да си направя срещата с избрания от мен лекар за раждането.
   Да си призная , страх от раждането нямам - вече искам да раждам и да се приключва , че ми тежи , запъхтявам се, краката ми приличат на трупчета, малката не ме оставя да спя, не смея да изляза никъде , защото ми трябва тоалетна буквално през 15 минути.
  Някоя друга мама от Варна , която ще ражда в Окръжна болница ??
   Какви чайове пиете , че аз като чета в интернет , то почти нищо не може да се пие ... Споделете мнение !! Усмихната седмица на всички ❤😘☀☀

# 43
  • бургас
  • Мнения: 624
Не знам дали ЖК включва безплатни тонове, останала съм с впечатлението, че всички си плащат. Ще питам док на 31-ви.

Педиатър съм избрала, но не сме се уговорили все още.  В кабинета на ЛЛ има педиатър неонатолог. Много мила и отзивчива жена. Ще питам нея.
Една жена много ми хвалеше някаква, мисля, че беше Бъчварова, но не съм сигурна, не запомних и къде работи, защото бях много притеснена тогава бяхме на ваксина на баткото.

Избор на док е 500лв. престой 300лв, епидурална 200лв. ММ ще получи удар Grinning да не говорим пък и че ми се иска да присъства на раждането, че нещата ще загрубеят Joy

# 44
  • Мнения: 1 269
Момичета, аз също обмислям поставянето на епидурална упойка. Говорих с доктора, който избрах за раждането и той ми каза, че неговите пациентки са 70% доволни, 30% недоволни. Недоволните са тези, при които са се получили много разкъсвания, не са усещали напъните и раждането се е забавило доста след като им е поставена упойка. Когато ходих на отворените врати на самата болница началника на отделението добави като евентуални рискове и използването на вакуум, което никак не ми харесва. Не съм раждала и представа си нямам колко боли и дали бих могла да издържа без упойка, доста мисля по този въпрос и така и не стигам до окончателно решение.
Иначе и аз искам таткото да присъства на раждането.

Общи условия

Активация на акаунт