Хидрохинон -Помощ

  • 4 070
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте на всички,обръщам се с огромна молба към всички фармацевти/химици тук.Преди да ме наредите искам да кажа,че от много дълго време се боря с ужасна хиперпигментация,като съм използвала всичко под слънцето,включително и турския крем "Expigment 4%" ,чийто ефект беше минимален а на останалите продукти -никакъв.Молбата ми е ако фармацевт знае как мога да забъркам крем с хидрохинон вкъщи,като с хидрохинон съм се снабдила в чиста форма,проблема е че не се разтваря.Отделно съм питала в множество аптеки -някои за първи път чуват за хидрохинон ,а в почти всички не правят.Ще се радвам ако фармацевт или химик ми разясни как да приготвя крем с концентрация 10%! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 350
Искам да кажа няколко думи за хидрохинона.

Той е вид фенол и е една от най-ефективните избелващи съставки. Използва се в концентрация до 2% и много рядко до 4%. Особено популярен е в САЩ, Латинска Америка, Азия и Близкия Изток. В Европейския съюз е забранен с Директива 76/768, а също така в Япония и Австралия. Това е поради множеството странични реакции – алергия, фоточувствителност, потискане на имунитета. Много опасна е депигментацията на разстояние “тип конфети”, която може да предизвика хидрохинонът. Попучава се така, че пациентките прилагат продукта(с хидрохинон) на лицето, а получават трайни депигментации(подобни на витилиго) на ръцете.
Аз съм фармацевт,моля ви, уважавайте здравето си!

Последна редакция: сб, 06 окт 2018, 10:05 от lanirema

# 2
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В Испания(доколкото знам е в Европейския съюз) се продава свободно(без рацепта в аптеките) концентрация 2 и 4 %.
Предписва се от дерматолози като съставка на кремове приготвяни по репецта.

# 3
  • Мнения: 26
Искам да кажа няколко думи за хидрохинона.

Той е вид фенол и е една от най-ефективните избелващи съставки. Използва се в концентрация до 2% и много рядко до 4%. Особено популярен е в САЩ, Латинска Америка, Азия и Близкия Изток. В Европейския съюз е забранен с Директива 76/768, а също така в Япония и Австралия. Това е поради множеството странични реакции – алергия, фоточувствителност, потискане на имунитета. Много опасна е депигментацията на разстояние “тип конфети”, която може да предизвика хидрохинонът. Попучава се така, че пациентките прилагат продукта(с хидрохинон) на лицето, а получават трайни депигментации(подобни на витилиго) на ръцете.
Аз съм фармацевт,моля ви, уважавайте здравето си!

Мила много благодаря за отзоваването,прочела съм всичко възможно за хидрохинона,но за съжаление той е единствената ми надежда.Би ли споделила как може да се приготви крем дори и с концентрация 6-8%,много те моля!

Последна редакция: сб, 06 окт 2018, 15:55 от fearless962

# 4
  • Мнения: 2 278
Вие да не сте на 14 години?
Това е много опасна съставка. Може да предизвика дори рак на кожата.
По-добре отидете при дерматолог  за адекватен съвет. Сега има най-различни възможности за премахване на петна - химичен пилинг, фракционен лазер и т. н.
Ето една статия за вредите от хидрокинона:
https://www.deborahshane.com/the-dangers-of-hydroquinone/
Още една:
http://www.skinacea.com/faq/treatments/t10-why-hydroquinone-is-b … html#.W7jTLPYXrv8

Общи условия

Активация на акаунт