Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 108 419
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 1 804
Не съм лекар. Рискът е по-скоро среден - 1:804. Понеже биохимичния е по-висок (1:159) предполагам ще препоръчат неинвазивен тест. Free BCG e завишен не много - 1,55 по медианата означава, че за идеален се приема 1, значи 50% е нагоре, но PaPP-A e само 0,35, тоест доста надолу спрямо числото 1 и затова се стига до тези резултати. Най-вероятно всичко е наред! Слушай лекарите и успех.
А, ако резултатът е примерно 2.3? Какво означава?
Бебето е вече факт, здраво е.Тогава доктора ми каза, че всичко е ок и рисковете бяха ниски. Но все се чудя за значението на резултатите...

Lovebirds, много се радвам че всичко е наред при вас!! Лека бременност и раждане!

# 1 006
  • Мнения: 1 774
И при мен имаше завишен риск заради хормоните...ЧХГ ми беше 5.2 а трябва да е около 1,а Папп ми беше 1...заради чхг и моят риск се повиши на 1:180...пусках пренатален тест и слава на Бога всичко беше отрицателно...после АГ която ми прави ФМ каза,че много по голяма стойност има ехографа от колкото хормоните...и че има жени които просто вас по висок хормон или в началото бременноста е започнала с две и е останало само едното бебче

# 1 007
  • Мнения: 18 651
Просто се приема, че 1 е перфектния резултат. 2,3 - значи завишено 2,3 пъти. Причините може да са много, дори и съвсем безобидни.

# 1 008
  • Мнения: 1 491
Днес излезе моят пренатест - висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да потвърди резултата и да се премахне. Много четох.... Защо се получава така. Не вярвам в чудо. Приемам го и мисля положително. Някой правил ли е амниоцентеза по здравна каса и колко време е престоя?

# 1 009
  • Мнения: 2 080
Днес излезе моят пренатест - висок риск за Даун. Другата седмица ще правя амниоцентеза, за да потвърди резултата и да се премахне. Много четох.... Защо се получава така. Не вярвам в чудо. Приемам го и мисля положително. Някой правил ли е амниоцентеза по здравна каса и колко време е престоя?

При пренатест резултатът не е ли негативен или позитивен. Когато правих през 2021 бяха така (не с възможност за риск). Риск винаги има.
При положителен, казаха, че поемат амниоцинтезата. Преди теста щях да правя амнио, взех и направление от др Димитрова, но се отказах. Доколкото помня ми каза 3 дни престой ( Майчин дом). Сега четох в сайта на НГЛ, че е 4. Най-добре да питаш на място, където ще я правиш.

Дано всичко е наред с бебето.

# 1 010
  • Мнения: 1 491
На теста пише Positive и процентите вероятност. Не вярвам в чудеса, да съм в този 1 % грешка. Налага се амниоцентеза, за да има основание за аборта. От вчера насам се ровя и се опитвам да си обясня причината за аномалията. И си задавам въпроса Защо на мен...

# 1 011
  • Мнения: 483
Предполагам си правила първата ФМ около 12 г.с. която е. Там на прегледа доктора видя ли нещо смущаващо ? Носната костица как е ? Гънката зад вратлето колко я измериха ?БХС как излезе? Кой лекар прави първата ФМ ? Пренатеста къде го прави и като ти се обадиха с резултатите какво точно ти съобщиха. Не се притеснявай от амниоцентезата, 5 мин. след амниоцентеза в Щерев бях по улиците пеша. Не съм лежала, не ме е боляло нищо. Надявам се всичко да е наред. А на въпроса, който си задаваш, защо на мен... Не си го задавай. Случва се и никой няма вина, грешки в хромозомите. Преглъщаме, стискаме зъби и напред ♡

Последна редакция: чт, 19 окт 2023, 17:50 от Sivona

# 1 012
  • Мнения: 1 491
Предполагам си правила първата ФМ около 12 г.с. която е. Там на прегледа доктора видя ли нещо смущаващо ? Носната костица как е ? Гънката зад вратлето колко я измериха ?БХС как излезе? Кой лекар прави първата ФМ ? Пренатеста къде го прави и като ти се обадиха с резултатите какво точно ти съобщиха. Не се притеснявай от амниоцентезата, 5 мин. след амниоцентеза в Щерев бях по улиците пеша. Не съм лежала, не ме е боляло нищо. Надявам се всичко да е наред. А на въпроса, който си задаваш, защо на мен... Не си го задавай. Случва се и никой няма вина, грешки в хромозомите. Преглъщаме, стискаме зъби и напред ♡
Преди амниоцентезата ще правя БХС при доктор Стратиева. На другия ден ще ми направи манипулацията. Друго не съм правила, безмислено ме. Моята АГ видя удебеляване на вратлето при предишния преглед и изказа притеснение, затова ме накара да направя пренатеста. Днес видя и че има изменение на носната костица. Препоръча да отменя часа за БХС, няма смисъл да се травмирам допълнително. От Афродита ми се обадиха и ми съобщиха по телефона резултата, като преди това се бяха обадили на моята АГ.

# 1 013
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 361
Цитат
Преди амниоцентезата ще правя БХС при доктор Стратиева. На другия ден ще ми направи манипулацията. Друго не съм правила, безмислено ме. Моята АГ видя удебеляване на вратлето при предишния преглед и изказа притеснение, затова ме накара да направя пренатеста. Днес видя и че има изменение на носната костица. Препоръча да отменя часа за БХС, няма смисъл да се травмирам допълнително. От Афродита ми се обадиха и ми съобщиха по телефона резултата, като преди това се бяха обадили на моята АГ.

Съчувствам ви!
Но е можело и без пренатеста да минете ,за да си спестите поне парите,извинявам се,че ви го казвам,но в момента тези пренатестове се рекламират и прилагат,понеже и докторите взимат % от договорите с тези лаборатории!
В моя случай поне съм благодарна,че въпреки агитациите за пренатестове,лично началника на катедра Генетика към ВМИ Пловдив ми каза,че трябва да се пристъпи към амниоцентеза!
Реално това се случва буквално след няколко поредни изследвания между БХС и първа фетална морфология.

# 1 014
  • Мнения: 1 491
Снощи след разговор с моята гинеколожката я попитах дали е възможно следващата бременност този синдром да се повтори. Каза ми, че не е изключено, но трябва да се мисли положително. Възрастта ми е 35, но за жалост чета за момичета, които също са засегнати под тази възраст. Има ли някоя от вас тук, която след тази аномалия има вече здраво бебче? Друго, което ме зарадва е, че след 2-3 цикъла можем да започнем отново опитите.

# 1 015
  • Sofia
  • Мнения: 857
Снощи след разговор с моята гинеколожката я попитах дали е възможно следващата бременност този синдром да се повтори. Каза ми, че не е изключено, но трябва да се мисли положително. Възрастта ми е 35, но за жалост чета за момичета, които също са засегнати под тази възраст. Има ли някоя от вас тук, която след тази аномалия има вече здраво бебче? Друго, което ме зарадва е, че след 2-3 цикъла можем да започнем отново опитите.
Съжалявам за случващото ви се...и знам какво е! Ще мине, смело и позитивно напред.
Аз съм от тези случаи, за които питате.
Прекъсване на бременността на 39 , заради липсваща кост и голяма гънка, с риск за Даун 1:4
След 2 години ( вече на заветните 41) родих своята здрава дъщеря, вече е на 4 почти.
В почти всички случаи подобни аномалии са случайни и не се повтарят. Успех и кураж

# 1 016
  • Мнения: 1 491
Снощи след разговор с моята гинеколожката я попитах дали е възможно следващата бременност този синдром да се повтори. Каза ми, че не е изключено, но трябва да се мисли положително. Възрастта ми е 35, но за жалост чета за момичета, които също са засегнати под тази възраст. Има ли някоя от вас тук, която след тази аномалия има вече здраво бебче? Друго, което ме зарадва е, че след 2-3 цикъла можем да започнем отново опитите.
Съжалявам за случващото ви се...и знам какво е! Ще мине, смело и позитивно напред.
Аз съм от тези случаи, за които питате.
Прекъсване на бременността на 39 , заради липсваща кост и голяма гънка, с риск за Даун 1:4
След 2 години ( вече на заветните 41) родих своята здрава дъщеря, вече е на 4 почти.
В почти всички случаи подобни аномалии са случайни и не се повтарят. Успех и кураж
Много благодаря! Искрено ме разчувствахте. Силно се надявам да няма повторяемост. Чудя се дали да не си платя да ми излезе по-бързо амниоцентезата, за да мога да влизам по-бързо за махането. Искам да спра тази агония.... Някоя от вас да я е правила при доктор Стратиева в Сердика скоро? Ще ме държат 2 дни, това също много ме тормози.

# 1 017
  • Мнения: 4 549
Arwen, много съжалявам, че преминаваш през това. Разбирам те и ти съчувствам.
Две бременности имам с хромозомни аномалии. Една със Синдром на Даун и една с тризомия 9. На нас ни препоръчаха да спрем с естествените опити и да преминем към инвитро с ПИД.  Защо се случва, казват че зависело от възрастта на майката, лошо  качество на материала. Според мен, още не са напълно наясно генетиците.
Изследвайте с мъжа ти кариотипи и той да направи спермограма. Това според мен е добро начало.

# 1 018
  • Мнения: 1 491
Arwen, много съжалявам, че преминаваш през това. Разбирам те и ти съчувствам.
Две бременности имам с хромозомни аномалии. Една със Синдром на Даун и една с тризомия 9. На нас ни препоръчаха да спрем с естествените опити и да преминем към инвитро с ПИД.  Защо се случва, казват че зависело от възрастта на майката, лошо  качество на материала. Според мен, още не са напълно наясно генетиците.
Изследвайте с мъжа ти кариотипи и той да направи спермограма. Това според мен е добро начало.
Моята лекарка не ми препоръча такива изследвания. Попитах я изрично. Какво нарушение трябва да се търси в спермограмата? Пожелавам бързо забременяване и здраво бебе.

# 1 019
  • Мнения: 4 549
С кариотипите ще направят анализ на вашите хромозоми. Спермограмата е добре да е по Крюгер, с ДНК фрагментации и да се направи в репродуктивна клиника. За това какви нарушения трябва да се търсят, не мога да кажа. Добре е да я види андролог.
Вие си решете дали няма да правите изследвания, както не ви е посъветвала лекарката или ще опитате да се застраховате и да се проверите. Аз още съжалявам, че след първия и втория ми аборт слушах какво ми каза гинеколога, че се случват такива неща и не сме се насочили към репродуктивен. Вероятно нямаше да имам трети аборт.

Общи условия

Активация на акаунт