Завършили средно образование 2018г.

  • 30 335
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 548
Няма нищо лошо в това да помагате от време на време. Ще дойде време, когато децата ще помагат на нас.

# 106
  • Мнения: 1 516
Привет отново, Дами!
И моят син работи , сега докато е в БГ освен дистанционно по основната си работа, всеки ден е “ момче за всичко” във фирмата на татко си. Помагаме му финансово все още, ще го правим не само защото трябва, а защото за нас е потребност, удоволствие.

# 107
  • Мнения: 5 353
Синът ми се самоиздържа от началото на тази година. Толкова му  трябваше за да намести работа в  ежедневието на обучението си.
Плаща квартира, храна, здравна осигуровка и задели достатъчно за да плати обучението си в трети курс.  Плаща си самолетните билети, лятната ваканция.  Ние на този етап издържаме брат му, който наесен ще е второкурсник. Очакваме и той да се стабилизира и започне работа. Обмисляме и кредит който да плаща образованието му, който ще започне да изплаща година и половина след завършване.
Винаги бих помагала, но се радвам, че се справят така добре. Никога не бих искала да се стига до там децата да помагат на нас. Не са ни длъжни с нищо. Искам само да са щастливи и доволни от живота който водят. Тогава и ние с татко им сме щастливи.

# 108
  • ново
  • Мнения: 5 964
И моята дъщеря работи. Миналото лято беше на бригада в Америка, това лято по стечение на обстоятелствата остана в България. В момента стажува/работи за минимално възнаграждение, но пък живее при свекърите, та поне няма особени разходи. Пестелива е и има доста пари в сметката си. Ние плащаме семестрите, превеждам и месечна издръжка (не голяма сума). В учебно време до сега не е работила, но се кани от тази година да започне. Ще работи за малко пари, но ще трупа опит в областа, в която иска да се реализира.

# 109
  • Мнения: 17 987
Моята работи лятото, аз също превеждам определена сума всеки месец.
Какво се чува при вашите? Нормално ли ще се учи или онлайн пак? В Б-я имам предвид

# 110
  • Мнения: 486
Синът ми има доход от платен стаж, на 4 часа и отделно му даваме и издръжка. През декември ще започне работа във фирмата, в която стажува. Няма нищо лошо в това да плащате издръжка на сина си, докато учи. Още повече, че доколкото разбрах не е от София и сигурно плаща квартира.

# 111
  • Мнения: 826
Синът ми не работи. Живее супер икономично, на общежитие е, не харчи извън определения му скромен бюджет. Учебната програма е меко казано "плаваща", та редовното студентство и редовната работа трудно могат да се съвместят, и със сигурност редовната работа ще е за сметка на отсъствие от учебни занятия. Имат много допълнителни курсове, които са или късно вечер, или в почивните дни.
С ученето се справя отлично, а това е добър атестат пред бъдещите му работодатели -  вече ходи по интервюта в различни компании, успехът от следването определено се цени!
През тази учебна година му предстои първи стаж, и на практика - първа работа. Тепърва ще види как е всичко "на терен".
Лятото заедно с баща си ремонтираха покрива на селската ни къща, та отнесе много бачкане, и придоби неподозирани строителни умения.
Семестърът при него вече започна - от вчера имат редовни занятия. От тази седмица започва и първият допълнителен курс в почивните дни.  Дано да няма усложняване на обстановката, защото през миналата година имаха много занятия на тренажор, които не успяха да проведат.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 11:12 от elia_gg

# 112
  • столицата
  • Мнения: 3 796
Някой със студент в ТУ Факултета по германско инженерно обучение или СУ с немски? Отзиви?

# 113
  • Мнения: 29
Здравейте, мами!!!

Моля, препоръчайте добър учител по химия във Варна за подготовка на кандидат-студент по медицина.
Благодаря предварително!!!

# 114
  • София
  • Мнения: 12 015
Темата отдавна не е активна, което е нормално - големи хора са това. Но понеже ми излезе заради зададения горе въпрос /по който не мога да бъда полезна/, да взема да попитам. Как са наборите? Някой завършил? Някой сменил специалност? Някой оженил се? Баба да е станала някоя? Simple Smile
Девойката е 5-ти /последен/ курс. После следват държавни изпити, следдипломен стаж и пак изпит. Работи в адвокатска кантора от 2 години. Още не съм станала тъща и баба.

# 115
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
На моята й остана само държавният изпит за бакалавърската програма, но е крайно недоволна от организацията на програмата в университета й и не мисли за магистратура там.
Живее си изцяло в отделно домакинство, с леки дотации от нас, засега съм "баба" само на космато. 😉

# 116
  • Мнения: 8 078
Темата отдавна не е активна, което е нормално - големи хора са това. Но понеже ми излезе заради зададения горе въпрос /по който не мога да бъда полезна/, да взема да попитам. Как са наборите? Някой завършил? Някой сменил специалност? Някой оженил се? Баба да е станала някоя? Simple Smile
Девойката е 5-ти /последен/ курс. После следват държавни изпити, следдипломен стаж и пак изпит. Работи в адвокатска кантора от 2 години. Още не съм станала тъща и баба.
Бърз доклад по въпросите:
1. Смени специалността (още реве по въпроса, че трябвало да смени мястото, не специалността Smiling Imp "Мамо, защо не ми дудна достатъчно по въпроса!?!")
2. Завърши бакалавърска степен с всички притурки към нея (Summa cum laude, with honnors, с втора специалност..., ама пак пусто не е любимата физикааааа...). Скоро е връчването, няма да мога да отида... "Спокойно, няма да ми е последната степен/диплома, ще дойдеш за следващата!"
3. Учи рисърч магистратура, уж за да продължи към PhD, ама дали ще я завърши Thinking Щото не е физика, не защото не му се отдава...
4. Не се очертава скоро да ставам баба Simple Smile

# 117
  • Мнения: 1 516
Ех, към колко спомени и вълнения ме връща темата🙂 Моят син е бакалавър по икономика и учи магистратура СРА, като същевременно от година работи в клона на голяма инвестиционна канадска банка в Люксембург. Там си кара шест месечния стаж и му предложиха постоянен договор. Администрира фондове. За късмет работното му място е на десет минути пеша от жилището. Харесва страшно много работата си, живота си в Херцогството и мисля че няма да се връща в Бг, уви.
След бурни люксембургски страсти с една състудентка, се спря на гадже българка- бъдеща юристка😀 Предупредени сме, че скоро няма да сме  баба и дядо, трябвало да си стъпят на краката🤔каквото и да значи за тях това. А на мен лично ми се иска да подтичвам край внуче докато съм млада, но и вариантът с изчакването ни устройва с ММ. Имаме мнооого време за пътувания, забавления, работа.

# 118
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Зачудих се сериозно това наборът на големия ли е, че съм забравила вече,но с познатите никове се убедих  Grinning
Младежът се спъна в държавния изпит, Стопански ф-т на СУ , но   от 3 курс още го глътнаха от Прокредит банк по платена стажантска програма, а сега като завърши подписаха и редовен договор,  иска и обещава да запише и магистърска,но януари ги пращат на обучение за 6 седмици в Сърбия,та догодина,живот и здраве.
Живее самостоятелно на етаж при баща си ,леко извън София, придвижва се с метро, и рядко , с кола,  девойката до  него, уникално усмихнато,спортно момиче, е само 2-ри курс, живее си у тях,та внуци- дано още не . Жилище не сме му осигурили ,за жалост, ще си се бори.
Огромна помощ ми е бил той, но вярвам,че го пуснах да лети, избягвам да досаждам,  държим лаконична епистоларна връзка в месинджър. Живее на много бързи обороти, само да е здрав.
Прекалих,но ви се зарадвах,ще ме извините Hug

# 119
  • София
  • Мнения: 12 015
Отлетяха си тези деца….
Пенева, а каква специалност завърши младежът, след като не е любимата физика?

Общи условия

Активация на акаунт