***МИТНИЦА*** – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 5

  • 51 614
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4
Чета в сайта на Български пощи и ми се струва че има нови такси.

Цитат
ЦЕНА НА УСЛУГАТА „МИТНИЧЕСКО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО“: - 12.00 лв.
 За пратки (малък пакет, М чувал и колетна пратка) подлежащи или задържани от митническите власти за осъществяване на митнически контрол, се заплаща цена 4,80 лв. с включен ДДС.
За изготвяне на митническа декларация /ЕАД/ за един вид стока се заплаща цена 20,00лв. с включен ДДС.
За изготвяне на митническа декларация /ДЕАД/ за всеки следващ вид стока се заплаща цена 5,00 лв. с включен ДДС.
За изготвяне на декларация за митническа облагаема стойност /ДМОС/ се заплаща цена 5,00 лв. с включен ДДС.       

Някой може ли да обясни какво значи 20лв. за изготвяне на митническа декларация....?

Това значи ли че ще ни взимат по минимум 36.8 лв. такси + ДДС?  Това значи ли че за пратка на стойност 35 лв. Ще трябва да платим 36,8лв. + 7лв. ДДС = 43,8лв.

# 676
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте,
Искам да попитам, ако имам ЕОРИ номер и ел. подпис. тогава мога сама да си освободя пратка от САЩ или Китай? Какви такси се дължат освен ДДС да кажем до под 100$. Така избягват ли се пощенските такси за представителство и въобше има ли смисъл цялото упражнение?

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Зависи от гледната точка. За мен категорично няма смисъл, защото, както неведнъж сме писали, попълването на митническата декларация е нелека задача, с която необучено лице трудно се справя.

# 678
  • Мнения: 136
Здравейте,

Има пратка ,която изнедадващо след:
" SOFIA LC/AO send item to domestic location (Inb)" , отиде на
БРСЦМитническо оформяне Send item to customs (Inb)

Досега винаги след  SOFIA LC/AO send item to domestic location я изпращаха към ПК1900

Сега какво следва?

# 679
  • Мнения: 548
Здравейте,

Има пратка ,която изнедадващо след:
" SOFIA LC/AO send item to domestic location (Inb)" , отиде на
БРСЦМитническо оформяне Send item to customs (Inb)

Досега винаги след  SOFIA LC/AO send item to domestic location я изпращаха към ПК1900

Сега какво следва?

Следва да я освободят с любезното съдействие на бг пощи срещу около 18 лв. И 20% от сумата, която сте платили за пратката. Няма вариант за собственоръчно освобождаване, освен ако нямате електронен подпис.

# 680
  • In transit
  • Мнения: 11 989
Или пратката е под 30лв без транспортните разходи и може да се докаже .

# 681
  • Мнения: 548
Или пратката е под 30лв без транспортните разходи и може да се докаже .

Смятат се плюс пощенските. И веднъж отишла в брцс, дължите тези около 18 лв за оформяне на документи и представителство.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Смятат се плюс пощенските.
Не е вярно.

И веднъж отишла в брцс, дължите тези около 18 лв за оформяне на документи и представителство.
И това не е вярно. Laughing

# 683
  • Мнения: 136
Благодаря за информацията!

Пратката е на стойност 7-8 лв.  Няма смисъл да им плащам 20 лв. То е чист обир!

# 684
  • Мнения: 548
Смятат се плюс пощенските.
Не е вярно.

И веднъж отишла в брцс, дължите тези около 18 лв за оформяне на документи и представителство.
И това не е вярно. Laughing

Е, как да не е? Ако упълномощиш бг пощи да те представляват, дължиш им такса. Нали ги гледат, обработват тези документи. За тях си е работа...😉

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
По-назад разисквахме точно този въпрос – ако пратката ти, без транспорта, е на стойност под 30 лв., може да отидеш с документите директно в митницата и да си я вземеш, без да плащаш нищо допълнително.

# 686
  • Мнения: 136
Не разполагам с електронен подпис. Вероятно се шегувате да ходя до  ул. „Челопешко шосе“ 31, освен ако не освобождавам камион. Simple Smile

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Не се шегувам. Всичко в София е на един хвърлей разстояние, така че не би трябвало да ти е проблем. Ако си тук, разбира се.

Това с електронния подпис изобщо и не го мисли. Освен него, ще ти се наложи да попълваш митническа декларация, което изобщо не е лека задача. Но в твоя случай, това изобщо не е от значение, защото пратката ти не е над 30 лв.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 23:43 от Blаck Cat

# 688
  • Мнения: 136
Челопешко шосе“ 31 е извън София, заедно с ел. подпис и декларацията, за да ни откажат. Жалко!

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Мисля, че не прочете внимателно последния ми пост. На теб специално електронен подпис и митническа декларация не ти трябват, защото пратката ти не е на стойност над 30 лв.

Колкото до локацията на митницата – без коментар съм. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт