Американски колеж - дванадесета тема

  • 58 549
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 232
просто няма защитено място никъде май и това перпетуиране на идеята, че колежът, или айде да не е колежът, но общежитието на колежа били сигурно място е направо нередно.

прекрасно зелено място.

# 706
  • Мнения: 1 970
Дали критерият за сигурност е защита от дрогата? Че дрога има и в затворите, където по дефолт следва да има стриктни проверки, и в полицейските управления и в армията и къде ли не... Тя е част от нещата, от действителността на стройната образователна система у нас (за съжаление) и като за всички тези заобикалащи ни неща,  защитата не се свежда до ограничаването до степен липсата й, защото не е възможно на практика да се ограничи. Ако можеше да стане така, щеше да е супер лесно да се преборим...
На 14 години ако не мислиш какво правиш, или длъжните да мислят за теб допуснат да го правиш, причината не е външна, така си мисля аз, а по-скоро повредата е в твоя телевизор...
Миналата седмица се прибрах от Ротердам, е как пък не видях търкалящи се дрогирани хора пред кофишоповете.
Голямата ни дъщеря изкара 5 години в Холандия, не се върна наркоманка, нищо, че тревата е норма за много там. Малката е там от 2 седмици... Най-малко ме тревожи дали ще пуши трева, по-скоро дали ще успее да си сготви нещо различно от спагети, яйца и ориз...
Защото никога не е помагала на майка си в готвенето и защото преди месеци завърши АК а не готварския техникум и проблемът е наш, а не на международното положение, че не може.... Не сме помислили И за това...

А птички пеят и е зелено, факт....

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 11:49 от StefanB

# 707
  • София
  • Мнения: 16 211
Всъщност няма начин да обясниш на Мими_блок как се е стигнало до поведението на сина ѝ. Няма никакви разумни доводи, примерно изследвания за вредата от много ранното ставане при тийнейджърите
https://www.psychologytoday.com/intl/blog/teen-angst/201806/how- … -taking-behaviors
, тя няма да те разбере.

# 708
  • Мнения: 5 425
Теоретически е възможно, Стефане...
Висока, плътна ограда с видеонаблюдение, гардове с кучета, тренирани да надушват наркотици, случайни, но чести тестове в медицински център на подборка от учениците, случайни обиски и т.н.
Въпросът е дали след това ще имаме колеж или нещо друго.

Докато човек е жив, винаги ще е изложен на рискове. Включително и от това да вземе грешни решения.
И тримата членове на семейството ми, учили в АК, са единодушни: колежа е правил повече от необходимото за да ги предпази от чужди грешки или злонамерени прояви, така че са се чувствали сигурни. Че колежа предлага достатъчно съвети, предупреждения и т.н. за да ограничи възможността да сбъркаш сериозно без да искаш.
Но и тримата казаха, че никой никъде не може да те спаси от самия тебе.  
Аз ще добавя, че свободата на избора идва на цената да поемеш отговорност за последствията.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 13:20 от Ezhko

# 709
  • Мнения: 1 279
Аз ще обърна малко дискусията. Ако нещо не ти харесва , просто го подмини. Не виждам защо трябва да се включваш в дискусии, за място, което не харесваш или не искаш за детето си. Поне аз , ако не се интересувам от 9 ФЕГ например, просто нито чета темата , нито пиша там - използвам си времето за нещо, което ми е полезно.

# 710
  • Мнения: 5 425
Не съвсем. Ако не го харесваш достатъчно нещото, следва да се бориш срещу него. Разбира се е още по-добре и да си сигурен, че  се бориш срещу правилното нещо, по правилния начин.

# 711
  • Мнения: 1 279
Ако искаш да промениш нещо , Да , но аз имах предвид, друго. В случая , ако не харесваш АК и не искаш детето ти да учи там , ами не кандидатства и не го записваш, а не да се чудиш какво още по-лошо и черно нещо да напишеш. Не разбирам кому е нужно . Който се интересува ще научи и негативите и позитивите.

# 712
  • Мнения: 5 425
Отново не споделям. Ако някой е имал вече опит с АК, е в правото си да сподели своето мнение. При което е задължително да излага фактите вярно, но има право на своята интерпретация.
Даже когато интерпретацията е едновременно негативна и неправилна. И това е полезно, даже когато мнението е тенденциозно, и недобронамерено манипулативно. Защото илюстрира понякога разпространени неправилни очаквания към АК. И защото дава възможност на останалите да уточнят вижданията си, сравнявайки различни гледни точки и информация.
Примерно:
1. "АК поема ОТГОВОРНОСТТА​ за опазване на детето от наркотици.' Отговорността е на родителите и учениците. Отговорността на АК е да следи за такива прояви и да взема мерки съгласно правилника.
2. "Учениците са достатъчно интелигентни, за да не ползват наркотици на територията на колежа, а дилърите - да не продават на същата територия. Защото залавянето и (поне) отстраняването им е сигурно."
Да, ама не. Може потърпевшия да търси внимание, а дилъра да е извънредно нагъл, свикнал на безнаказаност (епидемия в обществото ни напоследък).
Разбира се, когато се говори на база ЕЖК или (меко казано) не се следват фактите, това няма как да е полезно за някой.

# 713
  • Мнения: 1
Здравейте,
Наближава времето за взимане на САТ. Искам да ви попитам дали има нужда от някакви курсове  за SAT и SAT Subject. Ще съм ви страшно благодарна, ако можете да ми дадете някакви координати на добри преподаватели или школи. В интернет търсих, обаче не намерих актуални теми за предлаганите школи. Благодаря!

# 714
  • Мнения: 232
StefanB, съжалявам, но твоите коментари в случая са тотално некоректни.  Когато някой е студент, се предполага че е на 18 + години.  Децата се влияят от средата, в която са, повече от възрастните.  На вашите дъщери не е повлияла така.  На дъщери на други хора Е.  И не, няма наркотици навсякъде и айде да не сравняваме затворите с "най-доброто училище на Балканите".

Нямам и не търся нови "разкрития" по темата с наркотиците в американския колеж.  Оставам в темата, за да се бди над това.  Искате хубаво училище за вашите деца, ами грижете се за него.  Търсете отговорност, където трябва да я има.  Не си мълчете, когато става дума за чуждите деца.  Явно има наркотици там, въпреки, че се твърдеше официално от ръководството, че няма.  Ми, мими е била супер наивна, то логично е да има даже повече от на други места.  Деца под стрес да успяват в училище, деца от семейства с възможностти и може би с голяма доза внимание над професиите си, точно за да ги има тези възможности, тийн години, това си е направо як пазар.

И нали това някой да си наблъска шкафчето в училище с амфетки и други неща си говори за един стабилен пазар и за една позиция неглижирана от достатъчно дълго време от ръководството, защото няма как да не се знае какво се случва.  Само това показва колко лошо е отношението към здравето на децата.  Аз нямаше да пратя детето ми да кандидатства там, ако знаех, че толкова необезпокоявано някой държи дрога в училище.  Нека животът е труден и сериозен навън.  И после как така не питаха децата, бе и как никой не пое отговорност за това.  Знаете ли какво им е сега на родителите на тоя ученик, който е бил хванат.  50+ бона вътре и не са имали идея какво прави сина им, защото той сигурно не е взимал вкъщи, даже може да си е измислил уж някакво занимание, да обясни някои покупки.  Просто си ги мисля тея неща, не ги знам тея хора, мисля от позицията на родител.  Даже много някои са знаели вътре в АК и са си мълчали.

# 715
  • Мнения: 5 425
...някой да си наблъска шкафчето в училище с амфетки и други нещa...
Извинете, откъде имате тази информация?

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 08:28 от Ezhko

# 716
  • Мнения: 2 993
Trapa123,
Проверете в международна фондация "Св. Св. Кирил и Методий". Принципно можете и да се самоподготвяте!

mimi_block,

На Стефан детето учеше в АК и преди да ви изгонят от там и след това. Той е от хората, които си правят домашното и не би си позволил да ви каже, че грешката е "във вашия телевизор", ако не беше проучил нещата подробно.
И ако вие пишете "осмокласникът ми изпи половин литър водка" , като все едно че пишете за два бонбона, как искате да ви повярвам, че сте загрижена за чуждите деца, като далеч се разминаваме още в разбирането каква трябва да е грижата за своето ?
Отмъстителността на българина е пословична и въобще не е загадка за мен какво цели всеки ваш пост в темата.


# 717
  • Мнения: 66
Да попитам?Носят ли се цветя на първия учебен ден в 8 клас и ако -да ,на кого ги дават ,като не познават никой?Как се процедира?

# 718
  • Мнения: 2 993
Не се носят цветя!

# 719
  • Мнения: 66

Благодаря!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт