С усмивка греят ОКТОМВРИйските лица и стоплят нашите сърца - Тема 9

  • 53 667
  • 779
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Йоаники, да, махам попарата. Купих "първи" кус-кус на Плазмон, жената каза, че бил като грис. Ще го видим утре как ще е с него.
С глутен е, а го дават, че е от 4 месец. Ужас.

# 76
  • Мнения: 1 872
Оф, вече се изприщвам като чуя глутен. Освен, ако нямате роднина с проблем, няма нищо страшно в него.

Знаете ли какво има много в зърнените с глутен (овес, ечемик, пшеница)? Желязо (особено в овеса).

# 77
  • Мнения: X
Изприщваш се или не, за мен лично е безумно нещо, на което пише, че е от 4 месец, да е с глутен.
Извинявай, че ти докарах дискомфорт на кожата, но моята гледна точка е такава.
Повече няма да коментирам.

# 78
  • Мнения: 406
На плазмон това им е най-малкият проблем. Имат захар в почти всичко. Иначе при класическо педиатрично захранване, глутенът се въвежда между 4 и 6 месец. А ако се видим по съвременните, не би следвало никъде да пише нещо по-малко от 6. В повечето пакетирани бебешки храни има неща, дето хич не им е там мястото.

# 79
  • Мнения: X
Да, възмущението ми е именно, че пише от 4 месец.
Глутен така или иначе все ще се въведе някога, млечни също. Но написаното ме потресе, за това написах "ужас".

# 80
  • София
  • Мнения: 5 620
За пюрета обяснението е лесно. 4+, 6+, 8+ е не за месеци, от които могат да се дават, а по смилаемост - тоест от по-редки към по-гъсти.
То и риба има 4+, ама не е препоръчително.

# 81
  • Мнения: 1 639
Аз ще бъда честна,идея нямам дори какво е глутен,само знам че се спряга наляво надясно че не трябвало да се дава,така и не разбрах докога. Да ви кажа купих пюре на Големия с банан и череши,е в съставките череши не фигурират хахах има сок от вишни, сок от ябълки и банан хахахах

# 82
  • Мнения: 217
За пюрета обяснението е лесно. 4+, 6+, 8+ е не за месеци, от които могат да се дават, а по смилаемост - тоест от по-редки към по-гъсти.
То и риба има 4+, ама не е препоръчително.
Боже, това чак сега го разбирам 😳 аз мислех, че е месеци 🙄 (не ми се смейте много 😄)
Някой от вас мисли ли да маха скоро бибата? Четох някаква статия, в която казват, че около 7м е хубаво да се махне, защото след това се привързват много и ставало много трудно махането по-късно. Мисля след месец да се пробвам, пък да видим.

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 20:57 от _Neytiri_

# 83
  • Мнения: 35 145
Богомил е пристрастен. Нямам идея как ще стане..

# 84
  • Мнения: 1 872
Само, че 6+ и 8+ са и по-сложни като съставки. При захранване от 6-ия месец и по 2-3 дни въвеждане на продукт може и в началото на 8-ия да не е стигнало бебето до съставките на 6+ пюретата. В такъв случай на 8 месеца вместо да дъвче по малко, ще яде течно пюре. Отделно, че някои педиатри май хич не се сещат да коментират как трябва да се променя консистенцията на домашно приготвените пюрета. Резултатът е - на бебета на по над 9 месеца, които имат дъвкателни способности, им се догажда от всичко нетечно пасирано.

Е.М.А. истинската глутенова непоносимост/целикия  е много кофти работа. Не можеш да пиеш читава бира, не можеш да ядеш в ресторант, защото не могат да гарантират, че троха от нечии хляб няма да попадне в ястието ти.

Само, че не е толкова разпространена и се предава генетично. Не мога да разбера защо майките се филмират толкова.

# 85
  • Мнения: 766
Бяхме на консултация 8 кг и 70 см. Има белег. Тия дни за кръв и урина ще я водим.
Аз отидох с 7 см разкритие, което маках 6 ч вкъщи сама. Душ, такси и хайде. В 14 бях в болницатаи в 15:55 родих


Елени е с на Лори мерките. 70 см. е Лори и 7800 кг.
Пробвахме днес кашата, почти всичко изяде и отваряше устата, определено е по-добре от зеленчуковите пюрета. При тях стиска здраво устата и бутам насила да се изяде поне половин бурканче от 190гр.
Относно глутена аз скоро ще го въведа.
Момичета, какво разбирате под "млечни", в АМ повечето има лактоза и тя ли е млечни? Не ми се смейте, а разяснете, ако може.

# 86
  • Мнения: 1 639


Е.М.А. истинската глутенова непоносимост/целикия  е много кофти работа. Не можеш да пиеш читава бира, не можеш да ядеш в ресторант, защото не могат да гарантират, че троха от нечии хляб няма да попадне в ястието ти.


Malelel,дано Стани да няма алергия към глутен щото не си представям мое дете да не може да пие БИРА! Това ще е просто много тежко за мен:) хахаха

# 87
  • София
  • Мнения: 5 620
И малкия е пристрастен към бибата, особено сега покрай зъбоникненето.

Аз не се напрягам за глутена, но държа да си мина всичките култури по 4дни. Да се презастраховам по-скоро. Няма фамилна обремененост иначе. Останалите неща въвеждам вече по два дни - други зеленчуци или плодове.

Ема, разби ме за това с бирата.

# 88
  • Мнения: 4 008
Бибата,нарочно му я давам даже да не я иска.Иначе ръфа всичко,което види без да подбира.
Аз онзи ден дадох месно пюре на Гербер за 7+.Имаше големи стръкчета копър и
моркови.Дечко се давеше на всяка лъжичка въпреки,че бях разредила пюрето с вода.То нали това е целта на захранването,да се мине постепенно към твърда храна.Ама моят не може да преглъща ако не е съвсем течно,затова купувам пюрета 4+.
Бременността ми изобщо не беше лека,не ми е най-хубавият период.През цялото време бях под домашен арест заради многото контракции и болки и притесненията ми дали всичко ще е наред.Единственото хубаво беше,че знаех че ще имам дълго чакано дете.Едва ли ще ми се случи отново.

# 89
  • Мнения: 406
Не съм давала биберон.

Млечните са всички продукти от краве мляко. АМ е много изчистена формула, така че си трябва отделно въвеждане. Прясно мляко е препоръчително да се въведе след годинка, а продукти, минали ферментация (сирене, кисело мляко) след 7~8 месеца, зависи видиш ли се по схема и по коя. Бялото саламурено сирене се изкисва и в началото се дават 20тина грама (горе-долу колкото кибритена кутийка). Маслото на много места нги дават още от началото на захранването, но моята мома е с абкм и отлагам.

Абсолютно съм съгласна, че рядко се обсъжда консистенцията, а е важно. Редки пюрета давах около седмица, заедно с големи парчета, докато се ориентира. Сега яде предимно намачкано, пярчета и се опитва да дъвче.

Общи условия

Активация на акаунт