Необходимо е Вашето внимание и реакция за запазване на профила Ви в BG-Mamma

  • 21 182
  • 232
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 342
говорил съм хора които разбират от материята и те са ми казвали, че въпреки съществуването на този Регламент на практика трябва да се опираме на Закона за Личните данни. Регламента не го отменя, а само го допълва, тъй като е твърде общ,  въпреки претенциите че Регламента бил над всички закони, и видите ли - отменял ги.
При нас обаче бяха хора от фирма за обучение и накрая дадоха отбой -  казаха ,ама не, то на 26 май няма да почнат глобите (което е в дисонас с твърдението че има глоби до 20 милиона), вие сте малка институция, не чакайте държавата да ви създаде закони, създайте си вътрешни наредби и правилници или ако имате такива работете по тях стига да не са в конфликт с Регламента....
тогава за какво се разправя че Регламента отменял всички закони и нямало нужда да се гласува от Народно събрание?
явно не ги отменя,  а ги допълва, което е малко по-различно.
Самият Регламент има няжда от прецизиране в адски много моменти

Скрит текст:
Що са лични данни? оказва се че лични данни са не просто ЕГН -ата, ами пол, имена, възраст, членство в провъюз, цвят на кожата, дали си джендър - всичко
Що е администратор лични данни? - имате ли джисем или компютър. Вие сте а АДЛ
Що е обработващ лични данни? - за архивист ли става дума,  за деволодител, за човешки ресурси ли за що ли?

що е поверителност - между колко човека е повеителност? какви са сроковете за поверителност? какви са наказанията за изтичане на поверителност? поверително ли ако споделите с колега в стая или колега от същия отдел, специалист в матерята или не е?

Как се очаква двама души да работят без да си споделят?
В кои ситуации може да се направят изключения спрямо личните данни?
За покойниците, за организации с нестопанска цел, за какво друго?
и т.н.
Трябва да имате  най-малко два типа досиета -на починалите и на живите. А ще има и нови и нови починали.
материята е невероятно сложна, а ни се дава едва сега.

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 19:12 от Джон Сняг

# 61
  • София
  • Мнения: 15 479
Аз уж се съгласих с всичко, но не разбрах дали го е отчело , защото си остана същото.

# 62
  • Мнения: 68 892
Влез си в профила. Там ще пише кога си се съгласила.

# 63
  • София
  • Мнения: 15 479
Влез си в профила. Там ще пише кога си се съгласила.
Влязох, но аз съм още на старата версия и няма нищо по-различно от преди.

# 64
  • Мнения: 4 770
Аз влязох в профила си и там пише какви лични данни съм предоставила, но нищо за съгласия, да не говорим за дати. Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 68 892


СЪГЛАСИЯ - натискате там. На мен ми пише, че вчера съм дала съгласие по първите 3 точки.
Ето

# 66
  • Мнения: 18 342
още нещо интересно. Този Регламент не се отнася за публичните данни.
В същото време Реламента не дава отговор кои данни са публични?
в нашето предприятие питахме хора от обучаваща фирма, наистина ли се налага по международни проекти със Словакия специално да се ходи дотам за да се  сканират всички договори и да се криптират.
Тогава Обучителите дадоха на заден и казаха, че щом договорите са международни са публични и значи не трябва се криптират.
Преди това половин час ни набиваха канчето как всички договори трябва да се криптират.
ЗНачи и те не знаят.
НА въпроса щом всички сайтове  попадат в графа "лични данни" и трябва да бъдат защитени, попитахме обучителите какво ще кажат за електронните вестници и списания? "Ами да, то това е труден казус, ние всъщност не знаем дали те са лични данни или публични и докъде се простират публичните данни. Никой не може да каже докъде се простират публичните данни."
Е....ти отговора. Значи  за държавните предприятия може, а за пресата не може? тогава какъв е смисълът въобще от този регламент.
Освен това постоянно ни триха сол на главите, че ако ни искат лични данни не трябва да ги даваме.
Много ми интересно като ми поискат Здравната книжка в НЗОК какво да им кажа- ааааа ще прощавате, ама тук има лични данни -, опитайте се като ме гледате да отгатнете какво ми им. ИЛи като отиде при нотаруис и той ме попита как се казвам, аз ще кажа "аааа не си познал, аз нямам име"

* И тъй - Регламента не се отнася за публичните данни, за органзациите с нестопанска цел, за физическите лица и за покойниците...за какво всъщност се отнася?

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 19:30 от Джон Сняг

# 67
  • Мнения: 4 770
teta75, благодаря! Отбелязано е, че съм дала съгласие и изгледът на страницата е точно като показания скрийншот на финален изглед. Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 19:37 от Петенце Цветенце

# 68
  • Мнения: 68 892
Дано това да означава, че всичко сме направили правилно.☺

# 69
  • Мнения: X

Потребителското име, което в момента се вижда в профилите на всеки един от нас не попада ли в графа лични данни, което да може да се крие по желание на потребителя, както би могъл да скрие имейла си примерно? Би трябвало да е достатъчно да е видимо само екранното име?

Ако се вижда само екранно име, това ще даде възможност на много хора да спекулират, имитирайки коментари от много  потребители.


Не разбирам как ще спекулират хората? Екранното име е уникално и ако вече е заето не може да се ползва. Та, пак да си задам въпроса: кой и как решава дали потребителското име се води лични данни и дали да бъде видимо от всички потребители? Имам регистрации и в други форуми и там се вижда само екранното име. Аз например, съм се регистрирала преди 100 години и съм ползвала потребителско име, което ме издава и ако някой влезе в профила ми и го види, мога да бъда разпозната.

# 70
  • Мнения: 18 342
доколкото знам има следната идея. Потребителските имена да се обособят в един файл на компютъра, а  ЕНТ-та - в друг и втория файл да се защити допълнително. Само АДминистратора лични данни ще знае кой - кой е. ИМа даже идеи да се изтрие втория фаил, но засега тези идеи изглеждат безумни.

Потребителското име Е лични данни. Всичко което оказва каквато и да е информация за човека - име, пол, височина, години, ръст, дали си джендър или не си, раса,  телефон, дали членуваш някъде - Е ЛИЧНИ ДАННИ според Регламент 679/2016

изписали сте никнейм мечо2 - лично данни
изписали сте име - Венетоа- лични данни
изписали сте телефон 089....лични данни
изписали сте пол - жена - личин данни (мое да сте мъж това е поверително)
изписали сте занаятие - цветарка - лични данни
изписали сте членство - в СДС - лични данни.

# 71
  • Мнения: 4 770
Дано това да означава, че всичко сме направили правилно.☺
По всичко изглежда така, освен ако не се случи някоя неприятна изненада.

# 72
  • Мнения: 6 923
Тогава Обучителите дадоха на заден и казаха, че щом договорите са международни са публични и значи не трябва се криптират.
Преди това половин час ни набиваха канчето как всички договори трябва да се криптират.
ЗНачи и те не знаят.
Ми тези "обучители" явно не са чували, че има Международно частно право. Това е частноправен документ, не  е публичен, но това не означава, че не се нуждае от защита - съдържа ЛД на подписващите го, фирмени тайни и т.н.
Публични са  договорите между държави.
Виж разликата междунар. публично и междунар. частно право и сам ще се ориентираш.


Анонимен,
Цитат
Не разбирам как ще спекулират хората? Екранното име е уникално и ако вече е заето не може да се ползва.
Ще спекулират като сменят екранните имена.

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 19:49 от Diorela

# 73
  • Мнения: 18 342
член 31 - Публични органи, пред които се разкриват лични данни с правно задължение за упражняваната им функция, например данъчни инспектори и митнически органи, звена за данъчно разследване , независими административни органи или органи на финансовите пазари, отговарящи за регулирирането и надзора на пазарите на ценните книжа не следва да се разглеждат като получатели ако получават лични данни.

чл32 Съгласие следва да се дава чрез ясно утвърдителен акт, с който да се дава свободно  дадено конкретно  информирано и недсвусмислено  заявление за съгласие на субекта на данни за обработване на свързани с него лични данни, например чрез писмена декларация. - това означава, че вече където и да  отидете ако са нужни личните ви данни на  админа, той ще ви кара да попълните декларация че сте съгласни с общите условия, че подписвате правила за поверителност и че няма да му държите сметка. Ако откажете - може да ви откаже достъп, поне ако става дума за частен електронен сайт, а не за предприятие. Навсякъде вече ще се иска писмена декларация от "субекта"

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 20:08 от Джон Сняг

# 74
  • Мнения: X
Анонимен,
Ще спекулират като сменят екранните имена.

Това и сега е възможно Simple Smile

Потребителското име Е лични данни. Всичко което оказва каквато и да е информация за човека - име, пол, височина, години, ръст, дали си джендър или не си, раса,  телефон, дали членуваш някъде - Е ЛИЧНИ ДАННИ според Регламент 679/2016

Според БГ-МАМА, май не е, защото няма опция за скриване. Т.е, искаш, не искаш, вижда си се

Съжалявам, че пиша като Анонимен, но не ми се иска всички в темата да ми проверяват профила точно сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт