Раничка на шийката на матката - част 6

  • 48 079
  • 621
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 57
А дали ще трябва да се гори или тушира? Аз не съм раждала, а много искаме детенце с мъжа ми вече.  Създава ми дискомфорт това бяло течение, а вече веднъж ми е туширана раничка, явно пак излиза или просто е същата , но не зарастнала. Забравих да кажа, че посещавам гинеколог- онколог, по това, което четох доста добър. Много искам да се оправя и цитонамазката да й спадне групата.

# 136
  • Мнения: 4 872
..... Получих резултатите си миналата седмица и те са: III A група, възпаление (включващо типично възстановяване) лека дисплазия и CIN 1 и HPV.  Запазих си час и точно преди да ми дойде МЦ той ме прегледа и ми направи колпоскопия и каза, че имам раничка (като дъгичка). На колпоскопията не видя нищо друго притеснително и каза, че няма нужда от биопсия. Разбрахме се да отида на преглед след края на МЦ за повторна колпоскопия на чисто, противовъзпалителен препарат, евентуално да решим как да лекуваме раничката и типизиране на ЧПВ.
Моля Ви, изразете някакво мнение по моят случай. ...
Това, което е предложил лекаря, звучи като много добър план.
Повторна колпоскопия веднага след цикъл би дала по-ясен резултат за състоянието, отколкото точно преди цикъл.
Течението може да не е от раничката, а от хроничен цервицит.
Общо взето щом веднъж е третирана раничката е добре преди следваща манипулация, задължително да се направи биопсия.

# 137
  • Мнения: X
Зависи от ЧПВ теста и биопсията. По принцип след добра колпоскопия няма нужда от биопсия, но заради тази 3 А група, може би е добре и биопсия да се направи. Или ако не, поне направи колпоскопия при още един лекар, за да затвърдиш, че е добра. Моята е махнах с лазер, въпреки че ми бяха добри резултатите, но ми причиняваше дискомфорт и я махнах. След това забременях без проблем, но ....изненада след раждането се сдобих с нова раничка, както каза доктора, доста често срещано явление. Сега пак правих колпоскоп и биопсия, резултатите са добри, ще я наблюдавам, защото ако я махна, пък след някоя година се навия на второ дете и да се появи пак след раждането....

# 138
  • Мнения: 57
Много ви благодаря за изрезените мнения! Изчаквам да ми свърши МЦ и на 27ми имам час отново за преглед. Ще говоря с лекаря за биопсия. Попитах го и предния път, но той каза, че няма и малки съмнения дори за нещо притеснително. Все пак обаче ме гледа точно преди да ми тръгне цикъла. Предполагам това има значение. Много се притеснявам момичета, радвам се , че го хващам на този етап този проблем, но ме притеснява дали лечението ще е адекватно и намясто.

# 139
  • Мнения: 5 998
Кате, гинекологични прегледи е най-добре да се правят в първите чисти дни след цикъл. Моят съвет е да пуснете и микробиология.
Аз бях с резултати като твоите, но имах биопсия преди и след третирането на "раничката". Манипулацията, която ми беше извършена е Lletz, предвид че съм нераждала. Доста е по-щадящ този метод. Безболезнено е всичко, не съм имала дискомфорт по време или след третирането.
Но ме учуди, че лекарят ти не иска да правите биопсия. При мен точно док изрази мнение, че иска първо да види резултат от биопсия, за да назначи адекватно лечение.

# 140
  • Мнения: 57
Кате, гинекологични прегледи е най-добре да се правят в първите чисти дни след цикъл. Моят съвет е да пуснете и микробиология.
Аз бях с резултати като твоите, но имах биопсия преди и след третирането на "раничката". Манипулацията, която ми беше извършена е Lletz, предвид че съм нераждала. Доста е по-щадящ този метод. Безболезнено е всичко, не съм имала дискомфорт по време или след третирането.
Но ме учуди, че лекарят ти не иска да правите биопсия. При мен точно док изрази мнение, че иска първо да види резултат от биопсия, за да назначи адекватно лечение.

А самата микробиология с каква цел би била? Да се провери наличието на бактерии ли? В такъв случай първо се лекуват те и впоследствие “раничката” ли? При обикновена цитонамазка винаги ми излизаха наличие на бактерии и левкоцити и винаги 2ра група. В такъв случай само лечението на “раничката” възможно ли е да не е достатъчно? Лекарят плануваше да ми изпише и противовъзпалително за поставяне. Момичета, а някой от Варна за препоръка за второ мнение?

# 141
  • Мнения: 5 998
Да, микробиологичното изследване се провежда за установяване на различни видове бактерии. Аз имах бяло течение, което лекарят искаше да лекуваме първо. По негова препоръка трябваше да си направя и тест за ЧПВ, но го оставих за по-късен етап.
Седмица и месец след манипулацията отидох на преглед, всичко беше перфектно по неговите думи. Смущения в цикъла не съм имала, само първият след това беше по-обилен.
Ето нещо за раничката - https://www.credoweb.bg/publication/106656/ranichka-na-matochnat … -riskove-lechenie.

# 142
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Записвам се при вас, на 19 г. ми дъщеря откриха раничка миналия месец при профилактичен преглед. Заведох я при моята гинеколожка, на която имам по-голямо доверие, тя директно й взе биопсия, като ме стресна малко, че раничката не й изглеждала добре и искала направо биопсия. Сега чакаме резултата, притесних се. Той излиза чак на 17.09, а тя на18ти заминава да учи в чужбина. Дано няма нещо сериозно...

# 143
  • Мнения: 4 246
Стискам палци да няма нищо притеснително, биопсията се взима за по-сигурно да се види има ли нещо сериозно.
По-добре, че направо са й взели биопсия щом ще заминава за чужбина. При мен мина обгаряне, пак се появи, взеха ми биопсия и нямаше нищо. Успех!

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 13:26 от krystal93

# 144
  • Мнения: 57
Здравейте, пиша за съвет и в тази тема, споделих проблема си и в темата за цитонамазките. Аз съм на 27 години с едно дете на година и 4 месеца, преди два месеца на контролна цитонамазка групата ми излезе 3А, последва типизиране на хпв, положителна за 16 щам и уреаплазма паврум съм, колпоскопа показа изменения с диагноза ерозио ектропион, биопсията показа изменение Цин 1, не навлизащо в цервикалния канал. Двама различни лекари искат различен подход - лийп или електрокоагулация? Засега клоня към горенето, доктора, който ми го препоръча е добър онкогинеколог, каза че за годините ми е леката степен на дисплазия не би предприел конизация, била тя и лийп. Това което ме притеснява, е дали електрокоагулацията е достатъчно добро решение? Има ли някой минал през това с Цин 1? Благодаря ви.

# 145
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Здравейте, като начало да кажа, че аз като момиче имах раничка, която в последствие обгориха с ток и съжалявам, не бях раждала. Това беше като бях на 25г.На 31 родих, като самото раждане се проточи 7 часа, поради загубената еластичност на шийката. За мое съжаление, док ме попита на 7мия час "абе момиче, да не са ти правили нещо на шийката" - щях да припадна просто. Та, мисълта ми е, че ако не създава проблеми, по добре първо да родите и тогава манипулации по шийката. Ако е секцио, няма грижи. Относно цитонамаска и  ХПВ, при мен беше 4 години след раждането. На контрола излезе 3А група, последва биопсия с ЦИН3, ЧПВ 18 и 16,най готинките Simple Smile
Направиха ми в Плевен скалпелна конизация, и лечение на ЧПВ. След 3 месеца на контролата пак беше същото и щях да се гръмна, като ми казаха "ами пак ще правим конизация" - казах, не!
Почнах да чета и да приемам повече витамини/като добавка/, да спя повече, никакви цигари, и в продължение на месец и половина еднократно на ден, в едно от храненията за предпочитане супа, слагах супена лъжица куркума+чаена черен пипер. Куркумата сама не се усвоява, тя е силно противораково. И така, след два месеца контрола бях с ПАП2. Момичета така съм вече 4 години. Не, че не вярвам на лекарите, но в случая тяхната алтернатива беше да режат пак, аз не я приех. Не съжалявам, защото открих моето решение. Успех!

# 146
  • Мнения: 1 311
Здравейте, пиша за съвет и в тази тема, споделих проблема си и в темата за цитонамазките. Аз съм на 27 години с едно дете на година и 4 месеца, преди два месеца на контролна цитонамазка групата ми излезе 3А, последва типизиране на хпв, положителна за 16 щам и уреаплазма паврум съм, колпоскопа показа изменения с диагноза ерозио ектропион, биопсията показа изменение Цин 1, не навлизащо в цервикалния канал. Двама различни лекари искат различен подход - лийп или електрокоагулация? Засега клоня към горенето, доктора, който ми го препоръча е добър онкогинеколог, каза че за годините ми е леката степен на дисплазия не би предприел конизация, била тя и лийп. Това което ме притеснява, е дали електрокоагулацията е достатъчно добро решение? Има ли някой минал през това с Цин 1? Благодаря ви.

Как се развиват нещата при теб? И аз съм със същите съмнения кое е по-добре? Ако искаш сподели на лични. Благодаря !

# 147
  • Мнения: 55
Здрвеейте. Два дни съм след овулация. Но от 3 дни след полов акт или след малка нужда по хартията има адски бледо много бледо розово зацапване. Имам като напрежение ниско долу, не знам мехура ли е, или шийката или от яйчниците но пих 5 дни антибиотик за пясък в бърбеците. Боли ме и кръста ниско долу. Страх ме е да отида на гинеколог за ръчен  преглед долу за да не  ми каже нещо лошо, на 26г съм. Преди седмица цитонамазка от репродуктивна болница пап2 с гъбички, а в друга обикновена поликликика пап3. Дайте съвет.

# 148
  • Мнения: 284
Срам не срам да ви питам нещо-на 3.12 ми гориха раничката и докторката ме предупреди,че известно време може да имам течение или някакво зацапване,но при мен е все едно се изпускам.Не знам това нормално ли е?Кажете при вас как е било.

# 149
  • Мнения: 57
Срам не срам да ви питам нещо-на 3.12 ми гориха раничката и докторката ме предупреди,че известно време може да имам течение или някакво зацапване,но при мен е все едно се изпускам.Не знам това нормално ли е?Кажете при вас как е било.

Предполагам са ти правили електрокоагулация или лазер? След моята процедура първите 10-12 дни от мен изтичаше огромно количество течност... прозрачна, както казваш все едно съм се напишкала, както си ходех и шуртеше. След това шурна кръв със същата сила. После кръвта намаля, после спря, после пак се появи и така докато не ми дойде следващия цикъл. На мен лекарят ми ми беше казал да го очаквам всичко това и че е нормално. Само кървенето трябва да следиш да не стане твърде обилно.

Общи условия

Активация на акаунт