Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 536
  • 621
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 219
Здрвеейте. Два дни съм след овулация. Но от 3 дни след полов акт или след малка нужда по хартията има адски бледо много бледо розово зацапване. Имам като напрежение ниско долу, не знам мехура ли е, или шийката или от яйчниците но пих 5 дни антибиотик за пясък в бърбеците. Боли ме и кръста ниско долу. Страх ме е да отида на гинеколог за ръчен  преглед долу за да не  ми каже нещо лошо, на 26г съм. Преди седмица цитонамазка от репродуктивна болница пап2 с гъбички, а в друга обикновена поликликика пап3. Дайте съвет.

Съветът е: отиди на гинеколог!

# 151
  • Мнения: 17
Здравейте, имах раничка през 2013, която горих след биопсия (CIN 1-2). След нея, в годините резултатите ми варират между 2b и 2c и лекарите при които ходя казват, че съм в норма, последната е тази:

ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIB
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:Задоволителна

КАТЕГОРИИ:Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес
Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес
Препоръки:колпоскопия
Допълнително описание:Р-Епител без значими патологични промени.
СС-групи клетки с метапластични промени,вакуолизирана цитоплазма.

Следваща намазка: 6м.

Притесняват ме тези метапластични промени и препоръката за колпоскоп и дали не е добре да настоявам за биопсия, от която да излезе нещо по-сериозно или излишно се филмирам...
По време на самия преглед онкогинеколога направи колпоскопия и смотолеви (не е особено сговорчив), че не вижда проблеми, дори рисува на амбулаторния лист резултата, но нищо не ми говори, та сега се чудя трябва ли пак да си правя колпоскопия и дали да не е при друг лекар или пък направо биоспия....

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 449
Здравейте,
всяка година посещавам гинеколог за профилактични прегледи и цитонамазка. Преди повече от месец бях на преглед, при който гинекологът ми каза, че имам раничка и е големичка. Цитонамазката е 2 група, нормална. В групата тук четох, че най-щадящо е горенето с лазер, най-малко боли и по-бързо се възстановяваш, но май в Бургас не предлагат такъв тип горене. Може ли да ми препоръчате къде в България мога да ида и наистина добър специалист, а не който да си остави ръцете. Имам едно дете, родих нормално преди повече от 3 години, но мисля да имам и още едно детенце живот и здраве. И още него трябва ли да пускам МБИ, защото пуснахме само цитонамазка. При МБИ съм на 100% сигурна, че ще излезе една бактерия Streptococus Agalactie, която имам от 5 години и не иска да се махне по никакъв начин (изпила съм сигурно 7-8 антибиотика и не знам вече колко глобули съм слагала, но не се маха, отглеждам си я Simple Smile

# 153
  • Мнения: X
Ами ако си се насочила към лазер има само едно място - Токуда в София.

Има и в Св. Лазар, но там е доста скъпо, а спрямо Бургаските цени направо режат глави.

# 154
  • Мнения: 22 520
Момичета,привет.Отдавна не съм писала в тези теми, но имам питане към Вас:
ако трябва да потърсите вроро мнение от добър лекар за конизацио, кого бихте избрали?
(има препоръки за др.Божидар Славчев, др.Виктор Златков и др.Алан Начев)
Благодаря!

# 155
  • Мнения: 22
Здравейте дами,

към тези от вас на които са им третирали  раничка на шийката - след процедурата имали ли сте смущение на цикъла?
Преди 2 седмици ме третираха със Солкожин и цикъла ми закъснява с повече от седмица, което е доста необичайно.

Благодаря

# 156
  • Мнения: 4 609
Записвам се в темата. Април месец ми предстои поредния гинекологичен преглед. Дано да се е излекувала тая раничка, че ми писна. Мазахме два пъти с трихлороцетна киселина, пия Кориолус и от два месеца всяка вечер и през вечер слагам Папилокеър. Отделно ми излезе и кондилом. Направо чудно. Rolling Eyes

# 157
  • Мнения: 805
Има ли момичета успели да забременеят след горене на шийката на матката със лазер? При мен от Солкожина стана още по-зле и ми казаха лазер - след който обаче получих киста и после още една - отключи се ендометриоза в остра степен от този лазер. Опитвахме се  да забременеем, но уви сякаш лигавицата на матката се променя и не става.  Т

# 158
  • Мнения: X
Много се съмнявам да е от лазера, просто явно имате и друг проблем, който трябва да разрешите. А на въпроса, да има забременели след лазер.

# 159
  • Мнения: 604
Здравейте, дами Flowers Hibiscus

Имам доста голяма раничка от повече от 5 години.. досега винаги съм била с 2 група PAP. Обаче започнах да получавам кървене по няколко дни след всеки полов акт. Днес ми направиха колпоскопия, на която излезе изменение (едно бяло петно беше), което беше много в края на раничката. Взеха ми биопсия и направо съм си изкарала акъла. Колко е голям шанса да има изменение и все пак да касае някакво тривиално възпаление?

# 160
  • Мнения: 22 520
Досега тази “раничка” не е ли гледана на колпоскоп, не е ли правена биопсия?Третирана ли е в миналото по някакъв начин?

# 161
  • Мнения: 604
Досега тази “раничка” не е ли гледана на колпоскоп, не е ли правена биопсия?Третирана ли е в миналото по някакъв начин?

Не, за пръв път попадам на гинеколожка, която да иска да ми направи колпоскопия. Всички други казваха, че щом имам ПАП 2 и отрицателни тестове за ЧПВ..да си живея с нея Simple Smile Аз за това съм бясна..че са ми изгубили толкова време. Досега само с глобули Макмирор и Гино-певарил е третирана тая раничка.

# 162
  • Мнения: 22 520
Мдам...Поне сте правили тест за ЧПВ.
Не се притеснявайте, биопсията ще покаже какво е изменението.
Не се стресирайте излишно,пишете след биопсията.Успех!

# 163
  • Мнения: 4 609
Не се тревожи, изчакай си биопсията. И при мен стана нещо подобно - имам раничка от 18-годишна, ходила съм при 5-6 различни гинеколози и все ми казваха да не се притеснявам (все излизаше пап2), да ходя на 6 месеца за преглед и т.н. Явно е честа практика липсата на лечение при тези ранички, не съм съвсем сигурна защо, обаче. Получавала съм кървене след полов акт и аз - нормално е при това състояние. Последната гинеколожка, която посетих, вече ми назначи лечение, ходя често на прегледи - прави ми колпоскопия всеки път. Трудно се преборва тази гад.

# 164
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Доколкото разбрах, не е препоръчително да се гори раничка на нераждало момиче. Дъщеря ми също е с голяма раничка, но ни препоръчват само следене на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт