АПРИЛчето празнува първата годинка - тема 9

  • 48 617
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Умората значи ни е налегнала здравата всички 😟 Вече дори не ми стига времето да си почина, докато той спи, а пък и ако трябва да готвя, съвсем нямам сили за следобедната игра. Аз здравата съм се вкарала във филма - малкият от вече месец бавно и полека започна да намалява порциите с храна, докато се стигна до миналата седмица, когато категорично отказа да лапне лъжица с каквато и да в манджа. Викам си - то период, зъби, горещо, обаче той с всеки ден, все по-малко яде. Отказах се с готвените храни, давах сандвичи, омлети, печени заленчукопроизводители кюфтета - ама от всичко поема минимално количество и тази сутрин дори ми отказа баница. Фантазията и кулинарните ми умения не са много богати и само се моля да свършва това, че съвсем съм се ошашкала.
Айде весело летуване на когото му предстои, ние само на Балкан ни остана да ходим 🌅

# 706
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и ние минахме през периода  на неядене. Кърмих през 2 часа, като новородено! От цялата работа файдата е, че пак имам големи...очи🤣 Тия дни прояде. Ама трябва да започнем с пръсти. Супа да е-първата хапка трябва да е с пръсти, иначе ми отказва лъжицата и край, няма ядене.

# 707
  • Мнения: 1 049
Като ни приеха в болницата я измериха 8.900 и 86 см. Аз я мерих последно преди повече от месец и нещо беше 9100, тя като цяло доста фина върви, същинска манекенка.
Единственото, което давам да яде за десерт са плодове, в повечето дни има по минимум два-три вида и то по няколко пъти. Също мина и през период на пълно неядене и само сучеше. В групата за ЗВБ са сравнително често явление гладните стачки и някакси се бях подготвила психически, че заместени хранения при нас бавно ще стават и много ме изненандва като си хапва сладко.

# 708
  • Мнения: 1 341
Меченка няма страшно с раноте, аз вечеаъм спец Wink имам пълна аптечка в чантата и. Тя дори не реве като се удари. Цялата е в синини (най новото е под окото) и двете колена и единия лакет са здраво ужулени. Направо все едно е момче... маха си лепенката и продължава 😃😃
Иначе при нас периода с тоталното неядене е само от зъби, вече 2/3 пъти го играем този филм. Спрях да се ядосвам, като и мине почва да яде, и повръща от ядене. Тя иска всичко да насмогне, е не може така.
Мече и аз на своя глава си взех магнезий и витамин Б комплеск, то нямам грам сила. Не усещам да действат но пия.
А мен нещо топлото ме събори. От вчера лошо ми е, кръвното не го знам къде се е скрили. Гадене, краката ми треперят, и днес я държах вкъщи на климатик, щях да припадна нямах сили. И за капак следобед и корем ... с последици ако ме разбирате. 😱😢 дано утре да ми минава.

# 709
  • София
  • Мнения: 4 011
При нас обедното хранене се осъществява само в присъствието на 2736 играчки на масата. Иначе сутрин и вечер си хапва. Следобедното от известно време е само плодове. Както и между храненията-различни плодове.
От два дни са тръгнали долните кучешки и е ад. Нощем плаче, трябва да го будя, за да се успокои. Денем е крив, крив ..ужас.
Обаче отидем ли на плажа, забравя всички болки. Почти плува вече, няма спирачки. На сушата също дивее, не седи на едно място ни за миг. Всички кила си свалих, че и повече. Само дето никаква думичка не казва и с това  'ъЪЪ ъъъ ъ ъъъъъ ъъъъъъъъъъъъъ' се побърквам.
Колко тежи не знам, ама е над 13 кила със сигурност.

# 710
  • София
  • Мнения: 18 679
Оф, що и на мене не ми се отразява търчането на килограмите 😂 Ама знам що! Щото може един път на ден да се добера до масата, ама плющя здравооо🤣 Отделно са бирички, сладоледче, палачинки...Да отслабвам на морето за мен е невъзможно😂

# 711
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Момичета, през нощта ми излезе херпес и сега не знам как да го третирам заради бременността Sad  имах една малка пастичка Ацикловир, четох, че може да се мажа, 2 пути се намзах, слязох до аптеката и ми казаха, че не ставало за бременни Cry а и нямаха в момента нищо подходящо за мен. Чудя се така ли да го оставя или да мажа с паста за зъби ли, със вазелин. Някоя мама ако се е сблъсквала с такъв проблем, моля за съвет.

# 712
  • Мнения: 785
Намажи го с йод,ще прегори за два дни Аз така се спасяват от херпеси първата бременност,излизаха ми 2-3 пъти.С мен това паста за зъби също.

# 713
  • София
  • Мнения: 18 679
Паста за зъби помага, донякъде.

# 714
  • Мнения: 1 008
Разкажете, бабите помагат ли? Поемат ли сами инициатива за гледане?

# 715
  • София
  • Мнения: 4 011
Ние си имаме една баба. Страшно много помагаше до скоро. Сега е малко зле със здравето, но въпреки това постоянно е на линия. За жалост не може да го вземе както преди за по цял ден, но и толкова, колкото успява за.момента е чудесно.

# 716
  • Мнения: 785
Ние сме с майка ми във Велинград.Тя е поела изцяло грижите по баткото,но и той е като залепен за нея.Има желание да помогне нещо и за малката,но това малкото реве за мен като корабна сирена и не признава друг.Това хранене,приспиване, игра, само мама иска.Обаче и отмяната за баткото ми е голяма помощ,та се наслаждавам,докато е лято.
Малката като види,че някой сяда на маса и веднага отива да иска храна.Днес седнахме на обяд в заведение за готвено тип за обедната почивка на служителите,обиколи всички маси да иска,добре,че хората само й се радваха,без да дават храна.Застава до масата с една умолителна физиономия,гледа хората в устата и мрънка.Взема си я при нас,дам й нещо,отслужва се от мен с рев и пак по масите.Ей така се нахраних за 4 минути на обяд.

# 717
  • Мнения: 1 049
Нелегална, аз съм се мазала с ацикловир като бременна. Забелязала съм, че пастата за зъби може да помогне още съвсем в началото, преди да излязат мехурчета.
Хванах си цаката как да се самоограничавам със сладоледа, че като ям от кутията половината заминава без да разбера дори. Слагам си в малки купички, като за мъфин, така изяждам най много две и ми става гузно на съвестта и спирам. 😂

# 718
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Ами днес цял ден мажа с паста за зъби пък ще видим утре как ще е. Вчера се изкъпах на обяд, малката спеше и не исках да руча със сешоара, та легнах до нея с мокра коса и съм изстинала явно Sad

Азникога не съм спазвала диети или да се ограничавам от нещо. Когато ме болвше зъб много ми се ядеше сладко, но не можех и щях да се побъркам Cry
А сега ММ всяка вечер ми носи по един сладолед. С предната бременност ми носеше шоколадови яйца Grinning

# 719
  • София
  • Мнения: 18 679
Грам баба нямаме ние наоколо, съвсем сами сме. Справям се, но на мен големият батко много ми помага. Ако не е той, виждам зор.

Общи условия

Активация на акаунт