НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 90 285
  • 807
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 98
Днес броят на записаните за изпит децата е надхвърлил 300. Когато съпругът ми е отишъл пред него са били четирима човека на опашка, а след него са дошли още петима. Явно доста хора са оставили записването за последния момент и тази седмица броят на записаните ще набъбне драстично.

радос,  напълно права си, че основният прием е за деца, родени 2011, аз си гледам от моята камбанария и коментирам конкуренцията за родените 2012г. Satisfied

Draco, поздравления, 45т. за само 1 месец подготовка е впечатляващо представяне. Направо не ми се мисли тази година каква конкуренция сте Nerd! Успех на вас и всички дечица!

Като оставим шегите за плащането настрана, да попитам сериозно някой дали е чувал за официален платен прием в НУКК? В сайта не откривам никаква подобна информация, а все някой "компететнтен" познат се изказва за "платения прием" и не мога да разбера аз ли пропускам нещо?

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Karina, няма официален платен прием. Те и официалната такса не са я описали никъде числово, само се споменава в правилника, че конкретни услуги се заплащат (глава 8, чл. 123).

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте, ние днес се записахме под номер 352. Имаше само един човек преди нас.

# 63
  • Мнения: 474
Здравейте, миналата година кандидатите бяха около 700, не си спомням точната бройка, но числото е горе-долу такова. Децата, които бяха класирани бяха 80 на брой.


Кандидатите миналата година бяха точно 481. Идея нямам откъде ги измислихте тези 700 и защо го твърдите /а и лесно може да се провери/. Последните години бройката не е била над 500.
Всяка година от кандидатите около 20-25 записани деца не се явяват на изпита по някаква причина. Точната бройка за прием е 78, като числото става по-голямо заради близнаците, които последните години не са никак малко. Паралелките са 3 - а,б,в.

Когато по време на изпит някое дете иска да иде до тоалетна, всички деца от групата му спират работа и го изчакват - тоест времето за задачата не тече към този момент, но нямат право останалите да разговарят или да решават/.

Всяка година има приети шестгодишни, като някои от тях дори са на челни позиции. Но реално една година по-големите са много по-бързи и концентрирани. И все пак си е до човек. Знаем, има и хора на 20+ не постигат дадени неща.

Напомням, че е изпит, и то сериозен. Не бива да рисуват, да пишат името си, да драскат, да пробиват листа и др. на изпита. Носете поне два, синьо пишещи химикала и евентуално вода. Да не преяждат и препиват преди изпита и ако сте с кола да сте поне двама - единият с детето чака, другият търси място за паркиране в района. Препоръчвам и последната седмица да не занимавате детето с тежки задачи. Може да рисувате и прерисувате огледално, лабиринти и такива "моторически" задачки-закачки.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 40
Някъде по-назад в темата бях чела, че миналата година са били 650 деца. Нямам представа от къде имат информация, Предполагам, че от подаването но документито... както се опитваме да се преброим и сега Simple Smile
Рано е още, сигурно ще има около 500 дечица Wink

# 65
  • Мнения: 792
Здравейте,
На финалната права преди изпита, бих искала да попитам как следва да се действа при следните ситуации:
1. Ако заградят един отговор и искат да се поправят, може ли да го зачертаят и да заградят друг? И как? Ще получи ли точки детето за тази задача?
2. Ако свържат грешно две картинки и искат да си поправят грешката, т.е да задраскат грешната линия, как следва го отбележат?
3. Може ли децата да си помагат с допълнителни "записки" на листа, както е на задачата със свързването на картинките с еднакъв трети звук. За така решена задачата ще се отнемат ли точки?

Благодаря предварително!

Скрит текст:




# 66
  • някъде там
  • Мнения: 33

Кандидатите миналата година бяха точно 481. Идея нямам откъде ги измислихте тези 700 и защо го твърдите /а и лесно може да се провери/. Последните години бройката не е била над 500.
Всяка година от кандидатите около 20-25 записани деца не се явяват на изпита по някаква причина. Точната бройка за прием е 78, като числото става по-голямо заради близнаците, които последните години не са никак малко. Паралелките са 3 - а,б,в.


Здравейте,  

Извинете ме наистина и аз си проверих списъкът и са били 481 броя. Грешката, която неволно съм допуснала е защото не си отворих списъка и в съзнанието ми беше тази цифра 700, за което Ви се извинявам на всички, пишещи четящи тук в темата. Нека ако е толкова фатално това, което съм сгрешила, администратор да коригира числото. Все пак това нито е официален сайт на НУКК, нито аз съм говорител на НУКК, постът ми беше насочен единствено да се подчертае големия брой на кандидатстващите, не е бил с цел заблуда.

Plamito - грубо коментиране на поста ми, без да ме познавате и да знаете как се е получила тази неточност от моя страна. Нямам навика да си измислям и пиша просто за да трупам бройка постове, т.е. да си фантазирам и измислям, както и още по-малко да лъжа някого. Можехте просто да попитате от къде идва тази неточна бройка и аз да поправя грешката си.
И една неточност в поста ти - не е разрешено децата да внасят бутилки с вода, единствено 2 бр. синьо пишещи химикалки, и бележката с входящия номер, която всеки получава при подаване на документи.

Мисля, че не толкова фатална е грешката, която аз допуснах с неточната бройка, а това, че се разводнява темата с това тюхкане, кой какво бил казал, как го казал и защо така го казал в темата, преписване на постове с вече написана по-рано информация и т.н.

И последно, информация черпя от личен опит, като родител на дете, учащо в комплекса и още едно дете, което миналата година беше на изпит и не го приеха, затова ще опита пак.

Отново ИЗВИНЕТЕ бройката миналата година е била 481 явили се деца, а приетите са 80.

Успех на всички кандидатстващи дечица тази учебна година!

Последна редакция: пн, 16 апр 2018, 12:20 от Draco

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Draco,
не го взимай този тон присърце, извличай само полезното! Случва се човек да се обърка и няма смисъл да се нищи надълго и нашироко.
Скрит текст:
И аз бях наречена лъжкиня, защото съм казвала, че дъщеря ми я приеха само с двуседмична подготовка вкъщи, но няма да се затръшкам сега на разни неоснователни обвинения.

# 68
  • София
  • Мнения: 341
Здравейте,
На финалната права преди изпита, бих искала да попитам как следва да се действа при следните ситуации:
1. Ако заградят един отговор и искат да се поправят, може ли да го зачертаят и да заградят друг? И как? Ще получи ли точки детето за тази задача?
2. Ако свържат грешно две картинки и искат да си поправят грешката, т.е да задраскат грешната линия, как следва го отбележат?
3. Може ли децата да си помагат с допълнителни "записки" на листа, както е на задачата със свързването на картинките с еднакъв трети звук. За така решена задачата ще се отнемат ли точки?

Благодаря предварително!

Скрит текст:




И аз ще съм благодарна ако някой сподели как трябва децата да си коригират грешките.

# 69
  • София
  • Мнения: 42
Привет на всички Simple Smile И ние ще се опитаме, нямам големи надежди, защото я подготвям от 1 месец, но каквото стане. Искам да ви питам днес мъжа ми е подал документи, но не е питал кога се обявяват резултатите, знаете ли кога обявяват резултатите?

# 70
  • София
  • Мнения: 98
Да кажат мамите на кандидатите от миналата година. Аз имам спомен, че беше около месец след датата на изпита.

Друго ми се ще да те помоля, да кажеш около кой номер (горе долу) са записаните до момента деца, за статистиката на темата и лична информация Smile Благодаря ти предварително и успех на изпита!

Edit: Относно коригирането без да анагажирам никого с мнението си: миналатa година записах две деца на приятели в лицея за изпита и там се бяха събрали няколко дами. Попитах ги някои неща и едната от тях ми каза, че преди започването на изпита, всеки квестор ще даде точни инструкции на децата в неговата стая, относно корекциите. Децата могат да задават въпроси по време на изпита и квесторът ще ги инструтира как да направят корекцията, според спецификата й.

  Уча моето да зачертава с една наклонена линия отговори тип ограждане на номер или буква, за да не е много замръчкано. Ако грешката е в задача тип коректурна проба, където обикновено се зачертават (или подчертават) с една наклонена черта различни символи, я карам да сложи още една в обратната посока. Ако е линия за свързване на картинки, която минава през работното поле - слагаме няколко (2-3) напречни чертички.  Логиката ми е да е разбираемо и да не е прекалено задраскано.

От друга страна, смятате ли, че ако имат на разположение 2-3 мин. за задача, ще им остане време за корекция или пък да вдигнат ръка и да питат квестора как точно се прави. По-скоро си мисля, че така ще си останат, моето конкретно, няма и да види, че е сбъркало. Smile

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 16:25 от Karina1212

# 71
  • Мнения: 6
Ние днес я записахме. Номер 405. Имаше и още 3 мами след нас. Беше около 10 и нещо. Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 42
Ние сме 394 номер рано сутринта днес подадохме документи

# 73
  • София, България
  • Мнения: 2 222
416-ти номер, 12 часа на обяд

# 74
  • Мнения: 118
Понеже не открих да има написано кога се очакват резултатите от изпита, затова проверих от миналата година. Изпита беше на 28.04, датата на PDFа с резултатите ми е 29.05. Вярвам, че съм го изтеглила в деня на излизането на резултатите.
Бройката доста се е увеличила, гледам. Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт