Тупкат мънички сърца в ОКТОМВРИЙСКИТЕ ни слънчица

  • 47 036
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
Здравейте момичета , бременна съм в 7 г.с и 3 дена  на 22 години 2 дете терминът ми е на 27.10 но вече два пъти получавам кървене .
 


Преди това имам един аборт в 10 г.с. от който са минали 5 месеца.На 02 март отидох на преглед тъй като след полов контакт с мъжът ми получих кръвотечение не много силно но не и слабо . Според лекарката всичко било наред изписани гинофлор, магнезий и фолиева киселина , за болките които имах нищо не ми изписа.Седмица по късно ме викна отново на преглед изследванията които ми беше направила Бяха добри всичко нормално и в норми . Вчера ми зацапа отново след опит за полов контакт според който за лекарката ми не представлява опасност и не е той причината за кървенето. Е аз вече съм сигурна че няма да рискувам да го направя отново . От 2 дена съм само на фолиева киселина и имам леки болки . В момента се намирам на територията на Германия и се чудя някой имал ли е същият проблем.До 2 седмици се прибирам в България , но се притеснявам и за пътуването . Съвети ?

# 61
  • Мнения: 301
Ако имаш, пий но шпа. По-добре наистина да не рискувате засега със секса.
Ако няма силни болки и обилно кървене, не би трябвало да има нещо притеснително.

# 62
  • Мнения: 44
И аз така мисля но докторката не може да каже причината за кървенето

# 63
  • Мнения: 5 119
Ето ме и мен! Благодаря за темата, страхотна е Hug
Надявам се да изпълним тази и всички следващи теми с прекрасни новини...
Скрит текст:
Аз ще измрънкам, че вчера сутринта ми беше посления антибиотик, а следобяд започна да ме боли гърлото и до вечерта се обзаведох и със страшна хрема Sad Направо не знам какво става вече, от сезона ли е, от яслата на дребното ли е или тази година изначално ни налазиха всички много гадни вируси Sad Надявам се да закрепя положението с разни билкови хапове и бързо и леко да се размина.

# 64
  • Мнения: 73
Feline, стискам палци всичко да е ок!


Аз съм с леко гадене, но пък е през по-голямата част от деня. Освен това отново имам рефлукс и от време на време се оригвам. Ужасно е. И миналия път бях така Tired Face

И аз съм така, но не от време на време, а по цял ден Sad вече 4 сесмици...ужасно еееее

# 65
  • Мнения: 128
Мами имате ли бодежи от едната страна? Питах доктора и той ми каза,че са били контракции и да пия но-шпа 3 пъти на ден....но днес много зачестиха и се притесних...Кървене нещо нямам,но имам ощи едно дете за което трябва да се грижа и куп домакински работи за коита нямам "помощник" мъжът ми работи по цял ден.... е да вчера се уморих доста признавам и може би от това да са болките...днес гледам да си лежа повечко... и все си казвам няма да се натоварвам вече,но минат ли болките пак съм същата 😡 В 10г.с съм...

# 66
  • Мнения: 301
И аз имам болежки, бодежи, опъване ...пия си но шпа и нова е.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте, дами Simple Smile Записвам се и аз с 1-ва бременност с термин 04.10, на 27 години съм.

И няколко въпроса:
Какви хапчета за главоболие могат да пият бременни?
Спряхте ли окончателно пушенето, ако има пушачи сред вас?

Лека и успешна бременност на всички! Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 224
Tanya, добре дошла и на теб!
Ох, трябва да видя в рецептата какво ми изписа лекаря за главоболие, но незнам дали ще е същото име и в бг.

Djani, и аз съм в същата ситуация като теб - още едно дете, голяма къща с купища задачи, работещ мъж и никаква помощ. Малко позабавих темпото, иначе е невъзможно това + бременност. Моят АГ ми каза ако усетя бодежи от натоварване покрай малката, да почивам и да пия бускопан, сигурно е нещо като но-шпа и ако не ми минават тогава да му звъня.
Сякаш и аз имам някой бодеж от време на време, но не е нещо, което ми притеснява. Аз съм и с висок праг на поносимост, дано това не ми изиграе лоша шега. Моят съвет е усетиш ли такива болки - почивка!!!

# 69
  • Мнения: 548
При мен е страшно заради кучето - момичета ако ви покажа количествата косми, които успява да изскубе от себе си дневно ще ви стане лошо. Не мога да поддържам цялата къща, или по-скоро не искам, защото ми идва твърде рисково. На два етажа ни е къщата, горе са спалните, долу всекидневните. Баня и тоалетна - горе. Ми за да мопирам пода долу трябва да си разнасям кофите с вода до горе по стълбите,  за да сменя водата. Прахосмукачката постоянно трябва да я разнасям и нея нагоре надолу...Защото се прахосмуче ежедневно. Поддържам до колкото мога две стаи и това е. Другите са прашасали и срам-не срам си ги държа така. И без това почти не се ползват.

За главоболие само Парацетамол, ама на мен не ми действа и не го взимам.

В четвъртък се връщам на работа и нямам търпение, нещо много се изнервих вкъщи.
Предстои ни годишната вечеря с награждаване на служители и сега отивам да подам едно ухо кой какво смята да облича, че да се ориентирам и аз.  Grin

# 70
  • Мнения: 5 119
Аз сега за температура и главоболие пия Панадол. Даже и на Панадол оптизорб пише че става за бременни...

# 71
  • Мнения: 2 224
Пумпалче, представям си за космите. Ние откакто сме в нов апартамент си гледаме котката на терасата (която е огрооомна). Влиза само в една от стаите иначе би изпосъсипал всичко освен космите, които са на топки. Понякога даже му остава и някое изпражнение по козината и не мога да си представя да го държа вътре заедно с малката, която пъха всичко в устата. Имам го от 10 години този котарак, обаче и сърце не ми дава да го подаря.
Цял живот съм си мечтала да живея в къща със стъпала докато поживях няколко месеца при свекървата и се убедих, че това не е за мен. Може да си купиш още една прахосмукачка за другия етаж иначе да се мъкне постоянно е кошмар. За парцала пък да ти кажа откакто си купих парочистачка преди няколко месеца не мога да си представя да се върна пак към кофа и парцал. Много по-лесно и бързо се чисти така.

# 72
  • Мнения: 548
Имам стийммоп, пак си е тежичък. Колкото прахосмукачката. Но него го ползвам основно за мокета. Втория етаж е от- до мокет. Та седи горе. Къща със стъпала НИКОГА повече. Сега просто ми е удобна локацията, цената и много други неща, но не самата къща.  Иначе и нашия е изолиран долу, преградили сме стълбите с бебешка портичка и не се качва по килимите, защото тогава съвсем няма спасение, но пък ние сме покрити отгоре до долу и си ги разнасяме навсякъде.

# 73
  • Мнения: 2 224
Аха, точно стийммоп имам аз. По-лек ми е от кофата обаче. Но ако трябва да се носи по стъпала сигурно и той тежи.

# 74
  • Мнения: 301
Ние не сме в къща и пак ми е трудно, не знам за вас или за мамите с малки деца...
Заглеждам тези вертикалните прахосмукачки, но не знам дали не тежат повече, отколкото да си дърпам тази на колелцата.

Общи условия

Активация на акаунт