Гестационен диабет - тема 2

  • 60 378
  • 771
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 16 874
За информация, статия за ГД от др. Яначкова.
https://kidso.bg/mamapedia/kakvo-e-gestaczionen-diabet-po-vreme-na-bremennost/

# 736
  • Мнения: 258
Здравейте, къде в София правите обременяване с глюкоза и на каква цена? Трябва ми за контрола след раждане. През бременността правих в ендокринологията в мазето на Майчин дом, но няколко пъти ми се скраха, че съм дошла и май не се правеше всеки ден, та нещо по-удобно и все пак с коректни резултати търся.

# 737
  • Мнения: 2 017
Аз правих в цибалаб. По спомен ми казаха нещо около 20лв, но аз платих околко 45, защото пуснах и инсулин трикратно, защото не знаех дали трябва.
Здравейте, къде в София правите обременяване с глюкоза и на каква цена? Трябва ми за контрола след раждане. През бременността правих в ендокринологията в мазето на Майчин дом, но няколко пъти ми се скраха, че съм дошла и май не се правеше всеки ден, та нещо по-удобно и все пак с коректни резултати търся.

# 738
  • Мнения: 16 874
В Бодимед също правят.

# 739
  • Мнения: 1 052
На мен ми допада цибалаб с Щерев, защото има удобен кът с диванчета и фотьойли и човек може да стои в покой на комфортно и приятно място и да си чете нещо, че 2 ч са си бая висене. Не помня цена, защото винаги съм пускала и други неща

# 740
  • Мнения: 945
На мен ми допада цибалаб с Щерев, защото има удобен кът с диванчета и фотьойли и човек може да стои в покой на комфортно и приятно място и да си чете нещо, че 2 ч са си бая висене. Не помня цена, защото винаги съм пускала и други неща
Да, това е най-удобното в Щерев. Не знам иначе къде можеш да изпълниш условието да не се движиш. Само сега с тези маски.. няма да е много комфортно.

# 741
  • Мнения: 1 971
Аз съм правила в Кандиларов на Плиска и в поликлиниката на Плиска. И на двете места има седалки, на които да чакаш, но няма четиво или нещо друго, цъках си на телефона два часа.

# 742
  • Мнения: 265
Момичета, здравейте! Предстои ми обременяване с глюкоза и от аптеката ми дадоха глюкозен монохидрат на прах в пакетче зелено и бяло. За първи път ще си правя обременяване. Аз съм в 24 г.с. с диагноза ИР и с наднормено тегло и по препоръка на доки ще си правя обременяване. Ендокринолога ми каза, че иска обременяването да включва- захар на гладно, изпивам захарта и след час пак давам кръв. Но не иска на 120 -та минута .....а четох, че на повечето искат. Според вас на своя глава да дам ли кръв и на 120 минута?

# 743
  • Мнения: 162
Момичета, здравейте! Предстои ми обременяване с глюкоза и от аптеката ми дадоха глюкозен монохидрат на прах в пакетче зелено и бяло. За първи път ще си правя обременяване. Аз съм в 24 г.с. с диагноза ИР и с наднормено тегло и по препоръка на доки ще си правя обременяване. Ендокринолога ми каза, че иска обременяването да включва- захар на гладно, изпивам захарта и след час пак давам кръв. Но не иска на 120 -та минута .....а четох, че на повечето искат. Според вас на своя глава да дам ли кръв и на 120 минута?
да, при мен точно тази стойност на 120-та минута е извън норма.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 147
Момичета, здравейте! Предстои ми обременяване с глюкоза и от аптеката ми дадоха глюкозен монохидрат на прах в пакетче зелено и бяло. За първи път ще си правя обременяване. Аз съм в 24 г.с. с диагноза ИР и с наднормено тегло и по препоръка на доки ще си правя обременяване. Ендокринолога ми каза, че иска обременяването да включва- захар на гладно, изпивам захарта и след час пак давам кръв. Но не иска на 120 -та минута .....а четох, че на повечето искат. Според вас на своя глава да дам ли кръв и на 120 минута?
По-добре пусни и на 120 минута. Гестационен диабет може да имаш дори само 1 от трите стойности /на гладно, на 60-та и на 120-та минута/ да се отклонява от нормата. А е съвсем възможно само на 120-та минута да има проблем, а другите две замервания да са в нормите. Несериозно ми се струва да пиеш глюкоза, а да не пуснеш захар и на 120-та минута.

# 745
  • Мнения: 1 052
Аз бих пуснала и инсулин на 0, 60 и 120 Мин ( не знам писал ли ти ги е ендокринолога). Така изследването дава по-пълна картина. Като се подлага тялото на този стрес, поне да си струва. С тези резултати ще може при нужда да търсиш и второ мнение

# 746
  • Мнения: 945
Инсулин не се пуска при бременност.

# 747
  • Мнения: 1 052
Защо не се пуска? Не е коректен резултатът ли?

# 748
  • Мнения: 190
При бременност е завишен инсулина и няма смисъл да се пуска, само глюкоза. На 120та минута е много важен резултата.

# 749
  • Мнения: 268
Да, всяка бременна развива инсулинова резистентност, затова при бременните не се следи инсулина, а само глюкозата. Така ми каза моята ендокриноложка.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт