Резултати от микробиология

  • 141 815
  • 1 837
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Мнения: 2 509
И на мен нещо ми бръкна това Б, препоръчвам ти, Тонита, да си направиш и една колпоскопия. То по принцип е редно всяка година да си правим всички - като профилактика. Аз винаги го правя, когато ходя на ехограф профилактично.

# 1 816
  • Мнения: 88
Здравейте, момичета! Може ли помощ в разчитането на този резултат? Мислих, че всичко е нормално, но ме обърка заключението, че има наличие на възпалителен процес.

# 1 817
  • Мнения: 2 509
За да има толкова много левкоцити, най-вероятно имаш инфекция, която не се хваща на стандартна МБ.
Пусни си изследвания за хламидия, микоплазми и уреаплазми или направо Фемифлор плюс.
Ако нищо не излезе и там - вече колпоскопия и тестване за HPV, защото може и това да е причината.
Прекалено много са левкоцитите, за да е нещо нормално, при здрави жени, обикновено се наблюдават единични левкоцити, а твоите 20-25 на поле.

# 1 818
  • Мнения: 88
Благодаря, Mila1331. Пуснали са ми и Фемофлор скрийн и очаквам резултата и от него до седмица. Последно миналата година си правих колпоскопия, заради наличие на раничка и тогава всичко беше наред и раничката беше третирана с криодеструкция през 2023г.

# 1 819
  • Мнения: 2 509
Добре, във Фемифлор Скрийншот има всичките ППБ, тъй че да кажем, че ще даде някаква яснота.
Но преди да ти горят тази раничка направиха ли ти биопсия и тестване за HPV? Съветвам те след като излезе Фемифлора и ако там всичко е ОК, да отидеш на колпоскопия отново, цитонамазка (най-добре течно-базирана), за да се види какво е текущото положение. И изобщо след като си имала такъв проблем, цитонамазките и колпоскопиите трябва да си ги правиш задължително поне веднъж годишно. А ако не си правила тестове за HPV, пусни и тях, но разширения пакет с възможно най-много щамове.
Аз дори и след горенето на моята раничка продължих да съм положителна за HPV, та изпих една камара имуностимуланти. Сега, честно казано, нямам идея дали още го имам, защото от 10 г. не съм се тествала, но колпоскопия и цито правя ежегодно, щом съм 1-ва група и визуално всичко изглежда ОК, значи и да има вирус, той не прави проблеми. Но горенето не означава автоматично оттърваване от проблема, затова трябва да се следиш много.

# 1 820
  • Мнения: 88
Благодаря, Мила! Не са ме съветвали за биопсия, след колпоскопията. Правила съм течнобазирана и беше 1ва група. Последната цитонамазка беше 3 месеца след криодеструкцията, която излезе 2ра група и следящия АГ ме увери, че всичко е наред към момента. Ще изчакам да видя новите резултати и как ще ме насочат, но цитонамазка си правя ежегодно.

# 1 821
  • Мнения: 2 509
То биопсия не е необходимо след криодеструкцията, а преди нея, за да се види точно каква е лезията.
То сега вече няма смисъл, ако е изгорено до здраво. 1 и 2-ра група са съвсем ОК, но наистина, ако се върти там някакъв HPV (че явно не са те тествали затова) възможно е левкоцитите да са от него.
Но повече ще се знае след като ти излязат другите изследвания, може пък и да е нещо съвсем друго. Най-често т.нар. скрити инфекции - плазмите и хламията правят такива бели, уж нормална вагинална флора, обаче с много левкоцити.
Обяснявам ти го чисто теоритично, не искам да те шашкам безпричинно, защото не е задължително да е нищо от тези неща, но посочвам вероятните причини.
Пиши, ако искаш като станат готови резултатите.

# 1 822
  • Мнения: 88
Да, благодаря ти, Мила. Ще пиша като излезе пълната картинка.

# 1 823
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Момичета,а може ли гарднерелата да се "качи"от влагалището нагоре,към матка яйчници и да предизвика тяхното възпаление.Дпоред гинеколозите,гарднерелата си била влагалищно

# 1 824
  • Мнения: 24
Момичета,а може ли гарднерелата да се "качи"от влагалището нагоре,към матка яйчници и да предизвика тяхното възпаление.Дпоред гинеколозите,гарднерелата си била влагалищно
Да, при мен точно така се получи. Откриха ми я в матката с проба от менструална кръв в Геника. После АГ каза, че се е "качила" от влагалището и било напълно възможно.

# 1 825
  • Пловдив
  • Мнения: 556
А болял ли те е ниско долу корема и при палпация да те е боляло.Защото при мен при палпация нищо не ме боли,ехографско всичко е наред,а като си седя ниско долу ме боли от две седмици,кръст също ме наболява.

# 1 826
  • Мнения: 9 095
Вилиана, не мисля, че болките ти са свързани с гарднерела в матката. Това не е нещо инфекциозно, което да предизвика болки, възпаление, и т.н. по органите. Новост е това да се търсят бактерии, обичайно живеещи във влагалището, нагоре в матката - но нямам информация по въпроса и не заемам позиция за момента,...

landofroses - можеш ли да споделиш повече, какво наведе лекарите да изискат да пуснеш изследване на менструална кръв, имала ли си проблем с гарднерела преди това, лекувала ли си я дълго? Назначено ли ти е лечение?

# 1 827
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ами вече не знам какво да правя.В момента слагам полижинакс след последното изолирано ,което ви пуснах(грам+ коки)макар че венеролога каза,че влагалището е чисто и за него нещата са отгоре.Ходих след това пак на гинеколог,палпация-не боли,ехограф-наред,само лека задебелени лигавица,която се изчиства след цикъл.Той ми взе и секрет за стъкло и го гледа(доктор Петров,който замества Минев)и каза Ами има левкоцити,за мен не е гарднерела ,а от масовите бактерии ама то под микроскоп не може точно да се каже и ми изписа директно Левофлоксацин .Днрс ходих и до джипито.Нстиска кръст ,корем.При натиск никъде не ме боли ,а като си седя боли и ниско долу и кръст.Като се раздвижва,поминава болката.За нея е от черва и иридира и към таза.Вече не знам какво да правя и при кой да ида.Ще си дослсгам полижинскса и не знам

# 1 828
  • Мнения: 24
А болял ли те е ниско долу корема и при палпация да те е боляло.Защото при мен при палпация нищо не ме боли,ехографско всичко е наред,а като си седя ниско долу ме боли от две седмици,кръст също ме наболява.

Не, честно казано не ме е боляло. Само съм имала пробождания ниско долу, които са били редки и мигновени, това е. Дори не съм сигурна, че е било от гарднерелата. Но при преглед не ме е боляло.

Cafe del Mar
Вилиана, не мисля, че болките ти са свързани с гарднерела в матката. Това не е нещо инфекциозно, което да предизвика болки, възпаление, и т.н. по органите. Новост е това да се търсят бактерии, обичайно живеещи във влагалището, нагоре в матката - но нямам информация по въпроса и не заемам позиция за момента,...

landofroses - можеш ли да споделиш повече, какво наведе лекарите да изискат да пуснеш изследване на менструална кръв, имала ли си проблем с гарднерела преди това, лекувала ли си я дълго? Назначено ли ти е лечение?

Миналата година преживях мъртво раждане, в следствие на което пуснах фертилити тест в Геника, за да проверим има ли инфекция. От всичко възможно излезе гарднерела, която лекувах с Арилин Рапид и Флажил. После Вагизан, Жавал(хиалуронова киселина) и няколко капсули Гинофилус (не пълен курс). Направих контрола в Геника, която беше отрицателна, както и 2 МБ в различни лаборатории. Гарднерела не се изолира, а лактобацилите ми учудващо са умерено количество.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 12:30 от landofroses

# 1 829
  • Мнения: 681
И на мен са ми откривали Gardnerella vaginalis при фертилити тест в Геника. Също имам мъртво раждане и няколко ранни спонтанни аборта.
Не бих казала, че тя е била проблема, защото имах 100 други, които слава Богу се решиха, но и това си има своето влияние. При мен имаше само 1 курс промивки с антибиотик за нея.

Общи условия

Активация на акаунт