Резултати от микробиология

  • 141 684
  • 1 837
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 9 095
Ето ме отново, за съжаление с никаква информация по темата "бременност-БВ", никъде не намерих информация, където да се обяснява защо БВ възниква при бременност, или при прием на прогестерон, предполага се че и двата хормона (естроген и прогестерон) са в пика си през цялата бременност, което не предполага БВ в никаква форма, и въпреки това, това е факт явно. Масово във всички източници се казва "поради нарушен хормонален баланс и вагинална флора". Но нищо конкретно.
Ще продължа да ровя и да търся и когато намеря медицинска информация, ще споделя тук.
Дотогава вероятно бременните момичета ще си гушкат бебетата Two Hearts , но има много други бременни, на които може да сме полезни занапред.

# 1 786
  • Мнения: 2 530
Здравейте, някоя от вас имала ли е такава микробиология и имахте ли назначени глобули? За първи път ми се случва, а имам много микробиологии заради инвитро процедури. Лекарят каза, че всичко е наред, но аз се притеснявам заради по-обилното течение.

# 1 787
  • Мнения: 9 095
Здравей!
Имаш прекалено високо количество лактобацили - ти си шампион в групата тук Simple Smile Повечето се борим да завъдим някакви количества Simple Smile
Понякога не се третира това състояние - цитолитична вагиноза - само ако създава много дискомфорт. Обикновено се регулира само, друг път се назначават промивки със сода. Но ако нямаш други оплаквания, освен течението, остави нещата така.

# 1 788
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моля за мнение,че и лекарите се разминават.Какво значи грам положителни коки-някакви анаеробни ,тип гарднерела или нещо друго

# 1 789
  • Мнения: 9 095
Вилиана, грам - са гарднерела и подобните й, а грам + са разните стрептококи, например. Тук не е уточнено какви са обаче. Ще лекувате първо тях, после ще оправяш лактобацилите.
Мила е доста по-информирана за тези, нека се включи с мнение и съвет.

# 1 790
  • Мнения: 2 493
Показаното изследване е непълно. Само микроскопията се вижда, не се вижда резултат от посявката.
Вилиана, покажи и останалото.

# 1 791
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Тъй като лекувам гарднерела от доста време и пак се появява,а посявката винаги е стерилна,този път ми взеха само стъкло за микроскопия

# 1 792
  • Мнения: 2 493
Този път обаче може да е нещо съвсем друго.
Без да се знае точно какъв е причинителя - всяко лечение ще е на посоки. Ако беше Гарднерела, щеше да си пише, ако бяха анаероби, би трябвало да си пише, то има и анаеробни коки. Тук са грам (+), което кой знае точно какво е.
Вариант 1 - да ти изпишат директно някакви глобули, то така или иначе все ще са или едните, или другите - няма супер много опции от АБ глобули няма.
После ще трябва да си оправиш средата с вагинален пробиотик. Нищо чудно, че правиш БВ, то лактобацилите ти никакви ги няма.
Вариант - 2 - да ти вземат и МБ, но освен да ти изпишат и някой орален АБ, който няма да ти свърши никаква работа за вагинална инфекция от този тип, няма голям смисъл.
И между другото - Cafe Del Mar, мислех си нещо, ние хубаво включваме в лечението на БВ след Метронидазола или Клиндамицина нещо от рода на Вагизан, за подкиселяене на средата преди вагиналния пробиотик, защо да не го правим и при другите бактерии - точно тези, стрептококи, ентерококи, ешерихия и т.н.? Че те, ако знаеш как вдигат ph-то…
Едно време ходех при една венероложка, която при всеки преглед ми мереше и ph-то, в такива инфекции съм стигала и до над 6… младо момиче на 25 години, такова ph е при менопауза… Нормалното е около 4. Та не е лошо да го сложим в “протокола”, мисля аз.
Ох, дано да не ми се наложи от първо лице, единствено число, но според мен логиката е добра. Примерно след Полижинакс или там каквото изпишат - 3-5 дни Вагизан (или Лактобор и сходните), след което курс с
Гинофилус.

# 1 793
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Днес съм при венеролог,за да види директно за какво става дума,защото вече тотално се обърках.На 1 април бях на гинеколог,защото отново ми запари,взе ми стъкло и тампон и ги занесох в лаборатория Иванчев.Излезе,както винаги посявка стерилна,гарднерела с клу селс и,добре изразена реакция със сегментоядрени левкоцити и оскъдно лактобацили.Половин месец по-рано правих фемифлор плюс и всичко беше ок,даже лактобацилите.Не съм лекувала вагинозата,която излезе на 1 април,защото същия ден ми дойде и малко се проточи.Миналата сряда бях на лекар,заради болки ниско долу,но каза ,че всичко е наред,даже и влагалището и шийката са супер чисти.Взе пак секрет само на стъкло и това излезе-но това е в лаборатория Писанец,той работи с тях и каза,че този път той ще предвижи нещата,а аз като че ли на Писанец не вярвам много,та така.В момента не знам какво имам

# 1 794
  • Мнения: 2 493
Оф, ужас, то едно с едно резултат няма да си съвпадат в последните ти 3 изследвания.
Виж венеролога какво ще измисли.
Пиши после.

# 1 795
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ох момичета,това моето е вече ненормално.Връщам се от кожно-венерически лекар.Обясних му положението,което е при мен от половин година,казах му за последните изследвания,взе ми секрет човека и вагинален и цервикален.Каза,че всичко е чисто,във влагалището няма нищо,няма левкоцити,лактобацилите са в норма.Но в цервикалнив има доста левкоцити,но шийката не е възпалена,не е зачервена,а по-нагоре -тръбо,яйчници,там има възпаление,според негови затова са ми и тези болки ниско в корема.Каза,че гарднерелата по принцип не прави такова възпаление,че да има толкова левкоцити,както го описват.А и винаги като са ми гледали влагалището е било спокойно,не зачервено,с минимален секрет .Неговото описание,съответства с това на Геника

# 1 796
  • Мнения: 9 095
Изследвала ли си други неща, откакто имаш тези проблеми?
При гинеколог по принцип при палпация, когато има възпаление, прегледът е доста болезнен, аз съм имала възпаление на задматочни връзки (по памет пиша) и се разплаках от болка, спомням си, просто като ме натиснаха ниско на корема и ми причерня от болка. Пих антибиотик, два дори...Та, оттогава се сдобих с бактериална вагиноза де. Мисълта ми е, че гинеколог може да установи имаш ли наистина възпаление и къде точно е.

Мила - и аз мисля, че Вагизан винаги е чудесна опция, когато има липсващи лактобацили, респективно нарушено ph.

# 1 797
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Какви други неща имаш предвид.Изследвала съм урина и всичко там е наред.Миналата сряда бях на гинеколог и леко ме понатисна и не ме болеше.Но имам от десетина дни болки ниско долу и в кръста на моменти

# 1 798
  • Мнения: 9 095
Сега видях, че в панела на Геника са изследвани доста неща.
Цитонамазка скоро правила ли си?

# 1 799
  • Мнения: 2 493
Относно болките - може да са от 100 неща. Неврологии, синдром на раздразнено дебело черво, колит, всякакви подобни. Не е меродавно, особено по време на преглед. Мен например абсолютно всеки път ме боли. Сега например съм с много тежко ПМС, коремът от дни ме боли, особено ниско долу, кръстът също, но айде, то аз съм с 100 проблеми с гърба, тъй че това не го броя. Важното е какво се вижда на ехограф, доколкото разбрах - нищо.
Сега за тия странни резултатите - супер объркващо е. Не знам на кой да имаш доверие. Ако си ходила при този венеролог и преди и му имаш доверие - то директната микроскопия е най-меродавна.
Нещо обаче не ми се връзва са имаш инфекция горе - по марка, тръби и т.н., тази инфекция да се ограничи до цервикса и после надолу да си чиста като сълза. Обилно количество левкоцити има и при HPV.
Отново стигам и до любимите ми трихомони - това, че във Фемифлор са отрицателни нищо не значи. Те с ДНК тест не се хващат.
Доколкото съм наясно - май си от Пловдив, не знам в коя лаборатория ги хващат с посявка, можеш да питаш в темата с трихомоните, за да изключиш и това.
Че нещо много странна и объркана картина има при теб…

Edit: Не винаги БВ има клинична изява. Имам приятелки, които са като теб. Аз пък почти нямах с трихомони, само парене при пишкане.

Общи условия

Активация на акаунт