Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 111 340
  • 728
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 492
Болницата е Софиямед , обясниха ми , че половината процедура минава по здравна каса, иначе щеше да е 1400 🤧. Когато говори примерно - Кос... Мос , иск... ам .. така се получават думите, виждам че няма въздух , за да ги изговори цели. Не говори така постоянно , но се случва вече доста често 😔

# 676
  • Мнения: 3 952
Преди година в токуда беше между 500 и 600, не сме спални в отделението. Отидохме една сутрин рано, минахме през всички кабинети, приеха ни по документи и се прибрахме. На другата сутрин, гладна и жадна я заведох, оперираха я и привечер ни пуснаха. На трета сутрин ходих да ни изпишат.

# 677
  • Мнения: 581
На нас ни струваше 800 лв в майчин дом във варна. Нямахме престои в болницата , отидохме сутринта и следобяд си тръгнахме

# 678
  • Мнения: 492
Благодаря ви за отговорите ! А , аз си мислех , че доктора се опитва да ме пусне по пързалката 😀 Хич не ми се иска да нощуваме в болници , дано и нас ни пуснат още същия ден 🤧

# 679
  • Мнения: 51
Преди няколко дни търсих точно тази тема, но не успях да я намеря. Детето ми (4+ г ) беше болно повече от два месеца. Кашлица, сопол и всичко което се сетите. Бяхме при УНГ, правиха и снимка на сливиците. Третата сливица ѝ е трета степен, доктора каза, че дори отива към четвърта. Трудно ѝ е дишането, дори и говора и става пресечен понякога .. Ще я махаме, няма как. Всичките сиропи ,капки и антибиотици които изпи детето през тези два + месеца, не помогнаха. Искам да ви попитам, колко пари ви излезе тази операция  ? Докторът който преглежда детето ми , ми каза 700 лева и малко ме вкара в шок и ужас 😐. Седи ли се после в болницата ? Страшно ли е ? ( Защото да си призная , мен ме е страх 😑 )
Нашата операция на трите сливици, в частна болница Здраве, бе 1000лв. Ако беше само на третата сливица щеше да е 600-700лв. Ние нощувахме там след операцията. Редно е детето да бъде наблюдавано, защото може да стане кръвоизлив. Но все пак лекарите си поемат отговорността.

# 680
  • Мнения: 345
Мерси за отговорите! Запазихме час и при д-р Крема, да видим той какво мисли.
Реално детето разреди боледуванията, остана обаче хъркане през ноща, иначе през деня не стои със зяпнала уста, диша си през носа, не на 100% ама пак.
 Иначе периода 3,6 - 5 години беше доста зле, аз обаче бях в майчинство и имах възможност да я гледам, а когато не е на градина е добре, реално лятото по 4 месеца тя си е с мен и е добре. Голямо чудене ме гони….
Относно престоя в болница мисля, че за 1 вечер е ок, за всеки случай е добре да се остане под наблюдение.

# 681
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета, въпрос. В Англия сме и сигурно ще вадят на малката сливиците- и трите, защото са постоянно подути и е с ангини. На АБ е почти всеки месец, на 2г 9м. Напоследък забелязвам, че спира да диша за по няколко секунди, докато спи вечер и казах на УНГ. Писали са, че има апнея, което евентуално ще забърза ваденето, защото тука по здравна каса всичко отнема векове. Моля ви, кажете, спира ли този проблем с дишането, след като се извадят сливиците? Много съм притеснена, особено, след като четох за тая апнея и последиците. Ужас 😫😫

# 682
  • Мнения: 7 341
Къде в София сте оперирали детето и сте доволни? Операцията не се ли покрива от здравна каса?

# 683
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Здравейте, момичета, въпрос. В Англия сме и сигурно ще вадят на малката сливиците- и трите, защото са постоянно подути и е с ангини. На АБ е почти всеки месец, на 2г 9м. Напоследък забелязвам, че спира да диша за по няколко секунди, докато спи вечер и казах на УНГ. Писали са, че има апнея, което евентуално ще забърза ваденето, защото тука по здравна каса всичко отнема векове. Моля ви, кажете, спира ли този проблем с дишането, след като се извадят сливиците? Много съм притеснена, особено, след като четох за тая апнея и последиците. Ужас 😫😫

При моят син спря. - беше на пет като го оперирахме. Спокойно, ще мине и ще се оправи. Успех.

# 684
  • Мнения: 51
Jullliana, и моето дете нощно време спираше да диша за секунди. Вече почти година от махането на 3те сливици, е добре. Мисля, че няма вече апнея, поне не съм го засичала.




FrauDanna, моето го оперирахме в частна болница Здравето, платихме си но може и по здравна каса да са си дръпнали каквото се полага. Като гледам, май сме платили почти същите пари като в държавните болници.

# 685
  • Мнения: 178
400 лв.платихме в болница Авис медика -Плевен.3 дневен е престоят.

# 686
  • Мнения: 492
Три дни в болница 😳😳😳 . На мен докторът който ще прави операцията ми каза , че може да си тръгнем още същия ден. На много малко хора им се налагало да останат за една вечер. Вчера това ми го каза. Записа ни чак за 13 март, дано да е здраво детето и да не се налага да чакаме още.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Не е приятен престоят в болница, но не разбирам защо така се омаловажава смисълът му.

Все пак става въпрос за манипулация под пълна упойка.

# 688
  • Мнения: 3 952
Защото това не е коремна операция, че да налага три дни престой.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 14:51 от Satine

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Разбира се, че не е коремна операция, но е операция, а не кариес.
Влизам тук, за да споделям опит, а не предположения.

Общи условия

Активация на акаунт