Филми - новини, премиери, обсъждане - 2

  • 74 549
  • 195
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18 328
Даааа, филмът има добри шансове. Олга Куриленко трябва по-напористо да се саморекламира като украинка и филмът ще обере овациите. В днешният кино-свят всичко е вече политика.

# 121
  • Мнения: 5 793
Това е много опасна пропаганда и тренд. Дори да не го пуснат по кината тук ще го има навсякъде в интернет, а и няма да е единственият такъв филм. Точно децата и тийнеджърите, които са най-уязвими и объркани ли ще таргетират??
Може в училище вече психолози да ги питат сутрин как се чувстват, може да бъде и друг някой пол и е най-важното да го вкарат в главата им, да мислят за това и да " търсят ". Аз на 8 и децата около мен си карахме колелото и най-голямото ни притеснение беше таблицата за умножение. Филмът бил апел за толерантност.
Отвратително, не знам как може да се допусне такъв филм да се снима и да печели награди.

Последна редакция: пн, 27 фев 2023, 07:44 от T.Valcheva

# 122
  • София
  • Мнения: 1 836
Мелбруксовата "История на света, Част ІІ-а" тръгва след няколко дни. Надявам се тракерите да не я пропуснат и преводачите да й обърнат внимание.
Официалният трейлър на Hulu: https://www.youtube.com/watch?v=jok7jfOUUxI

# 123
  • София
  • Мнения: 1 836
За ІІ-а част на "Историята на света".
На платформите-"близнаци" (едно от които е зелка) вече ги има първите 4 епизода. Засега на други 5 места, където се предлагат БГ-субтитри още никой не е взел да превежда. Изгледах първия, като се има предвид, че спомените ми от немския са по-добри от английския - не претендирам, че съм го възприел на 100%. Но ми хареса. Има закачка с една от последните реплики от филма отпреди 40-и-повече години, но (може би, тъй ми се струва) е някак "по-сериозен" от филма, т.е. Част Първа.

# 124
  • Мнения: 9 200
Изгледах ОТО- Том Хенкс е страхотен- филма обаче е психически много тежък.

# 125
  • Мнения: 29 552
Изгледах ОТО- Том Хенкс е страхотен- филма обаче е психически много тежък.

Започнах го, понеже много харесвам Том Хенкс, но май няма да го догледам.

# 126
  • София
  • Мнения: 11 618
Аз съм гледала шведския вариант, много ми хареса и се доближава до книгата.

# 127
  • Мнения: 29 552
Току що изгледах Room. Много, много силен!!! Не го бях чувала, но видях рейтинга му от 8,1 и три номинации за златен глобус и 1 спечелен Оскар за главна женска роля.

https://www.imdb.com/title/tt3170832/

# 128
  • Мнения: 4 872
Подобен филм и базиран на истински случай  е Момиче в мазето. https://www.imdb.com/title/tt13269536/?ref_=nv_sr_srsg_4 
 Брутална история.

# 129
  • Мнения: 29 552
Много ли е брутален? .....да знам дали да го почвам, че много ми влияе. На Room си поревах....

# 130
  • Мнения: 4 872
Брутален като сюжет, защото *
Скрит текст:
похитителят е бащата на момичето и съответно  става баща на децата и'. Държи я в плен в собствения им дом в продължение на 20 години.
Иначе няма неприятни сцени, но е драматичен.  Мен ме жегна историята.

* Скрития текст не е спойлер- написаното става ясно от самия трейлър, но все пак го оставям така 😶‍🌫️

# 131
  • Мнения: 5 793
Брутален като сюжет, защото *
Скрит текст:
похитителят е бащата на момичето и съответно  става баща на децата и'. Държи я в плен в собствения им дом в продължение на 20 години.
Иначе няма неприятни сцени, но е драматичен.  Мен ме жегна историята.

* Скрития текст не е спойлер- написаното става ясно от самия трейлър, но все пак го оставям така 😶‍🌫️
Скрит текст:
А разбира ли се защо? Психичноболен ли е или той знае ли, че тя му е дъщеря???

# 132
  • Мнения: 4 872
Спойлер
Скрит текст:
Да, знае че му е дъщеря и умишлено прави всичко това с нея в продължение на толкова много години. Той е много контролиращ, властен и държи дъщерите му да се държат скромно и да изпълняват правилата му. По-малката  от двете обаче е по-своенравна и показва  харакер , съответно не се държи съвсем според неговите желания и прави планове да напусне къщата след като навърши 18, затова той организира  затварянето и' в бункера малко преди рожденния и' ден  като наказание  за постъпките и'. Болен мозък е като цяло. Съдист

# 133
  • Мнения: 29 552
Само ми кажи в скрит текст дали краят е добър, че иначе няма да го гледам....

# 134
  • Мнения: 5 793
Спойлер
Скрит текст:
Да, знае че му е дъщеря и умишлено прави всичко това с нея в продължение на толкова много години. Той е много контролиращ, властен и държи дъщерите му да се държат скромно и да изпълняват правилата му. По-малката  от двете обаче е по-своенравна и показва  харакер , съответно не се държи съвсем според неговите желания и прави планове да напусне къщата след като навърши 18, затова той организира  затварянето и' в бункера малко преди рожденния и' ден  като наказание  за постъпките и'. Болен мозък е като цяло. Съдист
Благодаря
Скрит текст:
Мисля, че ми беше попадала статия преди години, че е имало такава истинска история в САЩ и жената после е била нормален човек и е написала книга, смисъл тя не е изгубила ума си, дори се омъжила и имала дете. Не знам дали става дума за същата история. Има много властни родители и все пак това е доста извън рамката на нормалното наказание - защо я изнасилва щом иска тя да е скромна? И как приема, че имат дете и самото дете знае ли кои са родителите му? После бащата осъден ли е на смърт или? И никой в този филм не се самоубива до края или само зрителите.... добре че са пожалили психиката им до толкова, че да не показват и гнусни сцени.

Общи условия

Активация на акаунт