Кафяво зацапване в 5г.с!!

  • 39 216
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Първо 2 х 1, но след едно малко по-,засилено и червено течение ми го увеличиха на 3х1

# 16
  • Мнения: 171
И до сега ли го пиеш 3*1,понеже и аз от петък имам зацапване,което си продължава и до днес.Вчера доктора ми изписа дуфастон 2*1,ако се засили 3,но аз реших да го пия по 3.

# 17
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Да, още го пия така. При менмен течението спря като влезнах в 9г.с., но още го пия. Утре съм на преглед, да видим какво ще каже АГ. По принцип знам, че веднъж почне ли се дуфастон, трябва да се пие до края на 3 месец. Така ми каза АГ на предния преглед.
И при теб ще спре течението, не се притеснявай и по-малко се натоварвай физически.

И до сега ли го пиеш 3*1,понеже и аз от петък имам зацапване,което си продължава и до днес.Вчера доктора ми изписа дуфастон 2*1,ако се засили 3,но аз реших да го пия по 3.

# 18
  • Мнения: 9 196
Да, още го пия така. При менмен течението спря като влезнах в 9г.с., но още го пия. Утре съм на преглед, да видим какво ще каже АГ. По принцип знам, че веднъж почне ли се дуфастон, трябва да се пие до края на 3 месец. Така ми каза АГ на предния преглед.
И при теб ще спре течението, не се притеснявай и по-малко се натоварвай физически.

И до сега ли го пиеш 3*1,понеже и аз от петък имам зацапване,което си продължава и до днес.Вчера доктора ми изписа дуфастон 2*1,ако се засили 3,но аз реших да го пия по 3.

Да и при мен е така - спря, но минимум до 16та седмица. А има възможност и след това да продължи, според състоянието на шийката, защото е един вид химически серклаж - но не дуфастон, а утрогестан локално.

# 19
  • Мнения: 171
Момичета,зацапването продължава.Тази сутрин си направих тест-една чертичка.Няма бременност,нали?Явно с това течение е станало нещо.

# 20
  • Мнения: 65
WearyЗдравейте, имам нужда от съвет. В понеделник - 12ти - си направих тест, излезе положителен, след това още няколко за по-сигурно, нямам никакви симтоми на бременност все още. Последния ми Ц започна на 23ти декември, като около, 26-27 януари правих един тест и беше отрицателен. На 30ти ми взеха цитонамазка и като че ли на другия ден имах много леко розово зацапване, предположих че е от остъргването на шийката. От тогава до сега би трябвало да съм около 7 г.с., но преди 3 дни от следобяд до вечерта имах много силни предменструални болки, също и в кръста. Уплаших се и си помислих, че всеки момент ще ми дойде. Нямах кървене просто болки. Отидохме до спешното, взеха ми кръв и урина, мериха кръвно и продължаваше да си ме боли. Може би след 4 часа чакане докторката ме прегледа, взе ми проба за инфекции и каза че има гъбична инфекция и съвсем малко кафява кръв, но шийката е затворена и стегната. Не ми каза, че няма опасност от аборт, но ми каза че може и да е нормално. ЧХГ ми е било 4035 и ми казаха че заради нередовния ми цикъл оплождането е станало по-късно и съм около 5-6 седмица. Докторката ми даде една свещичка Канестен 500мг и ми каза да си я сложа още същата вечер, не ме гледаха на УЗ. Прибрах се вече малко по-спокойна и на другия ден глобулата започна да изтича, но малко след това и зацапване, нямах болките от предния ден, просто съвсем малки парченца лигавица при избърсване примесени с лекарството. Обадих им се и ги попитах дали това е нормално, казаха да. Надявах се днес вече да е спряло, но не, все още го има, не капят чисти капки кръв, съвсем малко по бельото остава. Прочетох в английски форум, че това лекарство чистейки гъбите остъргва горния слой лигавица на влагалището, и точно на такова ми изглежда, малки червени парченца лигавица, определено не като съсиреците по време на цикъл. Живея в Шотландия и докторите няма да ми изпишат нищо за задържане ако има проблем, казаха ми да си взимам фолиевата киселина и да си чакам часа с акушерката. Имам Дуфастон от България, пила съм го и преди,  въпроса ми е мога ли да го започна, в понеделник ще се обадя на доки в България, но въпреки това не мисля че може да навреди по някакъв начин. И има ли такова нещо като кървене произлизащо само от влагалището или всяко кървене идва от матката? Извинете ме, но за няколко дни изчетох какво ли не, прегледа ми е в сряда, надявам се до тогава зацапването да е спряло... Weary

# 21
  • Мнения: 9 196
Пий си дуфастона, няма как да навреди. Въпроса е, че едва ли имаш достатъчно.

И защо давате да ви се правят цитонамазки в съвсем начална бременност така и не можах да разбера... Дори и за противогъбични е твърде рано.

# 22
  • Мнения: 65
Преди да ида на цитонамазката си правих тест и беше отрицателен, явно или не е бил валиден или е както ми казаха, че съм била с по-късна овулация и не е можело да отчете толкова рано. Дойде ми резултата от цитонамазката и казват, че няма изменения и не се налага допълнително изследване, дори не ти казват коя група е. Положителния тест имах 12 дни след цитонамазката. Според тях е безопасно да се слагат глобули, нямах избор, бях много уплашена. Имам една пълна опаковка Дуфастон, майка ми може да ми прати от България, нямам представа по каква схема се пие, ще питам док. Преди съм го пила само за регулиране на Ц.

# 23
  • Мнения: 9 196
Почни стандартното - по 1 на 12 часа. Някои изписват ударни дори в първите три дни да повлияят кървене, ако има такова, но ти май нямаш кървене точно ... Вземи си но шпа и лягай да си почиваш. Повече витамин Ц и така. Майка ти, ако ще праща - по-добре да е утрогестан. То в Шотландия едва ли ще ти изпишат нещо изобщо. Аз ако имам спешен въпрос, който знам че тук ще ме отсвирят, звъня в Щерев или Малинов и им превеждам таксата за консултация по телефон. И тия глобули само ще те дразнят там, по-добре ги спри, ако не е трагично положението с гъбите.

# 24
  • Мнения: 65
Ношпа не е ли за болки и спазми, от онзи ден не съм имала. Дори и Ношпа не мога да намеря тук, явно ще се праща, ами да не е съвсем кървене, при избърсване се оцветява малко тоалетната хартия но е много воднисто с малки парченца, най-вероятно олющена лигавица

# 25
  • Мнения: 9 196
Ношпа не е ли за болки и спазми, от онзи ден не съм имала. Дори и Ношпа не мога да намеря тук, явно ще се праща, ами да не е съвсем кървене, при избърсване се оцветява малко тоалетната хартия но е много воднисто с малки парченца, най-вероятно олющена лигавица

Има в румънските и подобни магазини но шпа, в и бей също има. Спазми може да имаш и без да ги усещаш. Но витамин Ц задължително, поне три пъти на ден.  Пий си дуфастона и се успокой, че си направила каквото трябва, от там нататък е каквото Господ е решил.
А лекарства да ти пратят така или иначе, консултация също - или ти, или майка ти от твое име, защото каквото и да стане сега, нататък може да ти потрябват пак.

# 26
  • Мнения: 65
Пак съм аз, зацапването премина в кървене, вчера сутринта беше по- слабо, но се засили, нямам болки и съсиреци. Ходих в болницата за ранен скан, заради кървенето, вижда се гестационен сак отговарящ на 5та седмица, може би 6та, но не се видя плоден сак. Радиоложката каза, че все още е рано да се види каквото и да е.
Ако няма друго, което да ме успокоява, е че все още е там, започнах Дуфастон 2 по 1, опитвам се да лежа по цял ден и се моля да се закрепят нещата. В четвъртък вечерта ЧХГ беше 4035, в сряда имам час с акушерка и ще настоявам за още един кръвен, да видим расте или пада. Донякъде съм се примирила, че явно няма да го бъде, но все пак и тая малка надежда, че има някакъв шанс. Frowning1Disappointed Relieved

# 27
  • Мнения: 1
 Здравейте бъдещи майки бременна съм във 1или 2месец съм записала съм си час за преглед но ми е другата седмица,вчера имах кафеникаво течение и леки болки ниско долу,днес имах леко зацапване с розаво течение.Много аъм притеснена нормално ли е това което ми се случва ???

# 28
  • Мнения: 171
Не чакай до другата седмица.Отиди възможно най-скоро на лекар да ти изпише нужните лекарства.При мен скоро се случи същото нещо.
Здравейте бъдещи майки бременна съм във 1или 2месец съм записала съм си час за преглед но ми е другата седмица,вчера имах кафеникаво течение и леки болки ниско долу,днес имах леко зацапване с розаво течение.Много аъм притеснена нормално ли е това което ми се случва ???

# 29
  • Мнения: 845
Аз също в 7-8 г.с имах кафеникаво течение, беше малко. Лекаря каза, че това е нормално да не се притеснявам. Към 10та седмица пак му звънях, пак ме успокои и каза, че ако не стане червеникаво течение ми няма нищо. Е, в 11г.с прокурвих, веднага си намерих кой да ме прегледа. Бях отговаряща на 8 г.с и missed abortion. От тогава все се чудя за това кафеникаво течение и дали в крайна сметка е можело да се избегне. Този месец спряхме да се пазим, нямам търпение да разбера какво е станало. Само дето и съм доста притеснена от предния път. Както и да е, според вас това течение окей ли е или не е?

Общи условия

Активация на акаунт