С огромен копнеж посрещаме ДЕКЕМВРИЙСКИЯ бебевалеж!

  • 38 058
  • 348
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 406
Христина, 3 400лв това сериозно ли е?!?  Къде, ако не е тайна?

# 31
  • Monaco
  • Мнения: 374
Аз ще раждам в Сан Ремо и всичко ще ми е безплатно, даже мъжът ми ще е до мен и не трябва да плащаме за това. Включително и епидуралната упойка не се заплаща. Педиатърката ми каза, че бебенцето ще си спинка при мен в стаята. Държавна болница е, но е като частна клиника, изключително чисто и ново. Тук не се плаща за екип и общо взето, който доктор е на смяна.  Хората са много мили, поздравяват се в асансьора, по коридорите, без да се познават. Обслужващият персонал също. Имам позитивни нагласи, макар че знам че в България ако не си платиш не можеш да очакваш специално отношение. Да ви споделя, че аз загубих първото си дете и имах предизвикано раждане в 5-ти месец именно в клиника Щерев... Докторът беше вкиснат, защото не му се чакаше цяла нощ да родя и не спря да мрънка, после когато всичко се случи бързо не си скри радостта, че щял да се наспи..А аз бях разбита, че си губя детето и не ме интересуваше как се чувства той. Както и да е.. Минало

# 32
  • Мнения: 614
В Св. Лазар е толкова в по някакви условия в единична стая. Поне аз като проучвах беше така....
Joanna, това е ужасно Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 8 664
В Св.Лазар в момента е най-скъпото раждане(поне така мисля). В специалната им зала, със Зебрите.Ако бебето беше главично бих ги дала тези пари, за да родя с тях.В момента те са с най-съвременни практики, които подкрепят родилката.
В Щерев моя позната също загуби бебето си в 5 месец, поради недоглеждане на следящата лекарка.После изязоха много проблеми, трудно износи втората бременност. Много мои познати са раждали там и почти всички със секцио-спешно,  други са облъчвани от рано, че ще трябва да ги срежат.
Повечето от тях родиха после вкъщи, защото не успяха да намерят достатъчно подкрепящи специалисти за VBAC .И раждат за по 2 часа...иначе са с тесни тазове, бебетата им големи, очите им не знам какви...
За Надежда пък 50/50. Тези, които са отишли без подготовка са недоволни.Тези, които са били на курсове за раждане,  близък до себе си, знаещи къде отиват и какво ще трябва да оравят-много доволни.Защото са ги оставили да раждат почти сами.
Тук плащаме огромни суми , за да не ни се месят и да раждаме сами Grinning Да си пипнем бебето веднага и бащата да присъства.

# 34
  • Мнения: 614
Дези, и аз имам такава позната в Щерев със същата съдба... Аз също не бях доволна.
За съжаление си права, само търсят причина на секцио и разни намеси. Cry Аз нямам против, но само когато наистина се налага!

# 35
  • София
  • Мнения: 8 664
Навсякъде има доволни и недоволни.Моите познати иначе са доволни от самите операции и престоя. Но се чувстват излъгани, заблудени...че са оперирани без причина. А при първа бременност не винаги можеш да реагираш добре.
При втора вече плащаш огромни суми, за да намериш кой да те изроди нормално.Или го правиш вкъщи(като пак се плаща доста...на този, който е склонен да асистира у дома).
Друга приятелка наскоро роди пак вкъши, но е раждала в Тина Киркова. 15 излишни и болезнени процедури. Сега буквално за час роди вкъщи.

И аз бих родила вкъщи, ако бебето нямаше сърдечен проблем(и беше главично де).  Това не е решение за всички...за тези със сложни бременностите, с проблем при бебето...или просто неуверени и искащи специализирана помощ.Но за други е идеалният избор. И би трябвало вече да се уреди законово.

Тези на фраксипарин кога го спряхте или ще го спирате? Утре трябва да съм на тонове и да си питам лекарката...но май няма да мога да отида.Няма кой да гледа детето, а по леда ме е страх да ходим до метрото, после от метрото до медицинския център.В понеделник дано успея да се добера.
Чета различни неща. Някои го спират седмица преди операцията, други казват, че е изключително опасно да се спира рано. Аз уж съм с нискорисков фактор...а и съм го спирала вече за седмица, покрай амниоцентезата.

# 36
  • Мнения: 2 340
Аз  и онзи ден казах на ПР-ката на деня на отворените врати, че докато доцентки и докторки светила в ин витро процедурите, чиито графици са пълни до пръсване, израждат.. на болницата статистиката й ще е за 30% (очаквани) нормални раждания.. Аз знам за поне 3-ма на първо четене лекари, които НЕ израждат секцио, ако няма истински, ама истински причини за това и се навиват супер трудно за секцио по желание..

Иначе до този момент съм повече от доволна от всеки специалист, на който попаднахме в Щерев.. АГ (2 различни и двете прекрасни), андролог, ендокринолог, лаборантки, кардиолог.. дължа успешното си забременяване без да ме претупат за инсеминация или ин витро, а оставиха нещата да се случат естествено, просто ни помогнаха да се справим с проблеми.. Повече от внимателни бяха при проследяването на бременността, направиха ми куп изследвания, които на много места не биха се и сетили, а си бяха нужни на база резултатите.. Дай Боже и раждане ми да мине наред.. и лоша дума да не мога да кажа за тях и след това.. Крайно внимателни, мили и отзивчиви.. Плащала съм си и на други места, аз по ЗК никога не правя нищо, но такова отношение никъде не съм имала..


Зебрите са ми фаворит, ако нямах първоначалните 2 години с проблеми при забременяването, бих родила там на драго сърце.. За жалосто моя приятелка наскоро не успя да роди с тях и пак се наложи секцио, но това си е риск, който винаги го има..

# 37
  • Мнения: 715
Зебрите са уникални, а акушерка Емилия Казълова, която също изражда в тази стая е прекрасен човек, които може да те успокои сякаш раждаш с майка си. Толкова ми харесаха като екип и всичко, но политиките на болницата и моите желания се разминаха, иначе имахме събрани паричките и щях да съм там. За щастие намерих успокоение в д-р Арабаджи и се надявам до последно да остане така.
Тонче, на дни на отворените врати в Щерев ми казаха нещо да си оставя един ден- 2, 3 часа за среща с някакъв доктор, с който се попълват много документи, ама какъв беше, не мога да си спомня, не го обяснявам добре, но ако се сещаш за какво говоря можеш ли да споделиш дали си минавала и сама ли си записа час или АГ ти каза кога. Благодаря Grinning

# 38
  • Мнения: 2 340
Еми Казълова е страхотна, обожавам я от лекциите й в училището за бременни Simple Smile


Хриска,
Скрит текст:
д-р Арабаджи ме викна в един ден, много рано сутринта кръв и урина (да изследвам написани от нея 234324 неща), като задължително в лабораторията кажи, че ще имаш консултация с кардиолог и анестезиолог, че аз не им изглеждах бременна в 9-тия месец, понеже си ме знаят, че съм дебеланка по принцип и без малко да пропусна да кажа, пък отделят епруветка за кръвна група, на база която се прави протокол за кръвопреливане (ако се налага после)..

След това бях на тонове; после при док да ги види и тя ми каза като ми станат изследванията да отида при анестезиолога и кардиолога.. Правиха ми ЕКГ, после консултацията с него.. после попълних един тон документация + информирано съгласие с помощта на старшата сестра.. докато прочета и питам за всичко... минаха поне 40 мин.. и след това минах на консултация с анестезиолога, който разясни и неговите си неща.. двамата написаха становище, че не виждат причина на този етап родоразрешението да не е нормално.. и така.. Не знам дали обясних много добре, но след среща с Арабаджи, тя ще ти каже. в 36г.с направихме това.

# 39
  • Мнения: 715
Да, за това питах благодаря ти Heart

# 40
  • Мнения: 2 406
Какви са тия "зебри" бе момичета?! Влизам в нета да се информирам...

# 41
  • Мнения: 2 340
Какви са тия "зебри" бе момичета?! Влизам в нета да се информирам...

http://zebramidwives.com

# 42
  • Мнения: 9
Алма и Мама на слънчице, честито бебчета! Много здраве, късмет и радостни мигове!

# 43
  • Monaco
  • Мнения: 374
Тонче, аз не казах умишлено името на доктора, който се държа грубо, именно защото човекът си свърши работата добре и не съм имала усложнения. Но просто отбелязах, че дори да си платиш нямаш гаранции за добро отношение в България, а тук в Италия не плащаш нищо и са изключително човечни и мили. На мен ми правиха феталните морфологии напълно безплатно и сумата и изследвания, включително днк тест на мен и на мъжа ми, който в България си е доста скъп. Да не говоря, че като правя изследвания бременните са с предимство и не чакам по опашки, даже възрастните хора си отстъпват мястото, което в България никога няма да се случи. Да, ясно е, че като си платиш сумата и пари в Щерев или друга клиника ще те изследват и тн, но не това е за впечатляване.

# 44
  • Мнения: 1 019
Честито на родилите вече!
Алма, радвам се, че все пак роди естествено както си искаше!

Какви са тези цени от 3400 в бг.... Уау ....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт