Обезцветяване и боядисване

  • 2 867
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Имам въпрос и много се надявам да ми внесете малко яснота. В края на септември се боядисах за първи път. Естественият цвят на косата ми е тъмно русо и избрахме с фризьорката такъв цвят боя. И настана ужас- в корените косата ми стана рижава. Фризьорката се притесни и ме боядиса с един тон по-тъмен цвят и...още по-голям ужас... Стана кестенява, като има странни по-тъмни кичури и червеникав оттенък. Вече 2 месеца чакам да се поизмия, но без ефект. Искам да си върна моя цвят и ходих при друга фризьорка. Жената пробва на няколко места три вида боя, да видим какъв цвят ще излезе от манджата в косата ми. Ами никоя боя не хвана. Предложи ми да ме обезцвети със обезцветител със специална терапия и след това да ме боядиса с цвят близък до моя естествен, но с пепеляв оттенък. Та въпросите ми са може ли в един и същи ден да се прави обезцветяване и боядисване; щадящо ли е наистина този вид обезцветяване; подходяща ли е боя с пепеляв оттенък и изобщо всичко, което се сетите, че ще е полезно да се знае от начинаещ. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: вт, 28 ное 2017, 10:47 от iraikova

# 1
  • Мнения: 14 493
Може да се прави обезцветяване и боядисване в един ден. Няма как да е щадящо каквито и ампули да ти слага, но ако косъмът ти е дебел косата може да издържи.

Ако обаче толкова трудно ти хваща боя какво ще правиш като започнат да израстват корени - с какво ще боядисваш тогава и няма ли пак да се получи кофти цвят?

# 2
  • Мнения: 305
ох, не знам и много се колебая дали изобщо да обезцветявам, защото мисля, че пак няма да стане цвета, които е показан на каталога. После ми обясни, че няколко месеца подред ще трябва по-редовно да се боядисвам, докато се насити косата с цвета, т.к. ще се отмива по-лесно цвета. Косата ми е гъста, суха с дебел и твърд косъм /конски Simple Smile/.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 147
Не съм се боядисвала от години при фризьор, както и не съм се обезцветявала отдавна, и не мога да дам особено компетентно мнение по въпроса, но... Ако се решиш да го направиш трябва да си на 100% сигурна във фризьорката си и в уменията ѝ. При моето последно обезцветяване ( беше много отдавна) първата боя ме хвана, след време изсветля и ми се получиха светли участъци на някои места, и така се получаваше всеки път, докато не израстна и я подстригах. Тогава ми се налагаше и да я боядисвам по-често.
Дано да вземеш най-доброто за теб решение и ако го направиш да се получи добре.

Общи условия

Активация на акаунт