160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 95 250
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 292
Транзитът през Амстердам е най-удобният, който сме правили. За разлика от много други летища в момента, ресторантите и кафенетата са отворени, което също улеснява пътуването, особено с деца. Винаги поръчвам детско меню за дългия полет и децата получават храната си първи.

# 706
  • Miami
  • Мнения: 413
За хирургичните маски и на мен не ми се вярваше, когато сестрата на мъжа ми, която живее в Германия, ни предупреди, че едва ли не са задължителни само те за носене там, като стандарт някакъв. Аз мушнах в раниците им по една за всеки случай и наистина на летището в Маями още преди да се наредиш за проверката на багажа има служител, който казва да се сменят маските, ако си с различна от хирургичните и така те пускат на опашката.

# 707
  • ново
  • Мнения: 5 982
Дъщеря ми хич не е очарована от турските авиолинии. Важното е, че пристигнала жива и здрава, дискомфортът не е важен.

# 708
  • Мнения: 25 770
Аз съм летяла няколко пъти с турските, преди ковид,
и бях много доволна. Разрешават 2 куфара, без доплащане; храната е по меню; дават чехли и лични санитарни принадлежности.
Може и да са се променили нещата.

# 709
  • Далече
  • Мнения: 438
От доста по-рано може да се лети през Германия от САЩ. Ние летяхме с Луфтханза през Франкфурт, съответно мъжът ми с децата на 28 май, а аз на 9 юни. Самолетите бяха пълни. Луфтханза изискват от тези хирургичните маски за полетите, не може с платняна или там кой каквато има.

Кори, къде правихте тестове в САЩ, за да летите с  Луфтханза?Ние имаме билети за август от Сиатъл до София през Франкфурт и на повечто места около нас с безплатни PCR или антигенни тестове не ми гарантират резултати до 24 часа, ако нямаш симптоми. Доколкото разбрах повечето хора си плащат по 150$ долара за тест за пътуване. Досега съм намерила Walgreens да прави безплатни тестове с гарантиран резултат за 24 часа, но те са различен вид -Rapid Diagnostic Test (ID NOW): The Rapid Point-of-Care (POC) - NAAT (ID NOW). Приемат ги за Хавай, но мисля Луфтханза искат само PCR.

Смятам да се обадя на Луфтханза да ги питам след няколко седмици, но на мен всички тези видове ковид тестове силно ме объркват?

# 710
  • Miami
  • Мнения: 413
Ох, с тези тестове и аз се бях стресирала доста. Мъжа ми и децата правиха в Walgreens PCR, който излезе след около 30 часа. Те правиха и по още един PCR, с иншурънса, защото имаха голям престой във Франкфурт и първият нямаше да е валиден за Бг(48-те часа трябва да изтичат, когато кацнете в бг). Обаче после мъжа ми каза, че в България са минали с първия тест, изтеклия. Върви ги разбери какво гледат.
Моят го направих в една мобилна лаборатория (Miami Dade имат такива на различни места). Той също беше готов след около 25-26 часа.  До мен в самолета беше едно момче от Тампа, та него го накараха да направи тест на летището в Маями, защото теста му изтичал преди да кацне в България.  Той им обяснявал, че няма проблем, в България може да си направи друг тест, ала бала, но не го пуснаха.Едва не изпусна самолета. И между дугото теста му беше PCR, излязал е за 20 мин и е заплатил 160 долара. Как стават PCR-ите толкова бързо на летището не знам.
Общо взето луда работа с тези тестове.

# 711
  • Мнения: 292
Само една international travel clinic обеща резултати в същия ден за стандартни ПСР тестове, но не изпозлват застраховка. Бяхме запазили часове, но след промените от последната седмица за полети от САЩ с КЛМ и обещанието, че ще можеш да излетим дори и без резултати от тестове, ги отменихме и направихме в CVS. Излязоха за 26, 27 часа. В България погледнаха само датата на пробата. От днес има нова заповед за влизане в страната.

# 712
  • USA
  • Мнения: 2 152
ПСР теста важи за 72 часа, а рапид антигенен за 48.
Има ли някакви промени в новата заповед?

# 713
  • Далече
  • Мнения: 438
Момичета, вие следите промените само за България така ли?Аз мислих, че при транзитно преминаване през Германия и германците си имат собствени изисквания.Иначе аз и мъжът ми сме ваксинирани и мисля , че за България въобще не ни трябва и тест, но Луфтханза все пак искат отрицателен тест?

Последно според страницата Луфтханза -ПСР теста важи за 72 часа, а рапид антигенен за 48. Но аз търся някой, който със сигурност е летял, защото мненията са протичоречиви (ясно и изискванията се променят постоянно..)
Все си мислех, че с по - стар тест в България ще ни сложат под карантина и ще можем на следващия ден да си направим тест и евентуално да я отменим. Ние трима сме с валидни бълг.паспорти и един с изтекъл бълг., но все пак..

Проблем ми е Луфтханза да ни закара до България, а те си имат мисля собствени изисквания да летиш с тях и да преминеш транзитно през Германия. Най -вероярно ще направим по един безплатен ПСР със застраховката на предния ден и ще търсим варианти за тест в деня на полета., ако резултатите не са готови Просто не ми се плащат 150$ за тест на всеки..но явно няма да ми се размине.

# 714
  • Мнения: X
В новата Заповед има доста промени, но времената за тестовете си остават - https://coronavirus.bg/bg/1038

През юни пътувах до БГ с американския сертификат за ваксинация - нямах никакъв проблем. Още не съм проучила в детайли новата заповед, но може да се наложи да си правя тест. Моят сертификат няма QR code.

И да, трябва да се следят правилата за преминаване през европейските държави.

Alica - не мисля, че Германия изисква тест в момента. През юни когато пътувах пак не искаха, защото беше транзит от държава извън Шенген (САЩ) в друга държава извън Шенген (България).
Скрит текст:

https://www.lufthansa.com/us/en/entry-requirements

Transfer via Frankfurt and Munich: Simplified rules for passengers
Simplified rules now apply for passengers travelling to Germany on an international flight with a connecting flight to a Schengen country. Provided that the entry requirements of the destination country are met by the guests, a transfer in Germany (including entering into the Schengen area) is now possible. Prerequisites are a confirmed ticket for the onward flight within 24 hours and/or other documentation for the onward journey. The required proof of a negative Corona test, the vaccination against Covid-19 or the immunity is still required (exception non-Schengen to non-Schengen).

# 715
  • USA
  • Мнения: 2 152
Аз последно реших да рискувам и да правим рапид антигенни, но ние пътуваме с турските.
Ще принтирам турските и българските изисквания, ако ми направят проблем. Не знам вече, направо ми писна.
Ние ще пътуваме с американски паспорти, моят БГ е изтекъл, а децата изобщо нямат.

# 716
  • Далече
  • Мнения: 438
Sprinkles ,ти юни през Германия ли пътува? Миналата седмица колега пътува до Румъния и румънците не му искаха тест,но Луфтханза му искаха,за да го качат на самолета за Франкфурт.Имам неприятното чувство, че правилата се променят в зависимост от персонала ,който те качва на самолета SadАз лично за България толкова не се притеснявам, ясно е че ако стигнем до София все ще ни пуснат да влезем.Проблема ми е да ме качат тук в Сиатъл на самолета за Франкфурт Simple Smile Не е ясно написано какво искат за non-Schengen to non-Schengen. Само каквото дестинацията/България ли иска?


Transfer via Frankfurt and Munich: Simplified rules for passengers
Simplified rules now apply for passengers travelling to Germany on an international flight with a connecting flight to a Schengen country. Provided that the entry requirements of the destination country are met by the guests, a transfer in Germany (including entering into the Schengen area) is now possible. Prerequisites are a confirmed ticket for the onward flight within 24 hours and/or other documentation for the onward journey. The required proof of a negative Corona test, the vaccination against Covid-19 or the immunity is still required (exception non-Schengen to non-Schengen).

# 717
  • Мнения: X
Alica, да, пътувах САЩ-Франкфурт- София. Не знам какви са правилата за влизане в Румъния, ще зависи и от паспорта предполагам. Преди на ди качат на самолета провериха правилата за България. Служителката беше доста объркана какво означава, че тестът трябва да е "с латински букви." Децата имаха тестове, така или иначе, защото не исках в България да се занимаваме с това. Не знам дали щяха да ни направят проблем ако нямаха тестове. Аз също бях подготвена със всички разпечатки на заповеди и т.н.

При транзит в Германия от една държава извън Шенген в друга, не се изисква тест:

Скрит текст:
https://www.germany.info/us-en/coronavirus/2317268
Transit through Germany
Airport transit (non-Schengen travels)
Changing flights without leaving the international transit area of an airport does not constitute an entry into Germany for the purposes of the relevant regulation (Einreiseverordnung). In these cases the digital entry registration, requirements for mandatory testing or providing proof of vaccination, quarantine regulations and travel bans from countries affected by coronavirus variants​​​​​​​ do not apply. This only affects travels from a destination outside the Schengen area and with a destination outside Schengen area – for example from Moscow (outside Schengen) via Frankfurt (transit) to Buenos Aires (outside Schengen).

When travelling from or to the Schengen area you will need to leave the international transit area of an airport – for example when travelling from Moscow (outside Schengen) via Frankfurt (transit) to Madrid (Schengen area) or the other way. Therefore these travels do constitute an entry to Germany and the requirements detailed below on requirements for mandatory testing or providing proof of vaccination as well as travel bans from countries affected by coronavirus variants​​​​​​​ must be observed.

Ще се радвам пътуващите през юли да споделят дали в България са имали проблем с американските ваксинационни карти. Би трябвало да са ОК, по мое четене отговарят на изискванията:
Скрит текст:
„Валиден COVID сертификат на ЕС за ваксинация“ или аналогичен на него документ означава документ за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19. За завършен ваксинационен курс се приема поставянето на съответен брой дози от дадена ваксина срещу COVID-19, посочени в Приложение № 3 и изтичането на 14-дневен период, считано от датата на поставяне на последната доза. За завършен ваксинационен курс се счита и комбинираният прием на една доза ваксина Vaxzevria/ AZD1222 с една доза ваксина Comirnaty/ BNT162b2 (Pfizer-BioNTech Covid-19 vaccine). Документът трябва да съдържа имената на лицето, изписани на латиница, съгласно документа за самоличност, с който пътува, дата на раждане, дата на която е поставена последната получена доза ваксина срещу COVID-19, пореден номер на дозата, както и общия брой дози при ваксини, които се поставят двукратно, търговско наименование на поставената ваксина срещу COVID-19, наименование на производителя/притежателя на разрешението за употреба, държава от която е издаден и наименованието на издаващия компетентен орган, а за сертификата на ЕС – и неговия уникален идентификатор.

И силно се надявам САЩ също да разрешат връщането обратно с ваксина ... досадно е да се плануват и правят тестове 3 дни преди полета от София до САЩ.

# 718
  • Мнения: 3 325
Аз съм летяла няколко пъти с турските, преди ковид,
и бях много доволна. Разрешават 2 куфара, без доплащане; храната е по меню; дават чехли и лични санитарни принадлежности.
Може и да са се променили нещата.
И на ММ са му любими, винаги когато пътува се оглежда дали може с тях първо. Казва че много го глезят, ама заради короната храната вече не е толкова хубава, някаква пакетирана била.

# 719
  • Далече
  • Мнения: 438
Sprinkles мерси, това ми е полезно.Аз смятам няколко дни преди да летим да се обадя директно на Луфтханза и да ги питам. Но самата идея, че някой на летището ще проверява страна по страна и ще интрепретира изискванията за влизане ме прави неспокойна Simple Smile

Сега погледнах мойта карта за ваксинация от CDC  и датата ми на раждане е празна.Тия в БГ са много подробни, ще си я попълня сама Simple Smile

И аз ще разпечатм всичко и със сигурност ще направя тестове на децата предния ден, най - вероятно и за нас ще направим безплатни тестове и ще отидем по- рано на летището да имаме време евентуално да правим тестове там, ако искат.

Ние ще пътуваме началото на  август и ще се връщаме края и дотогава много неща ще се променят, та засега мсиля само за отиването до България. връщането ще го мисля после.

Аз лично не им разбирам логиката на германците.На практика ако си с бълг. гражданство ще те пуснат да влезеш в България при всички положения няма значение каква точно ти е ваксинационната карта или теста?Мислех, че идеята е да качват само хора на самолета, които не са с ковид, за по безопасно пътуване.Объркана история.

Общи условия

Активация на акаунт