Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 53 772
  • 687
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 040
Бианка, убедена съм, че се обичат и разлика няма между двете. Просто ми е трудпо да си го представя! Хем ми е ново,  хем съм 16 гс вече Joy
Хелинор, и ти май си някъде там (заедно вървим)
Да, да, с една седмица разлика. 😃
След един ден съм на преглед. Вълнувам се.

# 646
  • Мнения: 1 429
Аз никога не съм имала такава чуденка,дали ще обичам новото бебе.Про мен по-скоро имаше една носталгия, защото знаех,че в момента,в който се появи новото дете,другото престава да е бебе,поне в моите очи.И съм се мъчила до последно да му се радвам като на бебенце.
Бях си казала,че деца до 40 г ще раждам.А сега, въпреки трудностите,нервите,липсата на свободно време,се замислям за още едно,след няколко години.Сигурно няма да събера смелост,но понеже си разсъждава така: баткото е голям ,на 13 г.вече и на моменти се чувствам все едно съм с 3 деца,защо да не си направим още едно,ще са все едно само 4😂.Но аз така разсъждавах и когато решихме да правим 3-то малко.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 14 633
На мен ми се иска сега или още по-добре - догодина (но тогава ще съм вече на 45) една двойка близнаци. Wink Че бременностите са досадна работа, иначе самите деца не ги връщам.

# 648
  • Мнения: 1 429
А аз се чувствам най-добре бременна:разхубавявам се, отслабвам,имам оправдание защо ми е голям корема 😂.А чувството когато ме рита бебчо....то ми липсва най-много.Все се шегуваме с ММ, добре,че не сме се запознали на 20 г,че кой знае колко деца щяхме да имаме...

# 649
  • Мнения: 4 732
Много интересни казуси сте подхванали, не знам дали няма да пропусна нещо по темите Simple Smile, но и аз да си кажа.

Ева,
Може да прозвучи ужасно егоистично, но си мисля за здравето си, възстановяване след още една операция и душевен комфорт......
не, не е егоистично, все пак имаш и други деца, и трябва да си жива и здрава, за да се грижиш за тях.
Трябва и двамата да сте убедени, че ще се справите и го искате, защото със сигурност ще има разногласия и ежедневието ще ви е трудно. А и ти самата знаеш, че ако възстановяването е по-трудно, ще имаш нужда от физическа помощ. Особено че основно ти ще се грижиш за децата и е важно да си добре и физически, и психически.

За мен най-важното е подкрепата на партньора и това да мога да разчитам на него. Защото в крайна сметка децата са отговорност и на двамата си родители.
Неприятно е, когато партньорите не са на едно мнение. Единият ще се чувства прекаран поне за известно време. Решение се намира, както и възможности, важно е да има единодушие.


но най-важното е жената да има стабилен мъж до себе си.

според мен това е ключът от палатката, ако това е налице, всичко се преодолява



Щом детето е желано всички ще се справят с лекота, ако е нежелано пак ще се справят но психически ще е по трудно.
да, моята роднина се раздели с мъжът й още докато бебето беше много мъничко, ама той още в началото не искаше и после само я упрекваше, че не му се занимава, че си бил добре без ревящо бебе и прочие. То беше ясно.


Аз да ви кажа, исках трето дете също с малка разлика от другите две. Но разумът и умората в мен и в ММ проговориха, и се отказахме от тази налудничава идея. Дори засега се отказахме изобщо от идеята за трето дете.
Скоро видях една майка с количка и две малки деца отстрани до един хипермаркет. Най-голямото беше на не повече от 6 години. Само се караше на големите, защото все тичаха настрани, добре че третото си лежеше в количката, че иначе не знам как щеше да се справи. Доста беше изнервена, ама то си е обяснимо.


Друго за помощта някак си ми прави впечатление, че в България едва ли не е задължително условие за голяма част.
По света има много семейства с 6,7,8,9 деца, които си ги гледат сами без помощ и не е нещо невиждано.
Позитивно мислене и усмивки правят живота винаги една идея по весел и лесен.
за многодетните семейства по света не съм съвсем сигурна, че са без помощ. Както скоро се разбра за многодетни жени инфлуенсъри, които уж са без помощ, как имат по една-две бавачки.
Или са от малцинствата, които оставят децата си на самотек, или имат някаква помощ. Няма как да си с 4 малки деца, да се снимаш с едно от тях, другите къде са и какво правят, ами някой някъде ги пази.
Или пък големите гледат малките. Ей това не мога да го разбера и причиня.
Първото жената няма физическата възможност да гледа абсолютноо сама повече от 2-3 бебета, малки деца. Тя трябва основно да сменя памперси, храни, преоблича, мие, занимава, приспива и пак същото по няколко пъти на ден. Давам й една година така, с бащата само събота и неделя и със сигурност на следващата година ще е на хапчета, изперкала. Тя трябва да се занимава основно с децата, или пък другата крайност, да не им обръща внимание. Дали яли, дали чисти, дали изкъпани. Няма начин.

Знаете тази Милянкова с 6 деца. Уж сама ги гледа, скоро каза при Гала, че някои са при баща си, майка й е постоянно при нея, тя ходела да се снима. Че това какво гледане е, на думи Simple Smile)))) всеки така може. Отделно май при нея 2 или 3 са вече големи, не съм запозната точно, но мога да потърся интервюто, скоро беше. Та това са жените без помощ Wink))))

# 650
  • Мнения: 87
благодаря за куража и хубаво написаните неща. Смятам да говоря тези дни със свекърва ми. Тя е пенсионер, но работи. Миналата година беше казала, че ако имаме още едно дете (което падна) ще напусне работа, за да помага. И майка също се пенсионира ноември, та ако важат тези неща и ще имам помощ от двете - няма да се замислям толкова.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 18:06 от bubanka

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 14 633
Цитат
Че това какво гледане е, на думи Simple Smile)))) всеки така може.
Ами правете го, като можело. Sunglasses
Е, да, предполагам възможния отговор: ама ние не искаме да причиняваме такова лошо нещо на децата си. Wink
Всъщност имането на повече деца е нещо съвсем естествено, съвсем природно и нормално. И не, 3+ деца не правят жената конвейер, каквато глупост се изтърси в една друга тема наскоро. Съвсем нормално и природно е, както в предишните времена, така и сега - днешните хора не сме нищо специално, само дето животът ни е по-лек и слава богу, огромната част от децата днес оцеляват до зряла възраст. И понеже е нещо нормално и природно, съвсем възможно е и да се отгледат, с помощ или без. Не казвам, че всички трябва да имат много деца - лично решение е. Но и омаловажаване на качеството на отглеждане на децата на "многодетните" семейства ми идва мъъничко в повече. Wink
Даже и без помощ напълно вярвам, че е възможно, ако майката не работи.
За Милянкова и за работещите жени ясно, че няма как никой да не им помага с малки деца, което пък от своя страна никак не оправдава според мен пренебрежителни реплики от типа "всеки може". Не че гледането на деца е рядко срещано висше изкуство и не го може (почти) всеки, а защото лично на мен такива думи ми звучат като "тя не го прави както трябва".

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 16:11 от Магдена

# 652
  • Мнения: 4 732
Магдена, аз имах предвид да не се вярва на думи "сама ги гледам", защото това продължително време е физически и психически невъзможно от един възрастен човек с няколко малки деца или бебета.
А не кой може и кой не може. Иначе кой колкото иска да ражда, но или си трябва помощ за качествено гледане, или децата да си се гледат сами. Wink

И не това е възможният отговор, ама както бабите й сега работят, а таткото не го иска и в последствие му тежи да се занимава с него и не иска, как да го прави, нали трябва съгласие и от друг възрастен, няма как да наложи на някой насила. Wink

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 14 633
Ами не, съвсем възможно е според мен, ако майката не работи.
Не е за всеки, не е за всяка жена да бъде професионална майка и домакиня, но за възможно, е напълно възможно един човек да гледа вкъщи няколко деца. Не смятам, че "качественото" гледане на деца изисква непременно усилията на цял екип и всичко друго е "самотек".

# 654
  • Мнения: 3 040
Гледането дори само на едно дете е трудоемко и не особено приятно занимание. И нека не се лъжем, ако някой твърди, че да гледаш дете е лесно за мен или не е честен или не се вживява особено много.
Всяка жена има правото да реши за себе си какво иска. Не виждам смисъл да се упреква някой за желанията си.
Ако някой има възможност за помощ, супер.

# 655
  • Мнения: 4 732
Да, репликата "всеки може така" си е вярна.  Циганите се справят с това много добре, раждат по 6-7 и сами си ги гледат, ама как Wink . Всеки може да народи повече деца и по едно-две при двете баби да поотраснат, пък родителите да работят, че трудно ли е. Wink После вече като по-големи и сами ще се наглеждат и ето ти многодетно семейство.
Сега се замислих за Милянкова, първото го е родила на 15, нали се сещаш, че не го е гледала сама, та тя още е била дете.  Абе при тази жена всичко е сбъркано за мен.

Helinor17, децата са различни, но все пак си представи времето и което правиш за едното, да го правиш още толкова време и за други 1-2 примерно малки, сама, само мъжът ти вечер и събота и неделя. НЕВЪЗМОЖНО Е. Да, за период месец, два, година, ще се озориш, ама след това нервите със сигурност ще се скапят. Или наистина трябва да го даваш през просото и каквото такова.

А и вмъквам, че то не е само гледане. Ами готвенето за тях, едното това яде, другото онова, че основно, десерти, пране и майката само домакинства и гледа деца. ЩЕ СЕ СКАПЕ.

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 14 633
Казвам само да не омаловажавате с пренебрежение качеството на отглеждане на децата на семействата с повече деца. Вкл. на тези без помощ или с минимална такава (и не говоря за Милянкова). Глупаво и самонадеяно е според мен.

Иначе и на мен не ми е приятно да стоя вкъщи с деца и естествено, че няма нищо лошо в помощта, даже напротив.

# 657
  • София
  • Мнения: 13 441
Имате много погрешна представа за отглеждането на повече деца. Simple Smile

# 658
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Adream аз не вярвам на думи, а познавам.
9 деца майката не работи и е на 36 първото е родено на 24 последното е на 29 февруари тази година. Годините на децата са и 12, 10, 10,10( близнаци и отделно едно дете с разлика 9 месеца) затова за няколко месеца са и 3 те на една възраст, 7, 6,5,2, 3м.

Пуска по 4 перални на ден Simple Smile не е за всеки определено, но не е нещо невъзможно.
Големите ходят на училище малките са вкъщи не ходят на градина.

Милянкова не съм я чувала и нямам представа за нея.

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 14 633
Ирена Милянкова е манекенка и модел, или бивша, не знам, напоследък се правеше и на актриса, с 6 деца от двама бащи, най-голямото наистина го е родила на 16. Сигурна съм, че е имало и вероятно и сега има кой да и помага, което си е за завиждане, помощта това, и не оправдава за мен реплики от типа: "всеки може така", още по-малко - подхвърляния за самотек. Wink

Сега, ако е твърдяла, че съвсем сама се е справяла през цялото време, значи се е изхвърлила, с това съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт