На ДЕКЕМВРИЙЧЕ вече му е тясно и в коремчето на мама трудно си намира място!

  • 41 736
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
Тони, ще се радвам да ме запишеш на първата страница, когато имаш възможност. И аз съм с планово секцио по мед. причини, АГ -то ми каза, че ще е към 11-12 декември, надявам се всичко да е Ок до тогава. ☺

# 31
  • Мнения: 167
Поли, според мен се консултирай с АГ, но ако ти се чувстваш добре и нямаш болки и контракции, не би трябвало да има проблем.

# 32
  • Мнения: 2 340
Аз в София си шофирам, понякога като съм цял ден навън ми се събира и 1 час шофиране, но нямам проблем с това, честно казано.. А и слизам/спирам по светофари, колата гасне и не вибрира.. Поносимо и дори приятно ми е за сега Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 407
Завиждам благородно, момичета! Радвайте се и си се възползвайте!Ние избягваме улиците с павета и т. н. Въобще проблем си е при мен, но каквото такова, избор нямам, така че.. Остава да се пазя и съобразявам!

# 34
  • Мнения: 267
Аз вчера май приключих с пътуванията и то най-вече по настояване на ММ. Тревожи се да не стане като с каката - тогава не се спирах и постоянно бях на крак и правих нещо, та водите ми изтекоха преждевременно. Инак, сама за себе си смятам, че мога да пътувам с кола все още (въпреки, че понякога зверски ми се повръща и си държа самолетно пликче), оцелявам някак си. Имам и подритвания, и стягания на корема понякога, но всичко разминава. Цялото семейство много обичаме да пътуваме. Вярно, в близките месеци няма да стигна от Сф до Стара Загора, например, но в околностите на Сф - защо не? Wink В събота ходихме на Камбаните - да запознаем децата с този ...монумент, а вчера се качихме до Копитото и после цял следобед на Златните мостове - времето беше прекрасно, а есента - повече от златна! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 76
Мами, някоя от вас има ли т. нар. вдлъбнати зърна или не добре оформени. Ако да, как мисли да кърми? Четох за някакви силиконови...

# 36
  • Мнения: 1 019
Аз всеки ден карам по около 30-40минути, а пътувания ще имам докато родя. Докторът ми е на 300км и за всеки преглед пътуваме разстоянието на отиване и връщане за 1 ден, което са около 7 часа каране. Не виждам какъв в проблема освен, че леко се схващам в колата. То няма дупки и на мен не ми прилошава засега... единствено треперя да не започна да раждан преждевременно и да трябва да родя тук където живея.... не ми се иска много, въпреки че тук родих дъщеря си Simple Smile

# 37
  • Мнения: 715
Аз имам чувството, че зърната ми не са достатъчно оформени за кърмене, но тези силиконовите не ми вдъхват доверие, тъй като правилното засукване е от ареола, а не от зърното, поне доколкото съм разбрала, и не знам доколко детето може да засуче правилно. Ако има проблем си мисля да използвам помпа. Но съм чувала, че има акушерки, които могат да ти покажат правилното използване на силиконовите зърна. Но познати не са успявали да ги използват.

Днес попаднах на един интересен продукт, който виждам за първи път, някои чувал ли е за него и отзиви от използването му, казва се тренажор за тазово дъно.

# 38
  • Мнения: 2 340
Моите зърна са много странни.. ту са плоски (даже леко вдлъбнати), ту са изпъкнали и супер... Има методи за издръпване на зърното навън, но трябва да се прилагат внимателно. В болницата, ако акушерките са любезни, може да ви покажат.

Силиконови зърна не мисля да купувам, само ако имам крайна, ама крайна нужда.

# 39
  • Мнения: 2 407
А подготвяте ли зърната по някакъв начин? Аз единственото, което мисля да правя е да ги мажа с крем, който още не съм купила.
Забелязах, че отскоро имам и коластра.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 324
Запис и от мен в новата темичка, Тонче благодаря!!
Нека я изпълнем само с положителни емоции 😀
Аз от утре излизам в 45 дневния и съм на преглед, като е твърде вероятно да определим и датата на секциото, което ще е добре да е възможно най-близо до термин, утре ще разбера 😉

# 41
  • Мнения: 908
Мами, някоя от вас има ли т. нар. вдлъбнати зърна или не добре оформени. Ако да, как мисли да кърми? Четох за някакви силиконови...

Записвам се в новата темичка с размери на моите мишлета 2136кг и 1974кг, бях и на тонове, всичко е наред засега.Само контракциите се увеличиха и вече са и болезнени, но до когато тогава изкарам.
По въпроса за зърната, с предишната ми бременност се притеснявах, защото едното ми е вдлъбнато, но когато започне стимулация на коластра и то само започва да си изпъква, даже пускаше и повече кърма. Пробвах и предпазители за зърна , разраних си ги още повече, но според мен не можах да сложа добре бебето , за да суче.

# 42
  • Мнения: 152
Еmeka, чудесни мерки имат твоите мишлета. Ти в коя г.с си и при кой се следиш, ако си от София. Вие каква количка избрахте? Какви креватчета взехте, колко е голямо по - голямото детенце? Как възприема ситуацията?Колко кг си качила и на колко години си? Какво раждане ти препоръчват лекарите? Какви са мишоците като пол?

Извинявам се за въпросите, но и аз като бъдеща мама на близнаци искам да знам повече Simple Smile

И майките чакащи близнаци също ставаме повече Simple Smile

Поздрави,

# 43
  • Мнения: 410
По отношение на зърната, доктора ми препоръча да ги мажа  от 8 месец с Гарма стан. От миналата седмица ги мажа след баня,и не ме наболяват. За момента това правя и масажирам леко гърдите с с олиото за стрии,  което използвам, на Икаров.

# 44
  • Мнения: 2 340
Аз ще започна от утре, когато влизам в 8-мия месец да се мажа с крем за зърна. Имам на Матернеа. Моя приятелка ми препоръча и Lansinoh, за да не се разраняват.. купих си го и се чудя.. може и да ги редувам хаха Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт