Коледно настроение! - 3

  • 109 470
  • 856
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 572
Аея, наскоро купих метални кутии от Айко!

Цена на кутия?

# 646
  • Варна
  • Мнения: 29
Метални кутии си купих от Кауфланд - 3 кутии една в друга за 6,99лв. Имаха няколко вида, всички с коледни украси.

# 647
  • Мнения: 99
Момичета страхотни неща сте измайсторили  bouquet

Въпрос: Колко време се пекат Арменските сладки при посочената температура? Снощи ги пекох-станаха много вкусни но май трябваше по-малко време да се пекат. Не мога да се ориентирам Blush.....пък днес искам пак да ги правя.

# 648
  • Мнения: 79

[/quote]

С неподсладено кондензирано мляко няма да стане. Опитай моята рецепта - тя е без кондензирано мляко. Peace
[/quote]
 А вместо глюкоза, мед става ли?

# 649
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 451
Момичета страхотни неща сте измайсторили  bouquet

Въпрос: Колко време се пекат Арменските сладки при посочената температура? Снощи ги пекох-станаха много вкусни но май трябваше по-малко време да се пекат. Не мога да се ориентирам Blush.....пък днес искам пак да ги правя.

Току що ги направих. На моята фурна ги пекох 10мин на 180 градуса.

Жанета, а усеща ли се вкуса на содата? Аз ги опитах топли и леко ми надъхваха? newsm78

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 14:08 от ani_d

# 650
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

С неподсладено кондензирано мляко няма да стане. Опитай моята рецепта - тя е без кондензирано мляко. Peace
А вместо глюкоза, мед става ли?
[/quote]


Ама в рецептата няма никаква глюкоза - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=61870.msg1126842#msg1126842   newsm78

# 651
  • Мнения: 0
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!
*sapunci* мила, аз ги правя по следната рецепта и никога не съм имала проблеми с формата, а ги пека все на 180, даже веднъж и на 200 по погрешка:
  
    250 гр брашно
    210 гр масло
    100 гр смлени бадеми
    80   гр захар
    1-2 ванилий

 30 мин в хладилника, оформяш и печеш. Оууубаче, имало е случаи, когато съм нямала хич време и направо съм пекла - пак стават.
Има вариант грешката да е в брашното. От личен опит знам, че от брашно до брашно разлика голяма, а уж все брашно. Божеееее, обрашних се  Joy но друга дума за брашно не знам  Laughing

# 652
  • Мнения: 79
Наталина, благодаря ти много за препоръките и отзивчивостта, но не си ме разбрала...
Аз исках да питам за рецептата за фалшив марципан  Grinning Смятам от него да направя за капучинените звезди...че да живееш в малък град, където нищо няма хич не е лесно Sad

# 653
  • Мнения: 99
Момичета страхотни неща сте измайсторили  bouquet

Въпрос: Колко време се пекат Арменските сладки при посочената температура? Снощи ги пекох-станаха много вкусни но май трябваше по-малко време да се пекат. Не мога да се ориентирам Blush.....пък днес искам пак да ги правя.

Току що ги направих. На моята фурна ги пекох 10мин на 180 градуса.

Жанета, а усеща ли се вкуса на содата? Аз ги опитах топли и леко ми надъхваха? newsm78

Благодаря ти за отговора Hug
На мен изобщо ми нямат дъх на сода. Аз май доста повече ги пекох. Днес ще ги правя пак и ще пека като теб кратко-за около 10-тина минути Peace

# 654
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталина, благодаря ти много за препоръките и отзивчивостта, но не си ме разбрала...
Аз исках да питам за рецептата за фалшив марципан  Grinning Смятам от него да направя за капучинените звезди...че да живееш в малък град, където нищо няма хич не е лесно Sad

Ох, извинявай - вече тотално се омотах, мислех, че питаш за Рафаелото...

Може да направиш млечен марципан и без кондензирано мляко, дори в хлебопекарна:

Млечен марципан за покритие на торта:

200гр сухо мляко
200гр. добре пресята пудра захар
2ч.л олио
3ч.л бадемова есенция (може и без нея, заменете я с вода)
Около 50мл вода (може би малко повече)

Може да си го направиш и без машина за хляб.
Само трябва да знаеш, че може да се наложи да добавиш още пудра захар или вода ако е необходимо - трябва да стане с консистенция на мек пластелин (т.е да може да се разточва и формира).

Ако е много мек, може да го сложиш в хладилника за час-два да се стегне и после ако има нужда да се измеси с още пудра захар.

# 655
  • Мнения: 88
Умбра благодаря за съветите, ще намаля содата и ще увелича брашното
Benita на 180 градуса ги пека

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 45
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!
*sapunci* мила, аз ги правя по следната рецепта и никога не съм имала проблеми с формата, а ги пека все на 180, даже веднъж и на 200 по погрешка:
  
    250 гр брашно
    210 гр масло
    100 гр смлени бадеми
    80   гр захар
    1-2 ванилий

 30 мин в хладилника, оформяш и печеш. Оууубаче, имало е случаи, когато съм нямала хич време и направо съм пекла - пак стават.
Има вариант грешката да е в брашното. От личен опит знам, че от брашно до брашно разлика голяма, а уж все брашно. Божеееее, обрашних се  Joy но друга дума за брашно не знам  Laughing
И на мен ми мина през главата, че може би нещо с брашното не е било както трябва. Пак ще пробвам. Този път без нишесте...не виждам защо неможе да се замести само с брашно  Hug

# 657
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!
*sapunci* мила, аз ги правя по следната рецепта и никога не съм имала проблеми с формата, а ги пека все на 180, даже веднъж и на 200 по погрешка:
 
    250 гр брашно
    210 гр масло
    100 гр смлени бадеми
    80   гр захар
    1-2 ванилий

 30 мин в хладилника, оформяш и печеш. Оууубаче, имало е случаи, когато съм нямала хич време и направо съм пекла - пак стават.
Има вариант грешката да е в брашното. От личен опит знам, че от брашно до брашно разлика голяма, а уж все брашно. Божеееее, обрашних се  Joy но друга дума за брашно не знам  Laughing
И на мен ми мина през главата, че може би нещо с брашното не е било както трябва. Пак ще пробвам. Този път без нишесте...не виждам защо неможе да се замести само с брашно  Hug

Може и всички други рецепти, които знам са без, но тази е от бабата на мъжа ми и след всичко опитано, тези според мен са най-вкусни. Но ти си решаваш. Според мен бъркаш нещо в технологията. Peace

# 658
  • Sofia
  • Мнения: 45
Може и да бъркам, но немога да разбера къде точно, а действително са адски вкусни!

# 659
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте момичета
аз пак направих ванилените кравайчета но този път за разнообразие реших да ги топна в шоколад-едвам ги скрих от сина ми -той награби 3-4 в шепите си а аз не мога да сваря да скрия останалите -  Mr. Green голям майтап беше

отивам да чета назад  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт